İkimizin Yerine 394. Bölüm Özeti 6 Ekim Cumartesi Fragmanı

Burak 26 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Het’in oğlu ve diğer adamlar Pilu’ya tecavüz etmeye kalkarlar. Onun etrafını sararlar. Kaliyani’de Pilu’yu aramaya çıkmıştır. Pilu’nun cipini görür. Arabasını durdurarak etrafta onu arar. Bu Sırada Pilu’nun baş örtüsü uçarak Kaliyani’nin önüne gelir. Kaliyani hemen etrafı aramaya başlar. Yakındaki klubenin içine girer ve adamların Pilu’ya tecavüz etmeye çalıştığını görür. Yan tarafta duran tüfeği görür ve alıp adamlara doğrultarak durun diye bağırır. Adamları bir odaya kapatıp üstlerine kapıyı kilitler. Bu sırada Sooraj elinde bir demir parçasıyla motosikleti üzerlerine sürmektedir. Demiri Pilu’ya fırlatınca Kaliyani tüfeği ona doğrultur ve tetiğe basar. Sooraj vurulmuştur.  Adamın altında fırlayam motosiklet Pilu’ya çarpar. Pilu bayılır. Hemen cipe binip oradan uzaklaşırlar. Kaliyani karakola gidip teslim olur. Jagdish haberi hastanede alır…

İkimizin Yerine 6 Ekim Cumartesi Özeti

Kliyani’nın evden ayrılması herkesi üzmüştür. Basant hiç kimse bizi ondan ayıramaz, o yanlış bir şey yapmadı der. Bairon annesi için avukatla görüşeceğini ve bir çözüm yolu bulacağını söyler. Gehna Anandinin aradığını ve kendisinin üzülmemesi için ona hiçbir şey söylemediğini belirtir. Jagya babaannesinin yatak odasında onunla geçirdiği güzel anıları hatırlamaktadır. Aslında kendisinin seçimlerle ilgisi olmadığını ancak babaannesinin onu teşvik ettiğini söyler. Ganga ona Kaliyani ne dediyse yapması gerektiğini söyler. Amol, Anandi ile Shivin arasını düzeltmek için plan yapmaktadır.

Kaliyani karakolda Sooraj’a ateş etmesini hatırlamaktadır. Ellerindeki kan lekelerini temizler. Amolun planı sayesinde birbirlerine sarılırlar ve tüm aile mutlu olur. Köylüler Sooraj’ın ölümü ve Kaliyani’nin onu öldürmesi hakkında dedikodu yapar. Bazıları Kaliyani’nın, bazıları Het Singh’in tarafını tutuyordur. Gehna ve Sumitra, Kaliyani ile buluşmaya karakola giderler. Ondan yemek yemesini isteseler de Kaliyani yemek yemeyi reddediyordur. Sumitra onu ikna etmeye çalışır. Onu karakolda bu halde gördükleri için kendilerini kötü hissediyorlardır.

 

Alok bir ay içerisinde tekrar piknik yapacaklarını belirtir. Amol Anandinin yaşadığı Jaitsara piknik yapmaya gidelim der ve Anandiye Kaliyani’yi aramasını söyler. Anandi Sumitra ile görüşür ve Kaliyani’yi sorar. Sumitra gergin bir şekilde Kaliyani’nin Het Singin oğlunu öldürdüğü için karakolda olduğunu söyler. Anandi şok olur ve hemen geleceğini söyler. Shiv de onunla birlikte Jaitsara gidecektir. Anandi ve Shiv karakola varırlar. Anandi kendini kötü hissediyordur. Anandi, ne olduğunu sorar. Gözlerime inanamıyordur. Kaliyani, bir şekilde inanmaları gerektiğini söyler. Burada, cezasına katlanmak için geldiğimi belirtir. Anandi, Shiv’ten onu eve götürmesini ister. Müfettiş Kaliyani’nin kefaletle serbest  kalamayacağını, kararı mahkemenin vereceğini belirtir. Anandi ağlar. Kaliyani, ondan ağlamamasını ister.  Anandi Shiv’den bir süreliğine Jaitarda kalmasına izin vermesini söyler. Shiv başını sallar.

