İkimizin Yerine 45. Bölüm Özeti 22 Ekim Pazartesi Fragmanı # Gehna müzik dersleri alacaktır

Burak 17 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 45. Bölüm 22 Ekim Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

 

Sughna yemek masasındadır. Sumitra kendi elleriyle kızını doyurur. Herkes Sughnanın masada birlikte  yemek yemesine çok sevinir. Sumitra kızının sofrada yemek yemesini sağladığı için Badiye minnettardır. Jagdish mahzendeki Sughnanın sobasını kırmaktadır. Jagdish bunu Badi gidince nenesi kararından cayabilir bizimle yemek yemene izin vermez diye yaptığını söyler. Sughna ağlamaktadır ve Jagdish yaşlanınca kardeşine bir ev alacağını ve istediği gibi kimse karışmadan onun içinde yaşayacağını söyler. Sughna kardeşine sarılarak ağlamaya devam eder.  Anandi ve Badi Gehna için ladoos tatlısı yapacaktır. Gehna yanlarındadır ve Kaliyani onlara katılır. Kaliyani 2 – 3 torun daha istediğini söyler. Bunu duyan  Gehna tavırlı olarak yorgun olduğu için ayrılacağını ve dinlenmek istediğini söyler. Kaliyani Basanta Gehnanın Badinin yanında ona uygun davranmasını söyler. Basant ne olduğunu merak eder. Basant Gehnanın yanına giderek annemi teyzemin yanında aşağılama der. Gehna annen benim durumumu bildiği halde benden 2-3 torun  daha istiyor. Onu aşağılamadım ve oradan uzaklaştım der. Daha sonra Basant odadan çıkar ve Badi tüm konuşmalara şahit olmuştur.

Badi Sumitra terasta çamaşırları kuruturken gelir. Badi Gehna ve Basntın arasındaki problemi sorar. Gehnanın ailesi Basantla evlenmesine nasıl izin verdi der. Sumitra her şey iyi diye geçiştirir. Badi ikna olmaz ve gerçeği söylemesini ister. Sumitra Chamunanın ölümünden Kaliyaninin Gehnayı babasının borçlarını ödeyerek oğlu için aldığını ve bu borçlara karşılık Gehnanın onlara bir erkek çocuk vereceğini söyler. Badi duyduklarına şok olur. Kardeşine yaptıkları için sitem eder. Gidip onunla konuşmak ister ancak Sumitra onu durdurur. Gehna ve Kaliyaninin bir süredir anlaştıklarını ve ailenin mutluluğunu tehlikeye atmamak için konuşmaya gitmemesini söyler.Ayrıca Sumitra anlattıklarımdan Kaliyaninin haberi olmasın der. Salonda Kaliyani ve oğulları yeni bir araç almak için konuşmaktadırlar. Badi oraya gelir ve alay eder şekilde kardeşinin bir şeyi almakta ve satmakta iyi olduğunu söyler. Kaliyani bir şey anlamaz. Badi hep birlikte tapınağa gitmeyi önerir. Anandi ve Sughnaya hazırlanmalarını söyler. Anandi Phulininde onlarla gelmesini söyler ancak neneden çekinir. Badi Phulinin dul olduğunu anlar ve Anandiye onu da davet etmesini söyler.

Sumitra Bairona Badi her şeyi anlattığını ve Badinin Gehna ile Basantın arasını iyileştireceğini söyler. Bairon Badinin ilişkileri iyileştirmesini umut eder. Bütün aile ve Phuli tapınağa gelir. Anandi tapınağın yanındaki dondurma dükkanını fark eder  ve Jagdishe dondurma almasını söyler. Jagdish Anandiyi ve Sughnayı yanına dondurma almaya çağırır. Sughna Pratapın dondurma aldığını hatırlar ve hüzünlenir gelmek istemez ama Jagdish onu çekerek götürür ablasının üzülmesine şakalar yaparak engel olmaya çalışır. Kaliyani tapınakta çocukların olmadığını görür. Çocukları ellerinde dondurma ile bulur ve tam onlara bağıracakken Badi onu engeller ve çocuklara içeri gelmelerini söyler. Badi Gehnaya arti için ilahi söylemesini ister. Gehna kabul eder. Herkes Gehnanın sesini çok beğenirken Kaliyani bunu istememektedir.

Badi Basantla Gehna hakkında konuşur aralarındaki problemi sorar. Basant yalan söyler ama Badi kanmaz. Basant Gehnanın kendisini kocası olarak görmediğini bunu değiştirmek için her şeyi yaptığını söyler. Badi onun fikrini değiştirmek istiyorsan onu manevi olarak etkilemen lazım onun sevdiği ve sevmediği  şeyleri iyi bilmelisin der. Basant bundan etkilenir. Badi Gehnanın sesi çok güzel ve şarkı söylemeyi çok seviyor ona  bununla ilgili bir şeyler yap der. Basant bunu istemez ve annesinden çekinir ve onun izin vermeyeceğini söyler. Badi onu etkilemek için bunu yapman gerekiyor der. Basant ikna olur  annesine sormaya gider. Kaliyani her zamanki gibi kabul etmez ve Basanta Badinin söylediği her şeyi yapmamasını söyler. Kaliyani Badinin herkese tavsiye vermesinden hoşnut değildir ve onunla konuşmaya gider. Badi bu arda Anandi ve Jagdish ile konuşmakta eski anılarını anlatmaktadır. Badi Kaliyani her zaman oyun oynardı ve eğitimden nefret ederdi der. Kaliyani bu konuşmalardan mutlu olur. Anandi Badiye kardeşi ile birbirlerinden çok farklı olduklarını söyler. Badi Kaliyaniyi iyileştirmek için elinden geleni yapacağını söyler.

Jagdish okulda maçının olduğunu ve Anandiyi götürmek istediğini söyler. Kaliyani istemese de Badi ve Bairon onu ikna ederler. Kaliyani Jagdishe Sughnayı mabede götür der. Jagdish ablasını mabede götürürken Sughna okula maç seyretmeye gitmek ister. Jagdish kabul eder ve ablasını maçına götürür. Jagdish maçoı kazanır eve kupa ile gelir. Nenesi onu över ve ona para verir. Badi Kaliyaniye Gehnanın şarkı söylemek istediğini söyler. Kaliyani bunu kabul etmez. Şarkı söylemeyi öğrenmesi için herkes Kaliyaniyi ikna eder. Kaliyani öğretmenin eve gelip ders vermesi ve hiç bir erkeğin karşısında Gehnanın şarkı söylememesi şartıyla dersi kabul eder. Basant mutlu olur ve öğretmen ayarlamaya gider. Gehna bu duruma çok şaşırır. Basant bunları Gehnanın mutlu olması için yaptığını söyler.

 

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 45. Bölüm Özeti 22 Ekim Pazartesi Fragmanı # Gehna müzik dersleri alacaktır” üzerine 4 yorum

 1. HAVA dedi ki:

  Aşk olsun Aleyna ve Gökhan size terk etmeyeceğiz dediniz

 2. HAVA dedi ki:

  Hani ikniz burayı terk etmeyecektiniz

 3. HAVA dedi ki:

  Tebrikler Tylla sana hediyem mantı

 4. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Hayirli sabahlar

  Ozet guzel olmus Pinarcim cok tsk ler ellerine emegine saglik
  Ve burda ilk benim oleeeeyy 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.