İkimizin Yerine 397. Bölüm Özeti 9 Ekim Salı Fragmanı

jagdish ve Basant’ın Shamer bhai ile buluşmaya gider. Shamer Bhai, Jagdish’i selamlar ve onunla tanışmak istediğini söyler. O esnada birisi gelir ve Shamer Bhai’ye çiçeklerle süslü garland giydirmek ister. Tam o sırada Jagdish çiçeklerin altındaki bıçağı fark eder adamı iterek Shameri kurtarır. Shamer Bhai, jagdish’ya teşekkür eder ve katil zanlısını affeder.

 

 

Jagdish ve Basant eve geri dönerler. Jagdish yaşadıklarını Kaliyaniye anlatır. Kaliyani Bairon ve Sumitranın Amerikaya tatile gitmek istediklerini söyler. Kaliyani, çocukları da idare edebileceklerini söyler. Bhairon, burada işten ayrılarak oraya nasıl gidebiliriz der. jagdish, işin her zaman devam edeceğini, Amerika’da iyi vakit geçirme şansları olacağını söyler ve gitmelerini önerir. Bhairon gitmeyi kabul eder. Suman ve Roshan planlarını tartışırlarken Saachi çayla gelir. Suman Roshan’a Saachi’nin bir prenses gibi davrandığını söyler. Ona tölerans göstermeyeceğiz der ve yakında vidalarını kaybedeceğini söyler. Ira Anandiden Rasika konusunda Shivi kızdırmasını ister. Daddu Rasika’nın iyi bir kadın olduğu için över. Shiv’den onu yarın akşam yemeğine davet etmesini ister. Shiv,  Rasikanın çalışanı olduğu için bunu yapmayacağını söyler. Amol gelir ve çok aç olduğumu söyler. Anandi ona yemek verir. Amol yemeği yer ancak tatsız olduğunu baharat istediğini söyler. Subhadra o sırada gelir ve içine baharat ekleyeceğini söyler. Amol korkar ve çok lezzetli olduğunu söyler. Subhadra ona bakar ve ayrılır. Amol korkar ve yemek istemediğimi söyler. Anandi gerilir.

 

 

Shamer Bhai eve gelir. Herkes onu selamlar. jagdish, ailesini Shamer Bhai ile tanıştırır. Jagdish Jaitsar’daki çiftçi probleminden bahseder. Kaliyani, Shamerin daha deneyimli göründüğünü söyler. jagdish ondan etkilenir. Shamer Bhai, ruhunuzu geçmişten kurtarmanız gerekiyor der. Kaliyani ne demek istiyorsun diye sorar, ? Shamer Bhai, sizi rahatsız eden şeyleri anlatarak kendinizi daha iyi hissedersiniz der. İnsanın yüzününün onun mantrasının bir decoderi olduğunu söyler. Shamer Bhai Jaitsar’da birkaç gün kalacağını söler. jagdish onu hastanesine davet eder. Shamer Bhai ayrılır. Sumitra, onun çok manevi bir adam olduğunu söyler. Saachi Vivek’e , ne düşünüyorsun diye sorar? Tam o sırada Suman gelir ve bizi bu kez terk edersen dayanamayacağını söyler. Saachi’den Vivek’e Saurabh’ın küçük kardeşi ve oğlu olduğunu anlamasını sağlamasını ister.Oğullarımdan uzak kalamam der. Saachi’den  Vivek’in geçmişi unutmasını ister aileyi birleştirmesi konusunda yardım etmesini ister ve sahte göz yaşı döker . Vivek annesine bakar.

 

 

Vivek Saachi’ye , geçmişi gerçekten unutmak istiyor musun diye sorar yoksa annem seni unutman için zorluyor mu der. Saachi, unutamadığımı söyler, ama aileyle  birlikte yaşamak istidiğini ekler. Saachi, ilişkimiz yüzünden annen ve babanla kopmanı istemiyorum der. Bir gün Saurabh’la yüzleşmem gerektiğini biliyordum diye ekler. Suman planını Saurabh’a söyler ve Saachi’yi sözleriyle nasıl tuzağa düşürdüğünü anlatır. Saurabh şimdi benim sıram der ve ondan intikam alacağını söyler. Vivek abisine Saachi’nin evlendikten sonra bile onu unutmadığını hissettirmesini sağlayacağım ve onu mahvedeceğim der. jagdish Gangaya Kaliyaninin ellerinde kan varmış gibi hareket ettiğini ve o anı unutamadığını söyleken Shamer Bhai sessizce onları dinler. jagdish, bir şeyler yapmaları gerektiğini söyler ve bir psikiyatrla konuşacağım der. Ganga, konuşmasını duyan birini görür ve Shamer Bhai’nin gittiğini görür. jagdish ile görüşmeden neden ayrıldığını merak eder.

 

Shamer Kaliyaniye uyuyup uyuyamadığını sorar. Kaliyani günlerdir uyuyamadığını söyler.Shamer Kaliyaninin gözlerini açmasını ve günümüze dönmesini ister. Kaliyani, seninle konuşmak için iyi olduğumu söylüyor. Ganga, hastanede Shamer’ı gördüğünü hatırlar. jagdish Shamerle görüşür. Shamer Kaliyaninin acil tedaviye ihtiyacı olduğunu söyler. Ruhunu rahatlatmak için g ona yardım etmeye çalıştığımı söyler. İşlediği cinayeti unutamadığını ve bu olay beyninde iz bıraktınığı söyler. Jagdish Kaliyaninin cezalandırılmasını istediğini ancak mahkemenin onu serbest bıraktığını, kendisini affedemediğini söyler. Shamer, travmadan çıktığında rahatlayacağını söyler. Onu doktora göstermesini ister.

 

 

Rasika dinlenmesi için Shive çay söylemiştir. Rasika Anandiyi sorar ve herkes onun ailesine iyi davrandığını biliyor benim kocam beni asla ailemle görüştürmüyor bana el kaldırıyor diye yakınır. Çaycı odaya gelir ve Rasika’ya kocasının geldiğini bildirir. Rasika şok olur ve çay bardağı elinden düşer. Kocasıyla buluşmaya gider. Vivek Saachi’ye hediye olarak bir gezi planladığını söyler. Saurabh kapıyı çalar ve içeri girebilirmiyim diye sorar. Vivekle bir dakika konuşmak istiyorum der. Ne söyleyeceğini bilmediğini, günahları için tövbe ettiğini söyler. Hapishanedeyken yanıldığımı fark ettim der özür diler.Saurabh duygusal olarak Viveke şantaj yapıyordur. Suçunu unutarak bir kez ona sarılmasını ister. Vivek tereddütle ona sarılır. Saurabh, Vivek’e teşekkür eder. Vivek Saachi’ye tatil planlarını erteleyeceklerini söyler. Saachi gergin görünüyordur.

 

Saurabh, telefonda kızlar hakkında konuşuyor. Rakhi gelir. Saurabh görüşmeyi keser. Saurabh her şeyin eskisi gibi mutlu olmasını istiyorum der.Rakhi evin onurunu anlamasını ister. Sumitra çantasını topluyordur. Anandiyi arar ancak Subhadra yanlış numara diyerek aramayı reddeder. Sumitra Anandinin cep telefonunu arar ve ona Amerika’ya gideceklerini söyler. Anandi, ne zaman döneceklerini sorar. Sumitra, tatillerinin birkaç ay süreceğini söyler. Saurabh annesine gelir ve Saachi’yi sorar. Mutfakta olduğunu söyler. Mutfağa gider. Saachi çorba yapıyordur. Saurabh gelir ve çorba alabilir miyim diye sorar. Bu sırada tabağı görür ve kendisine sormadan önce yemeğini hazırladığını hala onu umursadığını söyler. Saachi, onu anne ve babası için hazırladığını söyler ve erkek kardeşinin karısı olduğunu unutmamasını ister. Saachi ona tabağını verir ve öfkeyle oradan gider.

 

 

Amol Daddu ile top oynuyordur. Bu sırada top Subhadra’nın tabağına düşer. Subhadra sinirlenir. Yeşil biberleri alır ve ona zorla yedirmeye çalışır. Amol hayır diye bağırır. Anandi gelir ve onu durdurur.Anandi, ne yaptığını sorar? Subhadra, bu çocuğun çok inatçı olduğunu söyler. Anandi, Amol’un tarafını tutuyordur ve kasıtlı olarak hiçbir şey yapmayacağını söyler. Anandi, oğlunu tehdit etmemesini ister. Ondan özür diler. Subhadra, bu evlatlık çocuk için bana çok hakaret ediyorsun der. Anandi şok olur. Subhadra ağlayarak içeri girer. Dadduya Anandi’nin kendisine hakaret ettiğini söyler. Geri dönüyorum der. Herkes şok olmuştur. Ira ne olduğunu sorar. Subhadra her şeyi saptırarak, yanlış anlatır. Anandi’nin bana hakaret etti der. Onlara yalan söyler. Anandi gelir ve onun yalanlarıyla daha da şok olur. Anandi, eğer zamanında gelmeseydim, Amolu acı biber yemeye zorluyordu der. Subhadra ben bir anneyim der. Anandi ondan özür diler. Amol yaşananları Dadduya anlatır. Daha önce de onu tehdit ettiğini ekleri. Daddu şok olur. Anandi’ye Subhadra’nın hatalı olduğunu bildiklerini söyler ve neden özür dilediğini sorar.

dizibilgi google play