İkimizin Yerine 383. Bölüm Özeti 25 Eylül Çarşamba Fragmanı

Burak 16 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Vivek hatasını anlayarak Sanchi’ye telefon eder. Kaba davranışından ötürü özür diler. Sanchi önemli değil der.  Vİvek beni affettin mi diye sorar. Sanchi evet der. Anandi, Amol’un odosında olmadığını görür ve paniğe kapılır. Iravati’ye Amol nerede diye sorar. Iravati, Dadu ile oynamaya gitti der.

İkimizin Yerine 25 Eylül Çarşamba Özeti

Gehna, Kaliyani’nin bacağına masaj yaparken kız kardeşine iyi bir damat aradığı için teşekkür eder. Kaliyani sorumluluğunu yerine getirdiğini belirtir. Anandi dışarıda top oynayan Amol’un topunu yakalayarak ona kızar. Dadu onu dışarı ben çıkardım der. Anandi, Amol’un top oynamak yerine çalışması gerektiğini belirtir. Dadu o zaman ben de Anop ve Alok ile oynarım der.

Kaliyani, Gehna’dan evlenme tarihini sormasını rica eder. Jagdish mahuratın evde yapılmasının Manu için iyi olmayacağını söyler. Manu’nun kendisini yorgun hissedeceğini bu nedenle mahurat esnaında rahatsız olabileceğini belirtir. Gehna o halde mahurat tarihini değiştirelim veya başka bir mekanda yapılmasını sağlayalım der. Sumitra devreye girer ve mahurat istenilen zamanda bizim evde yapılacak der. Bu durum Manu’nun neşelenmesini sağlayacaktır der. Jagdish annem haklı der.

Jagdish ve Ganga, Manu’nun kemoterapiye cevap vermediğini öğrenince adeta yıkılır. Ganga sen dktorsun oğlumu kurtar diyerek doktora bağırır. Jagdish onu sakinleştirmeye çalışır. Doktor bir şansımız daha var der ve kardeşinden kemik iliği nakli yapabiliriz der. Jagdish, Manu’nun kardeşi yok der. Doktor eğer gerekli ilik sağlanırsa %25 yaşama şansı var der.

Kaliyani, Anandi’yi Kanchan’ın düğününe davet eder. Anandi, Amol’un okulundan ötürü gelemeyeceğini belirtir ancak Kaliyani kısa bir süre içinde olsa gelmesi konusunda ısrar eder. Anandi, Manu’nun nasıl olduğunu sorar. Kaliyani kemoterapiye başlandığını söyler. Ganga’nın arkasında olduğunu söyler. Anandi, Ganga’nın böyle olduğunu tahmin etmiyordum der. Vivek, Sanchi’yi kahve içmeye davet eder ve Stk çalışmalarında sana yardımcı olabilirim der. Sanchi bunun için sana ödeyecek fazla param yok der. Vivek para istemiyorum çalışmalara gönüllü katılacağım der.

Vivek, Sanchi’yi eve bırakacağını söyler fakat yolda araba bozulur. Sanchi evdekilere haber verir. Iravati seni görecek çocuk gelmek üzere hemen eve gel der. Bu esnada Raki taksiyle geçerken onları görerek yanlarına gelir. Sanchi’ye hakaret etmeye başlar. Vivek’e bu kızın yanında ne işin var sana da iftira atmasını mı istiyorsun der. Vivek ona susmasını söyler. Sanchi oradan ayrılır.

Jagdish kemik iliği için bütün aile üyelerinden örnek alır. Fakat Ganga dahil kimsenin dokusu uyuşmaz. Ganga bu duruma isyan eder. Bir kişini dokusu uyabilir der ve hapisteki Ratan’ı ima eder. Sanchi için görücü gelir. Sanchi ailesinden durumu hakkında gerçeği söylemesini ister. Sanchi davranışları ve konuşmaları ile aileyi etkilemeyi başarır. Sanchi ve damat adayı baş başa görüşürler. Damat adayı hazır giyim işinde çalıştığını söyler. Sanchi’nin kitaplığından çok etkilendiğini söyler. Sanchi bir STK’nın yöneticiliğini yapıyorum der.

Alok da Sanchi hakkındaki gerçeği söylemek için dünürü ile görüşmek ister fakat anlatmaya dili varmaz. Tatlılar yendikten sonra iş tatlıya bağlanır. Görücülerin gitmesinin ardından Alok’a gerçekleri söyledin mi diye sorarlar. Alok söyleyemedim der. Aile şok olur. Raki ağlamaya başlar ve  Sanchi, Vivek’i etkilemeye çalışıyor der. Ailesi intikam yemini eder.

Öğretmen Amol’un olduğu sınıfta sınav yapar. Bu esnada Amol’un altında bir kopya kağıdı bulur. Kopya kağıdı kimin diye çocuklara sorar. Çocuklardan biri bunun Amol’un olduğunu söyler. Amol benim değil der. Öğretmen onu müdüre götürür. Müdür de okula hemen Anandi’yi çağırır.

Müdür, Anandi’ye Amol’u sınava alamayız der. Anandi ben ona güveniyorum, böyle bir şey yapmaz dese de müdür, onlardan eve gitmelerini ister.Bu esnada Amol’a iftira atan çocuk gelerek suçunu itiraf eder. Müdür özür diler. Ganga, Manu için ağlamaktadır, Jagdis’den Ratan’ı ikna etmesini ister.

Jagdish eresi gün hapishaneye gider. Ratan’a Manu’nun kan kanseri olduğunu anlatır. Ratan onun yakasına yapışır ve oğluma ne yaptınız diye bağırmaya başlar. Jagdish eğer ilik nakli olmazsa oğlun ölecek der. Jagdish, Manu’yu çok sevdiğini söyler. Ratan o zaman sana ceza olsun ona ilik vermeyeceğim der. Jagdish yalvarırken Ratan arkasını dönüp gider. Jagdish ağlamaya başlar.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir