İkimizin Yerine 43. Bölüm Özeti 20 Ekim Cumartesi Fragmanı # Badi Sughnanın yüzünü güldürür

Burak 15 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 43. Bölüm 20 Ekim Cumartesi Günü Neler Yaşanacak?

Badi okul dönüşünde çocuklara mango toplama yarışması yaptırır. Eskiden nenesinin  çok iyi mango düşürdüğünü söyler. O sırada bekçi gelir. Badi neden bağırıyorsun onlar çocuk bi kaç mangonun lafımı olur diyerek bekçiyi azarlar. Badi Gehnaya mango getirir. Madan Singh eve adamları ile gelir ve yanında bir sepet mango vardır. Kaliyani ile dalga geçerek bizim bağımızdan oğlun ve teyzen mango çalmış mango almaya güçünüz mü yetmedi diyerek çıkışır. Basant adamların üzerine yürür Bairon onu tutar. Madan olayı büyütür ve onları şikayet ettiğini söyler. Adaletli karar olmazsa polise gideceğini söyler. Kaliyani  Madan Singhe bağırır ve kesmesini söyler. Yarınki komitede görüşürüz mangolarını al ve git der. Madan Singh ve adamları gider. Badi bu neydi Kalo der.  Basant ona gününü göstereceğim der. Kaliyani adamlarımıza haber ver komitede olsunlar der. Badi gece Madan Singhin söylediklerini düşünür ve üzülür. Kaliyani yanına gelir ve Badi size problem çıkartmak istemiyordum der. Kaliyani onlar ailemizi küçük düşürmek için bahane arıyor der. Badi neden düşman olduklarını sorar. Kaliyani toprak anlaşmazlığı yüzünden düşman olduklarını söyler. Bu yüzden babası hapse giren Madan Singh bizden intikam almak için imkan kolluyor der. Ertesi gün Gehna kocasından sakin olmasını ister, orada ne olursa olsun kendine et dikkat sinirlerine hakim ol yakında baba olacaksın der.

Sabah komitede Madan Singh Kaliyani ve oğullarından şikayetçi olduğunu mangolarının çalındığını söyler. Jagdish ve teyzenin de burada olması gerekir der. Bairon teyze burada misafir der. Komite başkanı uzlaşmalarını söyler. Bairon ne kadar para istiyorlarsa verelim der. Madan Singh onlara ceza vermelerini ister. Madanın komiteye karşı konuşması tepki toplar. Köylüler Madanı haklı bulur. Madan Kaliyani benden heresin içinde özür dileyecek der. Basant çok kızar ve adamın üzerine yürür. O esnada Badi gelir ve özür dileyeceğini söyler herkese mango dağıtır. Kaliyani kardeşini durdurmaya çalışır. Badi bu problemi ben çıkardım ben halledeceğim der. Eğer özür dilememle bu savaş bitecekse özür dilerim der. Benim kardeşim bu köyün gelini sizler benim dünürümsünüz. Dünürlerin karşısında özür dilemek onlara hürmet etmektir beni küçük düşürmez der. Madan Sinhgi yanına çağırır ve ondan özür diler ayaklarına dokunmak ister. Madan onu durdurur ve yaptıklarından utanır. Badi neden kalbinde bu kadar azap var bir parça toprak için mi der. Badi çocukların okulda oyun alanı yok  der ve arazinin okula bağışlanmasını önerir. Madan ikna olur. Komite Badiye hak verir, araziyi okula bağışlar ve köylüler bundan çok memnun olur. Badi bu düşmanlığı bitirin der. Basant, Bairon ve Madanı yanına çağırır ve onları barıştırır.  Badinin  bu şekilde problemi çözmesini herkes takdir eder.

