İkimizin Yerine 410. Bölüm Özeti 22 Ekim Pazartesi ”Basant’ın Son Ayini Yapılır”

Gulli ağlıyordur. Anandi ona gelir ve ne olduğunu sorar. Gulli birisinin çöp kutusuna hazırladığı yemekleri attığını söyler. Şimdi herkese nasıl hizmet edeceğim der. Anandi, bunun Subhadra’nın işi olabileceğini söyler. Subhadra, Hardik’e eşin ne zaman yemek servisi yapacak diye sorar. Gulli bir tabak getirir ve özür diler. Daddu, yemek beklediğini söyler. Gulli onlara sandviç servisi yapar. Daddu değişiklik iyi oldu der. Herkes sandviç alır. Daddu onu över. Anoop çok lezzetli olduğunu söyler. Gulli, bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve ardından üç yemek geleceğini söyler. Burger servisi yapılır.  Sonra pizza servis edilir. Anandi, Jagdish’in çağrısını alır. Oraya hızlıca gelmesini ister. Jagdish Basantın sonsuza dek yanlarından ayrıldığını söyler. Anandi şok olur ve ağlar. Elindeki tabağı düşürür. Herkes  Anandi’ye koşar. Shiv aramayı cevaplar. Jagdish onu Basantın ölümü hakkında bilgilendirir. Shiv onlara Basant’ın öldüğünü söyler. Herkes şok olur.  Gulli ağar ve oraya ulaşmaları gerektiğini söyler. Shiv, Kaliyani’nin burada kalmasını istediğini yeni evli kadının gidemeyeceğini söyler. Ayrılırlar. İkimizin Yerine 410. Bölüm Özeti aşağıda ki gibi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kaliyani Bhairon ve Sumitra’yı sorar. Jagdish,onlarla konuştuğunu, inanamadıklarını söyler. Kötü hava koşulları nedeniyle gelecek haftaya kadar gelemeyecekler der. Kaliyani, Bhaironun kardeşini son kez bile göremeyeceğini söyler. Oğlundan onu da yanına almasını ister. Sensiz nasıl yaşayabilirim der. Gehna ve Nandu ağlar. Subhadra, Hardiğin Gulliye bir yıl bile katlanamayacağını  söyler. Hardik ondan Gulli için böyle konuşmamasını ister. Gulli gelir ve onları duyar. Gulli Hardik’e gelir ve onu sevdiği ve desteklediği için teşekkür eder. Hardik teşekkürler gerekli değil ben senin kocanım der. Birbirlerine sarılırlar.

Basant’ın cesedi son törenini bekliyordur. Anandi, Shiv ve aileleri oraya gelir. Anandi, perişan bir şekilde ağlarken Basant’ın ayaklarına koşar ve düşer. Kaliyani onu teselli eder. Anandi Gehna’ya sarılır ve ağlar. Basantın son ayini yapılır. Nandu babasının cesedini yakar. Jagdish gözleri yaşlı Nandu’ya sarılır. Saurabh eve gelir ve Saachi’yi arar. Odasına gider ve yataktaki geceliğini görür. Hain bir plan düşünür ve geceliği tutar. Vivek eve gelir. Saurabh kapıyı açar. Saachi, onun için su getirmeye gittiğini söyler. Daha sonra Saurabh Vivek’ten dizüstü bilgisayarına bir yazılım yüklemesini ister ve onu odasına götürür.

İkimizin Yerine 411. Bölüm Özeti
Saurabh, diz üstü bilgisayarını Vivek’e veriyor ve DVD’yi arıyormuş gibi yapar. Vivek de DVD’yi aramaya başlar. Vivek, yastığının altındaki Saachi’nin geceliğini görür ve şok olur. Saurabh sırıtır. Saachi su getirir ve Saurabh’ın odasında geceliğini görünce şok olur. Vivek bu senin geceliğin mi, Onun odasında ne yapıyor? Diye sorar. Saachi, bilmediğini söyler. Odamdaydı der ve masum olduğunu iddia eder. Vivek sinirlenir ve geceliği ona atar. Saachi, Saurabh’a öfkeyle bakar.

