İkimizin Yerine 399. Bölüm Özeti 11 Ekim Perşembe Fragmanı

 

Shiv’in Anandi’ye yanlış anladığını, kocası tarafından dövülen Rasika’yı teselli ettiğini söyler. Anandi ona güvendiğini söyler.Ertesi sabah Ganga, Jagdish’e Shyamale bu kadar kısa sürede güvenmemesini söyler ancak Jagdish, işine karışmamasını belirtir ve Gangaya kızar Ganga, Kaliyaniye Shyamal’den şüphe ettiğini söyler.

 

Amol, Anandi’den onu eliyle beslemesini ister, bu yüzden Anandi buna mecbur kalır. Ayrıca Shiv de Anandinin kendisini eliyle beslenmesini ister. Saurabh, çamaşırları kurutmak için ipe asan Sanchi’nin elini tutar. O sırada annesi gelir ve Saachiyi azarlar. Vivek, annesine Sanchi’nin kendisine yakınlaşmaya çalıştığını söyler.  Rasika, Shiv’e sevgisini itiraf eder, ancak onu Shiv onu reddeder. Rasika ısrar eder ve ona sarılır. Shiv Rasika’yı tokatlar. Rasika ağlar ve giysilerini yırtarak iş arkadaşlarını çağırır ve Shivin onu taciz ettiğini söyler.

 

Kaliyani Shyamle  konuşurken Jagdish eve gelir. Shyam  fabrika kurulması için kendilerine arazi sağlayan Jagdishe teşekkür etmek için tatlı getirmiştir. Kaliyani Jagdishi yanına oturtur ve onunla konuşur. Sen millet vekili olabilirsin ama evde sorumluluklarını yerine getirmezsen ben Ganga gibi toleranslı olmam kulaklarını çekerim der. Jagdish Ganga bilgisi olmadığı konularda şüphe ettiğini, kararlarına karıştığını söyler. Onun kalbini kırmak istemediğini belirtir. Kaliyani, o zaman bana anlattığın gibi git ve Ganganın anlamasını sağla o zaman der. Jagdish gider.

 

Rasikanın evinde kocası Shivin bu ucuz davranışından ötürü kızgındır. Rasika rol yapar. Shiv kendisini herkese çok iyi ve dürüst olarak göstermiş, herkesin için de o bana yanlış yaptı der. Bunu duyan kocası daha da sinirlenir ve karakola giderek Shivi şikayet edeceğini söyler. Rasika korkar ve bu dava polise ulaşırsa soruşturulduklarında, yalanının yakalayabileceğini  düşünür. Rasika’nın kocası karakola gitmek üzereyken  Rasika onu durdurur ve yine rol yapar. Shivin çok güçlü olduğunu ona karşı durma şanslarının olmadığını işini kaybetme riskinin olduğunu finansal durumları için işinin çok önemli olduğunu söyler. Kendisini koruyacağını  böylece Shiv’in kendisine zarar veremeyeceğini söyler. Kocası hışımla evden gider. Rasika onu aramaya devam eder. Bu salak her şeyi mahvedecek diyerek sinirlenir.

 

 

Jagdish çocuklarla ilgileniyordur. Ganga, Jagdish’e hastanede acil bir durumun meydana geldiğini ve bu nedenle geç kaldığını söyler. Jagdish sorun yok der. Mannu annesine çizdiği resmi gösterir. Ganga Jagdish’e çay getireceğimi söyler, Jagdish ondan durmasını ister ve ona sabahki gibi onunla konuştuğu için üzgün olduğunu söyler.Ganga, kendisinden özür dilemesine gerek olmadığını söyler, onu çoktan unuttum der. Jagdish, yarınki tüm toplantı ve randevularını iptal ettirir. Ganga ona neden böyle yaptığını sorar, Jagdish ona yarın bütün gün seninle ve çocuklarla bütün gün kalarak kendisini affettirmek istediğini söyler. Ganga bunu duyunca çok mutlu olur ve Jagdish’ya sarılır. İkiside çok mutludur.

 

 

Anandi, Shiv’e kendisine güvendiğini, Rasika’nın hata yaptığını ve özür dileyeceğini bildiğini söyler. Shiv kendisini suçlar. Bu tamamen benim hatam ona çok fazla özgürlük vermemeliydim der. Anandi Shiv’ten kendisini suçlamamasını rica eder, bu senin suçun değil der. Tam o sırada Rasika’nın kocasının Shiv’ten dışarı çıkmasını isteyerek bağırır. Daddu adama sinirlenir. Rasikanın kocası Shivin karısını taciz ettiğini söyler. Shiv Rasikanın kocasına yalan söylediğini anlar. Adam Shivin bu ucuz hareketinden ötürü polise gideceğini ve onu şikayet edeceğini söyler, çok sinirlidir. Anandi bunu duyunca çok sinirlenir ve Shiv’in hiçbir şey yapmadığını söyler. Adam ona inanmaz sen kocana kör gözlerle bağlısın der. Anandi asıl kendisinin kör olduğunu söyler. Shiv, Rasika’nın kocasını gerçeğe söyleyerek anlamasını sağlamaya çalışır Rasikanın, birkaç gündür ona yaklaşmaya çalıştığını ama bugün sınırları aştığını ve ona bu sebeple elini kaldırdığını söyler. O bunun üzerine kıyafetini yırttı ve bağırmaya başladı der. Rasika’nın kocası kapa çeneni, karıma çamur atmayı bırak der. Shivin yakasına yapışır. Alok öfkeyle bağırarak bu ne cüret , oğluma bu kadar ucuz bir suçlamada nasıl bulunabilirsin der. Adam eğer Shiv Rasika’dan herkesin önünde af dilemezse o zaman polise gideceğim ve bu haberi medyaya yayacağım der. Daddu Rasika’nın kocasından kaybolmasını ister.

 

Shiv’in ofis personeli Shiv ve Rasika hakkında dedikodu yapıyorlardır. Shivin böyle bir şey yapabileceğine inanamadıklarını ancak yine de gördüklerini inkar edemeyeceklerini söylerler. Shiv ofisine geldiğinde hepsi aceleyle işlerine geri dönerler. Shiv personeline (Ram Singh) elindeki mektubu Rasikaya vermesini söyler. Çalışanlar bu aşk mektubu diye kendi aralarında konuşurken Shiv onları duyar. Shiv, onlara bunun aşk mektubu olmadığını, ancak Rasika’nın işinin askıya alınma mektubu olduğunu söyler.Hepsi utanır. Jagdish işçilerden birisinin yol yaparken yaralandığı haberini alır. Ganga gitmesini ister. Ram Singh, Rasika’nın evine gelir ve Rasikanın kocasına (Narendra) mektubu verir. Kocası, Shiv’in bir özür mektubu yolladığını düşünür ancak Rasikanın işinin askıya alındığı haberini duyunca şok olur. Ram Singh’e Rasika’nın bunu kabul etmeyeceğini söyler. Rasika bu işe ihtiyacımız vardı der. Kocası, onu cezalandıracağını söyler. Rasika buna gücün yetmez der. Narendra (rasikanın kocası) biz basit bir insanız, ama zayıf değiliz ona neler yapacağımı göstereceğim der. Narendra, Shiv’in ofisine gideri ve onu protesto etmeye başlar. Shiv’in karısını taciz ettiğini söyler.

Bir kadın Jagdish ile konuşmak ister. Ganga ne olduğunu sorar. 10 yaşındaki kızının evlendirileceğini ve Ganga’dan onu kurtarmasını istediğini söyler. Ganga adresini not alır. Jagdish’i arar, ama ona ulaşamaz. Ganga polisi arar ve çocuk evliliğini durdurmalarını ister. Polis memuru, herkesin kaza yerine gittiğini söyler. Narendra evine habercileri getirir. Rasika, buna gerek olmadığını söyler. Narendra gerekli olduğunu, mahkemeye çıkıp davayla savaşacağını söyler. Rasika muhabirlere uydurma hikayeleri anlatır. Beni taciz etti ve ona karşı koyunca işten beni kovdu der.

 

Shiv’in ailesinin Rasika’nın haber kanalındaki röportajını görü. Shiv’in suçu için cezalandırılacağını konuşuluyordur. Subhadra şok olur. Shiv, yyanlış bir şey yapmadığım için korkmuyorum, biz kazanacağız der. Subhadra Shiv’ten şüphelenir ve Rasika’nın yalan söyleyip söylemediğini sorar. Herkes şok oluru. Daddu ona kızar.Ganga düğün evine ulaşır. Bir bayan onu durdurur ve kim olduğunu sorar? Ganga, yemek yapmaya geldiğini söyler. Biraz sonra damat alayının geleceği söylenir. Ganga damat alayını ile Shamal bhai’yi gelirken görür ve şok olur. Ganga kızı çocuk evliliğinden kurtarmayı düşünür, odaya gider. Kız ağlıyordur. Ganga, kendisini annesinin çağırdığını söyler. Ganga, evliliğin olmasına izin vermeyeceğini garanti eder. Jagdish, Ganga’nın sesli mesajını alır ve hastaneye arar.

 

Herkes Shivin çalışanını taciz etmesi ile ilgili haberini  görür. Saachi şok olur. Akrabalarda da haberleri izler. Roshan, Saachi yüzünden utanç duyduklarını söyler. Kız, Ganga’ya ders çalışmak istediğini söyler. Annesi, kızının hayatının mahvolmasını görmek istemediğini söyler. Rasika röportajını görür ve gülümser. Eski patronundan telefon alır ve adam yeni patronunu etkileyemediğini söyler.  Neden vaktini Shiv ile boşa harcadığını sorar. Ben sadece sana sahibim der. Kapı çalar ve Rasika karşısında gördüğü eski patronuna sarılır. Ganga kızı kaçırmak için bir plan yapar onu erkek çocuk gibi giyindirir ve düğünden kaçırmayı düşünür. Ganga, Shamal’ın sesini duyar ve yüzüne görünmemek için eşarbını örter.

dizibilgi google play