İkimizin Yerine 39. Bölüm Özeti 16 Ekim Fragmanı # Bairon Kızını Kurtarmaya Çalışıyor

Burak 13 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 39. Bölüm Özeti 16 Ekim’de Neler Yaşanacak ?

Sughna, Kaliyani’nin verdiği dua kitabını okumaktadır. Genha yastık ve yorganı getirir ve Sughna’yı kararından vazgeçirmeye uğraşır. Hepimiz Kaliya’nin yanınadayız der. Sughna ise kendisini suçlamaktadır ve Pratap’dan sarı gül istemeseyim o yaşıyor olacaktı diyerek kendini suçlar. Şalına düğümlediği gülleri çıkararakağlar. Genha şu anda yaran çok taze ve bu nedenle mantıklı düşünemiyorsun zamanla herşey daha iyi olacak der. Kaliyani, Bairon’dan Sughna’ya böyle davrandığı için özür diler. Fakat çok çaresiz olduğunu ve kurallara uymak zorunda olduklarını söyler.

Bairon neden hayaımızı cehenneme çeviren bu kurallara boyu eğmek zorundayız diye isyan eder. Kaliyani kurallara uymak hepimiz için önemli der. Bairon ise ben asla kızımı bu kurallara kurban vermeyeceğim der. Sumitra, Anandi’yi dizine yatırarak uyutur. Sumitra onu uyuturken Sughna’yı uyutur gibi rüya görür. Uyandığında ise ağlamaya başlar.

Annesi yanına gelinec Sughna , Pratap’ın adını sayıklar. Bairon da kapırdadır ve çok üzülür. Ertesi gün Holi bayramı kutlanmaktadır. Sughna oradan geçtiği sırada Pratap ile son oynadıkları Holi’yi hatırlayacaktır. Sughna oradan geçtiği sırada Pratap ile son oynadıkları Holi’yi hatırlar.

İkimizin Yerine 39. Bölüm Özeti’nde Sughna tapınağa gider. Jagdish dolaptan renk paketlerini çıkarır. Anandi gelerek Sughna bu durumdayken holi kutlamanın doğru olmayacağını söyler. Jagdish ise kutlama yapmayacağını elindekileri önceden aldığını ve çöpe atacağını söyler. Birbirlerine eski holilerde ne kadar eğlendiklerini anlatırlar ve gelecek sene bolca eğlenme sözü verirler.

Sughna eve gelir. Kaliyani ona erkenden nereye gidiyorsun diye sorar. Sughna tapınağagittiğini fakat içeri girmediğini söyler. Daddisa 40 gün boyunca ona tapınağa gidemeyeceğini hatırlatır. Sughna mahzene gider. Kaliyani, Sumitra’ya eskiden Sughna’yı asla erken kaldıramazdık fakat bu gün herkesten önce uyanmış hatta yıkanıp dua etmeye gitmiş der. Sumitra, Bairon ve Kaliyani’ye çay hazırladığı sırada elleri titrer. Genha istrse çayı Anandi’nin götürebileceğini söyler. Fakat Sumitra bunu kabul etmez ve kendi götürür. Anandi, Sughna’ya çay götürmek için Genha’dan izin alır.

Anandi çayı getirir fakat Sugna duaya hazırlanmaktadır ve içmez. Anandi mahzenin temizlendiğini görerek kim temizliyor diye merak eder. Sughna ben temizledim der. Sughna, Anandi’ye şayet bana bir iyilik yapmakistersen Pratap’ın bana hediye ettiği kırmızı kolyeyi bul ve bana getir çünkü Kaliyani diğer takılarımla beraber onuda aldı o bana Pratap’tan kalan tek şey der. Anandi elimden geleni yaparım der. Sumitra karısıyla birlikte Sughna hakkında konuşmaktadır. Sughna’nın bu sabah erkenden uyanarak soğuk havada kuyudan su çekerek yıkandığını anlarıeç Annesini ikna etmesi için eşine yalvarır.

Bairon bunu çoktan denedim ama başaramadım der. Kaliyani’nin hayatında ilk defa ondan özür dilediğini söyler. Yine de hayatım boyunca annemin öfkesine dayanırım fakat Sughna’nın da bunu istemesi gerekiyor der. Sumitra onunla konuşarak ikna edelim der. Sughna ile konuşmaya gelirler. Annesi Sughna ile konuşur ve senin canın yandığı zaman bizimki de yanıyor diyerek onu ikna etmeye çalışır. Bairon’un fikrini değiştirdiği taktirde onu sonsuza kadar Kaliya’ni  ye ve topluma karşı koruyup kollayacağını söyler. Sughna ise sizi anlıyorum fakat benim için yaşadığım yer önemli değil siz beni orada da ağlarken bulup üzüleceksiniz der ve kabul etmez. Sumitra senin ağladığın yer neresi olursa olsun bizler bunu hissederiz der. Sughna ailesine sarılarak ağlayıp yalnız kalmak istediğin söyler.

Sughna, Pratap’ın kolyeyi hediye ettiği zamanı hatırlar. Sughna Pratap o kolyeyi her zaman takacağına söz vermişti. Sabah Anandi, Jaghdish’e gelerek Sugna’nın kolyesini istediğini anlatır. Jahdish, Dadisa’nın bu aralar çok sinirli olduğunu ve asla izin veremeyeceğini anlatır. Anandi ise onu bulursak Sughna’yı bir şekilde mutlu ederiz diyerek Jagdish’i ikna etmeyi başarır.

Jaghdish, Dadisa’ya gelerek bir şey isteyip istemediğini sorar. Dadisa bir kutusan para çıakrarak ona verir ve Bairaon’a iletmesini ister. Jaghdish kolyeyi de aynı kutuda görerek onu kendisi için Kaliyani’den ister. Kaliyanı bu Sughna’ya ait onu veremem der. Jaghdish ısrarcı olur. Kaliyani ise ona bağırır ve inadı bırak der. Jaghdish de kızarak bende artık senin için iç birşey yapmayacağım diyerek parayı da babama sen ver der. Kaliyani parayı yerie koyar. Jagdish, Anandi’ye başaramadığını anlatır. Gece herkes uyuduğunda Jaghdish ve Anandi gizli gizli buluşurlar.

İkimizin Yerine 16 Ekim 39. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Jaghdish, Dadisa uyurken kolyeyi odadan alacağım biri geldiğind eöksürerek beni uyandır der. Anandi bu düpe düz hırsızlık der. Jaghdis ise o kolye zaten ablamın kolyesi onu sahibine ileteceğiz der. Jaghdish, Kaliyani’nin odasına girerek kolyeyi dolaptan alır. Çıkarken uyuyan Kaliyani’den özür diler. Gece yarısı Sumitra ve Bairon’un kapısı çalar. Kapıı açtıklarında çok şaşrırlar. Sughna yerde uzanmış durumdadır ve kuryan çiçeklere bakarak ağlamaktadır. Anandi ve Jaghdish gelerk ona kolyeyi verirler. Sughna bu duruma çok sevinir ve Kaliyani nasıl olduda kolyeyi verdi diye sorunca Anandi ve Jagdish sessizce birbirlerine bakar. Sughna ve çocuklar kapıya baktıklarında Kaliyani, Bairon ve Sumitra oradadrı.

Kaliyani hemen koşar ve Sughna’dan kolyeyi geri alır. Bairon Jagdish’i kolyeyi çaldığı için azarlamaya başlar. Sughna ise kolyeyi getirmesibi ben istedim der. Anandi kendisin de hatalı olduğunu söyler. Her iki çocuk da özür diler. Kaliyani, Jaghdish bunu ablası için yaptı bu hısızlık sayılmaz der ayrıca Sughna’nın gönüllü olarak bunu yaptığını düşünüyordum fakat yanılmışım der.

 

Sughna ağlayarak yalvarmaya başlar. Söz veriyorum takmayacağım ama lütfen kolye bende kalsın der. Kaliyani senden bir şey esirgemem ben fakat bunlardan uzak kalmak zorundasın der. Sughna ağlayarak Kaliyani’ye sarılır. Anandi odasında Kanhaji tanrısının fotoğrafının önünde dua etmektedir. Sughna’nın üzüldüğünü söyler. Sabah olduğunda Sughna sobayı yakmaya çalılır fakat başarılı olamaz. Anandi gelerek Sughna’ya yardım eder. Ona soba yakmasını öğretir. Sughna’ya Tanrı Kanhaji’nin fotoğrafını vererek yaknız hissettiğinde fotoğraf ile konuşmasını ister. Sughna çok etkilenir ve Anandi’ya sarılarak ağlar. Sumitra onları görür. Dadisa, Pratap2ın evine gitmek üzere Sumitra, bairon ve Basant’ı çağırır. Giderken eve iyi bakmaları için Genha ve ANandi’ye tembih eder.

Anandi odasına geldiğinde Jaghdish ne olduğunu sorar. Anandi Sughna’nın ev yemeği yiyemediğini söyler. Jagdish o zaman ona tatlı aalım der. Jagdish, Sughna’ya tatlı almaya gider. Genha, Sughna’yı ziyarete gelir. Sughna  Pratap’ın ailesi ie yaşamak istediğini söyler. Pratap bizi izlediğinde mutlu olur ve bende onun elbiselerini seyrederek teselli olurum der. Genha isteğinin gerçeklesmesini umduğunu anlatır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 39. Bölüm Özeti 16 Ekim Fragmanı # Bairon Kızını Kurtarmaya Çalışıyor” üzerine 2 yorum

  1. &Aynur¤☪¤Gökhan☯& dedi ki:

    Hah ilk olmusum)) 😀
    Eee canlar nasilsiniz 😉
    Aksama gelirim saat 10 gibi grsrs

  2. &Aynur¤☪¤Gökhan☯& dedi ki:

    Ilk benim galiba 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.