İkimizin Yerine 398. Bölüm Özeti 10 Ekim Çarşamba Fragmanı

Shiv, Amol için endişelenir. Amol , “her zaman ona saygı duyuyorum ama o bana kötü davranıyor” der. Kaliyani, Sumritra’ya kutsal bir iplik verir ve yapıp yapmaması gereken şeyleri anlatır. Bahirovdan Sumitraya dikkat etmesini, endişelenmemesini  ister. Kaliyani  yiyecekleri gösterir ve almasını ister. Bhairov yiyeceklere izin olmadığını söyler ve yemeklerin uçakta verildiğini ekler.  Kaliyani

yemeklerin ev yapımı olmasını gerektiğini söyler. Basant ona yemek almasını söyler. Anandi gelir ve Bhairovdan patates ve Zeera’yı almasını ister. Herkes mutludur. Anandi herkesi kucaklar. Kaliyani, Amol için duacı olur. Amol gülümser. Anandi, Kaliyayi’yi kucaklar. Shiv yiyeceğe bakar ve Kaliyani’ye sütü paketlemediğini söyler. Kaliyani, Shiv’i ona sataşdığı için azarlar. Herkes güler. Shiv onu karşılar. Basant  Bhairov’a endişelenmemesi gerektiğini söyler. Bhairov  Jagya’ya yeni sorumluluklar verir. Jagya kabul eder. Sumitra ve Bhairov herkesle buluşur ve havaalanına gitmek için ayrılır. Shiv şimdi gidiyoruz der. Anandi görüşmek üzere diyerek Kaliyani’yi kucaklar ve ayrılırlar.

Anandi eve gelir ve Subhadra’yı dua ederken görür. Amol, Subhadra’ya gül verir ve özür diler. Anandi de özür diler. Subhadra “ben kimim?” der. Amol ve Anandi ondan özür diler. Anandi ve Amol ayrılırlar. Subhadra çiçekleri tutar ve gülümser. Anandi ve Amol onu mutlu görürler. Shiv laptop’ta çalışırken Anandi sorar: “Neden bu işi yapıyorsun? Baban bu işi yapmalı”. Shiv: “Rasika evlilik hayatı yüzünden garip davranıyor”der. Anandi “anlayabiliyorum” der ve ailem destekliyor diye ekler. Shiv ”iş acı çekiyor ve ben anlaşmaya varamıyor” der.. Anandi “Annem benden dinlenmemi istedi” der. Shiv “Sen dinlen”der. Anandi gülümser ve yatağa yatar. Shamer Bhai Havali’ye gelir. Jagya onu karşılar. Shamer “Maaji ile buluşmaya geldim” der. Jagyaonu onu Kaliyani’nin odasına götürür. Jagya ”Kaliyaninin özgür kalmasını istiyorum” der. Shamer “Canı istediğinde özgür kalacak” der. Kendisine sadece kendisi yardım edebilir başkası değil.

Shamer  Kaliyani’den canının sıkan durumu hatırlamasını ister. Kaliyani “Unutamadım ki” der. Shamer “Sen onu günah işlemekten kurtardın” der. Jagya ve Ganga dinler. Shamer “İyi bir şey yaptın der. Derin bir nefes alıp gözlerini açmasını ister. Kaliyani rahatlamış hisseder ve huzur buldum” der. Shamer ”Seni huzur ve rahatlık bulabileceğin bir yere götüreceğim” der. Kaliyani “Tamam” der. Shamer “Korkuların sonsuza kadar gidecek”der ve gülümser.

Kaliyani Het Singhnın evine bakar ve “bu Het Singhnın evi” der. Shamer ”Evet” der ve ondan gelmesini ister.  “Önlerinden gidemem, çocuğunu öldürdüm” der. “Gidipte ondan eve gelmesini isteyemem”. Shamer “Suçun ortaya çıkmalı” der. Suçunu azaltması için onlardan özür dilemesini ister. Güçlü olmasını ister. Kaliyani arabadan çıkar ve eve girer. Ajaynın annesi kapıyı açar. Kaliyani’yi görünce şok olur. Kaliyani “Seninle sebep olduğum acıyı konuşmaya geldim” der ve içeri girer. Ajay’ın annesi oğlunun fotoğrafına bakar. Kaliyani olayı hatırlar.

Kaliyani “benden çok nefret etmiş olmalısın.  Senin yerinde olsaydım ben de aynı şeyi yapardım. Biliyorum ki bir çocuk annesinin gözünde daima sevgi doludur.” der. Suç işlediğini söyler. Ajay’ın annesi sessizce dinler ve der ki: “Bir kızı kurtarmak için hayatımı verirdim. Ateş etmek için zorlandım diyerek özür diler. Ajay’ın annesi “Acımı hissettin ve acımı paylaşmak için geldin. Ne diyeceğimi bilmiyorum.” der ve senin yaptığının aynısını ben de yapardım ama ben senin gibi özür dilemezdim diye ekler. “Bu gün benim acımı azalttın” der ve ellerini birleştirir. Kaliyani rahatlar. Subhadra Anandi’den su vermesini ister. Ira “ Ben veririm der”. Subhadre ona ne oldu diye sorar ve İra da Anandinin regl olduğunu söyler. Subhdra sinirlenir ve “ Senin beynin yok mu?” der. Daddu’ya der ki “ Anandi iyi değil  ve biz nasıl onun yaptığı yemekleri yiyebiliriz?.” Ira “ Bu gün onun son günü” der. Subhadra mutfağa gider ve yemeği fırlatır. Herkese ”Bu kadınlar bu aralar yemek hazırlayamıyor” der. Anandi bu duruma çok şaşırır. Anandi  ona konuyla ilgili bilgisinin olduğunu söyler ama kimse buna inanmaz. Subhadra “Sen madem her şeyi biliyorsun o zaman neden bizim dinimizi mahvetmeye çalışıyorsun” der. Onlardan kendi fikrini anlamasını ister. Kahvaltının tekrar hazırlanacağını söyler. Bugün hızlı olup hatamı telafi edeceğini söyler. Daddu’ya, Gangajal’ı getirmesini söyler böylece evi ve kendini aklayabilecektir. Herkes bu duruma şaşırır. Bazı insanlar Jagya’ya gelir ve Jaistarda bir sağlık meslek lisesi inşa etmek istediklerini belirtirler. Hedefimiz uluslararası insanlar diye belirtirler. Jagya “ Sizin istediğiniz sadece macera” der. “Vermek istediğin mesaj para kazanmaktır” der. Jagya’ya  para önerirler ve herkese bu paranın yardım edeceğini söylerler. Kaliyani ve Ganga şaşırmış görünürler. Ona ekstra para ödemeye söz verirler. Jagya sinirlenir ve “Beni satın mı almak istiyorsun? diye sorar. Parayı bırakmasını ister. “ Rüşvet vermekten seni hapse attıracağım” der.

Subhadra evi temize çıkarır. Daddu onun dinlenmesini ister. Anandi Ira’ya Buaji’nin geri kafalı olduğunu söyler. Kimse onun bakış açısını değiştirmedi ve Kaliyani bile aynısını düşünüyor” der. Çocukluk günlerini anlatır ve Kaliyaninin şu an değiştiğini söyler. “Ben bile aynısını düşünüyordum ama sen benim anlamamı sağladın” der. Anandi” İnsanlar yanlış inançlara inanıyorlar” der. Ira haklı olduğunu söyler. Anandi “ Ondan özür dileyeceğim ve anlamasını sağlayacağım. Onun düşüncesini değiştirmeliyiz” der.

