İkimizin Yerine 370. Bölüm Özeti 12 Eylül Perşembe Fragmanı

Burak 03 Eyl 2019 İkimizin Yerine  0

Görevlinin gitmesinden sonra Alok, Sanchi’ye kızar. Sanchi ben doğru olanı söyledim der. Birileri Jagdish’e bazı belgeler getirir. Jagdish belgelere bakarken morali bozulur. Ganga’nın riskinin gün geçtikçe büyüdüğünü belirtir. Kaliyani ona sen bir doktorsun ve sayısız mucizelere şahit oldun diyerek Ganga’nın sağlıklı bir doğum yapacağını söyler. Jagdish’e Ganga’yı görmesini söyler.

İkimizin Yerine 12 Eylül Perşembe Özeti

Anandi yaşadığı tereddütleri Shiv ile paylaşır. Görevli Sanchi’nin laflarını dikkate alırsa naparız der. Shiv öyle bir şey olmayacak der. Yetimhaneyle görüşeceğim der. Anandi, Amol bizim en büyük aşk sınavımız olacak ve benim içinde en büyük hediye olacak der.

Sabah saat altıda kapı çalınır. Shiv ve Anandi uyanarak kapıyı açmaya giderler. Mahi kılık değiştirerek onlara kurye olarak bir paket iletir. Shiv sabahın köründe ne teslimatı diye kızar. Shiv kendilerine gelen paketi açınca kutudan bir şey fırlar. Anandi ve Shiv çok korkarlar. Bu esnada bütün aile dışarı çıkarak evlilik yıl dönümlerini kutlarlar. Alok bunu planlayanların Anop ile Mahi olduğunu söyler. Anandi ve Shiv çok mutlu olurlar. Mahi abisine sarılır. Sanchi ise öfkeli bir şekilde onları izlemektedir.

Ertesi gün Anandi yetimhaneye gider. Eve gelen görevli Sanchi’nin yetimhanenin müdürüne olumsuz görüş bildirdiğini söyler ve bunu raporuma yazmak zorundayım der. Müdür Anandi ile Shiv’in oldukça saygın kişiler olduğunu belirtir. Sonali (yetkili ) bunu raporuma yazmam gerekiyor der. Bu esnada Anandi her şeyi duydum diyerek içeri girer. Evdeki herkesin olumlu görüş bildirdiğini söyler ve bir kişinin sözüyle mi hareket edeceksiniz der. Evlat edineceğimiz çocuğun ismini bile değiştirdik, bizim bu hayalimizi yıkamayacaksınız der. Sonali Ben sadece görevimi yapıyorum gerisi yönetimin kararı der. Anandi endişelenir.

Shekar ailesi Anandi ve Shiv’in evlilik yıl dönümü partisi için gelirler. Büyükler evli çift için dua eder.  Sanchi’nin arkadaşları da partiye gelmiştir. Partinin, yaşlılar için olduğunu söylerler. Sanchi size bir sürprizim var der ve içki şişelerini onlara gösterir. Ankita çok mutlu olur. Sanchi gizlice içkileri kola şişesine boşaltır.

Sanchi içkinin etkisiyle Basant ile Sumitra’ya laf sokmaya gider. Iravati kızının bir şey yapmasından korkarak arkasından gider. Sanchi, Anandi benim davranışlarımı size yetiştiriyormuş der ve buna gerek yok der. Iravati onun saçmalamasına engel olmaya çalışır. Ganga fenalaşır ve nefes alamaz. Kaliyani hemen Jagdish’i arar fakat ulaşamaz. Hemşire Gehna, Ganga’ya müdahale etmeye çalışır. Ambulans çağırırlar.

Sonali de partiye gelerek size bir hediyem var der. Tekerlekli sandalyede oturan Anol’u gösterir. Shiv sana her şey güzel olacak demiştim der. Anandi mutluluktan ağlar. Fakat Iravati, Anop ve Sanchi bu hediyeden memnun değildir. Hemşire Ganga’yı bir an önce hastaneye götürmeliyiz der. Kaliyani, Gehna ve hemşire, Ganga’yı sedyeye koyarak hastaneye götürmeye çalışırlar. Bu sırada Jagdish gelir.

Hasneye gittiklerinde Ganga’nın değerlerinin yüksek olduğu ortaya çıkar. Doktor Ganga’nın stresten uzak durmasını ve dinlenmeye devam etmesini söyler. Sanchi, Anup’un yanına gelir ve Shiv senin oğlun der. Bunu söylediğimi kimseye bahsetme derken Anup çoktan Menakshi’nin yanına gider. Menakshi ona gerçekleri anlatır. Anup neden bunu sakladın diyerek kızar. Menakshi bunu söylemek istedim fakat sen birden kayboldun ve aradan tam 25 yıl geçti der.

Anup, Shiv’in yanına geldiğinde müzik kesilir ve herkes bir anda onlara doğru döner. Shiv neler olduğunu anlar. Anup oğlum diyerek ona sarılır. Anup neden müzik sustu diyerek devam etmelerini söyler. Baba ve oğul beraber dans ederken Anup bu gün yeniden bir oğlum oldu der. Sanchi’nin planları istediği gibi gitmemiştir…

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir