İkimizin Yerine 50. Bölüm Özeti 27 Ekim Cumartesi Fragmanı # Vikrant Jagdishin hayatını kurtarır

Burak 20 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 50. Bölüm 27 Ekim Cumartesi Günü Neler Yaşanacak?

Vikrant başına sopa atan Jagdishe kızar. Anandi ve Jagdish özür dileyeceklerine Vikrant ile tartışmaya başlarlar. Vikrant onlara bu problemi çözmek için Jagdish ile  çelik çomak oyunu oynamayı teklif eder. Kaybedersem Jagdishin ayağına düşerek ondan özür dileyeceğim der. Ama Jagdish yenilirse aynısını bana yapacak der. Jagdish bu meydan okumayı kabul eder. Maç başlar. Jagdish sopayı çok uzaklara vurur ama Vikrant iyi yer tutar sopayı tutar. Vikranta sıra gelir ve Vikrant sopayı çok uzaklara atar. Jagdish sopayı yakalamaya çalışırken kayar ve uçurumun kenarındaki ağaca güç bela tutunur. Vikrant kanlar içindeki Jagdishe yaklaşır ve onun elini tutarak onu kurtarır. Jagdish baygındır ve kanaması vardır. Vikrant onu çiftliğe götürür. Çiftlikte öğretmenler ve herkes Jagdishi bu halde görünce panik yapar. Vikrant onu kanepeye yatırır ve kanayan yaralarını sarar. Sughna Vikranta bu muhtemelen senin suçun  diyerek bağırır. Anandi onun Jagdishi kurtardığını söyler. Sughna susar ve Badi Vikranta teşekkür eder Vikrantla ilgili sorular sorar. Vikrant ayrıntı vermez köye yeni geldiğini  ailesinin olmadığını söyler. Vikrant köye Badilerle beraber gitmeyi teklif eder.  Badi kabul eder ve Vikrant Sughnaya gülümseyerek bakar. Jagdish hayatını kurtardığı için Vikranta teşekkür eder. Vikrant Jagdish ile arkadaş olmak ister ve Jagdish kabul eder ve el sıkışırlar.

Çocuklar ve Badi eve döner. Kaliyani ve Sumitra Jadishin başını sarılı görünce paniklerler. Badi küçük bir şey dese de Kaliyani Anandiyi suçlar ve kocasına dikkat etmediği için azarlar.Anandi durumu anlatır. Badi Anandiyi savunur ve hatalı olmadığını söyler. Anandi nene bana hatalı olmasamda hep bağırır der. Kaliyani beni suçlama diyerek tekrar Anandiye bağırır. Arıca neden kocana ismiyle hitap ediyorsun diyerek kızar. Kaliyani Anadiyi kocasına saygılı davranması konusunda onu uyarır. Anandi ağlayarak odasına gider. Sumitra Jagdishi Anandinin odasına götürür. Sumitra Anandiyi korur ve Jagdishin Anandiyi savunduğunu söyler. Anandi ve jagdish barışır.

 

Sabah dua sırasında Gehna güzel sesiyle bir ilahi söyler ve herkes mutlu olur. Badi tekrar ders alması için Gehnaya azırlanmasını söyler ancak Kaliyani Niranjanın çok genç olduğunu ve bunun sorun çıkartacağını söyler. Basant Niranjan iyi birisi derken Badi kardeşine kötü düşünmemesini söyler. Kaliyani Gehnanın Niranjandan ders almasını istemeyerek diretir. Badi kardeşine verdiği sözü hatırlatır. Kaliyani ablasını çocuklara iyi bakmamakla suçlar. Torunum senin yüzünden yaralandı der. Badi Jagdishin düşmesi ile ilgili kimse hatalı değildi der Kaliyani onu dinlemek istemez. Bunun üzerine Badi, Gehna ve Basant üzgünce birbirlerine bakarlar.

Sughna Lata ve Durga ile mabede gider. Dışarı çıktığında terliklerinin olmadığını görür. Okula geç kalacağı için terliksiz gitmeyi düşünür. Vikrant Sughnanın terliklerini almıştır ve elindeki terliklerle onu izler. Sughna okul yolunda ayağına batan dikenler yüzünden ağlar. Vikrant yanlarına gelir ve Sughna rahatsız olur. Vikrant yardım etmek ister ancak Sughna kabul etmez. Vikrant Sughnanın ayağındaki dikeni hızlıca çıkartır. Sughna acıdan bağırmaya başlar ve ona  kızar. Lata neden ona bağırdın o sana yardım etmek istemişti der. Sughna o beni devamlı rahatsız ediyor ondan hoşlanmıyorum der. Vikrant Sughnanın terliklerini gösterir ve isteyip istemediğini sorar. Sughna kendine sakla der ve homurdanarak gider. Vikrant Sughna gülene kadar pes etmeyeceğini söyler.

