İkimizin Yerine 52. Bölüm Özeti 29 Ekim Pazartesi Fragmanı # (1. kısım) Bairon kızının Hamile olduğunu duyunca yıkılır

İkimizin Yerine 52. Bölüm 29 Ekim Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

 

Sumitra  Sughnanın odasına gelir. Sughna annesine sarılmak ister ancak Sumitra onu iter ve ona çok güvendiğini ve güveninin nasıl kırdığını anlatır. Her zaman Kaliyaniye karşı kızını savunduğunu ama  şimdi onun yüzüne bakamadığını söyler. Benim  çocuk yetiştirmemin yanlış olduğunu kanıtladın der. Sughna ağlar. Sumitra çocuğun babasını sorar ve Sughna Pratap der. Sughna ona inanmaz ve gerçeği söyle diye ısrar eder. Sughna neden yalan söyleyeyim çocuğun babası Pratap der. Gizlice tapınakta buluştuklarını ve Anandi ile Jagdishin onlara eşlik ettiğini söylerken Kaliyani Sughnayı duyar. Kaliyani sinirle çocukların odasına gider ve Anandiyi aşağıya sürükler ve onu yere savurur. Gehna ve Sumitra Anandiyi yerden kaldırır. Jagdish Anandinin yanına gitmek ister ama Kaliyani onu da iter. Buna nasıl izin verdiniz diyerek kızar. Badi Anandi daha çocuk dese de Kaliyani kontrolü kaybeder ve hayır o çocuk değil ne  olduysa o da aynı derecede sorumlu, Pratapı Sughna ile buluşturdu der. Jagdish Sughna Anandiye hiç bir şey söylememesi için söz verdirdi der.

Kaliyani dayanamaz ve Anandiye elindeki sopa ile vuracakken Badi onu tutar ve elinden sopayı alır. Bu arada Sumitra ve Gehna Anandiyi arkalarına saklarlar. Badi Jagdishe Anandiyi odasına götürmesini söyler. Kaliyani sandalyeye oturur ve gözlerinden yaşlar dökülür. Bir şeyler düşünür ve kendi kendine Pratap öldükten sonra 1.5 ay geçti  bu nasıl olur der. Çocuk Prataptan değil o yalan söylüyor der. Sumitra Kaliyaninin yanına gelir ve o bir hata yaptı Pratap ile buluşmamalıydı ama çocuğun Prataptan olduğunu söylemesine inanıyorum çocuğun babası Pratap der. Kaliyani hala ikna olmamıştır çok uzun zaman geçti o nasıl hamile olduğunu anlamadı bu mümkün olamaz der. Badi Sughna yetişkin olmadığı için anlayamamıştır der. Kaliyani oğullarını konuşmak için yanına çağırır. Basant ve Bairon eve gelir ve salonda herkesi ağlıyorken görürler.

