İkimizin Yerine 372. Bölüm Özeti 14 Eylül Cumartesi Fragmanı

Burak 04 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani, Gehna ve Iravati Ganga’nın ritüeline katılmak için giderler. Ganga onları görünce çok sevinir. Amol’un hafizasını geri kazanmasının mucize olduğunu söyler ve Amol’u sorar. Sanchi’yi, Amol’u tekerlekli sandalyeyle getirirken görürler. Kaliyani ve Sumitra gerilirler. Kaliyani, Sanchi’nin ettiği hakaretleri hatırlar. Sanchi, Kaliyani’den özür diler. Daha sonra Sumitra’dan da özür diler. İkisi de onun özrünü kabul eder. Jagdish, Sanchi’yi davranışından ötürü tebrik eder.

İkimizin Yerine 14 Eylül Cumartesi Özeti

Jagdish, Amol’u görerek onun çok güzel bir çocuk olduğunu söyler. Anandi, Shiv’in selamı var der Ganga’nın nerede olduğunu sorar. Sanchi de ondan özür dilemek istediğini söyler. Kaliyani, Ganga ile konuşmasına izin verir. Mahi babasının oldukça başarılı bir asker olduğunu okur ve bir yere telefon eder. Formu doldurduğunu bildirir. Arkadaı Rohit orduya katılma fikrinde kararlı mısın diye sorar. Mahi son derece kararlıyım der.

Anandi, Ganga ile görüşür ve fedakarlığından ötürü onu över . Daha sonra Sanchi gelir. Ganga’nın gülümsemesi, bir anda solar. Sanchi buraya senden özür dilemeye geldim der. Ganga özür dilemeye gerek yok der. Sanchi ağlamaya başlar. Sanchi içinden senin gününü mahvedeceğim der. Ganga’yı poja yapmak için sedyeden indirirler. Kadınlar neden böyle yapıyorsunuz diye tedirgin olurlar. Kaliyani tedbir için bunu yaptıklarını söyler ve Ganga’nın durumunun iyi olduğunu belirtir. Kadınlar rahatlar.

Ritüeller devam ederken Sanchi dışında herkes mutludur. Sıra sembolik olarak bebeğin cinsiyetini belirlemeye gelir. Ganga’ya iki kutu verirler ve içinden çıkana göre kız ya da erkek olacağını söylerler. Ganga seçmekte kararsız kalınca Manu yanına gelerek sağdaki kutuyu gösterir. Ganga sağdaki kutuyu seçer. Kaliyani Manu kendisine erkek kardeş istiyor der. Herkes gülerken Sanchi iyice kudurur.

MAhi resmi kıyafetlerle çıkmak üzereyken Anop, Dadu ve Alok gelir ve onu görünce şaşırırlar. Mahi kriket turnuvası için bu şekilde gitmem gerekiyor der ve evden ayrılır. Dadu ilk defa Mahi’yi resmi kıyafetle gördüğünü belirtirken Anop ona asker üniforması çok yakışacak der. Duş ritüelinin bitmesinin ardından misafirler evlerine gider. Anandi, Iravati ve Gehna, Sing ailesi ile görüşür ve işlevin çok güzel geçtiğini belirtirler. Sanchi dışında herkes gülmektedir.

Jagdish eve geldiğinde Ganga’nın nasıl olduğunu sorar. Sanchi, Jagdish’in bu ilgisini kıskanır. Kaliyani, Ganga’nın dinlenmesi için odasına çıkmasını ister ve hizmetçiyi çağırır. Sanchi ben yardım ederim der. Kaliyani tamam der. Sanchi, Jagdish ve hemşire ile birlikte Ganga’yı odasına göürürken herkes onun kötü bir şey yapmasından korkmaktadır. Fakat korkulan olmaz ve Ganga odasına taşınır. Hemşire annem evde yalnız der ve iki saat  izin ister. Jagdish gidebilirsin der.

Jagdish de odasına gider ve Ganga ile Snachi başbaşa kalırlar. Sanchi, Ganga’ya gerçek yüzünü gösterir ve ona hakaretler etmeye başlar. Ganga bir anda nefessiz kalır. Sanchi umarım geberirisin der ve orada gider. Aşağı indiğinde Ganga’nın iyiy olduğunu söyler ve ailesi ile birlikte ayrılır. Ganga son anda Jagdish’i telefonla arar ve “Bebek” der. Jagdish hemen yanına gelir. Onu kucağına alarak hastaneye götürür.

Gehna, Anandi’yi arar veona bilgi verir. Herkes hastanede Ganga için dua ederken Sanchi mutludur. En sonunda müjdeli haber gelir ve bebek sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmiştir. Ganga’nın da durumu iyidir. TÜm aile bu habere çok sevinir. Anandi hemen helva yapar. Herkes helvasını yerken Sanchi ben odamda yiyeceğim der. Odasına gittiğinde helvayı yere atar ve Ganga nasıl bu kadar şanslı olabiliyor der.

Kaliyani, Ganga ile konuşmak istediğini belirtir. Jagdish doğumdan dolayı çok zayıf düştü der. Kaliyani ısrar edince Jagdish onu götürür. Ganga, Kaliyani’yi görür ve altın merdivenlerden çıktık mı der. Kaliyani onu kutsayarak bebeğin durumu iyi der. Bebeği Ganga’ya getirirler. Jagdish o da tıpkı babası gibi zeki ve yakışıklı der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir