İkimizin Yerine 392. Bölüm Özeti 4 Ekim Perşembe Fragmanı

Burak 25 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi de Jagdish’e destek olabilmek için Jetsar’a gitmeye karar verir. Dadu’nun kardeşi Buaja nereye gidiyorsun diye sorar. Anandi, Jagdish’e seçim kampanyasında yardım edeceğim der. Buaji, Jagdish kim kardeşin mi diye sorar. Anandi şok olur ve cevap veremez. Dadu hemen araya girerek Anandi’ye geç kalma hadi git der.

İkimizin Yerine 4 Ekim Perşembe Özeti

Anandi köye gelir ve bir grup kadın onu karşılar. Onlara Jagdish’e destek olmalarını söyler. Jagdish de konuşmalarına devam eder. Het Sing bazı adamlarını miting alanına sokarak onlara Jagdish hakkında kötü konuşmalarını söyler. Adamlar ortaya çıkar ve Jagdish ile Anandi’nin ilişkileri ile ilgili konuşurlar. Anandi bunlara cevap vereceğim der ve mikrofonu alır.

Bir zamanlar bazı hatalar yapıldığını ve küçük yaşta evlendirildiğini anlatır. Fakat Jagdish bu hatasından döndü ve Ganga ile evlendi der. Köylüler Jagdish’e desteklerini iletirler. Jagdih’şn yanında yer alan Pıli isimli genç kız ise mikrofonu alır ve Het Sing’in oğlu bana tecavüz etmeye kalkıştı sizce hangisi daha tehlikeli insanlar diye sorar. Het’in adamları miting alanında bulunan bazı kişilere para verir ve Jagdish’i taşlamalarını ister. Bu esnada Ganga da Jagdish’in yanına gider ve adamları görür.

Ganga, Jagdish’e haber vermek için koşarken rüşvet alan köylüler bir anda Jagdish ve Anandi’yi taşlamaya başlar. Bir anda ortalık karışır. Ganga da oraya gelmiştir. Het onşarın yanında geçerken destek verenler de Het için tezahürat yaparlar. Jagdish ve diğerler eve gelirler. Basant, Het haddini aştı der ve ona hesap soracağım der. Bairon elimizde kanıt yok der. Basant, Ganga gözleriyle her şeyi gördü der. Anandi, Het kaybetmekten korktuğu için bunları yapıyor der.

Puli evlerine doğru yürürken Het’in oğlu motoruyla yaklaşır ve sen halen benim karımsın diyerek onu götürmeye uğraşır. Bu esnada bisikletli bir grup zil çalarak Het’in oğluna uzaklaşmasını söylerler. Het’in oğlu uzaklaşmak zorunda kalır. Buaji, Shiv’e Anandi’yi sorar. Shiv kampanyanın bitmesinden sonra döneceğim der. Buaji, Jagdish’in kaç yaşında olduğunu sorar. Jagdish’in Anandi ile kardeş olduğunu söylerken Dadu hemen konuyu değiştirir.

Jagdish ve Anandi bahçede oturmaktadırlar. Anandi ayı seyrederek saatlerce oturabilirim der. Jagdish bir kez daha onun yardımına koştuğu için teşekkür eder. Anandi, Shiv’in gönderdiğini söyler. Jagdish, Shiv’i kocan olarak gördüğün için çok mutluyum derken Anandi de Ganga için aynı şeyi söyler. Ganga da onları dinlemektedir. Jagdish sen ve Ganga hayatıma yeni bir anlam kazandırdınız der. Ganga çok duygulanır.

Ertesi sabah Jagdish ve Anandi miting için hazırlık yaparlar. Hizmetçi Makhan elinde bir posterle gelir. Posterde Anandi ve Jagdish’in sarmaş dolaş fotoğrafları bulunmaktadır. Herkes şok olur. Makhan köyün her yerinde bu posterler asılmış der. Jagdish adaylıktan çekileceğim der. Anandi hayır der. Bunun yalan olduğunu köylülere anlatacağız der. Jagdish senin ailen için endişeliyim derken Ganga, Anandi’nin haklı olduğunu belirtir.

Köylüler posterleri gördüğünde Jagdish ve Anandi ile ilgili konuşurlar. Bir kısım köylü bu ilişkiye inanırken bazıları inanmaz. Het Sing oğluna sarılır ve iyi iş çıkardın der. Buaji evdeki her şeye müdahale etmeye başlar. Köylüler yirmi yıldır yemek yemeyen bir din adamını görmek üzere toplanırlar. Din adamı sahte bıyık ve saçını çıkarır. Bu Jagdish’tir. Köylüler nedne böyle bir şey yaptığını sorarlar. Jagdish görüntü aldatıcı olabilir. Posterde gördükleriniz de doğru değil der.

Het Sing yandaşları ile gelirken ellerinde Jagdish ve Anandi’nin posterleri vardır. Taraftarlar Jagdish’e karaktersiz diye bağırınca kavga çıkar. İki taraf birbirine girer. Jagdish ambulans çağırır. Yaralılara hemen müdahale eder. Het Sing’in taraflarından birine de müdahale eder. Adam ben Het Sing’in tarafındayım der. Jagdish tedavi etmek için insan ayırmam der. Adam etkilenir ve oyumu sana vereceğim der. Buaji ve Dadu Tv seyrederken Anandi ve Jagdish’in beraber olduğu posteri görür.

Buaji hemen onu neden eski kocasının yanına yolladınız diye sorar. Shiv, Jagdish ve Anandi artık çok iyi arkadaşlar der. Ona destek vermek için gitti der. Buaji bunu kimseye açıklayamazsınız der. Dadu ona susmasını söyler. Shiv, Anandi’yi arayarak buraya gelmeden önce herkesi ikna etmeniz gerekiyor der. Buaji dahil herkesin haberi olduğunu ve onları da ikna etmeleri gerektiğini söyler. Anandi bana güvendiğin için teşekkürler der…

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.