Nandunun arkadaşları Haveli’ye gelir ve onu kutlarlar sonra ona buket verirler. Jagya onlara teşekkür eder. Genha ondan çocuklarınla mutlu tutmasını ister. Nandu parti yapmak ister. Kaliyani tamam der ve Genhadan iyi yemekler yapmasını ister. Genha Halwa Puri’yi burada istemediğini söyler. Nandu tamam der. Genha Jagya’ya çocukları Mela’ya getirmesini ister. Jagya ben kendi insanlarımın önünde eğileceğim der ve sizin hepinizi akşam alacağım der. Hastaneye gider ve Mannu’ya söyler. Saachi Sumana’a Vivek ile yiyeceğini söyler ve onlara yemek hazırlar. Sauraph sinirlenir. Suman ona bakar Suman Saachi’nin Sauraph’a servis etmesini ister. Saachi ona servis etmeye gider ve Saachi onun elini tutar. Suman onlara bakar. Rakhi Saachi’nin mutsuzluğunu hisseder ve derki “ben kendim servis edeceğim”. Nandu ve arkadaşları Mela’ya gitmek için beklerler. Ganga hepiniz iyi gözüküyorsunuz der ve Mela’da yiyeceklerini söylerler. Ganga ben bunu düşünmemiştim diyerek gülümser. Daddu, Subhaddra için meyveleri getirir. Subhaddra dua eder. O en azından meyveleri yemesini ister meyveleri elleriyle kestiğini söyler.

Anandi “seninle konuşmaya geldim” der. Subhadra onu durdurur ve ona odaya girmemesini söyler. Anandi ondan özür diler. Doktor’a hijyen hakkında konuşabilirsin der. Subhadra “sen benim dinimi mahvettin, sen benim cahil olduğumu söylememi istiyorsun” der. Senin evlatlıklığın önünde ben hiçbir şeyim ve onların değişmesini istemiyorum” der. Anandi “Senin dediğin gibi yapacağım” der ve yemeyi yemesine devam etmesini söyler. Daddu midesinin bozulduğunu söyler ve Anandi dinlenmesini ister. Dadu Subhadra’ya her şeyi unutmasını söyler. Subhadra yemek yemeyi reddeder. Daddu bir parça elma yer. Ganga hastaneyi arar ve Jagya için ihtiyaçları araştırır. Ganga çocukların beklediğini söyler.  Jagya gelmez. Gehna çocukların kendi hazırladığı yemeklerini yediklerini söyler. Çocuklar üzgün gözükürler. Ganga yemek yemelerini ister. Çocuklar yemek yemeyi reddeder ve eve gitmek istediklerini belirtirler. Gehna Makan Kaka’ya çocukları eve bırakmasını rica eder. Çocuklar terk eder ve Nandu bir şey yemeden yatağa yatar. Saachi Suman’a ne olduğunu sorar. Suman Saruaph’ın kıyafetlerini odada tutmasını ister. Saachi acele eder. Suman ısrar eder. Kıyafetleri odalarda tutarlar. Saachi Sauraph’a elini bırakmasını aksi takdirde çığlık atacağını söyler. Ama Saurraph aslında onun bundan zevk aldığını belirtir. Vivek’in dosyaları yere düşer. Sauraph sesleri duyar ve telaşlanır. Saachi Vivek’e yemekleri servis edeceğini söyler. Jagya eve gelir. Çocukarın kendisini beklediğini düşünür ve üzülür. Çocukların üzülmüş olduklarını düşünür ancak kendisi de çok yenik düşmüştür. Onları bırakıp eve gelemeyeceğini anlamasını ister.

Shyamalbhai Jagya’yı ilaç fabrikası için ikna eder. Ganga onu tek dinleyenin Shyamalbha olduğunu fark eder. Shiv Anandi’ye ofiste buluşma teklif eder. Shyamalbha Jagya’yı ikna etmeyi başarabildiğini söyler. Ganga kendini kötü hisseder. Daddu Subhadra’yı eski inanışlardan vazgeçmesi için  ikna etmeye çalışır ama Subhadra onu dinlemez. Rasika kocasının onu dövmesi ile ilgili ve vücüdunda izler bırakmasıyla ilgili sahte bir hikaye uydurur. Shiv’e ağlayarak sarılır ve Anandi onları beraber görür. Shiv Anandi’ye onu tek teselli edenin kendisi olduğunu söyler

dizibilgi google play