İkimizin Yerine 539. Bölüm Özeti 28 Şubat 2020 Mangla Ölüyor

Burak 20 Şub 2020 Analizler  0

Bebeğin peşine uçurumdan atlayan Mangla ölüyor. Nimboli ve Anandi şaşkınlıkla onun cesedine bakakalıyorlar. Anandi ağlamaya başlıyor. Mangla gerekli işlemlerin yapılması için Pandit Ji’nin yanına getirilir. Kamli ve Pushkar oraya koşarlar. Kamli, Mangla’ya sarılır ve ağlar. Mangla ve bebeği yan yana  tutulur. Pandit Ji onlardan agni yapmalarını ister. Kamli Nimboli’den son ayinlerini yapmasını ve agni vermesini ister. Nimboli ona agni verirsem acı hissedeceğini söylüyor ve bunu yapmayı reddediyor. Anandi, Nimboli’ye Mangla’nın acı hissetmeyeceğini, ruhunun hoşuna gideceğini açıklar çünkü siz onunla kalpten bağlandınız der. Gelmesini ve bu ritüeli yapmasını ister. Nimboli ağlayarak gelir ve gerekeni yapar.

Nimboli Mangla’yla olan anılarını hatırlar ve susmaksızın ağlar. Anandi gerçeği kabul etmek zorunda olduklarını ve onlarla bağlantılı anıları hep hatırlayacaklarını söylüyor. Nimboli bize yalan söylemeseydi böyle olmazdı der. Anandi geçmişi deiştiremeyeceklerini söyler ve Mangla’yı affetmesini, onunla güzel anları hatırlamasını ve gerisini unutmasını ister.

Harki, Akhiraj’a Mangla’nın öldüğünü bildirir. Akhiraj sinirlenir. Harki, Mangla’nın son ayinlerinin köylüler tarafından yapıldığını söylüyor. Köylülerin size geldiğini ve ruhunun barışı için dua etmenizi istediğini söylüyor çünkü Akhiraj kendini baba lakaplı biri olarak köye gelmişti. Akhiraj güler. Harki, o bizim düşmanımız, ama evimizden biriydi diyip üzüldüğünü söyler. Boynunu öfkeyle tutar ve Mangla’nın onları rahatsız ettiğini hatırlatır. Harki ondan özür diler.

Nidhi ve Dr.Anant arabadadır. Nidhi, Anandi’yi sevdiğini söylüyor. Jagya Dadisaa ile konuşur ve Anandi’yi evlilik için ikna edeceklerini söyler.

Jagya Dadisaa’ya Anandi’yi daha önce Shiv’le evlenmeye ikna ettiğini hatırlatır. Dadisaa o zaman bekar olduğunu şimdiyle bir olmadığını söyler. Şimdi Shiv Niketan ve çocuk sorumluluğunda olduğunu belirtir. Jagya ısrar ediyor. Dadisaa onunla konuşacağını söylüyor. Ganga da aynı şeyi söylüyor. Anandi odasındadır ve Anant’ı düşünüyordur. Anant ise arabada ve gülümseyerek Nimboli’nin sözlerini hatırlıyor. Büyük bir aşk başlıyor gibi arkadaşlar..

Nimboli koşarak gelir ve Anandi’yi arar. Anandi bir yere gitmeye hazırlanıyordur. Nimboli nereye gideceğini soruyor. Anandi Jaipur’a gideceğini ve gelirken senin için oyuncaklar ve kitaplar getireceğini söylüyor. Nimboli mutlu olur. Anandi Dadisaa’ya gideceğini söyler. Dadisaa önemli bir şey konuşması gerektiğini söylüyor. Anandi daha sonra konuşacağımızı söylüyor o da tamam diyor. O gider. Jagya, Anandi eve döndüğünde Dr. Anant’ın burada olması gerektiğini söylüyor.

Jagya, Dr. Anant’a Mangla’nın son zamanlarda öldüğü için evlilik hakkında konuşma zamanının doğru olmadığını söylüyor, ancak görüşünü bilmek istiyordur. Dr. Anant, onu sevdiğini söylüyor. Nidhi gülümsüyor. Dr. Anant, itirazı yoksa onunla yaşamaktan mutluluk duyacağını söyler. Tam o sırada Anandi oraya Anant’ın ilk eşi Pushpa ile birlikte geliyor. Herkes şaşırıyor. Pushpa birçok hata yaptığını, ondan ve Nidhi’den özür dilediğini söylüyor. Anandi, Pushpa ile yeniden başlamasını ister. Anant, bu karmaşadan çok zorlandığını dile getirir. Anant barışmak istemiyordur ama Anandi’nin ısrarlarına dayanamaz. Anant barışmayı kabul eder ve Pushpa’dan onunla gelmesini ister.