Kaliyani korktuğum basımıza geldi derken Bairon bir şey anlamaz ve ne olduğunu sorar. Kaliyani kızın yakında anne olacak der. Bairon ve Basat şok olur. Baironun dizlerinin bağı çözülür. Kaliyani ben her zaman söylediğimde beni dikkate almadınız benim söylediklerimi ihmal ettiniz beni dinleseydiniz bunlar başımıza gelmezdi der.Küçük dediğin kızın Sughna evin saygınlığını mahvetti  der. Bairon kızar ve Sughnanın odasına gider. Sughna kalkar ve ağlamaktadır. Sughna babasının bakışlarından çok korkar ve Bairon kızını kendisine çekerek sarsaklar. Sughna çok kötü ağlamaktadır. Baironun gözlerinden yaş dökülür ve gider. Salona geri gelir koltuğa oturur ve başını tutar. Kaliyani neden yüzünü saklıyorsun hepimiz saklamalıyız bu bizim hatamız der. Bairon hatanın ne kendisine ne de Sughnaya ait olduğunu  eski toplum inanışlarının sorumlu olduğunu söyler. Çocukların evlendirilmesi ve bu yüzden eğitimlerinin bıraktırılması uygun değil der. Kaliyani irite olur ve ona karşı çıkar. Badi bir an önce Pratapın anneve babasını aramalıyız der. Kaliyani hala çocuğun Prataptan olduğuna inanmamaktadır. Doktor eve gelir ve Sughnanın 3 aylık hamile olduğunu onaylar. Anandi ve Jagdish aşağıya inerken Kaliyani onlara bağırır ve odalarına gitmelerini söyler. Anandi odasında daha önce olanları hatırlar. Kanhanın fotoğrafının karşısına geçer ve Sughnanın Pratap ile buluşmasında ne vardı Nene neden bana vurmak istedi diye ağlar. Gehna odaya yiyeceklerle gelir ve Anadinin hata yapmadığını söyler. Kaliyani her zamanki gibi bağırıyor der. Gehna Sughna ile ilgili geçekleri Kaliyaniye söylemediği için kendisini suçlu hisseder.

Sabah Jagdish okula gitmek için Sughnaya bakar. Kaliyani Sughnann okula gitmeyeceğini söyler. Anandi mutfakta kaynanasına neden nene Sughnanın okula gitmesini engelledi  ona neden kızgın diye sorar. Sumitra Anandinin üstelemesinden rahatsız olur ve ona soru sormayı bırakmasını söyler. Anandi odasına gider ve ağlar.Badi odaya gelir ve onu teselli eder. Jagdish okula giderken Vikrantla karşılaşır. Vikrant Sughnayı sorar ve Jagdish iyi olduğunu söyler. Vikrant Jagdishe Sughnanın yaraları için bazı ilaçlar verir. Sughna neden okula gelmiyor diye sorar. Jagdish iyi olmadığı bu sebeple evde kalacağı yalanını söyler. Vikrant Jagdishin kendisi ile çelişmesinden (çünkü başta Sughnanın iyi olduğunu söylemişti) yolunda gitmeyen bazı şeylerin olduğunu anlar ve bulmaya karar verir

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 52. Bölüm Özeti 29 Ekim Pazartesi Fragmanı # (1. kısım) Bairon kızının Hamile olduğunu duyunca yıkılır (159 Yorum)

 1. Keşke tyllam keşke içime atmayı tercih ediyorum hep:):)

  Bak beni güldürdün aman aman yıkama kedini 😀 kediler suyu pek sevmez:):)

 2. Zehracım senin bahsetiğin kişi değil {G} o değil:( ben onunla düşman olamam zaten:):)Başkası.

 3. Bizde saat 4:40 ama uykum yom Zehracim
  Kedinin ismi guzelmis 😀
  Eger ben kedimi yikarsam o evi terk edip kacar 😀

  Keske Isilim ozel yerimiz olsada anlatsan kendini biraz daha iyi hissederdin cnm

 4. Hoşgeldin Zehracım sevindim gelmene:):)

  Tyllam birtanem duygusalım bu aralar canım:):) birisini burada görünce elim yazmaya gitmedi:(( tyllam iyi olmaya çalışıyorum.:):)

 5. Yok yok da.
  Ben seni anladim galiba.
  O biri dediginde kim anladim.
  Tamam. Bu böyle olmaz.
  Eger ikinizde iyi niyyetliyseniz.
  Söyleyin olsun bitsin. Düsman gibi olmayin.

 6. tyllacim ben iyim tesekkur ederim gormemissin burda ozur dilemene gerek yok rahat ol kendine oyle seyler soyleme canim

 7. Çok güzel ISILCIM. Ben de bu gün geldim.

  Tyllam benim kedimin ismi Boncuk. Çok sevimli ya.
  Kedin eve gelmiyor mu?
  Onu yikamiyor musun?
  Hayret.