Jagdish bilgisayar oyunu oynarken Anandi ona süt getirir ve Jagdishe kocacım der. Nenesini verdiği talimatları uyguladığını söyler. Jagdish beraberlerken ona Jagdish demesini ister. Anandi ayrılırken getirdiği sütü Jagdishin içmesini söyler. Bu esnada Vikrant eve gelir ve Jagdish ile görüşmek ister. Kaliyani Vikranta sen kimsin buraya nasıl girdin diyerek bağırır. Badi Vikrantın Jagdishin hayatını kurtardığını söyler. Kaliyani memnun olur ve ona kendisine yönelik sorular sorar.  Vikrant kaçamak cevaplar verir ve bu Kaliyaniyi irite eder. Badi Jagdishe ilk müdahaleyi o yaptı der. Kaliyani ona 500 rupi verir. Vikrant Jagdish 500 rupi mi ediyor diye alay ederek sorar. Kaliyani torunum pahabiçilmez diyerek bir 500 rupi daha verir. Vikrant gülümser ve Jagdish ile görüşür. Anandi mutfakta kaynanasına siz kocanıza Sughnanın babası diyorsunuz ben Jagdishe ne diyeceğim der. Sumitra ona adıyla seslenebileceğini ancak neneye dikkat etmesini söyler. Vikrant  Jagdishin bilgisayar oynadığını görür ve ona yenmesi için yardım eder.  Jagdish Vikrantın kendisine bilgisayar öğretmesini ister. Vikrant bilek güreşinde yenilirse ona bilgisayar öğretmeyi kabul edeceğini söyler. Jagdish süt ve jalalebi almasını da ekler. Vikrant bilerek yenilir ve yarın sana ve eşine süt ve jalep alacağım der. Vikrat giderken evde Sughnaya rastlar ve Sughna onu evde görmesiyle şok olur. Vikrant Jagdish ile görüşmeye geldiğini söyler ve sık sık geleceğim der.

Gehna odasını temizlerken düşünmeye başlar. Basant gelir ve annesi deri durdurduğu için Gehnanın üzgün olduğunu anladığını söyler. Basant Badi ile konuşarak annesini ikna etmesini isteyeceğinden bahseder. Gehna daha fazla sıkıntı yaratmamak adına istemediğini söyler. Basant eşininin müzik dersleri alırken mutlu olmasına sevindiğini söyler. Gehna derslerin bitmesine üzülmediğini ancak annesinin ona ve Niranjana güvenmemesine alındığını söyler. Basant annesi ne düşünüyorsa düşünsün eşine güvendiğini söyler. Gehna etkilenir ve benim mutlu olmamı önemsemen beni mutlu etti der.

Vikrant Jagdish ve arkadaşlarına talı ikram eder. Sughna ve Phuli gelir. Sughna tatlıların Vikrant tarafından alındığını duyunca tatlıyı atarak yemez ve çıkar. Vikrant Sughnayı takip eder ve onu ala üzmek istemediğini hatta onu güldürmek istediğini söyler. Sughnadan af diler. Sughna yüzünü dahi görmek istemiyorum diye cevap verir. Vikrant seni hep mutlu etmek için çabaladım öyleyse bir daha karşına çıkmayacağım der. Sughna ben dulum mutluluğu hak etmiyorum beni yalnız bırak der. Vikrant Sughna giderken beni görmek istemiyormusun diye sorar. Sughna bir şey söylemez ve Vikrant ben cevabını gözlerinden aldım der. Anandi ve Jagdish evdekiler için tatlı dükkanından tatlı alırlar. Sughna Anandi ve Jagdish ile çıkar.  Bir adam Vikranta sen zengin bir ailedensin bu köyde ne işin var der. Vikrant köyde eğitim ve tarım işleri ile ilgilendiğini söyler. Adam Vikrantın babasına söylemeyi düşünür. Gehna ve Basant doktora kontrole giderler. Basant Gehnaya doktorun durumunun iyileştiğini söylediğini anlatır. Gehna güler ve  mutlu olur. Gehna Basanta tapınağa gitmeyi teklif eder ve beraber tapınağa dua etmeye giderler. Arkalarını dönerler ve Niranjan da tapınaktadır.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 50. Bölüm Özeti 27 Ekim Cumartesi Fragmanı # Vikrant Jagdishin hayatını kurtarır” üzerine 5 yorum

 1. Zehra dedi ki:

  TYLLAM. NASILSIN KIZ?
  Benim yorumlar nerde yaw?
  Ikinci bendim.

 2. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Adam, topal dilenciye para
  verirken acimis ve gonlunu de
  almak istemis: Ayagin topal sukuret ya kor olsaydin?
  Dilencide:Korlugu de denedim abi,is yok.
  Onluk diye beslikleri yutturyolar 😀 😀

 3. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  …..

  Temel mezarlikta ise
  baslar fakat ikinci gun
  isi birakir.Arkadaslari sorar:
  Temel isi niye biraktin
  Temel:Orda herkes yatyor
  hep ben calisyorum 😀 😛

 4. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Ikincide ben
  Gunaydin canlar
  Hava sana komik fikralar hediye edyorum bugun

 5. HAVA dedi ki:

  İlk ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.