Bairon Badi ile bugün olanları konuşur. Badi hayatın kısa olduğunu ve düşmanlıkların bitmesi gerektiğini söyler. Kaliyani Madan düşmanlığı bıraktımı o numara yapıyordu der. Badi bugün olanlara inanmasını söyler. Ertesi gün Badi Anandiden Pakore hazırlamasını ister. Onun elinden yiyeceğini söyler. Kalihyani Sughnanın çok iyi pakora yaptığını söyler. Sughna mutfakta pakaora yapmasını unutan Anandiye pakora yapmasını öğretir. Önce ben yaparım dese de sonra yemek yapamayacağını hatırlar ve kendini geri çeker. Anandisen bana göster ben yaparım der. Badi pakorayı tadar ve çok beğenir. Badi Anandiye para verir. Kaliyani ve Badi yemekleri tadarken Sughna kapıdan üzgün gözlerle bakmaktadır. Badi Jagdishin topunu alarak eskiden oynadığımız gibi yedi taş oynayalım der. Badi Kaliyaniyi ikna eder ve dışarıda oyuna başlarlar.  Badinin takımında Bairon Sumitra ve Jagdish, Kaliyaninin takımında ise Anandi ve Basant vardır. Gehna hamile olduğu için oynayamaz der. Badi takımların eşitlenmesi için Jagdishden  Sughnayı çağırmasını ister. Kaliyani itiraz eder ama Badi onu ikna eder. Sughna gelir ve oyun eşitlenen takımlar oyuna başlar. Anandi  Jagdishi vurur ve Jagdish oyundan çıkmak istemez. Kaliyani aynı takımda olan Anandiyi tutar ve kural gereği çıkmasını söyler. Sughna isteksizdir. Bairo vurulur ve oyundan çıkar. Top Sughnaya gelir ama Sughna annesini vurur. Badi iki taşı gizleyerek hile yapar ve Kaliyani kardeşini yakalar. Tüm aile eğlenceli şekilde Sughna hariç oyun oynamaktadır. Badi Kaliyaniyi vurur ve oyundan çıkar.  Kaliyani Sughnaya oyundan  çıkarken taşları hızlı şekilde dizmesini ister. Sughna biraz olsun kendine gelmiştir. Sughna taşları dizer ve Kaliyaninin takımı oyunu kazanır. Kaliyani torununu tebrik eder. Sughnanın yüzünde günlerdir olmayan gülümseme vardır. Herkes Sughnayı bu şekilde görünce mutlu olur.

Badi Jadishe fotoğraf albümü göstermektedir. Anandi yanlarına gelir ve oda bağ evindeki fotolara bakar.  Anandi teyzesine onu köyüne oradaki pazara onu götürmesini ister. Sonra gitmek istemem der. Badi neden fikrin değişti derken Anandi Sughnasız keyfi olmaz der. Badi belki de Sughna bizimle gelir der. Sumitra Kaliyaninin ayaklarına masaj yapmaktadır. Badi arada bir çocuklarla oyna bacakların tutulmasın der. Badi mabede gidip aile için dua edeceğini söyler. Sughnayı Jagdish ve Anandiyi de yanında mabede götürmek ister. Kaliyani götürmesini söyler. Kaliyani Sughnanın yüzü bugün güldü çok memnu oldum der ve gelini ile sohbet eder.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 43. Bölüm Özeti 20 Ekim Cumartesi Fragmanı # Badi Sughnanın yüzünü güldürür” üzerine 84 yorum

 1. &Gökhan¤☪¤AyNuR☯& dedi ki:

  Hoşgeldin Aleyna iyi akşamlar..Bende iyiyim şükür 😀 :)))) hep iyi ol iyi olmana çok sevindim..))

 2. &Gökhan¤☪¤AyNuR☯& dedi ki:

  Hoş buldum..Hava sende hoşgeldin :)) çok teşekkür ederim..İNŞALLAH..yaşanmaz İateğim budur…Amin tmm bundan sonra daha dikkatli olacağım…Emin olabilirsin..çok teşekkür ederim :)))

 3. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar Gökhan..şükür iyim sen nasılsın??:)))

 4. &Gökhan¤☪¤AyNuR☯& dedi ki:

  İyi akşamlar kraliçem.. Sende hoşgeldin 😉
  İşteyim… Şuan oturuyorum.. Sen Anlat Karadeniz izliyorum…
  Ya sana iyi okumalar kraliçem 🙂

 5. HAVA dedi ki:

  Hoşgeldin Gökhan aranızın düzelmesine sevindim İNŞAALLAH bir daha böyle şeyler yaşamazsın
  Amin hepimiz mutlu oluruz İNŞALLAH
  Eline sevindim ağrısı zamanla geçer bundan sonra daha dikkatli ol

 6. &Gökhan¤☪¤AyNuR☯& dedi ki:

  Yeni Özete gelin…Arkadaşlar 😀 😉

 7. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Iyi aksamlar Dostum hosgeldin
  Napyorsun
  Ben sana soyledigim kitabi okuyordum simdi ara sira buraya bakyordum
  Arkadasinla baristigna sevindim

 8. &Gökhan¤☪¤AyNuR☯& dedi ki:

  İyi Akşamlar kraliçem,Kixboxcum,hava 🙂 😀 😉

 9. Gökhan dedi ki:

  Selam…Aleyküm…Nasılsınız?
  Kraliçem hoşgeldin 😉 Evet kraliçem iyi yapmadı…Arkadaşımı çok iyi tanıyorum aslında…O beni üzmek istemedi…Onun sinirine geldi..söyledi içimi yaktı..Üzdü beni ama…Ben onunla barıştım…Beni yanlış anladığı için…O konuyu yüzüme yüzüme vurdu..Deldi geçti…Arkadaşım iyi biri o da bunu istemedi…Ağladı iki saattir gönlümü almaya çalıştı..Onu affettim…Çünkü bilerek yapmadı…Nasıl olduysa tartıştık…Sonradan aslında ikimizin hatasıydı farkettik…Özür diledi…bir daha yapmayacağını söyledi…
  Hava haklısın… Dün baya üzgündüm..onun mjklerini gördüm..mutlu oldum…Unuttum gitti..onun sözleri acı vermiş olsada..unutum..teşekkür ederim Amin İNŞALLAH..) seni de hepimizide Allah güldüren şeyler yaşatsın..Amin :)))
  Abisinin gülü iyiyim şükür sen nasılsın?
  Elim iyileşti.. Kabuk tutmaya başladı…Şükür ağrım yok elimi sıkıca birazcık ağırtıyor o kadarı da olacak dimi 😀
  Abisinin gülü yine iyi geceler dedin çıktın 😀 tamam abisinin gülü sen uyu cumartesi günü görüşürüz İNŞALLAH..seni çok seven abin> Gökhan
  Ya öyle mi? Kraliçem ne güzel..haberim yoktu..Acaba bizim kütüphane de var mıdır…Ben yarın kütüphaneye gider..bulmaya çalışırım..okumayı bende isterim… 🙂
  Yorum yazdım çıkmadı İNŞALLAH bu çıkar kısalta kısalta yazdım..

 10. HAVA dedi ki:

  İyi akşamlar herkese
  Hoşbuldum Tylla sen nasılsın
  İyiyim Aleyna sağol okul iyi gidiyor ödevlerle uğraşıyorum
  Aynur sana da iyi geceler derslerinde başarılar canım

 11. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Hava cnm sende hosgeldin nasilsin

  Aynurka iyi olmana sevindim cnm hep iyi ol
  Tamam cnm sana iyi geceler tatli ruyaler dileyorum cumaertesi bol bol konusurus Ins nasib ederse

 12. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Aleynam hosgeldin
  Sagol cnm
  Seninde yazdigin sarki cok guzelmis
  Nadilsin napyorsun
  Ben netde dolosyorum..

 13. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Iyi aksamlar herkese

  Evet Gokhan hatirladim
  Gecmisini yuzune vurarak iyi yapmamis o arkadasin eger ben olsam affedebilirmiydim diye dusunyorum suan affedemezdim heralde neyse olan olmus bikere uzulme artik uzmelernede izin verme Hava dogru soyluyor alisganlik haline getirmesinler hah sana ne soylicektim simdi net de dolasyordum The Originalsin Turk dilinde kitabini buldum turkce adi Anlatilmamis hikaye uc bolumden ibaret dusus, donus, yukselis ve The Vampire Diyaresinde kitaplari cikmis yani Vampir gunlukleri diye onu okuyordum simdi kitabi dizisi gibi guzelmis

 14. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar canlaar.. 😀 😀 😀
  Aynurum..birtanem yaa..sende öyle hemen gelip kaçıyorsun..tabi okul,ders,kurs anlıyorum seni..tmm güzelim cumartesi bol bol konuşuruz İnşAllah..
  İyi geceler Allah rahatlık versin..grşrz İnşAllah..))kendine iyi bak..))
  ..
  Hava cnm nasılsın??..konuşamadık hiç.okul dersler..nasıl gidiyor?

 15. &Aynur¤☪¤Gökhan☯& dedi ki:

  Nasilda allam bullam yazmisim anlamak size kaldi 😀
  Klavye hatasi af edersinizzz 😀

 16. &Aynur¤☪¤Gökhan☯& dedi ki:

  Hayirli aksamlar))
  Vayyy bee sayfaya girince siir dunyasina girdim sandim 😀
  Vayy canina ellerinize emeginize kalbinize saglik❤❤❤❤
  Abimm nasilsin elon nasil?? Daha iyimi??
  Iyidir insallah)))
  Ne diyeyim bilemiyorum 😐
  Ama ben Ceren hakkinda bir seyler biliuorum eski yorumlarda okudumm…arkadasin eski yaranini acmis desene..haah hatasini fark etmis))
  Aleyna ablam evet yaa kirs, okul, odev dogru duzgun bir seylerde yiyemiyorum 😐
  Hah sendemi ayni seyi yasadin??
  Arkadasin af etmis)))
  Hava ablam ne demem rica ederim sen nasilsin baya yogunsundur…
  Allah kolaylik versin islerinde))
  Tylla ablam ben iuim sen nasilsin))
  Siz kitapdan bahs edince bende kitap okumak istedim 😀
  Kisa hikayeli bildiginiz kitaplar varsa soyleyin bende okuycam))
  Hah birde inglizce olsa harika olurdu))
  Neyse ben her zamanki gibi cikiyorum 😐
  Ama cumartesi soz burdayim 😉
  Ahh bee size sadece iyi geceler diye kaciyom kendimi iui his etmiyirumm neyse iyi geceler)))

 17. HAVA dedi ki:

  İkinizinde ellerine sağlık şarkı sözleri güzel
  Şarkılar herhalde ikinizin de şimdi ki halini anlatıyor

  Gökhan arkadaşın senin geçmişini sana tekrar hatırtlatmakla hata yapmış ama sen kendini üzme dikkat seni hassas olduğun şeylerce üzen arkadaşlara bunu alışkanlık haline getirmesinler
  Sana hayırlı işler
  İNŞAALLAH bundan sonra seni hep güldüren şeyler yaşarsın

 18. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynen ikimizde aynı durumu yaşamışız 😉
  Tmm..akşama grşrz 😉
  Kendine iyi bak:)))

 19. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Aleyna ben çıkıyorum akşam görüşürüz…Dün uyumadığım için yorgunum.. 8 de uyanıp işe gideceğim.. Hadi ben çıkıyorum görüşürüz kendine iyi bak 😉
  Akşam sende gel…

 20. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Anladım desene ikimiz aynı durumu yaşamışız 😀 Evet arkadaşım.. Biraz kızgınım ama geçer 😉

 21. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ben mi??..dün gece bi arkadaşımı yanlış anladımda..biraz atışdık..ama neyse ki affeti beni 😉
  İyi kızgın olmamana sevindim..sonuçda arkadaşın dimi 😉

 22. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Rica ederim Aleyna sen niye duygusalsın anlatsana 😀 😉
  Kızgın’ım kalıcı değil..gecici..

 23. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Sağol Gökhan..anladım..))
  Peki şimdi o arkadaşına hala kızgın mısın?

