İkimizin Yerine 416. Bölüm Özeti 28 Ekim Pazar Fragmanı ”Başkana suikast düzenlenir”

 

Subhadra puja yapıyordur. Herkese prasad verir. Anandi sadece yarım prasad alır. Subhadranın elinden onu yer ve kalanını Subhadra’ya kendi eliyle yedirir. Subhadra şok olur ve onu tükürmeye gider. Daha sonra ağzını yıkar. Eğer yeseydi Anandi gibi davranabileceğini düşünüyordur. İkimizin yerine 416.bölüm özeti aşağıda ki gibidir.

 

 

Ganga mutfaktadır. Jagdish onu arar ve hastaneye öğle yemeği göndermesini ister. Onunla ve çocuklarla akşam yemek yemeyi planladığını söyler. Ganga kabul eder. Daha sonra Jagdish Gauri’nin çağrısını alır. Gauri ona evde sıkıldığını söyler ,akşam dışarı çıkalım mı diye sorar. Jagdish bugün çok işi olduğunu söyleyerek teklifini reddeder. Shiv bakandan bir telefon alır. Bakan asistanı vasıtasıyla bazı dosyaları göndermesini ister. Shiv soruşturmanın olduğunu söyleyerek reddeder. Bakan sinirlenir ve Shiv’ten dosyayı başkan vasıtasıyla istemesini söyler. Shiv reddeder. Meşru yollarla sipariş etmesini ister. Bakan ona kızar. Bakan kendisini kurtarması için başkanı öldürmeyi planlar. Jagdish, Ganga, Mannu ve Abhi akşam yemeğine giderler.

İkimizin Yerine Bölüm Özetleri 

 

 

Subhadra, Anandiye’ye laddoo verir ve onu besler. Sonra Anandi ona laddoo yedirir. Subhadra, Gulli’ye bir kolye gösterir. Gulli şaşırır ve bunu kabul edemeyeceğini çok pahalı olduğunu söyler. Herkes çok mutlu olur Gulli, hiç pahalı bir mücevher takmadığını söyler. (Subhadra  bu yüzden haklı olduğunu düşünür ve Gulliye sahte mücevher veriyorum diye içinden geçirir.) Subhadra Gulliden daha değerli olmadığını söyler. Gulli bu pahalı sandığı hediyeyi kabul eder ancak Anandi gülüyordur ve Subhadra’ya davranışını değiştirmesini ister. Bu iyiliğinin ardındaki sırrı sorar. Herkes şok olmuştur. Meenu , neden bahsediyorsun diye Anandiye sorar. Anandi, sessiz kalması ve gülmesi ister. Herkes Anandini bu davranışına şaşırır. Shiv bunun arkasında kesin bir iş var diye düşünür.

 

 

Amol bağımsızlık günü etkinliğinde performans sergileyecektir. Bağımsızlık günü kutlamaları için başkan şehre gelerek  ve açılış yapacaktır . Başkanın koruma görevi Shive verilmiştir. Başkan ve ailesi Kal Kendra’ya gelir. Shiv ve Polis ekibi onları gözlüyordur.  Shiv Başkan ile tanışır ve Başkan  Shiv’i över. Shiv ona teşekkür eder ve ailesini tanıştırır. Başkan açılışı yapar . Katil Bakan’ı arayarak Başkanı yakında öldürüleceğini söyler. Bakan gülümser.

 

 

Herkes salonda oturmuş gösterinin başlamasını beklemektedir. Başkanda salonda gösteriyi izleyecektir. Çocukların performansları için duyuru yapılır. Bazı kızlar  şarkı söylerler. Shiv, izleme odasında kamera görüntülerini izlemektedir. Bekçi kılığındaki birisi bir boruya beze sarılı bir şeyler koyar. Kaliyani, hastanelerinde konuşma yapıyor bağımsızlık günlerini kutluyordur. Çocukların performansı için duyuru yapılır. Çocuklar Suç ve polisin rüşvet aldığını bir gösteri sergiler. Herkes performanslarından sonra alkışlar. Bir adam oturuyordur şüpheli bir şekilde kamera onu gösterir.

 

 

Amol ve arkadaşları, şarkılarını prova ediyorlardır. Bir çocuk gelir ve öğretmene tüm lavaboların tıkanıp su akıttığını söyler. Öğretmen, tesisatçının getirilmesini ister. Öğretmen Shiv’i arar ve ona lavabo problemini anlatır. Shiv konuyla ilgileneceğini söyler. Bir polis memuru Shive telefondaki birinden oditoryumda tutulan bomba hakkında bilgi aldıklarını söyler. Shiv, bunun mümkün olmadığını söyler. Polis bu bilgiyi görmezden gelemeyeceklerini, Başkan ve diğerlerinin yaşamını riske atamayacaklarını söyler. Yakında bombayı etkisiz hale getirmeliyiz der. Shiv, tesisatçı hakkında izin isteyen bir telefon alır ve reddeder. Oditoryuma doğru ilerler. Bu sırada çocuklar sahne alıyordur.

 

 

Shiv çıkar ve hizmetli tesisatçıyı dükkandan aradığını söyler Shiv tesisatçıyı kontrol etmek için güvenlik ister. Shiv, güvenliğin izin verene kadar kimsenin girişine izin verilmemesini ister. Hizmetli  tesisatçıyı içeriye alır ve lavabodaki musluk sızıntısı olduğunu söyler. Birbirlerine bakarak sırıtırlar. Güvenlik tesisatçıdan musluğu hemen tamir etmesini ve kapıyı açmasını ister. Öğretmen, çocukların akan sudan  kayabileceklerini söyler.

 

 

Tesisatçı bombayı çıkarıp duvarı tekrar sabitler. Daha sonra birini arar ve işi yaptığı anlatır.  Tesisatçı hizmetli ile işbirliği yapmıştır. Çıkışta güvenlik personelini atlatarak bombayı aktive ederek çiçeğin içine koyarlar. Oditoryumda oturan bir adam bakanı arar ve hemen kendisine iyi haberi vermesini ister. Polis odaları kontrole başlamıştır. Müfettiş çiçek buketini kontrol etmek üzereyken birisi araya girer ve buket kontrol edilmez.

 

Amol ve arkadaşlarının performansları için duyuru yapılır. Shiv, polise bombayı en kısa sürede bulmaları gerektiğini söyler. Anandi, Shiv’i arar ve Amol’un performansını görmeye gelmesini ister. Oditoryumda oturan adam sessizce ayrılmak için ayağa kalkar. Shiv onu fark eder ve güvenlikten o adamı durdurmasını ister. Adam koşar ve kaçar. Hizmetli adama değişmesi için yeni kıyafet verir adam lavabaoya kıyaftlerini değişmeye gider. Shiv hizmetlinin elini fark eder ve kolundaki pahalı saati sorar. Bu sırada adam tuvalette üzerine yeni kıyafetleri giyer ve bakanla konuşur. Telefonun sim kartını klozete atarak tuvaletteki çocukla dışarı çıkar. Shiv dışarıda hizmetliyi sorguluyordur. Shiv daha sonra adamı fark eder ve durmasını ister ancak adam kaçar. Arabaya biner ve ateş eder. Shiv arabanın kapısına yapışır ve adamın elindeki silahı düşürmesi için hamle yapar.

 

dizibilgi google play