İkimizin Yerine 345. Bölüm Özeti 18 Ağustos Pazar Fragmanı

Burak 12 Ağu 2019 İkimizin Yerine  0

Iravati, Sumitra’yı arar ve Jagdis’in Udaipur’dan ayrıldığını söyler. Sanchi ile yemeğe çıktıklarını anlatır. Daha sonra düğün tarihiyle ilgili konuşurlar. Telefonu kapattıktan sonra Kaliyani, Jagdish’in Udaipur’a giderek iyi bir iş yaptığını söyler. Gehna onlara çay getirir fakat Sumitra çayı içmez. Gehna incinerek ayrılır. Kaliyani olanları fark eder.

Nandu, Bahirav ile oynarken Jagdish gelir. Nandu Ona sarılırken, diğerleri de gelirler. Gehna Sancgi ve ailesini sorar. Sumitra araya girerek, Jagdish’in odasına giderek, dinlenmesini ister. Gehna bir kez daha  daha aşağılanmış hisseder ve odasına çıkarak ağlamaya başlar. Köydeki kadınlar bir bankanın yanında Anandi ve Jagdish’i görürler. Özgüvenimizi yerine getirip bizi yeniden hayata döndürdüğünüz için size sonsuz teşekkür ederiz derler. Anandi ve Shiv’e hediyeler verirler.

Anandi ve Shiv giderken köydeki erkekler uzaktan onlara öfkeyle bakarlar. Birşeyler yapmaları gerektiğini düşünürler. Gehna odasında ağlarken Basant gelerek bu durumda  Sumitra’ya yardım etmeliyiz der. O senin ablan sayılır ve şimdiye kadar sana hiç böyle davranmadı der. Gehna ben de ona yardım etmek istiyorum fakat beni yanlış anlıyor der. Basant onun çok temiz kalpli olduğu ve birlikte bu sorunu aşabileceklerini söyler.

Sumitra dua etmek için tanrı idolünün karşısına geçerken Gehna arkasından gelerek, sesli bir şekilde Jagdish ve Sanchi için dua eder. Gehna göz yaşlarına, hakim olamazken, Sumitra ayağa kalkarak, onun elini tutar. Sumitra Gehna’dan özür diler. Jagdish’den ötürü gergin olduğunu ve ne olursa sinirlendiğini belirtir. Gehna Sanchi ve Jagdish’in birlikte iyi bir eş olmaları için çalışacaklarını belirtirken, birbirlerine sarılırlar. Kaliyani de onları izlerken mutlu olur.

Jagdish çantasındakileri dolaba yerleştirirken Ganga’nın mektubunu bulur. Okumaya başlar. Ganga ona duygusal bir şiir yazmıştır. Jagdish şiiri okurken Ganga’yı hayal eder. Bu sırada Sanchi’den telefon gelir. Jagdish onu arayamadığı için özür diler. Sanchi gece kendimi tutamadım, bu davranışından dolayı gittiğini düşündüm der.  Jagdish hayır gidiş sebebim bu değildi der.

Jagdish bir taraftan da mektuba bakar ve Ganga’yı düşünür. Sanchi benim kalbimi kırmamak için yalan söylemiyorsun değilmi der. Sanchi sinirlenir. Beni tanıdığında böyle bir şey yapmayacağımı anlayacaksın der. Daha sonra konuşalım diyerek telefonu kapatır. Jagdish oturur ve Ganga seni sevmeye hakkım yok der. Aileme söz verdim ve seni unutmak zorundayım der.

Ganga çöp atmak için dışarı çıktığında gül sepeti ve bir not görür. Notta ” Ganga bu çiçekler senin için ” yazmaktadır. Ganga beni urada kimse tanımıyor ki diyerek çiçekleri atıp eve girer. Sapık adam Balçandır, çiçekleri alıp koklar.

Jagdish yüksek lisansını Mumbai’de yapacağını ve bunun 6 ay süreceğini belirtir. Sumitra başka bir yerde yapamaz mısın diyerek tepki gösterir. Jagdish orayı kazanana kadar çok çalıştığını ve bu fırsatı kaçırmak istemediğini söyler. Evlendikten sonra hiç vaktim olmayacak, bu benim son şansım der. Bairon ben sana güveniyorum ve sonuna kadar arkandayım der.

Jagdish, Mumbai’ye doğru yola çıkarken, Ganga’yı bilgilendirmek için telefonu eline alır fakat Anandi’nin Ganga ile arana mesafe koymalısın, sözlerini hatırlayarak, telefonu tekrar bırakır. Ganga arama sonlandırıldığı için telefona yetişemez. Jagdish daha sonra Sanchi’ye haber verir. Telefonda onunla vedalaşır.

Jagdish eğitimine başlar. Sanchi ve ailesi ile sık sık görüntülü olarak görüşür. Ganga ile de konuşsa da onunla konuşmalarını fazla uzatmaz. Anandi, Sanchi’ye yemek yapmasını öğretir. Sanchi yemek yaparken çektiği fotoğrafları Jagdish’e yollar.

6 ay sınra Jagdish eğitimini tamamlar ve eve döner. Ganga da hemşirelik kursunu bitirmiştir. Jagdish hastaneye gelir ve yeni ekipmanları görür. Hastane sahibi Lal Sİng yeni adamlara ihtiyacı olduğunu söyler. Ganga’yı sorar. Jagdish kursunu iyi bir derece ile bitirdi ancak burada çalışamaz der. Lal Sİng neden der ve sen onu seviyor musun diye sorar.

Bu soru karşısında Jagdish şok olur. Bunu nerden çıkardın diye sorar. Lal Sing, Ganga ayrılırken çok ağladı der. Seni sevdiği her halinden belli der. Bunu Anandi ile de konuştuğunu söyler. Jagdish bir kez daha şok olur ve Anandi Gagna’nın beni sevdiğini biliyor mu  der. Anandi’nin kendisini uyardığı sahneyi hatırlar.

Lal Sing bana cevap ver Ganga’mı yok sa Sanchi’mi diye sorar. Jagdish bu soruya cevap veremem der. Lal  Sİng bir süre konuşmaz ve daha sonra oradan ayrılır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 345. Bölüm Özeti 18 Ağustos Pazar Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Offf offf offf eski halin ne güzeldi
    Cıvıl cıvıl konuşmalar vardı şimdi ise herkes bir yere dağıldı site ıssız adaya döndü bomboş kaldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir