İkimizin Yerine 40. Bölüm Özeti 17 Ekim Çarşamba Fragmanı # Pratapın ailesi Sughnayı istemez.

Burak 13 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 40. Bölüm 17 Ekim  Çarşamba Günü Neler Yaşanacak?

Sughna tam tatlı yiyecekken nenesinin tatlıya dokunması yasak dediğini hatırlar ve Jagdishe ve Anandiye hayatımı zorlaştırmayın diyerek kızar. Ben hayatımı bu şekilde geçireceğim bu benim hayatım ben güçlü olmaya çalışıyorum beni zorlamayın der. Jagdish bir daha sana bir şey getirmeyeceğim diyerek kızar. Sughna Anandiye tüm bunları Pratap için yaptığını söyler. Anandi ondan özür diler. Sughna mahzende kendi kendine Prataptan özür dileyerek bağışlamasını ister pirinç yemeğe devam eder. Pratapın evinde ise herkes yas tutmaktadır ve rahip onun için dua okumaktadır. Bir kadın Sughnanın aileye talihsizlik getirdiğini söyler. Pratapın düğün günü ölmesini Sughnanın kaderine, talihsizliğine bağlar. Kaliyani bu sözleri işitince sinirlenir ve torununun bunlarla ilgili olmadığını söyleyerek kadını tokatlamakla tehdit eder. Pratapın babası kadına hak verir. Oğluma gelin almaya giderken onun cansız bedeni ile karşılaştık der. Bairon Pratapın babasının bu suçlayıcı konuşmalarına dayanamaz ve herkesin önünde bu şekilde konuşmanız uygun değil Pratapı biz oğlumuz bildik kızımı nasıl günahlandırırsınız der. Onu erken yaşta evlendirmeyi siz direttiğiniz için kabul ettik der. Kızım size ömrünün geri kalanı hizmet edecek der ancak Pratapın babası onu evde görmek istemediğini ve Sughnayı geri götürmelerini söyler.

Sumitra kayın valide ile konuşur ve kocasını ikna etmesini söyler. Pratapın annesi yeter artık oğlum öldükten sonra günler geçmiyor diyerek kızar. Basant dünürlerine biz derdinize ortak olmak için geldik ama siz bizim kızımızı lanetliyorsunuz der. Pratapın babası ben oğlumu sizinle dünür olduktan sonra yitirdim kızınız bize bedbahtlık getirdi diyerek Sughnayı suçlar. Kaliyani yeter dünür der. Kayın peder o evden gelin getirmek istediği için pişman olduğunu söyler. Evime ölüm meleğini çağırmışım az da olsa insanlığınız varsa çıkın gidin oğlumun yerine kızınız ölseydi siz lanetlemezmiydiniz der. Basant ve Bairon annesine çıkışmasına ve Sughnaya hakaret etmelerine kızar. Köy halkı Pratapın babasını destekler ve kızınız günahkar siz oğlumuzu elimizden aldınız der. Basant bunlarla konuşmanın bir manası yok gidelim der. Pratapın babası gitmelerinin iyi olacağını söyler ve Sughnanın ailesi gider.

Gehna neden Pratapın evine gittiniz ki, neden tartıştınız ki diye sorar. Bairon kızımın eziyet çektiği yetmiyormuş gibi onu günahlandırıyorlar ben buna seyirci kalamazdım der. Basant annelerine kızmalarına laf söylemelerine kızar. Gehna onlar yas içinde olduklarından ne söylediklerini bilmiyorlardır der. Sumitra kızım eninde sonunda o eve gidecek derken Kaliyani onu göndermeyeceğini söyler. Sughna burada bizimle yaşayacak der. Sughna bu konuşmaları duyar ve ağlar. Elindeki dini fotoğrafa bakarak Pratapın ailesi ile yaşayamayacağını söyler. Anandi onu teselli etmek ister. Sughan Pratapsız yaşayamayacağını söyler. Gehna kapının dışından konuşmaları dinlerken bayılıp düşer. Bunu duyan Sughna ve Anandi derhal yengesinin yanına gider. Sughna Anandiye annesini çağırmasını söyler. Doktor eve gelir ve Gehnayı muayene eder. Basant doktora eşinin durumunu sorar. Doktor Gehnanın stresten ve problemlerden uzak durmasını onun çok zayıf olduğunu söyler. Ayrıca bebeğin durumunun kritik olduğunu ekler. Doktor gittikten sonra Kaliyani Bairaona bütün olanlar benim günahım der. Bairon kabul etmez. Kaliyani baban öldükten sonra bizi tanrının artık sınamamasını artık hoşbaht yaşamayı diledim der ve ağlamaya başlar. Bairon annesinin ümidini yitirmemesini güçlü olmasını söyler. Kaliyani artık bu kötü durumdan kurtulmalıyız önemli olan torunumun hayatı herkes normal yaşamına geri dönsün der. Sughnanın acısıyla kendisi baş başa kalmasını ve ailenin Gehna için hayatına kaldığı yerden devam etmesini söyler. Sughna bu konuşmaları üzülerek dinlemektedir.

Jagdish birkaç gün sonra sınavlarının başlayacağını söyler. Kaliyani onu kutsar. Jagdish okula gitmek istemez Anandi gibi sadece sınavlara girmek istediğini söyler ancak Kaliyani bunu kabul etmez. Kaliyani Jagdishe uğur getirmesi için şekerli yoğurt yedirir. Sughna yoğurdu kardeşine yedirmek ister. Kaliyani onun elinden tası alarak Anandiye verir. Sughanın yedirmesini istemez. Sughna bütün bu olanlara çok üzülür ve mahzene gider. Nenesinin gelin olurken ona nasıl ilgili davrandığını ama şimdi nasıl değiştiğini düşünerek ağlar. Kaliyani de dua ederken torununa yapmak zorunda kaldığı hareket için çok üzülmüştür ve onun için ağlar. Eve gelen bilezikçiyi geri çağıran Kaliyani evde hoş bir ortam olsun diyerek gelinlerden bilezik seçmelerini ister. Sumitra gelmeyi kabul etmez Kızım bu haldeyken ben bilezikleri ne yapayım der. Kaliyani gelinini bilezik seçmesi için zorlar. Gehnada Sumitraya seçmesini söyler. Anandi bileziklere bayılır. Jagdish gelerek Anandiye yardım eder. Gehna Sumitra için bir bilezik beğenir. Sumitra ise çok üzgündür. Sughna gelen sesleri duyar ve çok üzülür. Anandi Sughna bu durumda iken neden bilezikçiyi çağırdığını nenesine sorar. Kaliyani Gehna dolayısıyla doğacak torunum için der. Gehna stresten uzak durmalı ben evin havasını değiştirmek istedim der. Anandi nenesine sarılır. Sumitra ve Gehna örgü yaparken Sughna eski günleri hatırlar ve ağlar. Yengesi onu teselli etmeye çalışır. Bir anda karnında bir acı hisseder ve oturur. Sumitra hemen Sughnaya su getirmesini söyler. Sughna su ile gelir ancak Kaliyani Sughnanın Gehnaya su vermesini engeller. Sumitraya suyu vermesini söyler. Sughna bunlara daha çok üzülür ve ayrılır. Akşam yemeğinde Kaliyani Sughnanın yerine bakar ve kendini kötü hisseder. Sughna ise mahzende tatsız tuzsuz pirinç lapası yemekten bıkmıştır. Sughna yerde uyurken Kaliyani onun yanına gelir ve Sughnanın yemek yemediğini fark ederek üzülür.

Anandi ve Sughna televizyon odasında televizyon izlemektedirler. Kaliyani odaya girerek Anandiyi gönderir ve Sughnaya vaktini boşa harcamamasını gidip kutsal ramayana kitabını okumasını ve dua etmesini ister. Anandi dışarı çıkacakken Kaliyani ona bakar ve sen neden bu kadar sade giyindin git ve altınlarını tak elalem ne der diyerek kızar. Sughna onları görür odasına giderek eski kıyafetlerine bakar. Pratapın ona hediye ettiği makyaj kutusunu görür ve aklına Pratapın onu hediye ettiği an gelir. Makyaj setini ve mücevherlerini yerine koyar ve dolabı kapattıktan sonra aynadan yansıyan dul görünüşüne bakarak üzülür.

 

Basant Gehnadan doktor kontrolüne gitmesi için hazırlanmasını söyler. Gehna ise Kalişaniden korkmaktadır kendimi iyi hissediyorum gitmeye gerek yok der. Basant hamileliği riske atmak istemez ve eşini ikna eder. Ben annemi ikna edeceği o bana bir şey demez şimdi gidip ona kontrole gideceğimizi söyleyeceğim der. Kaliyani Gehna için şifalı otları Sumitraya mutfakta verir iken Basant gelir ve doktora gideceklerini söyler. Kaliyani ben ona şifalı otlar hazırlatıyorum der. Basant doktor her ay düzenli kontrole gitmeleri gerektiğini söyler. Kaliyani o zaman Gehnayı doktora Sumitra götürsün der. Basant benim götürmem ve doktorun dediklerini iyice anlamam lazım diyerek annesini ikna eder. Kaliyani Gehnanın durumu için buna razı oluyorum, torunum için gidin der. Basant çıkarken Sughnayı görür ve onu başını tutar. Sughna nenesine pirincin bittiğini söyler. Kaliyani neden oradasın kızım gel içeri gir der. Artık Pratapın ölümünden sonra 1 ay geçti artık mabede mutfağa girebilirsin der. Sughna pirincini alır o esnada tezgahtaki helvaya bakarak iç geçirir. Sumitra bunu fark eder, içi acır ve Sughnanın pirinç kabına biraz helva koyar. Sughna helvayı almak istemez.

Sughna mahzene giderken Anandiyi Pratapın aldığı makyaj seti ile görür. Anandiye bu kutunun onun için ne anlama geldiğini bilmiyorsun bir daha benim eşyalarıma dokunma der. Anandi bunu kullanmamı nene söyledi senden izin almak için getiriyordum dese de Sughna ona kızar ve uyarır. O esnada odadaki konuşmaları işiten Kaliyani kapıda belirir. Sughna makyaj setini Anandinin kullanmasını söyleyen nenesine bakarak elindeki pirinç kutusunu ve makyaj setini yere fırlatır ve çıkarak gider. Kaliyani yerden makyaj setini eline alır. Anandi ise dökülen pirinçleri yerden kutuya toplamaktadır. Kaliyani odasında makyaj setini açar ve içine bakarken aynadan kendi yansımasını görür. Sughnanın gelin kıyafeti içerisindeki halini ve Pratapın ölümümden sonraki babasının Sughna bize uğursuzluk getirdi dediği konuşmalarını hatırlar. Ayağa kalkar ve dolaptan Pratapın Sughnaya aldığı kolyeyi dolaptan çıkarır ve avucunun içine alır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 40. Bölüm Özeti 17 Ekim Çarşamba Fragmanı # Pratapın ailesi Sughnayı istemez.” üzerine 26 yorum

 1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Önemli değil Aleyna 😉 İyi seyirler sana..))

 2. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Gökhan hoşbuldum..yaa özür dilerim..işim çıktıda yazamadım..))
  Ben şu an..FOX’TV izliyorum..TOLGŞHOW

 3. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Neyse Arkadaşlar…Daha yoksunuz..Ben sonra gelirim 😉

 4. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Nerdesiniz Arkadaşlar 😀 😀 😀 😛
  Kixboxcuuuu 😀
  Havaaa 😀
  Kraliçemmm 😀

 5. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Evet TV izliyorum..Can kırıkları diye Bi diziyi 🙂

 6. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Kixboxcum hoşgeldin 😉 peki ne izliyorsun şimdi?:)

 7. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayırlı akşamlar..))
  Sağol Havacım..teşekkür ederim..))
  ..
  Tmm Gökhan unutalım gitsin boş ver 😉
  Tv mi izliyorsun??..bende izliyorum:)

 8. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Aynur Abisinin gülü “CAN KIRIKLARI” dizisini bende izlemeye başladım…Gerçekten de harika bi dizi…Şimdi ise tekrarını izliyorum 😉

 9. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Hayırlı akşamlar…
  Hoş buldum..Kixboxcum bende iyiyim..Er Hamdullah 😉 iyi olmana çok sevindim..) Hep iyi ol 😉 unutalım gitsin kixboxcum konuş benimle 😀
  ………
  Hoş buldum..Hava sende hoşgeldin 😉 nasılsın.. Evet benim,yerim burası başka yer değil.. Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim Hava saolasın varolasın 😀 Senden hep mutlu ol İNŞALLAH..))

 10. HAVA dedi ki:

  Aleyna canım sende hep iyi ol benim sınsvlar daha başlamadı

  Gökhan hoşgeldin yazmakla çok iyi yaptın yerin çok belli ediyordu zaten iyi ki tekrar buraya yazmaya başladın hep mutlu ol

 11. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hoşgeldin Havacım..iyim cnm sağol))sende hep iyi ol..)şükür iyi derslerim sınavlarım:))..senin dersler nasıl.gidiyor??
  ..
  Aynurum..ben iyim hemde çook iyim 😉 sen nasılsın cantanem???..ahh be küçüğüm uyudun mu??..tmm birtanem iyi geceler..Allah rahatlık versin..yarın grşrz..İnşAllah..))
  ..
  Hoşgeldin Gökhan bey..))sağol iyim..sen nasılsın??..evet kızdım sana..acaba konuşmasam mı senle???..hmmmm..ama neyse artık unutalım 😉
  Ee konuşmayalı neler yapıyorsun?? 😉
  Tmm 12’de grşrz:)

 12. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Selam…Aleyküm..Nasılsınız?
  Guljan ablam
  Tylla kraliçem
  Kixboxcumm Aleyna
  Abisinin gülü Aynur
  Rapuzel Zehra
  Hava
  Zeyno
  Pınar ablam
  Mahyam ablam
  Nuranaay ablam
  Boncuk gözlüm Rojin
  Unuttuğum varsa afola…
  Herkesi özledim…Ve artık yazmaya karar verdim…
  Tylla kraliçem senin şiirlerini defalarca okudum inan..Eline sağlık herzamanki gibi…Nasılsın Dostların kraliçesi..)
  Aynur abisinin gülü inan beni mutlu ettin..her şarkı kelimelerini okuyup veya dinleyip duruyorum…Çok teşekkür ederim sen ay parçasısın herzaman abisinin gülü olarak kalacaksın kalbimde…İyi geceler sana ❤ 🙂
  Kixboxcum sen nasılsın? Ne zamandır konuşamıyoruz 😀 umarım bana kızmamışsındır.. Biliyorum çok kızgınsın ama geldim işte 🙂 Kixboxcumuda çok özlemişim 😉
  Hava nasılsın? Seninde bir birinden anlamlı kelimelerini özlemişim 😉
  Pınar ablam hoşgeldin…Gelmene çok sevindim..Nasılsın Abla Zeyno’muz nasıl çok öpüyorum gözlerinden Zeyno’muzun 😉 ben şimdi çıkıyorum 00:00 da geleceğim..işlerim varda..

  1. Pınar dedi ki:

   bende teyzemlerdeyim Gökhan dün bakamadım yorumlara herkese hayırlı pazarlar

   1. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

    Benden selamlar saygılar Teyze’nize…)) Pınar ablacım yorumları okumanıza gerek yok..Herşey yolunda 😉 hayırlı pazarlar diliyorum 🙂

    1. Pınar dedi ki:

     Hayırlı pazarlar

 13. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Benim fena uykum geldi 😀 ;D
  Aleyn ablam Can koriklari dizisini izle sakin kacirma tavsiye ederim dizi harikaaaaa)))

 14. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ayneeen yaa diger arkadaslar nerdeee??? 😮 😐

 15. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Hah geldiniz sukur)))
  Ee hos grldiiz o zaman 😉
  Hava ablam Aleyna ablam nasilsiniz)))

 16. HAVA dedi ki:

  İyi akşamlar
  İyiyim Aleyna sağol sen nasılsın dersler sınavlar nasıl

 17. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Kimseciklerde yokmuş 😉
  Neyse ben çıkayım birazdan gelirimm..))

 18. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tylla ablam..nerdesin sen?..dünden beri yoksun??..
  Hayat kardeşim…canımın içi????
  Hava cnm diğer sayfaya yazmışsın..Hoşgeldin..nasılsın??

 19. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar..))
  Aynurum cantanem geldim…))

 20. &Aynur¤☪¤Gökhan☯& dedi ki:

  Yaaaaaaaaaaaaa siz nerdesiniz oldum catladimmm merakdannn!!!!!

 21. &Aynur& dedi ki:

  Pinar ablam eline emegine kalbine saglik)))

  1. Pınar dedi ki:

   saol aynurum tesekkür ederim

 22. &Aynur& dedi ki:

  yaaa siz nerdesiniz oldum merakdannnnnnnnnnn??????????????????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir