İkimizin Yerine 373. Bölüm Özeti 15 Eylül Pazar Fragmanı

Burak 06 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Ganga keyifli bir şekilde beşiği sallar ve Sanchi’nin sözlerini düşünür. Sanchi’yi arar fakat Sanchi uyumaktadır. Uyanarak telefonu açınca arayan kişinin Ganga olduğunu duyunca çok şaşırır. Ganga seni bir arkadaş olarak aradım der. Senin lanetin tutmadı ve Tanrı bizlere hediyesini verdi der.  Öfkenden kurtulman için sana nasihatte bulunmak istedim der. Sanchi benimle eğleniyor musun diyerek ona susmasını söyler. Jagdish olanları görür ve telefonu alır.

İkimizin Yerine 15 Eylül Pazar Özeti

Jagdish, Sanchi’ye seni defalarca kez affettim ama artık karımdan ve çocuğumdan uzak dur der. Jagdish telefonu kapatır ve neden bana bundan  bahsetmedin der. Ganga güçlü durmamız gerekiyordu bu nedenle anlatmadım der. Öfke sana hiç yakışmıyor der. Bu sırada bebekleri gülümser. Jagdish de gülmeye başlar. Ganga’ya bu gün taburcu olacağını söyler.

Ganga bebekle birlikte eve girerken herkes çok mutludur. Ganga Tekrar Kaliyani’nin yatağında yattığı için çok mutlu olduğunu söyler. Bebek için çok sayıda süsleme yapılmıştır. Anandi, Amol’a ders çalıştırır ve gösterdiği şeyleri tekrar yazmasını söyler. Amol dediğini yapar. Shiv de Amol ile birlikte vakit geçirmektedir. Shekar ailesinde Dadu ordu mensubu olmanın oldukça şerefli bir meslek olduğunu belirtir. Bu esnada bir kurye, zarf getirir. Anop zarfın Mahi adına olduğunu söyler.

Zarfı açtıklarında Mahi’nin orduya kabul edildiğini öğrenirler. Mahi ortaya çıkar ve orduya katıldığını söyleyerek herkesi şaşkına çevirir. Anop hayalimi gerçeği çevirdin diyerek ona sarılır. Menakshi bizden ayrılacağın için üzülüyorum fakat orduya katılman ben çok gururlandırdı der. Bu sırada bebeğin ismini kura çekerek Abhimanyu olarak belirlerler.

Amol oyun oynarken elindeki topu yere düşürür ve almak için eğildiğinde kendisi de düşer. Bu sırada vazo da düşüp kırılır. Anandi panikler. Shiv, onun bir çocuk olduğunu ve böyle şeylerin gayet normal olduğunu söyler. Anandi, Amol’un öteki çocuklardan farklı olduğunu ve ayağa kalkması için yardım edilmesi gerektiğini söyler. Shiv doktorlarla görüşeceğim der.

Ganga’nın eski karısı Ratan’ı ailesi ceza evinde ziyaret eder. Ganga’nın yeni bir erkek çocuk dünyaya getirdiğini ve Manu ile ilgilenemeyeceklerini söyler. Ratan onların hayatını cehenneme çevirme zamanı geldi der. Ertesi sabah Iravati, Shiv’e su verir. Önemli bir meseleyi konuşmak istediğini söyler. Bundan sonra Menakshi’ye anne demesini söyler. Shiv bu konuyu kapattığımızı sanıyordum der. Iravati, Mahi’nin gitmesinin ardından Menakshi’nin morale ihtiyacı olacağını ve ona anne derse onu mutlu edeceğini söyler.

Menakshi konuşmları duyar. Bu hiç bir zaman gerçekleşmeyecek der. Bundan sonra da Shiv sana anne diyecek der. Bu ailenin bir üyesi olduğu için mutlu olduğunu söyler. Iravati ona sarılırken Shiv de iki annesine birden sarılır. Jagdish avukatı ile görüşür. Manu’nun velayetini almak istediğini belirtir. Avukat, Ratan onay vermeden bu mümkün değil der. Jagdish onun şu anda hapiste olduğunu söyler. Avukat kanunların bu konuda net olduğunu söyler. Ratan ile anlaşmaktan başka çare yok der.

Sing ailesi de Jagdish’in ne söyleyeceğini merak etmektedir. Jagdish ve Ganga aşağı gelirler. Jagdish avukat ile olan konuşmalarını anlatır. Kaliyani o şeytan ile görüşmeni istemiyorum der. Jagdish ben de istemiyorum ancak bu Manu’nun geleceği ile ilgili der. Bairon yapacak başka bir şey yok avukatın ile birlikte Ratan’ı ziyaret et der.

Jagdish avukatını alır ve Ratan’ın yanına gider. Ratan onu görünce kudurur. Jagdish, Ratan’ın geleceği için elimdeki evrakları imzala der. Ratan sırıtır ve imza için Ganga gelsin der. Jagdish, Ganga gelemez der. Ratan, Manu’yu bir gün kaçıracağına dair yemin eder. Jagdish sinirlenir. Avukat eğer belgeyi imzalamazsan her ay 25.000 rupi (1.900 TL) para ödeyeceksin der. Jagdish’e vekalet verirsen bunu ödemekten kurtulursun der. Tam çıkmak üzerlerken Ratan durun der.

Shiv ofise gitmek için hazırlanırken Amol da banyo için hazırlanmaktadır. Amol tereddüt ederken Anandi anneler her şeyi bilmek zorunda der ve onu rahatlatır. Amol banyo yaparken çok keyiflenir. Anandi banyonun ardından ona bebek yağı ile masaj yapar. Amol nasıl göründüğünü sorar. Anandi çok yakışıklı oldun der. Amol babam gibi mi der. Anandi sen ondan daha yakışıklısın der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir