İkimizin Yerine 396. Bölüm Özeti 8 Ekim Pazartesi Fragmanı

 

Kaliyaninin eve gelişi herkesi çok heyecanlandırmıştır. Onun gelişi adına puja töreni icra edilir. Köylüler Kaliyaniyi kutlar ve onun ayaklarına eğilirler. Kaliyani Jagdishin milletvekili olmasına çok sevinir ve herkese destekleri için teşekkür eder. Kaliyani Anandi’ye sarılır. Anandi, sağlığına dikkat etmesini ister. Kaliyani endişelenme der. Shiv ve Anandiyi kutsar. Sumitra bir sonraki sefere, Amol ile birlikte gelmelerini ister.

Anandi ve Shiv evlerine geri döner. Anandi olayı anlatır. Subhadra Gullinin ifadesi sayesinde Kaliyanin kurtulduğunu aksi takdirde idam cezası alacağını söyler. Ortam gerilir. Anandi Amolu sorar. Subhadra onu odaya kilitledim der. Daddu Subhadraya kızgınca bakar Anandi ve Shiv dosdoğru odaya giderek Amolla sarılırlar. Amol korkmadığını babası gibi cesur olduğunu söyler. Kaliyani uykusunda Ajay’ı vurduğu anı görür. Ellerine bakar ve onları silmeye çalışır. Ganga odaya gelir ve ne olduğunu sorar. Kaliyani ellerini yıkar. Ganga, Kaliyani’ya ellerinde hiçbir şey olmadığını ve ondan uyumasını ister. Kaliyani, travmadan kurtulabilmesi için dua eder.

 

 

Rasika işe gelir ve Shivin ofisindeki tüm çalışanlar onun gelişini bekliyordur. Saachi mutfakta yemek hazırlıyordur. Vivek ona öpücük gönderir. Saachi utanır. Vivek sabah öpücüğü yok mu diye sorar. Saachi tam Viveki öpecekken kapı çalar. Roshan Kabra ve karısını Rakhi gören Saachi ve Vivek şaşkına döner. Saachi Vivekin anne ve babasının ayaklarına eğilir. Onlarda sahte biçimde onu kutsarlar. Vivek, neden buradasınız diye sorar? Roshan Kabra, Vivek ve Saachi’den onlara zarar verdikleri için özür diler. Annesi, hatalarını düzeltmek istediğini söyler ve evlerine geri dönmelerini ister. Vivek, düşünmek için biraz zamana ihtiyacı olduğunu söyler. Annesi tamam der ve ona onları bekleyeceklerini söyler. Rakhi de gelmelerini ister ve sonra ayrılırlar.

 

Vivek odasında Rasikaya mektup yazdırmaktadır. Rasika bilerek kalemi yere düşürür ve alırken omzunu masaya vurur. Çok ağrıyor numarası yapar ve Shivden omzuna balsam sürmesini ister. Shiv kremi sürer bu Rasikanın hoşuna gider. Saachi, Daddu, Ira ve Meenu’ya Vivek’in ailesinin onları eve geri çağırdığını söyler. Vivekin asla incinmesini istemediğini söyler. Meenu ne yapacaklarını sorar. Saachi, en başından beri Vivekin ailesiyle yaşamak istediğini söyler. Görünüşe göre hatalarını anlıyorlar ve düzeltmek istiyorlar der. Rasika, Shiv ile konuşurken Shiv’in takım elbisesine dokunur. Shiv, ne yapıyorsun? der. Rasika kiri sildim der. Shiv ona teşekkür ediyor. Herkes onlara bakar.

Saachi ve Vivek, Kabra’nın evine gider. Rakhi kapıyı açar ve onları görmekten çok mutludur ve onlara sarıldı. Vivek’in annesi onları görür ve gülümser. Oğlumun beni reddetmeyeceğini biliyorum der. Vivek ve Saachi annesine sarılırlar. Bay Kabra onları ağırlar. Vivek’in annesi oturmalarını ister ve onlara çay hazırlar. Saachi, çayı ben  hazırlayayım der ve Rakhi ile mutfağa giderler. Vivek’in annesi ve babası birbirlerine Saachi’ye nefret dolu bakışlarla, imalı şekilde bakarlar. Vivek ofise gidecektir. Saachi den ofise gelmesini ister. Saachi kayınvalidesi ile birbirlerini anlamaları için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu bu sebeple ailesi ile kalacağını söyler. Ira ve Alok, Kabra’nın evine geldi. Suman onlara bakar ve tatlı davranır. Ira Roshan’ı selamlar. Ira, Saachi’ye , burada mutlu musun diye sorar? Saachi, gerçekten çok mutlu olduğunu söyler.

 

Shiv ve Rasika toplantıdan sonra ofise gidiyordur. Rasika bilerek Shiv’e dokunur. Shiv utanır. Onu kahve içmeye davet eder. Shiv, iş hayatı ile kişisel hayatını karıştırmadığını söyler. Rasika tamam der. Alok ve Ira eve geri döner. Daddu onlara Saachi’yi sorar. Subhadra, yakında geri döner der. Alok ve Ira gerilir. Subhadra ne oldu der. Alok sinirlenir ve Saachi’nin çok mutlu olduğunu söyler. Subhadra bunun için daha fazla kanıta ihtiyaç var der ve odasına geçer.

 

 

Kapı zili çalar. Saachi kapıyı açar ve Saurabh’ı görür  Tecavüz olayını flasbacak yapar ve şok oluyor. Saurabh ona bakar. Saachi sinirlenir. Saurab ona bakar ve eskisinden daha iyi göründüğünü söyler. Vivek,  Saurabh’ı görünce şok olur. Saachi, Vivek’in ellerini tutar. Vivek sinirlenir ve hapisten nasıl çıktın diye sorar. Suman gelir ve Saurabh ona sarılır. Suman duygulanır. Vivek’e Saurabh’ın onun kardeşi olduğunu söyler. Saurabh’ın suçunun cezasını üstlendiğini ekler. Saurabh, Roshan’a sarılır. Roshan onu ağırlıyor. Rakhi, Saurabh’a kızıyordur ve yüzünü çevirir. Roshan, Vivek’e Saurabh’ın şartlı tahliye yoluyla bir kaç gün boyunca dışarıda olduğunu söyler. Vivek Saurabh ile birlikte evde kalmayı reddeder. Suman o senin kardeşin der. Vivek odasına gider. Daha sonra Suman, Saachi’den Saurabh’a çay hazırlamasını ister. Saachi buna çok sinirlenir.

İkimizin Yerine 397. Bölüm Özeti Çıktı Okumak İçin Tıklayın : İkimizin Yerine 397. Bölüm Özeti

dizibilgi google play