İkimizin Yerine 38. Bölüm Özeti 15 Ekim Pazartesi Fragmanı # Kaliyani Sughna’nın dul kadın hayatı yaşayacağını söyler

Burak 11 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 38. Bölüm 15 Ekim Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

Pratap son yolculuğuna uğurlanmıştır. Bairon Pratapın babası ile konuşur. Pratapın babası oğlu ve gelini ile kurduğu hayallerden bahseder çok üzgündür. Bairon kızının bu halini gördükten sonra artık yaşayamayacağını onun bundan sonraki hayatına dul olarak devam etmesine dayanamayacağını söyler. Gehna Sumitrayı teselli eder. Sumitra daha önce onların evlenmelerine izin verseydim bu olmazdı diyerek kendini suçlamaktadır. Bairon, Basant, Madhav ve Kazan eve geri dönüş yolundadır. Bairon kızını genç yaşında nişanlamazsaydım bunlar bizim başımıza gelmezdi derken Basant bu yaşananların talihleri olduğu ve ondan kaçamayacaklarını söyler. Sughna beyaz sade bir kıyafetle aynanın karşısında Pratap ile olan anılarını hatırlar. Sughna artık renkli örtü takamayacaktır. Sughna bir anda aynanın önünde Pratapın cansız bedeninin evden gittiği anı hatırlayarak çığlık atmaya başlar. Anandi yanına gelir ve onu sakinleştirmeye çalışır. Kaliyani onları uzaktan izlemektedir. Kaliyani kendi kocasını kaybettiğindeki durumunu hatırlar Sughnayı yerden kaldırır. Sughna ona sarılır ve beraber ağlarlar. Kaliyani kişinin kaderinden kaçamayacağını asla teslim olmamasını torununa her zaman destek olacağını söyler.

Anandi Sughnanın kolundaki bilezikleri kırarken oluşan yaralara pansuman yapar. Sumitra kızının yanına gelir. Sughnanın doğduğu andan itibaren onu çok güzel şekilde evlendirip evden göndermeti hayal ettiğini ancak bunun nasip olmadığını azda olsa bu mutluluğu hissettiğini ancak sonunu getiremediğini söyler. Kaderlerinin önüne geçemeyeceklerinden bahseder. Birbirlerine sarılarak ağlarlar. Kaliyani düğün için yapılan süslemeleri kaldırtır. O esnada Bairon gelir ve annesine kızını sorar. Bairon Sughnanın odasına girer ve kızını ağlarken bulur. Sughna gelin gitmeden önceki yaptıkları son konuşma aklına gelir. Bairon Sughnadan kendisini bağışlamasını ister. Her ikiside ağlamaktan kahrolmuşardır. Jagdish gelerek nenesinin onları aşağı çağırdığını söyler. Kaliyani herkese çok zor zaman geçirdiklerini ve birbirlerine destek olarak bu zor zamanı atlatacaklarını söyler. Kaliyani kocası öldükten sonra ancak birbirlerine destek olarak ayakta kalabildiklerini şimdide onun gibi sabırlı davranacaklarının ve birbirlerine destek olacaklarını söyler. Sughna bundan sonra dul bir kadın olarak yaşayacak.O gerçekten kaçamaz ve dul bir kadın olarak ambarda kalacak orada tek oturacak kendisi yağsız tuzsuz yemek pişirip yiyecek asla tatlı yiyemeyecek der. Bairon anne sen bunları Sughna için nasıl söylersin der. Kaliyani bunu ben demiyorum cemiyet diyor bu kanundur ona boyun eğmeliyiz der. Basant bu kadar sert olmamalıyız o bizim kızımız onu evden kenara ambara gördermene iznimiz olmaz, ona sahip çıkarız der. Kaliyani Bagodan Sughnayı ambara götürmesini ister.

Sumitra ağlayarak Kaliyaniye yalvarır. Kızının bunlara dayanamayacağını söyler. Ceza çekilecekse onu kızının yerine kendisi çekebileceğini söyler. Kaliyani bu kaideleri ben koymadım ben bozamam insan kendi cezasını kendisi çekmeli eğer birisi ceza çekebilecekseydi ben onun cezasını herkesden önce çekerdim der. Kaliyani Phulinin düğüne gelerek eve uğursuzluk getirdiğini bunu onlara anlatmak istediğini ama kendisini anlamadıklarını o gün tedbir alındsaydı şimdi bunların yaşanmayacağını söyler. Bairon araya girerek küçük kızın ne hatası var. Eğer hata varsa oda benim kızımı erken nişanladığım için der. Kaliyani adetlerin boş olmadığını hepsinin sebebi olduğunu söyler. Bairon annesine bu yanlış inanışları bırakmasını söyler. Kaliyani bu evde yaşadığı müddetçe evde örf ve adetlerin uygulanacağını söyler. Sughnanın dul kadınlara ait olan bütün kaidelere uyacağını söyler. Bairon eğer dul kadın uğursuzluk getirirse önce dul bir kadın olarak kendinden başla düğünün bütün evrelerinde sen oradaydın der. Basant ayağa kalkar ve annesi ile böyle konuşamayacağını söyler. Bairon annesini asla suçlamadığını söyler. Annesi dul olsada evin bereketi, uğuru olduğunu babasının ölümünden beri hoş ve mutlu bir şekilde yaşadıklarını o dul fakir kızın neden uğursuzluk getirdiğini anlamadığını söyler. O kız öyleyse bizim Sughnamız da mı uğursuz der.

Kaliyani o beni tek kız torunum onun gelin gitmesini ben senden çok istiyordum ama hakikatin karşısında göz yumamam der. Sughnada dul bir kadın olarak yaşayacak, kaidelere uyacak der. Bairon yok anne buna razı olamam ben sağken Sughna hayvan gibi yaşamayacak hiç bir yere gitmeyecek, kendi odasında kalacak der. Tam Bairon giderken karşısında Sughnayı görür ve Sughna ağlayarak babasına kendisine engel olmamasını kendisinin dul kadınların uyması gereken her şeyi yerine getireceğini, nenesinin söylediği yerde kalacağını söyler. Bairon kızını vazgeçirmek ister ama Sughna karar verdiğini Pratapının yasını tutacağını söyler. Sumitra yanına gelir ve kendisini incitmesiyle hir bir şeyin düzelmeyeceğini söyler. Bairon git odana Sughna der. Anne ve babalar çocuklarının yaşama hakkını kimsenin almasına izin vermeyeceklerini söylesede Sughna benim yaşamaya hakkım yok bu cezamı çekmem lazım der. Ben karanlık odada bir yıl kalacağım ama Pratap devam toprağın altında kalacak. O benim kaderim yüzünden hayatını yitirdi der.Bu benim borcum ve kendi isteğimle bu kararı verdim ve ondan asla dönmeyeceğim der.

Sughna karanlık odaya giderken Pratap ile olan anısı canlanır. Sumitra Kaliyaniye yalvarsa da onu vazgeçiremez. Kaliyani adetlerin bunu gerektirdiğini aynı şeyleri kendisininde yaşadığını söyler. Sumitra o yerde yatarken ben nasıl rahat yatakta yatarım der. Kaliyani toplumun kurallarına uymaları gerektiğini Sughnanın bu sınavdan geçmesi gerektiğini bunu onun iyiliği için istediğini söyler.Kendisinin onun nenesi olduğunu birkaç gün önce ona gelin olarak yaşayacağı hayatı öğretirken şimdi dul kadın olarak nasıl yaşayacağını anlatacağım. Benim halimi düşünen var mı ben bunlar onun için söylüyorum der.  Kaliyani mahzene gelir ve Sughnanın yanına oturur. Onu en iyi kendisinin anladığını söyler. Dedesi trafik kazasında öldükten sonra kendisinin de bir yılı bu şekilde geçirdiğini her gece dua ettiğini söyler. Sughnanın da bu zorluklara katlanacağını tanrının ona güç ve cesaret vereceğini bu güç ve zor yolda onu koruyacağını söyler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 38. Bölüm Özeti 15 Ekim Pazartesi Fragmanı # Kaliyani Sughna’nın dul kadın hayatı yaşayacağını söyler” üzerine 155 yorum

 1. Zeynep dedi ki:

  Evet Hayat öyle yapıcam ben onu çok seviyorum aramıza kıskançlık giremez aşkımız her şeyin üstesinden gelir

 2. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Evet kardeşim..aşık aşık..ayrı kaldığı sürecde Zeynoşum konuşmak istemiyordu..teli ben açdığım zaman..eniştemin Zeynep nasıl?..derken bile sesinin titrediğini duydum…aşk işte..ahh ahh..neyse yaa..
  Ben bilirim aşk konularını 😉

 3. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Aynen kardeşim gülü seven dikenine katlanır derler ve çok güzel derler 😉

 4. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  İnşallah kuzum seviyorsun ayrı kalamıyorsun. Yarın git Ömerin yanına ben ayrı kalamıyorum seni çok seviyorum. Seni affettim sende beni affet de ❤ ❤ Ömer seni anlar o da şimdi üzgündür. Mutlaka yarın onun yanına git konuş barış ✌ ✌ ❤

 5. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Eee Zeynoşum..”GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR”dermişler 😉

 6. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Aynen aleynam sana katılıyorum. Ama aşık diyorsun 😉 bu tatlı kıskançlık diyelim buna 🙂 ben aşk ve ilişki konusunu bilmem de 🙂

 7. Zeynep dedi ki:

  Sağol ya Hayat inşallah ne yapalım seviyorum işte bir gün bile ayrı kalmaya dayanamıyorum

 8. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Anladım anladım kardeşim..kimden bahsettiğini çok iyi anladım 😉

 9. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yoooo..bende sıkıntı yok 😉

 10. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Anladım kuzum ya kötü olmuş, Kıskançlık hiç iyi değil. Ben çok şahit oldum. Aleyna kimden bahsettiğimi anladın 😉 Ama kuzum düzelir inşallah sıkma tatlı canını ❤ Her ilişkide tabi kıskançlık gerilimler olucak. Kendinizi daha iyi tanıyor ve anlıyorsunuz. Umarım herşey daha güzel olacak inanıyorum ben.)

 11. Zeynep dedi ki:

  Evet Hayat banada şimdi oldu herhalde siteyle ilgili

 12. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ahh o yok mu o..ilişkileri sarsıtan şey..KISKANÇLIK..AHH AHH…yaa bana göre..bi ilişkide..güven yoksa kıskançlıklar başlar..ama benim eniştemde Zeynoşuma sırıl sıklam.aşık aşık..

 13. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Kızlar net çok kötü çekmeye başladı. Size de mi? Oluyor aynı şey 😐

 14. Zeynep dedi ki:

  Bide sağol ya inşallah

 15. Zeynep dedi ki:

  Evet Hayat Ömerle bu aralar sıkıntı yaşıyoruz ama aramız biraz iyiye gidiyor hep kıskançlık yüzünden kavgalar çıkıyor beni çok kıskanıyor bende en son bıktım senden boğma beni defol git söyleyince aramızda kopukluklar oldu işte

 16. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Zeynep canım eniştemle aran nasıl? Kuzum Aleyna’nın yorumunu okudum. Galiba biraz sorun yaşıyorsun dimi? Canım ama yine de kendini üzme herşey düzelir inşallah birtanem:-)

 17. Zeynep dedi ki:

  Rica ederim Hayat
  Tamam mavişim dediğin gibi olsun kapatalım

 18. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hahahaha Zeynoşum yaaaa hahahah 😀 😀 😀 neyse artık kapat konuyu Zeynoşum.. 😀

 19. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Teşekkür ederim Zeynep birtanem ❤ Vah vah o zaman söyleme hahahah 😀 Net kesildi bi an 😐

 20. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Rica ederim..canım kardeşim:))

 21. Zeynep dedi ki:

  Yok söylemem Hayat Aleyna beni paralar 😀

 22. Zeynep dedi ki:

  Evet Hayat inşallah ilerde söyler sana
  Bide sağolsun anneni bende öpüyorumm

 23. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Oyyyyyyyy kuzum teşekkür ederim canımın içi ❤ ❤ 🙂

 24. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayyy ayy Melek teyzeciğim yaa..ne kadarda tatlı..bende aldım öpücüklerini kondurdum yanağıma..bende öpücüklerimi o güzel tatlı yanaklarına gönderiyorum 😀

 25. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Muhaha bayin neti bitti ya 😀 hahaha 😀 konuşsun konuşsun 😀 Zeynep konuş 🙂

 26. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Zeynep canım ya keşke özel yer olsaydı. Aleynam bana da derdi. İnan merak ettim baya ama. Aleynam şimdi değil dedi. Olsun ne zaman hazırsa anlatır 🙂

 27. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Zeynooooo tamam tamam sen sus istersen muhahahah 😀
  Yaa bu arada Meriç yazmadı bugün??..nerde acaba

 28. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Aleyna kardeşim ve Zeynep canım annemin sizede selamı var. Diyor ki gelsinler tatlı yaptım tatlı yiyelim beraber dedi 😀 bende dedim anne Db deki arkadaşım. Sonra haaa dedi tamam bol bol öpücüklerimi yolluyorum ikisine dedi 😀

 29. Zeynep dedi ki:

  Ahhh mavişim ahhh Hayat bana söyledi ne olduğunu Aleyna tabi şifreli mi konuşuyorsun sen çok komik oldu yaaaa

 30. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aleykümselam kardeşim:)

 31. Zeynep dedi ki:

  Hoşbuldum Mavişim
  Hoşbuldum Hayat bende iyiyim bende senle konuşmayı istiyordum

 32. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Ha tamam kuzum 🙂

 33. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hoşgeldim Zeynoşum..
  Yoo kardeşim..rüya kötü değil..aksine iyi bişey bende görünce şaşırdım açıkcası..neyse

 34. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  İyiyim Zeynep canım benim ya Aleyna kardeşim çok saol kuzum 🙂 evet sonunda tanışabildik. Seninle de konuşmayı çok istiyordum:)

 35. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Önemli değil Zeynep hoşgeldin cnm nasılsın? 🙂

 36. Zeynep dedi ki:

  Hayat nasılsın Aleyna senden o kadar bahsettiki sonunda tanışa bildik

 37. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Bence de anlamaz. Bilmiyorum ki ya sanki sen kötü rüya gördün sanırım. Neyse 😉 Aleykümselam canım benim sende Seda teyzeye selam söyle 🙂

 38. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar pardon ya geç geldim

 39. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ben anlıyacağını sanıyorum ama..hadi neyse..merak ettim..yarın söylersin bana 😉
  Yok birtanem..ne özürü..sorun değil..Melek teyzeye selam söyle:)

 40. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Tamam kuzum nasıl istersen.
  Özür dilerim ya geç cevap yazdım. Annem yanıma geldi de. 😀

 41. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Tamam canımın içi uyandırmayacam 😀 Anlamaz bence ama yine de bi şansımı deneyim 😀 belki anladı diyelim. Ben şaşkına dönerim valla 😀

 42. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm kardeşim..yakın zamanda olur..söylerim..))ama şimdilik kalsın:)

 43. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yok yok uyandırma..kızar sana..sonra ben üzülürüm sana kızdığı için..hem bilemeyiz ki belkide oda anlamaz..sonuçda basit bi rüya işte 😉

 44. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Rica ederim. Kardeşim:) saol kuzum şimdilik kalmasaydı hadi neyse 😀 😀 şaka yaptım. Ne zaman anlatmak istersen ben hep buradayım dinlerim seni 🙂 hazır olduğu zaman anlatırsın ama yakın zamanda 😀 ona göre 😀

 45. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  😀 tamam kuzum inşallah anlar ya bana anlatır 😀 😀 😀 😀 şimdi abimin yüzüne su döküp uyandırasım geldi 😀 😀 😀 😀 ama kızacak şimdi hayattt tatlı rüyamı bozdun diye haha 😀

 46. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Söylerim tabi rüyamı..şimdilik kalsın 😀
  Sağol kardeşim..))
  İyi geçmesine sevindim 😉

 47. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bilmem belki anlar 😀 😀 😀
  Neyse sen sorarsın 😀
  Merak ettim..ondan dolayı sor dedim yanii 😀 😀

 48. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Önemli değil canım kardeşim 🙂 Ders çalışması iyi geçti. Birtanem)))

 49. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Rica ederim. Kardeşim ama ilerde söylerisin ruyani 😉
  sana iyi seyirler kuzum 🙂

 50. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaa canımın içi..seni meraklandırdığım için özür dilerim..rüya işte..
  Ee ders çalışma nasıl geçti??..))