 8. Tyllam anlatmayı çok istiyorum:):)Ama herkes okuyacak hele birinin okumasını hiç istemiyorum:( keşke özel yerimiz olsaydı sana anlatsaydım:):)

  Zehra gerçekten uykum yok 😀 senin var mı?:):) bence yok kesin:):)

 9. Xanım evet benim canım benim:):) çok teşekkür ederim canım benim çok saol Allah razı olsun:):) Günüm biraz duygusal biraz iyi geçiyor canım benim senin günün nasıl geçiyor?:):)

 10. Isil cnm neden duygusalsin ne oldu birtanem❤anlatmak istarsen dinlerim

  Kiz Zehra yine beni guldurdun hahahaha bitlarsenmi 😀 😀
  Benimde kedim var ismi Elaksari disarda uyuyor hep haha disarda bocek socek avlap yiyor hahahaha

 11. isilcim bu senmisin ya tanidim seni iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol tesekkur ederim gunun nasil geciyor

 12. Nerden çikardin Tyllam?
  Görmemissin iste.
  HEM XANIM ÖYLE BIR KIZ Degil. Çok anlayisli.

  SAGOLASIN XANIMCIM ALLAH RAZI OLSUN.

 13. Ayy ben nasil bir insanim ya Zehram seninle konusyorum Xanima bir merhaba bile dememisim simdi cok utandim ya offf

  Xanim hosgeldiniz nasilsiniz sizden ozur dilerim kendimi terbiyesiz hissetim ya cok dikkatsizim 🙁

 14. zehram kiz tabiki etdim dualarim hep seninlen mutlu gununde keski senin yaninda olsaydim seni gormek cok isterim

 15. Biliyorum Tyllam. Hahaha ama bitlenmesin diye yikiyorum. Evde çocuk var.
  Kedi benimle uyuyor. Saçlarim da çok uzun. Ya bitlenirsem?

 16. Xanım benim ışıl a.ş.k sayfasına yazardım:):):) hep iyi ol canım benim bende iyiyim şükür:););)
  Zehracım hoş buldum:):):) Beni güldürdün ya:);) teşekkür ederim canım benim:):)

 17. Tylllaaaammm❤ canımın içi hoş buldum birtanem ❤ ❤ ❤ Seni ne kadar özledim bir bilsen:);) sabahtan beri sizi izliyordum ama yazamıyordum❤ yazmak istedim ❤ ❤ ❤:):):):) teşekkür ederim canımın içi beni aranıza aldığınız için ❤ ❤
  Tyllaammm ben idare ediyorum birtanem bu aralar duygusalım da sen nasılsın canım benim:):)
  Evet Zehracım ben ışıl:):)

 18. Zehram cay benimde vazgecilmezim
  kiz tabiyi gelmez yanina onu yikayorsun ya kediler yikanmayi sevmezki hahahaha

 19. Demek ki tahminlerin bosa çikmadi dualarin kabul oldu Xanimcim.
  Sen benim için duami etdin kiz?

 20. Vayy vaaayyyy kimler gelmis Isilim❤canimin ici hosgeldin❤sefaler getirdin beni cooooooooooook mutlu ettin tatlim❤ tabiyi aliriz aramiza tekrar hosgeldin nadilsin birtanemmm

 21. Aradim bosa çikti. Hayvan bu sogukta disarida uyuyor eve çagiriyorum bana bakmiyor bile.
  Yazik ne yapsin bos zaman bulunca yikiyorum onu. Seni güldürdüysem ne mutlu bana.

 22. İyi akşamlar kızlar:):) bende uyuyamadım:):) Benide aranıza alın:):)
  Tyllam canımın içi nasılsın?
  Zehracım mutluluklar dilerim canım canım nasılsın?
  Xanim nasılsın? Cnm:)

 23. Ben de çayi da kahveyi de severim. Tatli çok yemem. Çok az yerim tatli.
  Ama çay benim vazgeçilmezim.

 24. zehracim ben tahmin etmisdim gercekten senin adina cok mutlu oldum dilerim hep mutlu ol benim icin cok deyerlisin ALLAHA cok sukurler olsun dualarim kabul oldu sen nasil istersen senden duysunlar cok mutlu olucaklar ya :):):)

 25. Ay Zehracim simdi sen kedinimi aramak istiyorsun hahahaha bugun sende beni cok guldurdun Allahda seni guldursun kiz

 26. Ben cayi cok severim tatlilarla cay icmeyi ve tatli yapmayida en cok sevip yaptigim ve sevip yedigim tatli elmali tatli

 27. Bende de var o huy ama. Bu aksam gerçekten bir sey yiyemedim. Arkadaslarla o kadar tatli sohbet etdik ki. Yemek yiyemeden tatliya atladim.
  Tatlida yiyemedim. Kahve içtim.

 28. Katil bize derim Xanimcim bak bizimde uykumuz yok.
  Evet kiz isteme var ama diger siteye yarin ben söyleyecegim. Tamam mi?

 29. Tsk ederim turk dizisini seyrede seyrede burda yazisa yazisa turkceyi ogrendim
  Bilyormusun bende oyleyim hep 00:00 sonra acikmaya baslarim hahaha

 30. zehracim canim kardesim hos buldum bende iyim sen nasilsin yarin kiz isteme varmi ay gercekten cok mutlu oldum sana mutluluklar dilerim kiz yemekte yiyorsun sana afiyet olsun tatlim benim benim de hic uykum yok ya

 31. Öyle mi?
  Ben seni türkiyeli saniyordum.
  Ne yalan söyleyeyim türkçen baya iyi kiz.
  Evet yemek yiyorum. Babamda o yüzden sahur mu yapiyorsun diye sordu.

 32. Zehram ben Turkmenistanliyim Aynurumla ayni bolgeden ve ayni sehirdeniz
  Yemekmi yiyorsun hahaha sana afiyet olsun o zaman 😀

 33. Ben ise tam aksi tüm hayatimi sakaya espiriye adadim.
  TYLlam sen nerelisin?
  Yani türkiyenin hangi bölgesindensin?

 34. hayirli geceler arkadaslar pinar hanim nasilsiniz ozetler muhtesem olmus elinize yureyinize saglik

 35. Ya abimle yengemde. Yarin kiz istemesi var o yüzden heyecanliyim demiyorda dedi.
  Ben de size yumurta yok dedim.

 36. Aynen öyle espiri, saka konusunda ayni babama çekmisim.
  Tam aynisiyim.
  Tmm. CANIM SANA DA IYI GECELER TATLI RÜYALAR.

 37. Evet Tylla bana sahur mu yapiyorsun dedi.
  Ben de evet baba yarin bilinmeyen ayin ilk günü ben de oruç tutmak istiyom dedim.

 38. Hoşbuldum Tylla ablam..
  ..
  Zehram hahahah çook güldüm yaa…baban MaşAllah espirili birisi 😀
  Yaa canlar benim uykum geldi..hadi ben kaçar..iyi geceler..Allah rahatlık versin:))

 39. Hosgeldin Aleynam

  Hahajahaha Zehra simdi gulmekden oldum sahurmu yapyorsun dedi 😀 😀 😀

 40. Zehram ben midemi senin ve Aynurumun pizzasiyla doldurdum yumut 😀 😀 yumutaya yer kalmadi 😉 😀

 41. Evet Tyllam o sorunu hepimiz yasiyoruz.
  Bu arada az evvel babam uyandi. Mutfaga indi kizim sahur mu yapiyorsun? Diye benle dalga geçti.

 42. Tmm Dostum sanada iyi geceler tatli ruyaler ve Aynurum sanada iyi geceler tatli ruyaler Allah rahatlik versin

 43. Aleynam inan istambulu gormeyi cok istiyorum birgun nasip eder InsAllah

  Dostum sari eldivenide begendim verdigin hediyeler kis elbiselerime cok uyum sagladi kirmizi bereyi yesil paltoyumla geyicem, turuncu atkini siyah paloyumla yesil ayakkabini istedigim elbiseye uyar sari eldiveninede elime geyicem soguk dusdugunde 😉 😀
  Zehracim sanada tsk ederim daminozli pizzan icin hahaha

 44. Kafana mi vurdu?
  Ahahahahaha.
  Çok güldüm.
  Tamam canim iyi geceler tatli rüyalar. Rüyanda beni görrrr. GÖKHAN.

 45. Ya Tyllam ben sana dominos pizzadan büyük boy pizzami alsam?
  Kendime bulamiyorum da aramaktayim.

 46. Var var SARI ELDİVENLERDE HEDİYE EDİYORUM TYLLA KRALİÇEM 🙂
  KİXBOXCUM BENİ NASILDA TANIR 😀 🙂

 47. İyi geceler Abisinin gülü değerlisi yarın görüşürüz ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ 🙂
  Arkadaşlarım benimde çıkmam lazım annem,TL’sini istiyor.. Az önce kafama vurdu vahahahahah 😛

 48. Beğenmene sevindim ablam..gel gel..sana gezdiririm buraları 😉
  ..
  Sevdiğin renkler Gökhan hahahah 😀
  Sarı renk yok mu? 😉

 49. Abisinin gülü bana yazdığın sözler çok güzel ve kıymetli can parçası teşekkür ederim inan beni,mutlu ediyorsun:) ♥ Aynur ve Gökhan ♥

 50. Hediyeni begendim dostum hemde cok begendim tskurler 😀
  Aleynam senin hediyeni de coooook begendim ne guzel oleeeey Turkiyeye gidicem oleeeey 😉 😀

 51. Aleyna hahahha 😀 kixboxcum hahaha ben sevdiğim renklerle ilgili hediye verdim.. Gökkuşağı gibi haha 😀 😀 ne yapayım ben böyle seviyorum 😀

 52. Vayy bee Tylla ablam masllh 1 2 3 hepsini sen almissin tebriklerrr
  Hediye pizza olsun gece gece kanini doyur ablam

 53. Pınar ablacım özetler için çok teşekkürler…eline emeğine sağlık 🙂 Nasılsın abla hiç konuşamıyoruz:))

 54. Sana hediyem hmmmm düşün düşün hmmmmmmmmm 😀 Sana Kırmızı bere ve Turuncu Atkı ve yeşil kış ayakkabısı 😀 beğendin mi?)))

 55. Tylla ablama bak hele..önden gelmiş yeri kapmış 😀
  Hediyemmm..sana İstanbul bileti 😉
  ..
  Gökhan teşekkürler 😉
  ..
  Zehram aynen aynen..Gökhan sarışın olduğu için..ben ona sarı civciv derim..dimi Gökhan? 😀

 56. Pinarcim ellerine saglik cok hizlisin emegine ve yureginede saglik cnm basarilarin devamini dileyorum nasilsin aylen kizin nasillar iyisinizdir INSALLAH..

 57. Tylla hahahahahahahahahahahagahahahahahahahahahahaha 😀 😀 😀 😀 beni çok güldürdün haha yeni özet sana böyle demiş tyllaaaaa uyaaannnn seniiii bekliyyoorruuummm kaalllkkk EYY TYLLLAAAA hahahahaha 😀 😀

 58. Buraya geldiginizde hediyelerimi isterim 😉 😀
  1 2 3 yerim icin 😀 😀 😀 😛

 59. Arkadaslar ben simdi uyandim ve yeni ozeti gorup buraya yadim elimde tl im yorum yazarken uyukuya dalmisim beni burda gordugunuzde sasiricaksiniz 😀