İkimizin Yerine 410. Bölüm Özeti

 

Anandi ve Ganga, Gehna’ya çay getirirler ve kapıyı çalarlar. Gehna onlardan içeri girmelerini ister. Kapıyı açarlar ve onu mücevhersiz sade giysilerle görünce şok olurlar Anandi yavaşça Gehna’ya sarılır. Gehna gözyaşlarını siler ve ağlamamasını ister. Kaliyani oraya gelir ve Gehna’nın kıyafetlerini görünce şok olur. Kaliyani ona sarılır ve ağlar. Vivek Saachi’ye kızar. Saachi bir kez olsun onu dinlemesini ister ve onu yanlış anladığını söyler. Vivek, bunu neden bana yaptın der. Seni sevdim ve sen beni cezalandırdın. Seni sevdiğim için hata mı yaptım?der. Saachi, hayır der. Senin aşkın benim her şeyim. Gördüğün her şey bir yalan. Vivek kanıtları vermesini ister. Saachi, sahip olmadığını ve ona güvenmesini istediğini söyler. Vivek, sana güvenmekle hata yaptım der, ona dokunmamasını ister. Saachi ağlar. Saachi, Vivek’in söylediklerini düşünür. Vivek’e bakar. Meenu’ telefonda Basant’ın ölümü hakkında bilgi verir. Saachi, yarın Anandi ve Jagdish ile konuşacağını söyler.

 

 

Kaliyani oğlunu hatırlar ve duygusallaşır. Kötü rüyayı hatırlar ve fotoğrafına sarılır. Ertesi sabah Anandi, Kaliyani’ye Gehna’yı sorar. Ganga onu getirier. Nandu babasının fotoğrafına gözyaşları içinde bakıyordur. Gehna, Ganga’dan gerçeği kabul etmesi için acısıyla savaşmasına izin vermesini ister. Nandu gelir ve Gehnanın alnına bindi(kırmızı boya) uygular. Gehna şok olur ve ona kızar. Kaliyani ona neden bağırdığını sorar. Gehna, Tanrı’nın dul olduğu için iyi giyinme hakkını aldığını söyler. Nandu ondan özür diler ve bindi olmadan iyi görünmediğini söyler. Kaliyani, Gehna’ya Nandu’nun mutluluğu için bindi sürmesini söyler. Ona Basant’ın son arzusunun herkesi mutlu görmek olduğunu belirtir. Kaliyani, bugün Basant için duaları duyacaklarını söylüyor. Gehna, alnında bindi bulunan pembe sari giymiştir. Herkes ona bakar. Nandu ağlıyordur. Gehna oğlundan, onu incittiği için özür diler. Gehna, insanların dul kadınları kocasının ölümü için suçladığını söyler. Gehna kocasının hatıralarıyla hayatı mutlu bir şekilde yaşayacağını söyler. Nandunun babası gibi olmasını ister. Nandu tamam der ve her zaman alnına bindi uygulamasını ister.

İkimizin Yerine 411. Bölüm Özeti
Ganga, Gehna’yı getirir. Herkes ona şokla bakar ve dedikodu yapmaya başlarlar. Kaliyani, Pandit’den pujayı başlatmasını ister. Yaşlı bir kadın, Basant’ın karısı diye seslenir, iyi giyinmesi ile Gehna’yı suçlar. Kaliyani’ye, gelinini evli bir kadınmış gibi nasıl giyindiğini sorarlar. Gehna’nın dul kıyafeti giymesini isterler. Kaliyani, bu adetlerin geçmişteki şeyler olduğunu söyler. Aynisinı Sughnaya yaptım. Gözlerim şimdi açıldı. Kızımın resmen ölmesini sağlayamam. Bu günahı yapamam der. Yaşlı kadın bir toplumda yaşıyoruz, o yüzden kurallara uymalıyız der. Kaliyani, birisinin hayatını mahvettiğinizde elinize ne geçecek der. Yaşlı kadın , kurallara aykırı mısın diye sorar. Kaliyani evet der. Hayatını imkansız hale getiremeyeceğini söyler. Herkese Gehna’nın bindi’sinin şu anki anneliğinin sevgisinin sembolü olduğunu ve kocasının onu bu şekilde görmekten mutlu olacağını söyler. Herhangi bir itirazı olan varsa o zaman gitsin der. Pandit dua etmeye başlar. Gehna , Kaliyani herkes ağlar. Jagdish hastaneden bir telefon alır, ailesine trafik kazası hakkında bilgi verir ve yaralıların tedavisi için gideceğini söyler. Jagdish kaza mağdurlarını görmek için hastaneye Ganga ile gelir. Bir kadın görür. Doktor yüzünde cam parçaları olduğunu bildirir. Jagdish, onu ameliyat odasına götürülmesini ister.

Konu ile ilgili yapılan aramalar

ikimizin yerine, ikimizin yerine özet, ikimizin yerine son bölüm ne oldu, ikimizin yerine son bölüm özeti

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 410. Bölüm Özeti 22 Ekim Pazartesi ”Basant’ın Son Ayini Yapılır” (1 Yorum)

  1. Hayatın.tek.gerçeği. Ölüm. Ister. Müslüman.ol.ister.Hıristiyan. Allah.Hayırıdvan. Ölüm. Nasip.etsin.