 51. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Anlatmadığın şeyi nasıl anlayacak abim bilmiyorum. Bi şansımı denerim ve yarın cvp yazarım.

 52. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm kapatalım konuyu..daha fazla elime yüzüme bulaşdırmadan..kapatalım konuyu..sağol kardeşim..anlayışla karşıladığın için..ilerde söylerim ama..rüyamı yaniii 😉
  Bende salondayım..ATV’DE NİHAT HATİPOĞLU GÜZEL KONUŞMALARINI..dinliyorum işte 🙂

 53. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Merakımdan kafamı duvara duvara vurasım geldi 😀 😀 😀

 54. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bilmediğin için anlamazsın tabi..neyse ya sen bi şansını dene..Göster abine belki anlar..yarın cvpı söylersin bana 😀
  Artık anlamazsa..ne yapalım..
  Aynur ve Tylla ablam anlar mı bilemem..
  Rüya sonuçda..anlatmadan nasıl anlayacaklar ki..neyse yaa boş ver..

 55. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Offf ya. Keşke özel diye mjk yeri olsaydııııııııııı.. Neyse kapansın diyorsan kapansın kardeşim 😉 Oturuyorum mutfak öylesine. Sen ne yapıyorsun?

 56. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Yemin ederim. Hiç bir şey anlamadım. Ya tamam da abimede gösteririm. Ben anlamadıysam abim de anlamaz ki. Bilmiyorum kafam çorba oldu. Karmaşık oldu. Kafam. Bakalım tylla ablam ve Aynur’um anlayacak mı?
  Aleyna kardeşim ya keşke anlasam ama kafam almadı. 😐 😐 😐

 57. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ayyy neyse kapatalım konuyu..bugün yaşadığım ilginç bir şey işte..tabi sen bilmediğin için anlamamışsındır işte..neyse yaa keşke özel olsaydıda burası..anlatırdım…şimdi özel rüya konu..anlatmamamyım..neyse ben daha fazla şaçmalamadan konuyu kapatayım..
  Eee neler yapıyorsun??..

 58. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ahhh kardeşim..sen beni anlamadın yaa 😐
  E napalım..beklemekden başka çarem yok..yaa rica etsem yarın yazdıklarımı Gökhana göstersen..bakalım o anlayacak mı??..yarın cvpını bekliyorum haa..ona göre..merak ettim..o yüzden yani..
  Hem yarın Aynurum..ve Tylla ablamda okusunlar..benimde rüyam garip işte..

 59. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Tamam canım benim anlatmak istemiyorsan Anlatma 😉

 60. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Valla Aleyna senin sayende bugün cenazem olucak 😀 😀 valla dediklerini hiç bir kelimesini anlamadım. Ya anlat meraklı biriyim. Ölürüm merakımdan 😀
  Göksel mesela? Gerçekten ismi Göksel mi? Mesela diyince sordum 😀 ne yalan söyleyeyim biraz saçmaladın hahaha 😀 😀 saçma değil de ben anlamadım galiba sorun bende 😐 😐 😐 😐 içimde kaldı ne demek istediğini 😐

 61. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaa sorunda bu işte anlatamam…yaa birtanem hiç sormasan..
  Bu kadarını söyleyeyim..
  O arkadaşım..üzgün olduğu için..bizden biraz uzaklaşdı..ben yani bizde üzüldük..sonra o arkadaşımı başka yerde gördüm hemde 4 gün önce..ona ulaşmaya çalışdım..msj bıraktım ama daha görmedi..iyi bir arkadaşım üst sınıfdan yani 😉

 62. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaaa kardeşim..yooo ne şifresi kız 😉 artık anladığın kadarıyla..offff
  Haa uyuyor mu??..iyi geceler onaa..yarın yazdıklarımı gösterde gülsün kız delirmiş diye.. 😀 😀
  Yaa ismi..Göksel meselaaaa..yok anlatmamayım.rüyamı..neyse yaa..ben iyice saçmaladım galiba 😀 😀 😀

 63. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Ya Aleyna ya off merak ediyorum. Sen bugün ne gördün? Anlat bana cnm ya ne gördün bu kadar şaşkınsın anlat bi hadi 😐

 64. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Kardeşim acayıp saçmaladım dimi 😀
  Pardon yaa..bugün bişey gördümde şaşkınlığım daha üzerimde..o yüzden böyleyim..neyse beni maruz gör..

 65. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Arkadaşının Adı ne ? Kardeşim 😉

 66. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Aleyna şifreli mi? Konuşuyorsun kız 😀 😀 😀 wsp dan ne yazdı sana arkadaşın anlat bi kuzum merak ediyorum ya 😐

 67. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Aleyna kardeşim ya hiç bir şey anlamadım ya. Abim yanımda değil uyuyor. Ya kuzum rüyayı anlat bi detaylıca ya merak ediyorum. Arkadaşın ne dedi ? Peki ve ne anlatı sana kuzum gerçekten hiç bir şey anlamadım yemin ediyorum 😀 YORUM GELMEDİ KISALTA KISALTA YAZDIM 😐

 68. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bugünde annem..youtubeden KÖRDÜĞÜM..dizisi var yaaa..kördüğüm.dizisi..onu izliyordu..ee işte diziyi seviyor..yeniden izliyor..kördüğüm dizisini 😉

 69. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Öylesine garip rüya işte..o tarihde whpdan gördüm işte..enteresan dimi? 😉
  Offfff Hayat anladın mı beni???..

 70. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Aleyna destan mı? Yazıyon kız 😀

 71. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaa demek izlerdin KÖRDÜĞÜM dizisini..
  Gökhanda izler miydi??..KÖRDÜĞÜM dizini..yanındaysa sorsana bir..hadi sor bekliyorum 😉
  Yaa..şimdi benim bi arkadaşım var..şimdi o arkadaşım bi nedenden dolayı..bize yazmıyor biraz keyifsiz..morali bozuk..yani arkadaş okuldan 😉 her neyse bi kaç gün yoktu..sonra o arkadaşımın yazdığını gördüm biyerde..çok mutlu oldum..hemde bu tarihde yazmış (7 ekim 2018,02:57) rüyamda gördüm işteeeee..Allah Allah garip demi..rüya işte.enteresan şeylerde göre biliyorsun 😉 ..umarım beni anlamışsındır..anlata bilmişimdir..sen anlamazsan..Gökhana söyle o anlaya bilir beni hahahah 😀 😀

 72. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Ha bu arada ben şimdi Avlu dizisini izliyorum. İlk defa 😉 ama gerçekten dizi güzelmiş ya ilk başta niye izlemedim 😀 😀 keşke izleseydim. 😛

 73. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Hoş buldum kuzum sende hoşgeldin)) tmm bekliyorum 😉

 74. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Tylla ablam diğer sayfayı okudum. Ablam şükür iyiyim sen nasılsın? Ne var ne yok?

 75. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayat hoşgeldin..bekle yazıyorum..))

 76. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Aleyna kardeşim benim beni beklediğin için çok teşekkür ederim kuzum çok saol 🙂

 77. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Pınar ablam hoşgeldin sefalar getirdin. Gözümüz yollarda kaldı ya seni çok özledik ablam nasılsın? Özetler için çok teşekkür ederim canım benim ❤

  1. Pınar dedi ki:

   saol hayatcım teşekkür ederim ablam işlerim vardı şehir dışındaydım yazamadın önceki özette yorumlar dolmuş kusruma bakmayın bende sizleri çok özledim

   1. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

    Ne kusuru ablam. Hiç önemli değil canım benim. Senin gelmen bize yeter. Seni gördüm ya çok sevindim canım Ablam ❤

 78. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  Kız Aleyna noluyor kız 😀 İcha güzel kızdı. Evet kördüğüm dizisini izlerdim. Ben severek neden sordun kuzum ne rüyası gördün. Canım benim (7 ekim 2018, 02:57) ne kız gerçekten merak ediyorum. Durduk yere neden ica ica dedin kuzum gerçekten anlamadım ya 😉 Yazdığın sözler bir birinden güzel cnm eline emeğine sağlık olsun canım benim 🙂 bir şey mi? Oldu kuzum seni düşünceli ve duygusal olduğunu hissediyorum.