Odada, Pushpa Dr. Anant’tan özür diler. Beni kabul etmeyebileceğini bildiğini söylüyor ama beni affedersen hayatımı huzur içinde yaşayabileceğim diyor. Dr.Anant Anandi’nin sözlerini düşünür. Pushpa’ya her şeyi unutacaklarını ve birbirlerini affedeceklerini söyler. Nidhi onları duyar ve öfkelenir. Dr. Anant Nidhi’yi yumuşatmak ister. Nidhi, Anandi’ye olan duygularını unutabilir ve yeniden başlayabilir misin diye sorar. Anant cevap veremez.

Köylü halkı Akhiraj’a körü körüne inanmıştır.  İnsanlar benim gibi bir yalancıya nasıl inanabilir diyerek güler. Kundan, Kavita’nın yarın Shiv Niketan’dan kaçırılacağını ve herkesin köylünün onu kaçırdığını düşüneceğini söyler. Akhiraj yeni planlar peşindedir.

Bir mucize olmuş ve Somesh ölmemiştir. Hastanede tedavi görmektedir. Jagya hastaneden bir telefon alır ve Somesh’in bilinç kazandığını ve onunla konuşmak istediğini söylerler. Jagya Somesh’in odasına girmek üzeredir, ancak tam o sırada Müfettiş Jagya’yı durdurur ve size karşı tutuklama emri aldıklarını söyler. Hastanenizden aldığımız ilaçların hepsi sahte ve sizi tutuklamaları gerektiğini söyler. Jagya şok olur.

Tam o sırada Somesh odasından çıkar ve Jagya’nın tutuklanmaması gerektiğini söyler. Kendisinin suçlu olduğunu itiraf ederken bayılır ve hemşireler odasına geri götürür. Anandi Shiv’in resmiyle konuşur ve sana ihanet edemem kalbimde sen varken başkasıyla evlenemem gibi cümleler sarfeder.

Somesh açıklama yapar ve Müfettiş’e hastaneye zehirli sebzeler ve sahte ilaçlar kendisinin getirdiğini, Jagya veya Ganga’nın bununla hiçbir ilgisi olmadığını söyler. Jagya bunu neden yaptın diye sorar. Somesh ona Mouni ve Bakan’ın ona rüşvet verdiğini söyler. Baba Anant Maharaj ve Bakan Shamsher Singh’in size karşı komplo kurduklarını itiraf eder. Baba Anant Maharaj’ın Akhiraj olduğunu bilmeyen Müfettiş, Baba Anant Maharaj’ın seni neden tuzağa düşürdüğünü anlamıyorum der. Jagya da bilmediğini söylüyor ve laboratuvar raporunu gösteriyor.  Müfettiş amirini arar ve iki tutuklama emrine ihtiyacı olduğunu söyler. Biri Shamsher Singh, diğeri Baba Anant Maharaj içindir. Jagya ve Ganga’dan özür diliyor ve hastanenizin güvenli olduğunu herkese açıklayacağını söylüyor.

Anandi ve Nimboli Shiv Niketan’dan ayrılıyor. Bir adam bir meyve satıyordur. Anandi satın alır ve arabasına gider. O sırada Kavita kaçırılır. Herkes oradan koşmaya başlar. Bir Adam Kavita’yı kaçırır ve başkalarının yardımıyla arabaya götürür. Bekçi onları durdurmaya çalışır, ama boşuna. Anandi, Kavita’nın kaçırılması hakkında bir çağrı alır. Gardiyandan çocuklarını eve götürmesini ister. Shivam ve Nimboli arabada saklanıyordur. Anandi köye doğru gider. Akhiraj, Kavita’ya kocasının onu çok sevdiği ve onu mutlu edeceği için çok şanslı olduğunu söyler.

Nandini Anandi’den Kavita’yı çocuk evliliğinden kurtarmasını ister. Anandi Kavita’yı bu çocuk evliliğinden kurtaracağına söz verir. Nimboli, Shivam’dan arabada oturmasını ister. Anandi Anand Maharaj’ın Kavita’yı evlilik için nereye götürdüğünü düşünmeye başlar.

Anandi Harki ve bir grup kadının evleneceğini görür. Gelin kıyafetleri giyen Harki’yi tanır. Jagya Anandi’ye oraya girmenin bir yolu olduğunu söyler. O yolda Anandi’nin bir peçe örtüp gelin kılığında girmesidir. O sırada Harki Kavita’yı hazırlıyordur. Akhiraj Kavita’ya bugün evlenmesi gerektiğini söyler. Kavita ağlıyordur. Anandi pallu örtü giyer ve içeri girer. Anandi Akhiraj’ı görür ve şok olur. Akhiraj öfkeyle ona bakıyordur.

Etiketler:
masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“İkimizin Yerine 539. Bölüm Özeti 28 Şubat 2020 Mangla Ölüyor” üzerine 1 yorum

  1. nuranaay dedi ki:

    Coook coook tesekkur ederim ozet harika ellernize saglik .

    Anandi simdi akiraji gordu ve ne olur merakliyim anandi olejekmi ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.