İkimizin Yerine 395. Bölüm Özeti 7 Ekim Pazar Fragmanı

Kaliyani ile Basant’a, köylülerin oy kullanıp kullanmadığını sorar. Basant evet , ama senin için endişeleniyorlar der. Kaliyani, bir suç işlediğini ve cezalandırılması gerektiğini söyler. Bhairon, bir kızın namusunu kurtardığını ve hiçbir suç işlemediğini ekler. Kaliyani, kimsenin başka birini öldürme hakkı olmadığını söyler. Jagdish sessizce oturup Gulli’yi düşünüyordur. Kaliyani kendisi için endişelenmemesini , onu kurtarması gerektiğini söyler. Jagdish sinirlenir neden cezalandırılmaya bu kadar hazırsın, sen suç işlemedin, böyle konuşma, sensiz yaşamayı düşünemeyiz, bize geri dönmelisin der. Jagdish çok üzgündür. Müfettiş gelir ve onu görür. Kaliyani, onsuz yaşayamayacağını anlamasını ister ancak cezasına katlanmak zorunda olduğunu düşünür, yasalara aykırı olamam der.

 

 

Amol resim yaparken Subhadra gelir ve kitabını masanın üzerine fırlatır. Amol kimse gelmeden ödevimi bitirmek istedim der. Subhadra cevabına sinirlenir. Amol aç olduğunu söyler. Subhadra öğlen ne yedin diye sorar. Daddu benim için meyve suyu yaptı der. Subhadra, hatalarına katlanmayacağımı söyler ve onu tehdit eder. Amol korkar ve üzülür. Daddu gelince Subhara iyi davranmış şekilde rol yapar. Jagdish, Gulli’yi görmeye gider. Ganga, Kaliyani’yi sorar. Jagdish, Gulli’nin uyanıp Kaliyani’yi kurtarmasını istemektedir. Bundan başka umutlarının olmadığını ekler. Gullinin tanıklığı Kaliyaniyi kurtarmak için çok önemlidir.

 

 

Amol, Subhadra’nın tehditlerini hatırlar ve gerilir. Shiv gelir ve neden akşam yemeği yemediğini sorar. Amol, aç olmadığımı söyler. Shiv, neden üzgün olduğunu sorar. Amol, annemi özledim der. Shiv Anandi’yi arar ve Amol onunla görüşür. Anandi, Kaliyaninin davasının yarın başlayacağını söyler. Shiv ofise gelir. Asistanı ona işi bıraktığını ve ailesiyle birlikte köye gideceğini söyler. Shivin yeni asistanı göşterişli bayan Rasika onun yerine işe başlıyacaktır. Kaliyaninin davası başlar. Karşı avukatlar Kaliyaninin suçunu itiraf ettiğini ve cezalandırılması gerektiğini söylerler. Ajay Singin arkadaşı Haris tanık olarak dinlenir. Haris Gullinin Ajayın yanına geldiğini ve Ajaya karısından ayrılması söylediğini ve Jagdish ile ilgili önemli bir bilgi vereceğini söyledi der. Gullinin Ajayı yanına çekmek istediğini ve Ajayın Gulliyi uzaklaştırmak için ittiğini ve Gullinin yere düştüğünü söyler. O sırada Kaliyaninin geldiğini ve bizi Gulliye tecavüz ettiğimizi sandığını bu sebeple tüfeğini Ajaya doğru ateşlediğini ve onu öldürdüğünü söyler.

 

Basant yalan söylüyor diye bağırır. Gullinin avukatları Harise içkili olup olmadıklarını sorar Haris hayır der. O zaman etrafta içki şişelerini nasıl açıklarsın der. Haris onlar önceden kalma der. Avukatlar neden elbiselerinin yırtık olduğunu bunun Gulliye tecavüz anlamına geldiğini ve o sırada bunu gören Kaliyaninin bunu engellemek istediğini söyler. Hakim davayı 3 gün sonrasına erteler.

 

 

 

Vivek ofisini terk ederken Saachi gelir ve ona elleriyle helva yedirir. O sırada bir satıcı gelir ve bu romantik anı bozar. Satıcı Saachinin annesinin almak istediği oturma grubunun olmadığını ve parayı iade etmek istediğini söyler. Bu olay aralarını bozmuştur. Basant mahkemeye çok kızmıştır. Bairon Kaliyaniye karşı tanıklık yapmalarının iyi olmadığını söyler.Anandi, Kaliyani’nin yanlış bir şey yapmayacağını hepimiz biliyoruz der.Ganga Gulliyi iyileştirmeye çalıştıklarını ekler. Jagdish seçimi kazanmasının umurunda olmadığını sadece babaannesini yanında istediğini söyler. Saachi Anandiyi arar ve tartıştıkları olayı anlatır. Anandi, Vivekin ihtiyaçların yerine getiremediğini düşündüğünü ve bu sebeple alındığını belirtir. Het Sing oğlu Ajay öldüğü için çok üzgündür. Evde içki içiyordur. Avukatı ile konuşur ve ona Kaliyani ölecek der. Het Singh, televizyonda seçim hakkındaki haberleri izliyordur. Muhabir, Het Singh’in şu ana kadar başta olduğunu söyler. Adamları onu alkışlar.

 

 

Ira, Subhadra’ya Saachi ve Vivek’in geldiğini söyler. Subhadra Dadduya Saachiyi zengin birisine verebilirdin onu fakir bir adama verdin der. Saachi ve Vivek eve gelir. Vivek herkesle selamlaşır. Subhadra onları kutsar. Saachiye güzel göründüğünü söyler, ama saree giymesi gerektiğini söyler. Vivek’in fikrini sorar. Vivek, ben de aynısını hissediyorum der. Ira, oturmalarını ister. Saachi, annesine yardım edeceğimi söyler. Panchayat adamları gelir ve Het Singh’in şu ana kadar öncülük ettiğini söyler ancak Jagdish’in oylarının arttığını belirtirler. Oy sayımına refakat etmelerini isterler. Jagdish şimdi Gulli ile ilgilenmesi gerektiğini sayımla ilgilenmediğini söyler. Oylar benim için önemli değil der. Anandi, Jaitsar’ın halkına karşı sorumluluğu olduğunu hatırlatır. Basant, Anandinin haklı olduğunu söyler. Jagish kabul eder.

 

 

 

Saachi Ira ile konuşur ve ona hediye göndermemesini ister. Ira, neden diye sorar. Saachi, çabalarınızı önemsiyorum, ama şimdi evli olduğum için kocamla mutlu olmalıyım, o bana gelecekte her şeyi alacak şimdi Vivekin kendisini kötü hissetmesini istemiyorum der. Jagdish ve ailesi davul ritimlerini duyar ve Het Singh’in milletvekilliği seçimini kazandığını düşünürler. Dışarı çıkarlar ve Panch üyelerinin köylülerle dans ettiğini görürler. Panchayat üyesi, Jagdish’in seçimi kazandığını ilan eder. Jagdish şok olur. Jagdish bir konuşma yapar ve size hizmet etmesini büyük bir onur olduğunu, ancak en üzücü şeyin Gulli ve Kaliyani’nin hayatının tehlikede olduğunu söylüyor. Kimsenin kimseye haksızlık yapmasına izin vermeyeceğim der. Herkes Kaliyani ile buluşmaya gider. Kaliyani, Jagdish’in kazanmasından çok memnundur. Anandi ona sarılır ve tebrik eder. Bhairon, inançlarının kazandığını söyler.

 

 

Mahkeme duruşması yeniden başlar. Avukat Kotiyal, mahkemeye tüm delillerin Kalyani Devi’ye karşı olduğunu söyler ve hakimden nihai kararı vermesini ister. Kaliyani Devi, Ajay’in hayatını geri verebilir mi? Hayır. Bu yüzden sizden sıkı bir hapis cezası vermenizi rica ediyorum der. Kaliyani avukatından önce konuşmak ister. Ruhum bir kişiyi öldürdüğümü biliyor bu yüzden hakimin cezasını vermesini ister. Herkes şaşkına döner. Anandi ve Ganga, hastanede Gulli ile beraberdir. Avukatların Kaliyani’yi suçladığını ve Gullinin Kaliyani’yı kurtarabileceiğin söyler. Gulli’den uyanmasını ister. Anandi ağlar. Gulli gözlerini kırpar ve parmaklarını hareket ettirir. Ganga bunu fark eder ve Anandi’ye söyler. Gulli kendine gelir ve her şeyi Anandiye anlatır. Ajay ile konuşmalarını telefona kaydettiğini söyler. Anandi bunu Jagdishe söyler Shiv ve Jagdish telefonu bulmak için olay mahaline giderler.

 

 

 

 

Hakim kararını vermek için yarım saatlik süre ister. Bu esnada Anandi Gulliyi mahkemeye getirir. Gulli tüm olayı mahkemede anlatır. Jagdish de telefonu bulmuştur ve kanıt olarak Gullinin söylediklerini destekleyen konuşma kayıtları sayesinde Kaliyani beraat eder. Hakim Ajay ve arkadaşlarının suçlu olduğunu ve Het’in bu işlerin arkasındaki kişi olarak tutuklanmasını ister. Kaliyani eve geri döner ve evde adeta çifte bayram yaşanıyordur. Herkes çok mutludur.

İkimizin Yerine 396. Bölüm Özeti Yayınlandı Okumak İçin Tıklayın : İkimizin Yerine 396. Bölüm Özeti

dizibilgi google play