 79. Hayat Okyanus♡♡♡ dedi ki:

  İyi akşamlar herkese;)
  Yorumları okuyup geliyorum hemen 😀

 80. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Kadınları anlamak istiyorsanız bir saat açık havada durun. Ne alaka diyorsanız, zaten anlamayacaksınız en azından beyninize oksijen gitsin!

 81. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Görmek istemediklerinizi gözlerinizi kapatarak engelleyebilirsiniz ama hissetmek istemediklerinizi kalbinizi kapatarak engelleyemezsiniz……..

 82. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Doğru zamanda gelen yanlış insana tanıdığın şansı, yanış zamanda gelen, doğru insana tanımadığın sürece üzülen hep sen olursun.

 83. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İçin ağlasa da kim duyar seni? Kim anlar dışarıdan olup biteni? Leyla’nın yüzünü görenler bilir: Mecnun’un kalbine batan dikeni.

 84. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Birine duyduğun sevgi ve sinir doğru orantılıdır. En çok sevdiğin insana, herkesten çok sinirlenirsin.

 85. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Meşgul olduğunu söylüyorsa rahatsız etme. Kıymetli olsan, zaten meşguliyetin bir parçası sen olurdun.

 86. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Kim bilir. Masalınızın kahramanı, başka bir hikâyenin figüranı olmaya gitmiştir belki de.

 87. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hiçbir dil özlemi taşıyacak kadar güçlü değildir. İnsan bu yüzden özledikçe sessizleşir. 😉

 88. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Belki de her şeyi kabullenip, hayatı akışına bırakmak lazım. Zorlamak bazen çözüm değildir.

 89. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasır gibidir. Ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. İki yolda da tek bir gerçek olacak; canın çok ama çok acıyacak.

 90. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Umberto Eco’nun, Ortaçağı Düşlemek adlı kitabında dediği gibi: Ne yani böylesi korkunç bir dünyanın bir de cehennemi mi var?

 91. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bazıları seni öyle bir şaşırtır ki değişerek mi o hale geldiklerini yoksa aslında hep mi öyle olduklarını asla anlayamazsın.

 92. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Denizi seviyorsan dalgaları da seveceksin. Korkarak yaşarsan, yalnızca hayatı seyredersin.

 93. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm 1saat.. var dimi gelmene 😐

 94. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İchca diyorum..hani kördüğümdeki kız..çok güzel kızdı dimi?..instadan da takip ederdim 😉 kördüğümdeki kız hani 😉
  Anladın mı????..benii 😉
  Şimdi bu kız ne saçmalıyor diye düşüneceksin 😀
  Ama ilerde neden böyle saçmaladığımı söylerim..sıkıntıdan öylesine yazıyorum işte 😀

 95. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yok yok güzel diziydi kördüğüm dizisi 😉
  (7 ekim 2018, 02:57,)..tarihi güzel bi tarih dimi..nerden çıktı diye sorma 😉 rüyamda gördüm 😉 Hayaaaaaaattt..kördüğümdeki ichca güzel kızdı dimi? 😉 😀 😛
  Hayat yaa..ben erken geldim..seni bekliyorum 😀
  Beklerkende öylesine yazayım dedim 😉

 96. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaa Hayat..Kördüğüm dizisini izler miydin sen? 😉
  Güzel diziydi dimi 😉

 97. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm Hayat kardeşim..saat 12’de grşrz İnşAllah..))
  Rica ederim birtanem..tabi Gökhanı sorucağım..arkadaşım sonuçda..))
  İyi olmasına çok sevindim..hep iyi olsun:))

 98. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hoşgeldin Tylla ablam..sükür ben iyim sen nasılsın??..))

 99. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar Pınar ablam..Hoşgeldin..))
  Yok ablam..herşey yolunda şükür…))
  Özet için teşekkürler..))

  1. Pınar dedi ki:

   Merhaba aleynam hoşbuldum teşekkür ederim

 100. Anonim dedi ki:

  İlk ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.