Gullinin anne ve babası Jagya’dan Gulliyi kurtarmasını ister. Jagya Gullinin komada olduğunu ve elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtir. Anandi ve Shiv hastaneye Gulli yi görmeye giderler. Anandi Kaliyani’nin sözlerini hatırlar. Belkide Gulli onu görünce bilinci yerine gelecektir. Anandi Gulli ile konuşur ve ona uyanmasını söyler. Gullinin anne ve babasına Jagyanın onu iyileştireceğini söyler. Shiv Amolun yanına eve gitmek ayrılır. Anandi çok üzgün gözüküyordur.

Amol Jaitsar ile ilgili haberleri televizyonda izlerken Kaliyani’nin, Sooraj ı öldürdüğü haberini duyar. Buaji Amola Kaliyani’nin ünlü olduğunu söyler. Amol onun kötü bir şey yapmayacağını söyler. Kaliyani avukata Gulliyi kurtarmak için Sooraja ateş ettiğini belirtir. Avukat Gullinin ifadesinine ihtiyaç duyduklarını söyler. Jagya bilinci yerine geldiğinde avukata haber vereceğini söyler. Kaliyani seçim sonuçlarını sorar. Jagya hazırlık yapmaya gerek yok der. Tüm köylüler Kaliyani’nin serbest bırakılması için karakolun dışında toplandıklarını ve protesto ettiklerini söyler. Kaliyani müfettişten izin alarak köylülere seslenir ve protesto etmemelerini kendi hakları için oy kullanmaları gerektiğini söyler. Köylüler Kaliyani serbest kalana kadar oy kullanmayacaklarını ve Kaliyani’nin Soorajı vurmasında haklı olduğunu belirtirler.

 

Het Singh, oğlunun fotoğrafının önünde yas tutuyordur. Bütün köylülerin Kaliyani için protesto yaptıkları adamları haber verir. Het Singh sinirlenir ve Kaliyani’yi cezalandırmaya karar verir. Adamlarından Gulli’yi öldürmelerini ister. Ganga Gullinin odasında refakatçi olarak kalmaktadır. Oda kapısındaki görevliye kimsenin koğuşa girmesine izin vermemesini söyler. Het Singin adamı Gulli’yi öldürmeye gelir ve kapıdaki görevliye Jagya’nın onu çağırdığını söyler. Görevli ayrılır ve Het Singin adamı koğuşa girer. Bir bıçak çıkarır ve Gullinin oksijen borusunu keser. Jagya, görevlinin kapıda olmadığını görür ve kapıyı açmaya çalışır. Het Singin adamı Jagya’ya bıçakla saldırır. Jagya adamla boğuşur. Adam kaçmaya başlar. Jagya, Ganga’dan onu durdurmasını ister. Ganga önüne bir sandalye atar ve adam yere düşer. Jagya katil zanlısını yakalar ve neden Gulliyi öldürmeye çalıştığını sorar. Müfettiş gelir ve adamı tutuklar. Müfettiş Jagya’ya Gulli’nin hayatını kurtardığı için övgüde bulunur. Jagya, Het Singh’in bu saldırının arkasında olduğunu söyler.

Het Singh’in adamları ona Gulli’yi öldüremediklerini anlatıyor. Het singh adamları ismini söylemeyeceği konusunda tehdit eder. Ira, Shiv’e çay verir. Shiv aceleyle çayı içer. Buaji, Anandi’nin evde olmaması Jaitsar da olması ile dalga geçer. Ira Anandi’yi över. Buaji, Anandinin gidişine sevinmemiştir. Daddu bu şekilde düşünmemesi gerektiğini söyler. Ira, Buaji’ye Anandi’yi anlaması gerektiğini söyler. Buaji Anandi ile konuşacağım ve yakında eve gelmesini isteyeceğim der. Jagya seçim sandıklarına oy kullanmaya gelir. Het Singh onu durdurur ve önce kendisinin oy kullanacağını Jagyanın Gulli ve Dadia ile ilgilenmesini söyler ve ona hakaret eder. Jagya çok kızar.

İkimizin Yerine 395. Bölüm Özeti Çıktı. Okumak İçin Tıklayın : İkimizin Yerine 395. Bölüm Özeti

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.