İkimizin Yerine 346. Bölüm Özeti 19 Ağustos Pazartesi Fragmanı

Dadu Anandi’nin palu (baş örtüsü) nedeniyle dengesini kaybettiğini söyleyerek onu takmamasını ister. Anandi çocukluğundan beri onu taktığını söylerken Dadu daha çok gençsin onu takma der. Anandi içeride takmaya bilirim ama dışarıda takacağım der. Shiv Anandi’nin başındaki paluyu alır ve onun saçına gül takar.

Jagdish, Ganga ile telefonda konuşmaktadır. Ganga kurs bittiği için Jetsar da çalışmak istediğini anlatır. Jagdish burada çalışamayacağını söyler. Ganga çok üzülür. Gahngsiyam’a burada kalacağını ve iş bulacağını söyler. Ganga’nın sapığı Bal isimli adam Ganga’nın evine kadar gelerek Ganga’ya kartını vermiş ve çalışmak istersen ara demiştir. Ganga bunu hatırlar ve Bal’ı arar ancak telefon meşguldür.

Ganga daha sonra hastanede yüz yüze görüşmeye gideceğini söyler. Ganga hastanede Bal ile görüşür ve iş aradığını söyler. Bal geç kaldın az önce bir hemşire mülakata girdi ve büyük ihtimalle işe alınacak der. Daha sonra görüşme yapmak için bir yere gider.

Sanchi ve Jagdish’in aileleri evlilik zamanı geldiği konusunda anlaşırlar. Anandi ve Shiv bir üniversitede cinsel taciz hakkında ders vermeye giderler. Shiv kadınlara şok cihazı ve biber gazı kullanma eğitimi verir. Anandi de uygulama kısmını gösterir. Kızlardan biri abim beni odaya kilitlerse ne yapmalıyım diye sorunca Anandi düşüncelere dalar.

Bal dışarıda bekleyen Ganga’nın yanına gelir ve ona bir zarf verir. Ganga işe alındığını görünce çok sevinir. Ganga’nın omuzuna elini atınca Ganga endişelenir. Bal elini indirir. Ganga ona teşekkür eder. Bal sabah 8 de hastanede ol der. Bir çalışan Ganga’nın yanına gelerek onu uyarmak ister ancak Ganga onu dinlemez.

Sumitra Jagdish’in dolabını temizlerken Ganga’nın fotoğraflarını görür ve şok olur. Onu yırtmak üzereyken Kaliyani gelir ve resimleri yırtmanın bir faydası olmayacak der. Jagdish, Sanchi ile evlendikten sonra sorumluluklarının farkına vararak eskiyi unutacaktır der. Ganga’nın fotoğrafını yerine koyar. Anandi ve Shiv kızların sorularına tek tek cevap verirler. Ertesi gün Bal, Ganga’nın hastaneye gelmesini bekler. Ganga gelir ve Bal ona bir şeye ihtiyacın var mı diye sorar. Yine Ganga’nın omuzlarına dokunur.

Hastane müdürü Ravi, Jagdish’i arar ve neden Ganga’nın Bal’ın çalıştığı hastanede çalışmasına izin veriyorsun diye sorar. Jagdish bu doğrumu diye sorar. Ravi mülakatı ben yaptım der. Jagdish şok olur ve bütün suç bende onu Jaipur’da çalışmaya ben zorladım der. Papaz Sanchi’nin evindedir fakat Sanchi evde yoktur. Dadu rahipten evlilik için tarih ister. Rahip bu ayın 27 si olabilir der Bir sonraki tarih ise 6 ay sonra der. Iravati 6 ay .ok uzun der. Bu ay düğünü yapalım der.

Sanchi uzaktan rahibi izler ve onunla görüşür. Her şey istediğim gibi oldu der ve rahibe teşekkür eder. Iravati, Sumitra’yı arar ve ayın 27 si için tarih aldıklarını söyler. Sumitra zaman çok az nasıl yetişeceğiz der. Ailedekilerle konuşup haber vereceğim der. Sumitra ilk olarak Kaliyani ile konuşur. Kaliyani de Basant ve Bairon ile konuşarak haber vereceğiz der.

dizibilgi google play