 24. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Neyse kimse yok..saat 12ye kadar burdayım..belkide sonra yok olurum aniden.. giderim hiç geri dönmemek üzere…neyse boş verin beni yaa.öylesine yazıyorum işte..
  Bugün duygusal günümddeyim de..o yüzden maruz görün beni..
  Neyse arkadaşlar..ben çıkıyorum grşrz İnşAllah:))

 25. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Aleyna kime gönderme yaptım 😀 😉 o bana kalsın.. 😀

 26. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Aleyna yazdığın şarkı sözleri güzel 😀 😉 eline sağlık..))

 27. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Saol kraliçem…Evet dünden beri üzgünüm..Doğru hissetmişsin…İnsdagram mı bir süreliğine kapamıştım..bugün açtım haykırdım…Aslına sebebi bir arkadaş..
  Hani sana cerenle ilgili bir şey anlatmıştım..ya o arkadaşım cerenle ilgili şeyleri yüzüme yüzüme vurdu..Yaramı deşti..
  Ama unuttum..dediğim arkadaşım geç olsa da hatasını fark etti…Akşam gel konuşuruz..

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   İyiki varsın kraliçem :)) sen olmasaydın ben ne yapardım bilemem…

 28. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaa arkadaşlar nerdesiniz??..hadi gelin??
  Belki bu geceden sonra..hiç yazamam..neyse hadi gelin..
  Bende bişeyler yazayım..

  Sen ne inatçısın vazgeçmiyorsun
  Sormadan sorgulamadan mahkum ediyorsun
  Sana affetmek yakışır yakışır diyorlar
  Duymuyor duymazdan geliyorsun

  Senin ekseninde dönüyorsa dünya
  Yaşanan hiçbir şeyi sorun etmiyorsun
  Söyle biten aşktan başka elde ne var
  Üzülüyorsan bile belli etmiyorsun

  Taşın altına beraber koyduk elimizi
  Beraber verdik hatırla ilk sözlerimizi
  Sonu olmayan yolda yürümüşüz meğer
  Dalgalar silmiş sahilden izlerimizi

  Sevdiğim bi şarkıdır 😀 😉

 29. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi günler..))
  ..
  Tylla ablam ellerine sağlık çok güzel yazmışsın..))
  Hakketen ya Gökhan sen kime gönderme yapıyorsun..acabaaa 😉
  Söyle söyle merak ettik dimi 😛

 30. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Gokhan ellerine saglik cok guzel sarkilar yazmissin ama bu sarkilardan senin uzgun oldugunu hissedyorum Onur Bayraktarin yuregi agir yarali sarkisini dinledim simdi nedendir bilmiyorum ama sen oylesine yazmis olamazsin ben artik cikiyim aksam burdayim InsAlah…anlatirsin derdini Dostum

 31. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Yazdıklarım hepsi şarkı sözleri..
  Bilal sonsesin..
  Neyse ben çıkıyorum…

 32. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Öylesine sev ki beni, bizi gören herkes kıskansın. Öylesine tut ki elimi, kalp atışım hızlansın.Korkuyorum gidersen söyle nasıl nefes alırım, Hani sendin benim gönül eşim, benim kadınım..Sana birşey olmasın, o gülen yüzün hiç solmasın Bu sana belki son yazım, ölürüm biterim.. Özledin mi? Ayıp sorması.. Acısın canım, zaten ordasın.. Düşünmem, kimse sormasın olanı biteni..

 33. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Kalbim kırık, yüreğim can çekişir Olmadığın geceler, hayaline geçişirKimse bilmesin gülüşünü, kimse görmesin Hiç mi hatrım yok? Bu can, gitme ölmesinSımsıkı sarıl bana, hiç bırakma yar Sevmesende yalan söyle, seviyorum de banaKimse bilmesin gülüşünü,kimse görmesin Hiç mi hatrım yok? Bu can, gitme ölmesinSımsıkı sarıl bana, hiç bırakma yar Sevmesen de yalan söyle, seviyorum de bana

 34. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Bitmişim, sağım solum içim dışım yalan İçmişim, biraz sarhoşum dönüyor başım aman Gitmişim, alıp başımı çok uzak diyarlara İtmişim, kendi kendimi derin uçurumlaraBir hesabım yok senle, olamaz mısın benle? Nerde, olan düşlerin devaydın her derdeKavurur ateşin, kaderime bak Savurur sağa sola, canevime ak Bütün oyunlar aleyhime bak Ya kal yada bırak beni yak

  (BİLAL SONSES-YAK) Şarkı sözü

 35. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Hadi ben çıktım 😉 :))

 36. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  BİRİSİNE (ONUR BAYRAKTAR -YÜREĞİM AĞIR YARALI) ŞARKISINI ARMAĞAN EDİYORUM…NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLATIYOR..BEN GURUR YAPMIYORUM..ANLADIN..SEN..

 37. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Hava ben şimdi çıkıyorum…Akşam 00:00 da gelirim..veya 10 gibi görüşürüz sende gel… :)) Kendine iyi bak 😉

 38. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Okulda mısın? Hava 😉
  Ben yeni çıktım…Dolaşıyorum biraz..Erken bitti bugün 😉

 39. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Teşekkür ederim Hava :)) çok saol 😉

 40. HAVA dedi ki:

  Sanada hayırlı günler ne demek soru olmaz böyle şeyler

 41. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Çok teşekkür ederim..Hava Anlayışın için..Çok saol sende kendine iyi bak sonra görüşürüz..Hayırlı günler :)))

 42. HAVA dedi ki:

  Hayırlı günler herkese

  Gökhan soru değil herkeste olabilecek bir şey
  Kendine iyi bak sonra görüşürüz

 43. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Günaydın…Hayırlı sabahlar herkese…

 44. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Hayırlı günler kraliçem…Hoşgeldin..Bildiğin gibi hayat devam ediyor..Sen nasılsın?
  Herkes iyiler şükür.. Senin ailen nasıllar…)) Güzel anlayışın için çok teşekkürler Tylla kraliçem..Hep beni anladın ve yine anladın çok saol 🙂 Tamam akşama mutlaka geleceğim…Seninle uzun uzun konuşmayı özledim..Görüşürüz :)))

 45. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Iyi gunler arkadadlar..Nasilsiniz..

  Gokhan merhaba nasilsin iyiyimisin aylen kardeslerin nasil Isil, Rabiya, Meric, nasillar..
  ….Sorun degil Dostum ozur dilemene gerek yok anliyorum seni sen en azindan haber verebilyorsun ben bazen onubile yapamiyorum cunki ya yorgunum yada netim kotu neyse aksam gorsz

 46. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Tylla kraliçem özür dilerim..ya net çok kötü çekiyordu… O yüzden gelemedim…inan seni bekletiğim için baya üzgünüm…Tylla söz bundan sonra seni bekletmeyeceğim söz hep buraya yazacağım zaten… Hava sendende özür diliyorum… Yorumları okumaya fırsatım olmadı..net kötü yarın okuyacağım…Net kapanıp duruyor..Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı uykular herkese..

 47. HAVA dedi ki:

  Herkese iyi geceler

 48. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Iki anonimde benim hahaha adimi yazmayi unuttum hepsi uyukum yuzunden

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   😀 😀 😀 😀

 49. Anonim dedi ki:

  Dostum, Aleyna sizi bekledim su an uykum cok fena gelyor yarin INSALLAH KONUSURUZ NASIP EDERSE
  HAVAcim ben cikyorum yarin gorsz Ins..

 50. HAVA dedi ki:

  İyi geceler şiir perisi

 51. Anonim dedi ki:

  …..

  ❤ Turlu huzunler ve
  umut saklidir
  Insanin yureginde
  Her son bir elvida,
  Her baslangic bir umuttur hayatta
  Huzunleri geride birakip,
  Mutluluk ve guzel umutlara
  Gozlerinizi acmaniz dilegiyle,
  IYI GECELER
  HERKESE ALLAH RAHATLIK VERSIN

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   Eline yüreğine sağlık Kraliçem :)))

 52. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Evet Hava tavsiye edyorum Can Yucelin siirleri cok anlamli ve cok guzel ben onun siirlerinin hepsini begenyorum cunki hepside anlamli

 53. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  MONA ROZA

  Mona Roza,siyah guller, ak guller
  Geyvenin gulleri ve siyah yatak
  Kanadi kirik kus merhamet istar
  Aaahh,senin yuzunden kana batacak
  Mona Roza, siyah guller, ak guller
  …..

