İkimizin Yerine 388. Bölüm Özeti 30 Eylül Pazartesi Fragmanı

Burak 21 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Vivek’in annesi Sanchi’ye hakaret etmeyi sürdürür. Kocasından bu evliliğe son vermesini ister. Kocası onu susturur ve Vivek daha önce de çok sayıda kızla sevgili oldu bu da onun için geçici bir heves der. Sanchi onlardan bir kez daha düğüne gelmeleri için düşünmelerini ister. Anandi ve Sanchi evden giderler. Raki, Vivek’in düğününe gitmek için izin isteyince annesi sinirlenerek onu adını sakın ağzına alma der.

İkimizin Yerine 30 Eylül Pazartesi Fragmanı

Vivek, Sanchi’ye neden ailesinin yanına gittiğini sorar. Sanchi ailesinin bu düğüne katılmaya hakkı olduğunu söyler. Onların nimetlerini almak istediğini söyler. Vİvek değişen Sanchi’nin yanındayım derken Sanchi, Anandi sayesinde değiştiğini söyler. Vivek ailesi arasındaki yanlış anlaşılmaları düzelteceğim der. Ratan koğuş arkadaşı Gunjan ile içki içerken bu gün en mutlu günü olduğunu söyler. Gunjan koğuşa nasıl içki soktuğunu sorar. Ratan paran varsa her şeyi yapmak kolay der.

Onlar içkilerin içerlerken koğuşa birisi gelir. Gunjan onu gördüğünde adeta şok geçirir. Geken genç Gunjan’ın oğludur. Gunjan oğlum suç işlemez diye bağırırken oğlu Shankar hayır bir adamı öldürdüm ve suç işledim der. Gunjan oğluna bir tokat atar. Oğlu da babasını tokatlar. Ben senin izinde yürüyorum baba der. Gunjan başka hücreye alınır. Shankar Ratan ile beraber kalacaktır.

Sanchi ve Vivek için kına gecesi düzenlenecektir. Sanchi bu sırada Raki’yi arar ve ,Vivek’in onlara ne kadar ihtiyacı olduğunu söyler. Raki duygulanırken annesi onu çağırarak telefonu kapar. Kına gecesinde herkes çok eğlenmektedir. Raki ailesinin yanına gelerek düğüne gitmek istediğini belirtir. Babası Vivek diye bir oğlumuz yok der.

Gardiyanlar Gunjan’ın intihar ettiğini Ratan’a haber verirler. Ratan şok olur. Gunjan’ın oğlu Shankar ise babam benim için zaten ölü bir adamdı der. Jagdish’e bir telefon gelir. Manu’yu verme zamanı geldi diyerek onu Ratan’ın bulunduğu koğuşa götürmemiz gerekiyor derler Ganga, Manu’yu kucağına alır. Nandu onu veremezsiniz savaşmak zorundasınız der. Fakat yapılacak bir şey yoktur.

Jagdish ve Ganga, Manu ile beraber ceza evine gelirler. Ratan’ın babası Manu’yu zorla Ganga’nın kucağından alır. Oğlumuz zorla aldınız ama tanrı onu bize geri verdi der. Ratan’ın gelmesini beklerler. Ratan gelerek Manu’yu kucağına alır. Oğlunu öper ve daha sonra onu  Ganga ile yaşaması lazım der. Herkes şok olur. Ratan’ın babası öfkelenir. Ratan doğru anladınız der. Ganga, Manu’ya çok iyi bakıyor der. Jagdish yine bir numara mı çeviriyorsun diye sorar.

Ratan geçen gece yaşadıklarından bahseder ve bir rüya gördüğünü anlatır. Eğer oğlum benimle kalırsa kötü biri olarak yetişecek der. Çocuğuma iyi bakın der. Ailesi Ratan’ı vaz geçirmeye çalışır ancak Ratan anne ve babasını beni iyi yetiştiremediniz diye suçlar. Ganga’ya gitmesini söyler. Ganga, Manu’yu ara sıra sana getireceğim der. Ratan hayır onu buraya getirme der. Benim kötü biri olduğumu bilmesin der.

Evlilik için ritüeller yapılır. Raki de gelir ve gizlice onları izleyerek mutlu olur. Bir süre sonra Vivek’in anne ve babası gelir. Vivek’e bir hediyemiz var diyerek bir kağıt verirler. Vivek  kağıdı okuyunca şok olur. Kağıtta Vivek ile bütün ilişkilerin sona erdiği yazmaktadır. Vivek’i evlatlıktan reddetmişlerdir. Dadu şimdi kavga etmenin zamanı değil diyerek baba ve oğul ilişkisi bir kağıt parçası ile sınırlandırılamaz der.

Vivek’in ailesi kızgın bir şekilde uzaklaşırken düğüne devam ederler. Raki dahil herkes mutludur. Jagdish ve Ganga, Manu ile eve geldiklerinde Kaliyani ve evdekiler mutu olur. Jagdish bir mucizenin gerçekleştiğini ve Ratan’ın son anda Manu’yu geri verdiğini anlatır. Kaliyani bu mucize Nandu’nun duaları sayesinde gerçekleşti der. Tanrıya şükreder.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir