İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti 12 Eylül Fragmanı # Chamuna Doğumda Ölür…

Burak 05 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti 12 Eylül Çarşamba Neler Yaşanacak

İkimizin Yerine dizisinde heyecan adeta tavan yapmış durumda. Geçen bölümde doktorum tüm ihtarlarına rağmen doğum yapmakta ısrar eden Chamuna doğumu yapmasının ardından hayatını kaybeder. Kaliya’nin bu cahilliği maalesef birkadının ölümüne neden olmuştur. 12 Eylül Çarşamba günü yaşanacaklara dair tüyoları İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti’nde sizler için hazırladık.

İkimizin Yerine 12 Eylül Özeti 5. Bölüm Fragmanı

Bago, Kazan’a endişeli olduğunu söyler. Kazan kızmız henüz çocuk ona güven ve endişe etme der. Chamuna’nın doğum sancısı tutmuştur. Kaliyani ile Basant evde yoktur. Bairon hemen doktor çağırır. Doktor mutlaka hastaneye kaldırılması gerektiğini söyler. Bairon tereddüt etse de kabul eder. Kaliyani , Basant ile kapıda ambulans görür. Tam cıkacaklarken Kalliyani gelir ve Bairon’a kızarak doktoru kovalar. Hastaneye gitmelerine engel olur. Basant’da ona destek verir. Kaliyani ebeyi çağırır. Chamuna ebeye bebeğimi kurtar o ölürse beni de öldürürler der. Ebe Kaliyani’ye durumun kötü olduğunu ve çok acı çektiğini derhal hastaneye gitmeleri gerektiğini söyler.

Kaliyani anneliğin fedakarlık gerektiğini söyler ve doğumu gerçekleştirmesini ister. Ebe elimden geleni yaparım fakat ikisini birden kurtaramam der. Kaliyani’den seçim yapmasını ister. Kaliyani bebeği kurtar der. Bairon buna engel olmak istese de annesi onu susutrur. Basant kardeşine aç gözlünün tekisin mirasın tamamının Jagdish’e kalmasını istiyorsun der. Sumitra , Kaliyani’ye yalvarmaya başlar ve miras ifelan istemiyoruz bir kadının ölümüne neden olmayın der. Gerekirse Jagdish’i , Basant’a evlatlık veririz onu ikna ederiö bu evden çekip gideriz der. Kaliyani tüm bunlarakulak tıkar.

Chamuna artık dayamaz ve son nefesini verir. Kaliyani bebeğin cinsiyetini sorar. Ebe erkek olduğunu söyler. Fakat Kaliyani’nin sevinci kursağında kalır. Bebek erken doğduğu için o da daha fazla dayanamaz ve ölür. Kaliyani ebeyi tokatlayarak evden kovar. Ebe ise her şeyin sorumlusu sensin ve iki kişinin ölümüne sebep oldun der. Kaliyani git burdan der ebe ise ben zaten katillerin olduğu evde kalmam diyerek gider. Kaliyan’i , Basant’a dönerek bunlara ben sebep olmadım ebe yalan söylüyor doktorun tedavisi ve yazdığı ilaçlar yüzünden öldü der.

Cenaze töreni gerçekleştirilir. Kazan da oradadır. Kazan, Bairon’a doğum zamanı doktor geldimi diye sorar. Bairon ise evetfakat geldiğinde çok geçti der. Doktor eve geldiğinde ise erken evlilik ve doğumun sonuçları işte bu der. Chamuna’nın ölümünün sorumlusu kayınvalidesi der. Bundan ders çıkarmanız gerek Sugna’ı erken evlendirmeyin diyerek gider. Bago başsağlığı diler. Kaliyani, Anandi’nin nasıl olduğunu sorar. Daha sonra onlara laf sokar ve sizin yüzünüzden oğlum bana yalan söylüyorder. Kimseden çıt çıkmaz. Kaliyani, Bairon’a yas uzun sürmez Sughna’nın nikahını bir an önce yapın der.

Kazan, Anandi için endişelenmektedir. Kaliyani’nin iyi bir insan olmadığını kızlarının nasıl baş edeceğini Anandi için endişelendiğini söyler ve Bago ile konuşur. Bago onu sakinleştirerek Tanrının evlilik konusunda yardım sever olduğunu söyler. Annesi, Champa’yı azarlayarak hareketlerine dikkat et der. Onu odaya kilitler. Anandi oraya gelir ve Champa nerede diye sorar. Kadın ise cezalı olduğunu söyler. Anandi giderken Champa ona seslenerek annesinin üvey olduğunu söyler ve onu kötüler. Anandi’den yasak aşkı (Lallan) çağırmasını ister.  Fakat Lallan o benim arkadaşım  ve onunla ormanda buluşup kitap verecektim der.

Anandi ormanda korkarsın bizim ev boş kitabı bizde ver der. Champa bir bahane uydurup Anandi’lere  gider. Allan ile buluşur ve kaçarlar. Bütün köy peşlerine düşer. Anandi ise Krisna ile birlikte çıkar ve onların birlikte gittiklerini söyler. Champa annesi Anandi’yi suçlayarak onlara kaçmalarını sen söyledin der. Anandi ise hayır Champa ona kitap vereceğini söyledi ben nerden bilebilirdim der. Kadın ise buna inanmaz.

İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti  12 Eylül Fragmanı Devam Ediyor…

Krisna araya girerek kızın asahip çıksaydın Anandi’nin ne suçu var diye çıkışır. Kadın ise Rani’yi hatırlatarak onu susutur. Kazan’lar geldiğinde kadın Anandi’yi suçlamaya devam etmektedir. Bago, Anandi’ye gerçeği sorar Anandi herşeyi anlatır ve Lallan’ı kendisinin çağırdığını söyler. Ailesi Anandi’yi Champa ile görüştüğü için fırçalar. Anandi üvey annesi onu ceza için odaya hapsetmişti bu nedenle kaçmış olabilir deyince Bago ona tokat atar. Kazan, Bago’yu azarlar. Anandi ağlayarak kaçacaklarını bilmiyordum dese de annesi buna inanmaz. Köylüler Champa’yı aramaya gidelim ve bulduğumzu yerde infaz edelim der. Daha sonra Kazan gelerek hiçbir yerde bulamadılarını söyler.

Bago kızıma tokat için pişmanım der Kazan ise onu teselli eder. Bago ona laf gelmesinden korktuğum için vurdum der. Anandi arkadaşları ile oynarken Bago onu alarak ev işleri yapması için yine eve götürür. Aradan bir kaç gün geçer. Anandi bir çocukla kukla gösterisi hakkında konuşmaktadır. Bago erkek çocuklarla konuşmamasını söyler. Kazan’a gelerek endişelerini anlatır ve onun kocasının evine gitmesi gerektiğini söyler. Kazan ise Anandi’ye güvenmelisin diyerek reddeder. Ona iyi terbiye verirse sorun olmayacağını söyler.

Sughna, Pratap ile buluşur ve ailene söyle bizi size götürsünler der. Pratap konuşacağını söyler. Bairon, Sumitra’ya dünürlerin Sughna’yı görmek istediğini söyler. Sumitra olmaz beklesinler yaşı önce 18 olmalı der. Kaliyani ise dünürlere en kısa zamanda Sughna’yı alma sözü verir. Sughna uzaktan onları dinlemektedir ve bu sözlere sevinir. Bairon doktorun sözlerini hatırlatarak buna izin vermeyeceğini söyler. basant ile bairon tartışmaya başlar. Dünürler biz biraz daha bekleyebiliriz der ve gider. Sughna bu duruma bozulur. Kaliyaniise Bairon’a kızar. Sözümü yerde bıraktın dese de Bairon ben kızmın iyiliğini düşünüyorum der.

Tartışma devam ederlen Sumitra kocasının haklı olduğunu söyler. Kaliyani ise onu suçlar. Bairon karısını savunarak Sumitra’nın anesi olduğunu ve üzerinde hakkı olduğunu söyler. Kaliyani bir türlü Bairon’ vazgeçirememktedir. Anandi, Phuli ile sohbet etmektedir. Anandi yine Jagdish’in gıcık birisi olduğunu  söyler. Phuli kocam beni çok seviyor der ve iki yıl sonra ona gideceğini söyler. Kazan Bago’ya Bairon’ların büyük bir ev aldığını söyler. Bago yine endişelenir. Sumitra , Jagdish’e yemek verince Jagdish yemez ve Bairon’da Jagdish’e o artık karısının yaptığı yemekleri yemek istiyor deyince Jagdish kızar.

Bairon karısı le birlikte Anandi’nin gelmesinin ardından yeni eve taşınma hakkında konuşurlar. Anandi ile köylü kadınlar mabedde bazı ayinleri yerine getirirlerken Phuli’nin kocasının ölüm haberi gelir. Evde Phuli’nin bütün bilezik ve resnkli kıyafetleri üzüntülü şekilde çıkarılır. Bago kızını o halde görünce korkar. Anandi’yi zorla eve getirir. Kazan’a durumu anlatır. Anandi’yi mutlaka yollamalıyız ya Jagdish’e de birşey olursa kzımız ne yapar diye sorar.

Kazan onu sakinleştirmek için uğraşır. Bir şey olmasa da biz kızmızın arkasında oluruz der. Bago sakinleşmez ve Kazan’a , Anandi’yi yollayacağına dair yemin etmelisin aksi taktirde benim cesedimi bulursun der. Jagdish arkadaşları ile oynarken Kazan gelir. Arkadaşları karın sanırız gelmeyecek diye alay ederler. Kazan, Anandi’yi gelip alın der. Kaliyani bana sorma Bairon ile konuş sonuçta onların oğlu diye laf sokar Daha sonra Basant’ı da alır ve  söylenerek gider.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 5. Bölüm Özeti 12 Eylül Fragmanı # Chamuna Doğumda Ölür…” üzerine 2 yorum

  1. Göker dedi ki:

    ” İkimizin Yerine” isimli Hint dizisinin özetleri için Azerice ve Tükçeyi bilen editör alınacaktır. Özet başı veya aylık ücret ödenecek. İlgilenenler [email protected] ve ya [email protected] mail adreslerinden ulaşabilirler.

  2. &Aynur& dedi ki:

    ilkk bennnnnnn)))))
    pinar ablam eline saglik)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.