  Acma pencereni perdeleri cek
  Mona Roza seni gormemeliyim
  Bir bakisin olmem icin yetecek
  Anla Mona Roza ben bir deliyim
  Acma pencereni perdeleri cek..


  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   Kraliçem eline yüreğine sağlık…Çok anlamlı ve kıymetli :)))

 54. HAVA dedi ki:

  İyi yapıyorsun şiir çok farklı ve çok birşeydir
  Bende artık senin sayende CAN YÜCELE takılırım

 55. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Rica ederim Hava
  Yine net siir alemindeyim su an

 56. HAVA dedi ki:

  Yine sen ve harika şiirler muhteşem ikili oldunuz gerçekten
  Tylla çok teşekkürler sayende şiir dünyam gelişti yeni şiirler öğrendim

 57. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Turk sairlardan en cok CAN YUCELIN siirlerini sevdim

 58. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  ….

  Sebesiz sevmekdir ask,
  nedeni olmadan baglanmak birine.
  Gozlerine baktiginda erimektir icten ice,
  ellerini tutdugunda titremekdir tum benliginle.
  Hatta sarilmamaktir utanctan,
  cunki utanmaktir sevmek aslinda.
  Sevmek nedir aslen?
  Olmek mi ugruna?
  Yasamak mi onunla?
  Yoksa ayrilmak mi gerekince?
  Nedir insani basgasina baglayan?
  Guzelligi mi?
  Bilmez kimse bu sorularin cevabini…
  Kimi sever guzelini
  Kimi sever ozelini…

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   Vaaavvv Kraliçem teşekkür ederim…İnan güzel yazmışsın yüreğine sağlık..Dostların kraliçesi :)))

 59. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Rica ederim Hava ve sanada tsk ler evet siirler ve ben muhtesem ikiliyiz hahaha 😉 edebiyati ve tarihi cok sevyorum bu aralar sadece geceleri kitap okuyorum ve netden siirler alemine sayahet edyorum.Evet gunduzleri cok yogun olyorum geceleri ise yorgun olmama ragmen siir okup uyuyorum

 60. HAVA dedi ki:

  İyiyim Tyyla sağol sen nasılsın ödevlerle uğraşıyorum sende yoğunsun herhalde eskisi yazmıyorsun diğer sayfadaki şiirlerde çok güzel ellerine sağlık

 61. HAVA dedi ki:

  Tylla Aynur hediyeleriniz çok güzel hepinize teşekkürler sayenixde takı seti yaptım hep sizleri hatırlarım artık

 62. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Havacim sana hediye vermeyi unuttum bende sana firlanta bilezik hediye edyorum nasil begendinmi 😉

 63. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Mutluluk nerde…

  Mutluluk kayip bir hazine
  Haritasi bilmem kimin elinde
  Hayati ozusediysen eger
  Mutluluk avucunun icinde
  Mutlulugu kaf dagindan arama
  Yerini anka kusuna sorma
  Donde bir aynaya bak
  Mutluluk, sana gulumseyerek bakan
  Gozlerin icinde…

  1. HAVA dedi ki:

   Şiirler ve Tylla muhteşem ikili oluşturuyorsunuz şiirler için teşekkürler çok güzel ve anlamlı

  2. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 64. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Sanada iyi aksamlar Hava hosgeldin nasilsin okulun derslerin nasil neler yapyorsun ☺

 65. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Iyi aksamlar

  Pinarcim nasilsin..ozet superr..cok hizlisin..ellerine emegine yuregine sagliklar cnm sana isinde kolayliklar..basarilar dileyorum hep basarili ol ☺

