İkimizin Yerine 344. Bölüm Özeti 17 Ağustos Cumartesi Fragmanı

Burak 10 Ağu 2019 İkimizin Yerine  0

Ganga kütüphaneye kitap almaya giderken Jagdish evde Manu ile birlikte vakit geçirir. Yolda Ganga’nın elbisesi bir bisiklete sıkışır. Bir adam gelerek elbiseyi sıkıştığı yerden kurtarır. Fakat adam hiç tekin, birisi değildir. Ganga ona teşekkür eder. Adam Ganga’yı arkasından iyice süzerken yan taraftaki dükkandan, onunla ilgili bilgi alır. Dükkan sahibi, onun hemşirelik okulunda okuduğunu ve yaşlı bir adamla birlikte kaldığını söyler. Ayrıca bu günlerde yanında genç bir erkek kalıyor der.

İkimizin Yerine 17 Ağustos Cumartesi Özeti

Jagdish ise evde Manu’ya boya yapmayı öğretmektedir. Sanchi, Jagdish’i arar. Sanchi oruç gününde Ganga’yı tercih ettiği için Jagdis’e sitem ederken pazar yerinde kafasından yaralandığını ve kan kaybettiğini söyler. Sadece Menakshi’nin eve getirdiğini hatırlıyorum der. Jagdish artık senin doktor, bir kocan var der ve ziyarete geldiğinde, ilgileneceğini belirtir. Sanchi ne zaman geleceksin diye sorar. Jagdish öncelikle Jetsar’a uğraması gerektiğini söyler ve Anandi’yi de merak ettiğini anlatır.

Sanchi sinirlenerek, Anandi’nin bir şey olmadığını söyler. Bir kez daha beni özlüyor musun diye sorar. Jagdish böyle hissetmem biraz zaman alacak der ve Sanchi’nin sorusuna cevap vermez. Iravati telefonu alır. Jagdish ona nasılsın teyze deyince Iravati artık bana anne demen gerekiyor der. Bizi ne zaman ziyaret edeceksin diye sorar. Jagdish önce Jetsar’a gitmesi gerektiğini söyler. Iravati onun öncelikle Udayipur’a gelmesi gerektiğini söyleyerek onu ikna eder. Sanchi çok sevinir.

Sumitra, Bairon için çay getirir. Neşeli olması Bairon’un dikkatini çeker. Sumitra, Sanchi gibi bir kız Iravati gibi duyarlı bir kaynanası olduğu için Jagdish adına çok mutluyum der. Fakat Jagdish’in hata yapmasını engellemek bizim sorumluluğumuzdadır der. Bairon, Jagdish’in sorumluluklarının farkında olacağı bir yaşta olduğunu söyler ve kızgın bir şekilde odadan ayrılır. Ganga kütüphaneden döner. Sapık adam dükkan sahibinin yanında onun eve gidişini izlemektedir.

Jagdish’in ayrılma zamanı gelmiştir. Jagdish valizlerini getirerek, son bir kez Manu ile oynar. Bu sırada Ganga gizlice yazdığı mektubu Jagdish’in valizine koyar. Jagdish onunla vedalaşarak ayrılır. Jagdish ve Ganga vedalaşırken duygusal anlar yaşanır. Sapık adam Jagdish’in ayrıldığını görür. Ganga’nın bundan sonra desteye ihtiyacı olacak ve o desteği ben vereceğim der.

Jagdish, Udaipur’a gelir. Anandi kapıyı açınca şaşırır. Jagdish herkesi selamlar. Sanchi de gelerek Jagdish’e sarılır. Jagdish ona nasıl olduğunu sorar. Sanchi iyi olduğunu söyler ancak sen de muayene et der. Jagdish tamam der ve Sanchi’ye aldığı hediyeyi verir.

Jagdish odasında Gagna Manu’yu düşünürken Iravati gelir ve sana bir soru soracağım dürüstçe cevap ver der. Sanchi ile aranızda bir sorun var mı diye sorar. Jagdish cevap vermez. Daha sonra Sanchi’ye duygularımı tam olarak ifade edemedim ancak bu ona bir şey hissetmediğim anlamına gelmez der. Iravati mutlu olur ve bunu sözlerle değil davranışlarınla göstermelisin der. Sanchi’yi yemeğe götürmesini ister. Jagdish tamam der.

 

Jagdish, Sanchi’yi yemeğe götürür. Sanhi, Jagdisj’e seni seviyorum yazılı kartı gösterir Yemekten sonra da Jagdish’i sevdiğini bağırarak itiraf eder. Eve geldiklerinde Jagdish yorgun olduğunu söyleyip yatar. Jagdish gece düşüncelere dalar. Sanchi de onun  hediye ettiği Sari’yi giyer ve ona sürpriz yapmak ister. Bu sırada Anandi Jagdsh’in yanına gelir ve artık Ganga’yı unutmalısın sen nişanlısın der.

Jagdish artık Ganga’yı sevdiğini anlar. Fakat bunu kimseye söylememeye karar verir. Arkasını dönünce sari giyen Sanchi’yi görür. Jagdish, Ganga’yı hayal eder. Sanchi onun kollarından tutarak öpmek ister. Jagdish Sanchi’yi iteler ve oradan uzaklaşır. Sanchi sersemleyerek ağlamaya başlar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 344. Bölüm Özeti 17 Ağustos Cumartesi Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Hayırlı bayramlar
    Kurban bayramınız mübarek olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.