İkimizin Yerine 409. Bölüm Özeti 21 Ekim Pazar Fragmanı ”Basant ölür”

 

Kaliyani Gulli için endişelenir ve Hardik’in iyi olduğunu , ancak Subhadra’nın inatçı olduğunu söyler. Gehna, Hardik’in onu çok sevdiğini söyler. Ganga, Hardik’in babaannesinden den çok farklı olduğunu söyler. Subhadra Gulli ve Hardikle eve döner. Subhadra, Gulli’nin Hardik ile girmesine izin vermeyeceğini ve onu gelini olarak kabul etmeyeceğini söyler. Daddu onlar neyi yanlış yapmışlar der. Subhadra, Shiv’i Anandi ile evlendirdiği için Daddu’yu suçlar. Gulli , Anandi’nin ayak izlerinitakip etti ve buraya geldi der. Daddu ondan herhangi bir drama yapmamasını sessiz kalmasını ve Hardik ve Gulli’nin içeri girmesini ister. Ira onlara hoşgeldin der. Daddu, Hardik’e Subhadra’yı yöneteceği için gerilmemesini söyler ve yeni hayatına mutlu bir şekilde başlamasını ister.

 

 

Hardik ve Gulli, Daddu ve ailesi tarafından karşılanır. Saachi ve Vivek de gelmiştir. Düğün ritüelleri uygulanır. Subhadra’nın kızı(Hardikin annesi), ona para göndereceğini ve Hardik’in karısına hediye almasını istediğini söyler ve çağrıyı keser. Subhadra, onların kötü ebeveynler olduğunu düşünür. Subhadra, Gulli ile alay eder ve ailesinden ayrı olduğu için onu suçlar. Gulli ve Hardkin odasını dağıtır. Anandi, odayı dakikalar içinde yeniden düzenleyeceğini söyler.

Gulli, Hardik’e Subhadra’nın çok kızdığını onu kabul etmeyeceğini söyler. Hardik, endişelenmemesini ister ve ne yapacağımı biliyorum der. Hardik kovayı alır ve etraftaki çiçekleri toplamaya başlar. Gulli yapmamasını rica eder, Hindistan’da erkeklerin hiçbir iş yapmadığını belirtir. Hardik  izin vermesini ister, odayı temizler ve ona sarılır. Hardik Gulliye modern tarz kıyafet içeren bir hediye verir. Gulli , asla bu tür giysiler giymediği için ona gülmemesini ister. Kaliyani Basantı rüyasında görür ve duygusallaşır. Rüyasını Basanta anlatır (Rüyasında birisi küçük Basantı gözleri önünde kaçırıyordur. )ve Basant her zaman yanında olacağını söyler.

 

Gulli, Anandi’ye çalışmak istediğini ve bu şekilde Subhadra’yı etkileyebileceğini söyler. Anandi, Subhadra’yı över ve kızma hakkına sahip olduğunu söyler. Endişelenmemesini ister. Subhadra evliliği destekleyen Daddu ve Irayı düşünür. Gulli’nin Daddu’nun ailesine kara büyü yaptığınıkanaatine varır. Gulli’nin Anandi gibi olduğunu düşünüyor. Gulli, Subhadra’ya çay getirir ve ayaklarına dokunmak üzeredir. Subhadra çay bardağını atar ve ondan çay almaktan daha ölmesinin daha iyi olacağını söyler. Subhadra mutfakta yiyecekleri kontrol eder. Gulli’nin kısa sürede pek çok yemek hazırladığını ve herkesle yiyemeyeceğini düşünür. Tabakların çoğunu döker.

 

 

 

Kaliyani ve Basant tapınağa gitmişlerdir.Kadınlar Kaliyaninin gelmesini ister. Kaliyani Basantı bekliyordur. Basantın onu yoldan alabileceğini düşünür ve yolda yürümeye başlar. Bir süre sonra arka tarafından bir kamyonet gelir, Kaliyani kornayı duymaz. Basant cipiyle geliyordur ve arkadan gelen kamyoneti görür. Kaliyani’ye yoldan çekilmesi için bağırır. Kaliyani kamyonun ona doğru geldiğini fark edince şok olur. Basant jipinden atlar ve Kaliyani’yi kamyonun yolundan iter ancak kendisi tekerleklerin altında ezilir. Kaliyani köylülerden Jagdish’i çağırmasını ister. Basant, artık vaktinin geldiğini ve sadece kucağına uzanmak istediğini söyler. Basant onu dikkatlice dinlemesini ister ve her şeyin eskisi gibi olması gerektiğini, hiçbir şey değişmemesini, herkesin mutlu olmasını ve onu sevdiğini hatırlamasını ister. Basant gözlerini kapatır. Kaliyani ağlar ve onu hastaneye götürür.

 

 

Jagdish onu yoğun bakıma alır. Jagdish yoğun bakım odasından göz yaşları ile çıkar. Kaliyani ağlıyordur. Ne oldu? Neden ağlıyorsun? Oğlum iyi mi diye sorar. Jagdish , amcasının onları terk ettiğini söyler. Kaza yerinde öldü der. Kaliyani, duyduklarına inanamaz. Basant benim büyük oğlum o beni bırakıp gidemez diye haykırır. Ameliyathanenin içine koşar ve onu ölü olarak görür. Gehna ise evde yemek hazırlamıştır. Basantın gelmemesini merak etmektedir. Onu arar ama ulaşamaz. Daha sonra jipin sesini duyar ve bir cesedin evin içine getirildiğini görür ve bunu Kaliyani, Jagdish ve Ganga izlemektedir. Basant’ın yüzünü görünce şok olur.

 

 

Jagdish, amcasının onları terk ettiğini söyler. Gehna şaka yaptıklarını düşünür, buna inanamaz. Basant’ı uyandırmaya çalışır ve korktuğunu söylüyor. Nandu seni böyle görürse çok korkar. Senin için yemek yaptım der. Gehna durumu anlar ve beni bırakıp gidemezsin diye haykırır. Nandu kriket oynamaktan gelir ve şok olur. Gehna yüksek sesle ağlıyordur. Jagdish Nandu’yu sakinleştirmeye çalışır. Nandu, babasından uyanmasını ister. Kaliyani hala şoktadır.

 

dizibilgi google play