  Dostlarin krali hediyeni cok begendim tam benlik hediye onu seninle diger arkadaslarimla yazismaya kullanicam 😉 😀 😀 Aleynam seninde hediyeni begendim cnm o kutunun icinde benim en sevdigim korku filimleri varmis 😉 😀 tsk ederim 😀 😀 😀 Aynurum tatlim ben iyiyim cok sukur sen nasilsin…tmm cnm sen uyu tatli tatli uykular ve ruyaler sana [(--)]zzz(。-ω-)zzz[(--)]zzz(。-ω-)zzz
  Aleyna Gokhan dun yorum yazarken yine uykuya dalmisim ben bu uykuyu naapsam acaba..:-D 😀 😀 😉

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   Beğenmene sevindim..Kraliçem aynen tam şenlik hediye 😀 doya doya kullan:))) Uyuduğunu anlamıştım zaten…Olsun iyi ol bize yeter :))

 66. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar..Havacım..rica ederim:):)
  Nasılsın?
  ..
  Aynurum..birtanem sende hep gelip kaçıyorsun güzelim..tabi kursda olunca zor oluyor..bende lise döneminde ingilizce kursuna gitmişdim..ama derslerimin yoğun olduğundan bide üniversteye hazırlanıyordum..o yüzden ayrıldım kursdan..yani cnm seni anlıyorum..yetişmesi zor..
  Hadi birtanem..sana iyi geceler..Allah rahatlık versin:)
  ..
  Gökhan Hoşbuldum..sağol bende iyim:))..tmm sana iyi seyirler..
  Grşrz:))
  Aynen dimi yaa..hediyemiz uyumlu oldu 😉

 67. Aynur⚜ dedi ki:

  Hayirli aksamlar)))
  Nasilsiniz)))
  Pinar ablam ozet her zamanki gibi kusursuz,harika✌
  Ellerine saglik)))
  Hava ablam tebrik ederim)))
  Ohaa abim kolye, Aleyna ablam kupe benden de yuzuk olsun))
  Pirlanta tek tas))
  Ben her zamanki gibi yazip kaciyorum 😀
  Bu aralar cook isim var odevler kursada zar zor yetisiyorum 😐 anca su saatlerde musait oluyorum ve uyuyorum
  Abim iyi seyirler))
  Maalesef ben izleyemiyorum diziyi hic izlemedim…
  Hadi iyi geceler ben kacdim 😀
  Hah Tylla ablam diger sayfada yazmissin nasilsin iyisindir insallah)))
  Hadi ben kacar 😛

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   İyiyim şükür Abisinin gülü…Sen nasılsın diye soracaktım herzaman ki gibi yoğunsun 😀 seni anlıyorum..olsun yine de haber veriyorsun..Ya bu bana yeter…Kendini fazla yorma…Ozletmede 😉

 68. HAVA dedi ki:

  İyi akşamlar
  Hediyeleriniz çok güzel ikinize de teşekkürler uyumlu da oldular
  Gökhan iyi seyirler

  1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

   Rica ederim hava..Güle güle kullan 😉

 69. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Kixboxcum Hediyen müthiş 😀 Ben kolye sen küpe 😉 😀 uyumlu oldu 😀 :))

 70. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  İyi akşamlar kixboxcum Hoşgeldin..))) İyiyim Er Hamdullah 😉 sen nasılsın?
  Arkadaşlar eğer geç gelirsem…Anlayın ki diziye dalmışım 😀 😀 bugün {EDHO} dizim varda 😀 😀 sizde izleyin mutlaka 😀 😉 hadi ben kaçtım görüşürüz…:)

 71. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar canlar:)
  ..
  Pınar ablam..özet için teşekkürler:):)
  ..
  Hava cnm..tebrikler 😀 sana hediyem..hmmm Gökhan sana kolye hediye etti..bende sana küpe hediye edeyim 😀
  ..
  Gökhan nasılsın? 😉

 72. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Ben çıkıyorum 10 gibi geleceğim… 😀

 73. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Günaydın hayırlı sabahlar…..
  Pınar ablacım eline sağlık emeğine sağlık…Özetler için çok teşekkür ederim 🙂
  ..
  Hava ilk sen olduğun için..Sana hediyem hava isminde bir kolya 🙂

 74. HAVA dedi ki:

  İlk ben kimse de yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.