İkimizin Yerine 419. Bölüm Özeti 31 Ekim Çarşamba Fragmanı ”Gauri Jagdishin Ganga ile evli olduğunu anlar”

Basantın ölüm yıl dönümü töreninde Gauri illede töreni görmek ister. Anandi onu ateşin ona iyi gelmeyeceğini söyleyerek uzaklaştırır. Gauri töreni belli bir mesafeden izlemek ister. Anandi onu takip ediyor. Ganga Gauri’nin geldiğini görür ve ayağa kalkar. Panditji, aarti’den önce ayrılmasının yasak olduğu için oturmasını ister. Ganga oturur ve kafasını bir örtü ile örter. Gauri ve Anandi gelir. Daha sonra Ganga gitmek üzereyken Gauri ile çarpışır ve gider. Jagdish, Ganga’nın gerildiğini ve başını örttüğünü hatırlar. Ganga’ya evde dolaşırken bir hırsız gibi görünemediğini ve gerçeği artık gizlemeyeceğini  söyler. Ona Gauri’ye doğruyu söyleyeceğini belirtir. Ganga ona sözünü hatırlatır. Jagdish kabul edemediğini söyle ve ayrılır. Anandi, dün prasad yemediğini hatırlar ve bugün iki laddoo yer.

 

İkimizin Yerine Bölüm Özetleri 

 

Gauri, Gangayı Jagdishin odasında görür ve burada ne işin var diye onu azarlar. Anandi ne olduğunu sorar. Gauri, Anandi’ye Ganga’nın Jagat’ın odasına girdiğini söyler. Jagdishin, Gauri’nin raporlarını odasına getirmesini istediğini söyler. Gauri raporları göstermesini ister. Ganga ve Jagdish şok olurlar. Ganga, hastanede unuttuğunu söyler. Jagdish Anandi ile konuşur. Gauri, Anandi’nin Jagdish ile konuşmasını dinler ve onunla konuşmaya hakkı var mı diye düşünür. Anandi eveine gitmek üzere ayrılır. Subhadra ona Anandi’nin geldiği için çok mutlu olduğunu söyler. Aktarcı adam onu arar. Subhadra aramayı keser. Adam tekrar arar. Subhadra neden ısrarla aradığını sorar. Adam yeni ilaçlar yaptığımı söyler. Subhadra, gerektiğinde onu arayacağını söyler.

 

Gauri, Jagdish ile görüşmek için hastaneye gelir. Bugün ona hislerini itiraf edeceğimi söyler. Anandi’nin neden ev işlerine karıştığını ve neden Ganga’nın tarafını tuttuğunu düşünür. Gauri Gangaya Jagdish’yı sorar. Ganga akşam döneceğini söyler. Gauri kabinden ayrılır ve duygularını Jagat’a ifade etme şansı yakalamadığını için üzgündür. Bu arada Gauri duvardaki aile resmini farketmez. Gauri, Jagdish’ya aşk mektubu yazıyordur ve sonra duygularını doğrudan Jagdish’ya itiraf etmeyi düşünür. Odasına doğru ilerlerken Jagdishin Ganga’yı öpmek üzere olduğunu görür. Gauri kapıyı açar ve onları birlikte görür. Şok olur ve Ganga’yı arar. Jagdish ve Ganga da şok olurlar. Ganga diye bağırır, buna nasıl cüret edersin. Elini tutar ve evden ayrılmasını ister.  Jagdish artık yeter der. Eşime karşı hiçbir şey söyleme. O benim karım. Onunla evlendim der. Gauri şok olur.

 

 

Shiv odasına gelir ve Anandi’nin dışarıya çıkmasını işaret eder. Subhadra odasına gelir ve laddoo kutusunu açar. Uyuşturucuları laddooların içine koyar ve etkisini Anandi’de görmeyi düşünür. Gauri histerikleşir ve odasındaki şeyleri kırar. Jagdish kapıyı çalıyor. Gauri, Jagdish’in sözlerini hatırlar, çok ağlar.  Jagdish, evliliğini ona söylemek istediğini, ancak Shivani’nin sakladığını ve sonra da devam etmeleri gerektiğini söyler. Gauri dinlemek istemediğini söyler. Gauri Shivaniyi arar ve neden gerçeği ona söylemediğinin hesabını sorar. Gauri valiziyle salona gelir ve Jagdish’e onun için endişelenmemesini söyler. Sahte bir rüyanın ardında koşuyordum. Bu hakkın benim olmadığını anlamalıydım der. Gangayı över ve ayrılır.

 

Subhadra Anandi’ye uyuşturuculu laddooyu verir. Anandi onu yer. Subhadra Anandi için dua eder ve Anandi’nin bir aptal olduğunu düşünür. Shiv, Anandi’nin saçlarını örüyordur. Anandi gülmeye başlar. Subhadra, laddoo’nun etkilerini yakında göstereceğini düşünür. İlaç etkilerini gösterir Anandi garip davranmaya başlar. Herkesin içinde törende Shivi çok sevdiğini söyler, ona sarılır. Subhadra, Anandi’nin duyularında hakim olamadığını düşünür ve mutlu olur.  Herkes şok olur. Subhadra Anandinin utanç verici davranışlarına nasıl tahammül edersin diye sorar. Onu içeri almasını ister. Shiv Anandi’yi odalarına götürür. Daddu Anandi’ye ne olduğunu merak ediyordur. Herkes çok şaşırır. Anandi ertesi sabah çok geç kalkar. Shiv ona her şeyi anlatır.

 

 

Anandi davranışlarından dolayı şok olur. Herkesten özür dilemesi gerektiğini söyler. Anandi, onlarla nasıl yüzleşeceğini bilmediğini söyler. Yanlış bir şeyler olduğunu söyler ve doktora gitmek ister. Shiv, randevu aldığını söyler. Anandi dün geceki davranışı için aileden özür diler. Anandi, çok utandığını söyler. Hardik ve Gulli  balayına giderler.

 

 

Ira mutfakta çalışıyordur, Anandiye sütün kaynatılacağını söyler ve ayrılır. Aniden Anandi baş ağrısı ve yorgunluk hisseder. Başı döner. Telefonun çaldığını duyar ve Shiv’in çağrısını alır. Shiv, Dr. Hastak’ın şehir dışında olduğu için Dr. Chauhan ile buluşmaları gerektiğini söyler. Anandi, kendisini uykulu hissettiğini ve bir süre uyuyacağını söyler. Süt kaynamaya başlar ve gaz sobası üzerinde taşar. Anandi üşür ve uyuya kalır.

 

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 419. Bölüm Özeti 31 Ekim Çarşamba Fragmanı ”Gauri Jagdishin Ganga ile evli olduğunu anlar” (1 Yorum)