İkimizin Yerine 347. Bölüm Özeti 20 Ağustos Salı Fragmanı

Ganga hastanede çalışırken Bal yanına gelir. Ganga başlarındaki kişinin kendisinden memnun olduğunu ve çocuğuna da yardım edeceğini anlatırken Bal birden ona sarılır. Ganga beklemediği bu hareket karşısında sinirlenir ve Bal’ı itekler. Bal özür diler ve heyecanlandığını söyler. Bir çalışan gelerek Ganga’yı çağırır. Ganga giderken çalışan Bal’ı uyarır. Bal sinirlenir.

Shiv iş nedeniyle bir yere gidecektir ve eşyalarını hazırlar. Anandi’ye Sanchi’nin düğün hazırlıkları için kalmak isterdim fakat gitmem gerekiyor der. Anandi’ye biraz para bırakır. Anandi anneme ver der Shiv bu işi organize eden sensin der ve parayı ona vermesi gerektiğini söyler. Onunla romantik anlar yaşarken telefon gelir ve Shiv gitmesi gerektiğini söyler.

Kaliyani, Anandi’yi arar ve düğün tarihini kontrol ettiniz mi der. Kaliyani takvimleri konrol eder ve bu ay iyi bir ay değil der. Daha sonra Anandi Jagdish’in aile rahibini arayarak tarih sorar. Rahip bu ayın iyi bir ay olmadığını söyler. Anandi endişelenir.

Bal Ganga’nın evine gider. Ghansiyam da pna Ganga’yı sorar. Bal onun çok iyi çalıştığını söyler ve patronların gözüne girdi der. Gansiyam’ın bir şeyi tamir etmek için çekice ihtiyacı olur. Bal komşudan almasını söyler. Manu’ya bakacağını belirtir. Gansiyam gidince Bal masada duran oyuncak bebeği eline alır ve bacağını kırar. Bana muhtaç olacaksınız der. Daha sonra Mnu’yu alarak dışarı çıkar. Ganga geldiğinde kapıların açık olduğunu görünce endişelenir.

Manu’yu göremeyen Ganga paniğe kapılır. Herkese Manu’yu sorar. Daha sonra Bal’ın Manu’yu havaya attığını görünce oraya koşar. Bal’a bağırıp çağırır ve gider. Bal onun arkasından pis pis sırıtır. Anandi rahibin yanına giderek bu ay evlilik için uygun değil der. Rahip Sanchi’nin rüşvet verdiğini itiraf eder. Anandi Rahib’i azarla ve hemen Sanchi’yi arar.

Lal Sİng, Jagdish’e gelir ve Udaipur’a gitmesi gerektiğini söyler. Jagdish Sumitra’ya Udaipur’dan bahseder. Sumitra, Sanchi’yi de görmeyi unutma der. Jagdish akşama geleceğim der. Sumitra’dan kimseye bahsetmemesini ister. Anandi Sanchi’ye rahibe verdiği parayı iade eder.

Sanchi ben parayı Jagdish, Ganga ile Mangolar’a gitmesin diye verdim der. Jagdish’i çok sevdiğini söyler. Anandi bunu ailenle paylaşmalıydın der. Sanchi Anandi’ye lütfen bundan kimseye bahsetme der. Pinki isimli bir tasarımcı Sanchi’nin evine gelir. Aileye elbiseler gösterirken Sanchi de gelir ve Pinki’nin gösterdiği elbiselerden birini giyerek geri gelir. Dadu onu elbiseler içinde görünce duygulanır.

Jagdish Udaipur’a girince Anandi ile karşılaşır. Anandi ile restoranda yemek yerken Anandi ona Ganga ile ilgili duygularını sorar. Jagdish Lal Sİng’in sözlerini hatırlar. Onun beni  sevdiğinden haberin varmış der. Anandi şimdi her şey yeniden başladı der ve Sanchi’nin hayatındaki değişiklikleri anlatır. Artık sari giydiğini ve Hint yemekleri yapmayı öğrendiğini söyler.

Sanchi de arkadaşlarıyla aynı restorana gelir. Sanchi arkadaşlarına evlendikten sonra bütün gelenekleri değiştireceğim der. Köyde pizza yiyemediğim için burada dilediğim kadar yiyeceğim der. Siz benim köylü biri olacağımı mı zannettiniz der. Anandi ve Jagdish şok içinde birbirlerine bakarlar. İkisi de konuşulan her şeyi duymuştur…

Jagdish Anandi’ye demek ki her şeyi göz boyamak için yapıyormuş der. Anandi onun değiştiğini zannetmiştim der. Jagdish onunla evlenmeyi senin için kabul etmiştim der. Beni en iyi tanıyan insan sendin sen Sanchi’nin benim için uygun olduğunu söyledin ben de kabul ettim der. Anandi şaşırır.

Shiv sürpriz yaparak eve gelmiştir. ANandi her şeyi anlatmak için yanına gider. Shiv onunla romantik takılmak ister. Anandi öenmli bir konu hakkında konuşacağını söylese de Shivikimizden daha önemli ne olabilir der. Anandi üzgün görününce Shiv ne olduğunu sorar. Bu sırada kapı çalar. Gelen Jagdish’tir…

 

dizibilgi google play