İkimizin Yerine 387. Bölüm Özeti 29 Eylül Pazar Fragmanı

Burak 20 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Manu eve gelir. Nandu onun için aldığı topu verirken Jagdish şimdi dinlenmesi gerekiyor der ve Manu’yu odasına çıkartır. Ganga, Manu’nun yokluğuna alışması gerektiğini düşünür. Anandi, Ailesinden Mumbai’ye gitmek üzere izin ister. Shiv birlikte gitmeyi teklif ederken Anop sen çok yoğunsun der ve ben giderim der.  Ganga, Manu’dan uzak durmaya çalışır. Gehna, Manu’nun yemeklerini yedirir.

İkimizin Yerine 29 Eylül Pazar Özeti

Shekar ailesinin evinde din görevlisi Sanchi ve Vivek’in çok iyi eşleştiklerini söyler. Evlilik tarihi için üç ay sonrasının uygun olduğunu belirtir. Vivek bu süre zarfında ev almam gerekiyor der ve Shekar ailesi evlenene kadar yanımızda kal der. Anandi, Anop ve Suhasani, Mumbai’deli eve gelirler. Evin kapısının kilitli olduğunu gören Suhasani şok olur ve bir komşu geldiğinde Aevind’in Udaipur’da kaldığınıburaya nadiren geldiğini söyler.

Komşuları ona anahtarları verir. Suhasani, Anandi ve Anop ile beraber içeri girer. Suhasani oğluna iyi bir ders vermek için emlakçısını arayarak evimi satmak istiyorum der. Emlakçı oğlun ile aranda bir sıkıntı yaşanmaz değil mi diye sorar. Anop evin Suhasani üzerine olduğunu ve satabileceğini söyler. Emlakçı size çek verebilirim der. Amol, Anandi’ye annesinin nerede olduğunu sorar. Shiv onun yaşlı bir kadına yardım etmek için Mumbai’ye gittiğini söyler. Amol bu zaman zarfında seni hiç üzmeyeceğim der.

Ertesi gün Ratan’ın annesi Ganga’nın evine gelerek Manu’nun ölçüsünü almak ister. Ona elbise diktireceğini beliritir. Kaliyani bu duruma sinirlenir fakat Manu gidecektir. Emlakçı evi satın alarak çeki Suhasani’ye verir. Suhsani eve bir kez daha bakarak anılarını hatırlar. Anandi paranın huzur evinin hesabına yatırılmasını ister. Suhasani orası artık benim evim der ve kabul eder. Anandi ve Suhasani huzur evine gelirler. Arkadaşları Suhasani’den neler yaptığını sorarlar. Anandi gitmesi gerektiğini söyleyerek Suhasani’yi huzur evine emanet eder ve ayrılır.

Arvind ve karısı eve geldikleri zaman bavullarının kapının önünde olduğunu görürler. Arvind sinirlenerek polisi arayacağını söyler. Emlakçı annen burayı satıp sana ders vermek istedi der. Arvind annesi ile görüşeceğini belirtir ve emlakçıdan huzur evi nerede diye sorar.

Jagdish, Manu’nun iki gün içinde Ratan’ın ailesine teslim edilmesi gerekiyor der. Gehna, Jagdish’den bir şeyler yapmasını ister. Ganga bırak gitsin eninde sonunda gidecek der. Kaliyani tanrıdan bir mucize beklediğini ve dua edeceğini söyler.

Sanchi ve Vivek evlilik için alış veriş yapmaktadırlar. Vivek duygusal anlar yaşar ve annemi çok özlüyorum der. Ayrıca kız kardeşimi de göremiyorum der. Ganga, Manu’ya süt verirken yeni aile üyelerini tanıtır. Manu ben Kaliyani’den ayrılmak istemiyorum der. Ganga ağlamaya başlar. Anandi huzur evine giderek oradaki herkesi Sanchi’nin düğününe davet eder. Suhasani şimdi çok mutlu oldum der.

Arvind karısı ve çocuğu ile birlikte annesini görmek için gelir ve sabaha kadar bankta uyuduk der. Arvind’in oğlu babanesine sarılırken Arvind evi satıp ne yapmak istiyorsun diye tepki gösterir. Arvind’in karısı Renu parayı ne yaptın diye bağırır. Anandi ondan sözlerine dikkat etmesini isterken Renu sen kim oluyorsun diye çıkışır. Suhasani o benimle kendi annesi gibi ilgilendi ve övgüyü sonuna kadar hak ediyor der. Renu demek her şeyin arkasında sen varsın diye hakaret eder ve para ister. Suhasani parayı huzur evine bağışladığını söyleyince herkes şok geçirir.

Arvind ve ailesi ayrılırken Suhasani paranın bir kısmını torununa bağışladığını belirtir. Onun eğitimi için gerekenin yapılmasını söyler. Sanchi, Anandi’ni yanına gelerek Vivek’in ailesini düğüne davet edeceğini söyler. Anandi ona yeşil ışık yakar ve birlikte Vivek’in ailesine giderler. Raki kapıyı açar ve Sanchi’ye nefret ederek bakar. Vivek’in annesi hangi yüzle buraya geldin diye hakaret etmeye başlar. Sanchi buraya düğünüme davet etmeye geldim der.

Vivek’in annesi sizin düğününüz beni ilgilendirmiyor der ve hakaret etmeyi sürdürür.  Kesin damat adayı da sizler gibi hırsız ve yalancının biridir der. Anandi onu susturur ve davetiyeyi gösterir. Annesi davetiyedeki kişinin oğlu olduğunu görünce adeta şok olur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir