İkimizin Yerine 58. Bölüm Özeti 04 Kasım Pazar Fragmanı # Sughnanın düğün öncesi rituelleri yapılır

Burak 28 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 58. Bölüm 04 Kasım Pazar Günü Neler Yaşanacak?

 

Madan oğlunun düğünü için tüm köy halkını ve akrabalarını davet eder. Kaliyani ise sade bir düğün istemektedir. Rahip bir kaç gün sonrasına düğün tarihini belirlemiştir. Kaliyani oğullarını ve Sumitrayı bir kenara çekerek Sughna hamileyken 7 tur dönemez der. Adetlerine göre Sughna hamile olduğu için bebeği kızsa tur atarken kendisi de annesi ile  tur döneceğinden bu durum kabul edilmemektedir.. Bairon ve Basant Madanı bu konuda nasıl ikna edebileceklerini düşünmektedirler. Kaliyani Vikrantı bir kenara çeker ve ona Sughna’nın karnındaki bebeği ile birlikte 7 tur dönemeyeceğini söyler. Adetlere göre bu kabul edilemez der. Bu yüzden babasının büyük bir düğün yapmasından vazgeçirmesini ister. Vikrant Kaliyaniye babasını ikna edeceğini söyler.

Vikrant ailesine büyük bir düğün yaparak Suna’nın ilk düğününü hatırlatmak ve onu üzmek istemediğini söyler. Bu yüzden sade nikah istediğini belirtir. Bu arada Madan Sughna’nın Vikrantı sevmediğini düşünmektedir. Anandi kendi mücevherlerini göstererek düğünde Sughna’nın ne takacağını merak etmektedir. Sughna ise isteksizdir ve kendisi tüm renklerinin ve mutluluğunun Pratap ile gittiğini düşünmektedir.

Anandi ise Sughna’nın düğünü olacağı için çok heyecanlıdır. Bu heyecanı kendi anne ve babası ile paylaşmak ister. Postaneden anne ve babasını aramak için Jagdishin gelmesini bekler. Sumitra evdeki telefondan  aramasını söyler. Anandi ev telefonundan anne ve babasını ararken Kaliyani kendisini görür ve izinsiz telefonu kullandığı için çok kızar. Anandi Sughna’nın düğününü anne ve babasına anlatmak istediğini söyler. Kaliyani düğünden kimseye bahsetmemesini söyler ve dünürlerin hiçbirisi düğüne katılmayacak der. Anandiyi fırçalar.

Anandi anne ve babası gelemeyeceği için çok üzülür ve onları çok özlediği için  ağlamaya başlar. Bairon ve  Basant dünürlerüini çağırmak için Kaliyani ile konuşmaya giderler. Kalyani sonunda ikna olur ve Anandi bu duruma çok sevinir. Kalyani torununun yanına giderek seni evden ben kovdum ve şimdi de mahzenden eve tekrar ben geri götüreceğim der. Sughnayı mahzenden eve götürür. Sughnaya  yeni kıyafetler alınmıştır ve odasına gelir.  Kaliyani torununa yeni mücevherler alacağını söyler. Evdeki herkes Sughna hariç çok mutludur. Düğün öncesi ritüeller başlar ve Sughnaya sarı boya sürülür. Vikrant babası ve amcası Taijinin konuşmasını duyar. Taiji Madana Vikranta dul bir kız aldığı için kızmaktadır. Ayrıca düşmanlarının kızı ile oğlunu evlendirmesini uygun görmemektedir. Madan Sughna hiçbir zaman koca evine gitmedi. Eğer gitseydi bunu asla ben de kabul etmezdim diyerek kendini haklı çıkartmaya çalışır. Vikrant bu konuşmaları duymuştur.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 58. Bölüm Özeti 04 Kasım Pazar Fragmanı # Sughnanın düğün öncesi rituelleri yapılır” üzerine 1 yorum

  1. xanim dedi ki:

    hayirli aksamlar pinar hanimcim nasilsin ozetler muhtesem olmus elinize yureyinize saglik 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.