İkimizin Yerine 343. Bölüm Özeti 16 Ağustos Cuma Fragmanı

Jagdish Ganga’yı ziyarete gider. Ganga buraya neden geldin diye sorar. Jagdish ziyarete gelmemde bir sakınca mı var diye sorar. Ganga lafı değiştirir. Jagdish, Ganga ve Manu’ya hediyeler verir. Ganga çok duygulanır Jagdish oruç ile ilgili konuşurken bir kız, oruca başlamışsa bunu ölene kadar sürdürmesi gerekir der. Sanchi de Kaliyani’yi arar ve Jagdish için oruç tutacağını söyler. Kaliyani bu durumdan çok memnun olur.

İkimizin Yerine 16 Ağustos Cuma Özeti

Anandi, Sanchi’ye orucun nasıl tutulacağını öğretir. Sumitra da Jagdish’in herşeyi bırakarak, Mangalor’a gitmesine sinirlenir. Kaliyani, Gehna’ya yiyecek bir şeyler getirir fakat Gehna da, oruç tutacağını söyler.  Kaliyani bebek için güçlü olmalısın diyerek yemek yemesini ister. Basant da onunla aynı fikirdedir. Sanchi, Jagdish’i arayarak, senin için oruç tutacağım der. Jagdish şaşırır. Daha sonra Ganga ile birlikte Mangalor’da olduğunu söyler.

Sanchi duruma sinirlenir ve onunla nasıl bir ilişkin var diye sorar. Jagdish de sinirlenerek telefonu kapatır. Daha sonra Jagdish yeniden Sanchi’yi arar ve Ganga’ya karşı bazı sorumluluklarım var der, bu nedenle geldiğini belirtir. Sanchi halen, sinirli olsa da susmayı tercih eder. Sanchi meyve tabağı hazırlayarak, salona gider.

Anandi ve Iravati Salonda konuşurlarken Sanchi yanlarına gelerek, meyve yemeye başlar. Anandi ne yapıyorsun, oruçluyken bunları yiyemezsin der. Sanchi senin kadar güçlü iradem yok açlığını kontrol edemiyorum der.

Jagdish, Ganga’nın evindedir ve arkadaşlarıyla sohbet etmektedirler. Jagdish’in arkadaşları Ganga ile ilgili güzel şeyler söylerler. Sınıfın en zeki kızı olduğunu anlatırlar. Sanchi ağlarken Iravati onu görür ve neden ağladığını sorar. Sanchi, Jagdish’in Ganga’yı görmeye gittiğini anlatır. Iravati demek, bu nedenle orucunu bozduğun der. Iravati bu durumu ailesiyle görüşeceğini belirtir.

Sanchi hayır bunda Jagdish’in suçu yok der. Ganga’nın yüzünden Jagdish’in kraya gittiğini söyler. Anandi konuşmaları duyar ve Jagdiş’in oraya Ganga ile bir ilişkisi olduğu için değil, ona yardım etmek için gittiğini söyler. Oruçlu olduklarını hatırlatarak bunları daha sonra konuşalım der.

Oruçları açma zamanı geliğinde erkekler eşlerini salıncakta sallar. Sanchi çok kıskanır. Odasına giderek eşyaları sağa sola fırlatır. Ganga Jagdish2in hediye ettiği sari ile karşısına çıkar. Jagdish ona hayran kalır. Ganga oruç için hazırlık yapacağını söyler. Ganga Jgdish’in karşısında ritüelleri yapar. Kadınlar erkeklerin su vermesiyle oruçlarını açarlar. Jagdish, Ganga ve Manu’ya bakarak gülümser.

Iravati, Jagdish’in Ganga’nın yanına gitmesinden rahatsızdır. İkisinin o kadar yakın olmasının doğru olmadığını söyler. Menakshi endişelenme diyerek üzgün bir şekilde ayrılır. Bu sırada Anandi içeri girer. O da Jagdish’in yanlış yaptığını düşünmektedir. Ganga ve Jagdish bir restorana giderler.

Ganga iki şeyi çok merak ediyorum, ilk olarak neden buraya geldik der. Jagdish yemek yemek için geldiklerini söyler. Garson gelerek, ne istediklerini sorar. Ganga Ne yemek istediğini bir türlü anlatamaz Jagdish dosa sipariş eder. Ganga işte bunu demek istiyorum onlarla aynı dilde konuşmuyoruz, der. Jagdish, Ganga’nın istediği yemeği telefondan çevirisini yapar ve bu şekilde sipariş vermesini söyler. Garson gelince Ganga, Jagdish’in söylediği kelimeleri söyler. Garson anladım der. Giderken kahve istermisiniz diye sorar. Ganga derdini anlatabildiği için mutlu olur.

Anandi, Shiv’e Sanchi neden erken ayrıldı diye sorar. Iravati ve Menakshi arasındaki konuşmayı anlatır. Shiv, Jagdish ile nişandan önce konuştuğunu ve onun dürüstlüğüne inandığını söyler. Iravati, Jagdish’in evini arar. Telefonu Sumitra açar. Iravati hemen Jagdish’in nerede olduğunu sorar. Sumitra cevap vermeyince Ganga’nın yanına mı gitti der. Sumira, Ganga ve oğlu için Jagdish’in sorumlulukları vardı bu nedenle onları görmek için gitti der.

Iravati birilerinin iyiliğini düşünmek iyi bir şey fakat oğlunuz şuanda başka biriyle nişanlı der. Bu durumun yanlış anlaşılmalara sebep olabileceğini söyler. Jagdish döndüğünde onunla konuşacağım, der. Sumitra cevap vermez. Jagdish doktor arkadaşlarıyla görüşür. Ganga da yanında onu izlemektedir. Arkadaşları onun pazar günü gideceğini öğrenince biraz daha kalmasını isterler. Jagdish hastanede işleri olduğunu söyler.

Chanda, Anandi’ye bazı erkeklerin içkiyi bıraktığını fakat çoğunun hala içtiğini söyler. Anandi parayı nereden bulduklarını sorar. Chanda kadınların kazandıkları paradan aldıklarını söyler. Anandi, Chada’ya banka hesabı açmasını öğretir.

Sanchi nişan fotoğraflarına bakarken Sumitra onu arar. Jagdish’in Mangalor’a giderek yanlış yaptığını söyler. Jagdish geldiğinde onunla konuşacağım der. Anandi sosyal sorumluluk projesi için kadınlara kapı önünde pazar yeri açtırır. Ertesi sabah Anandi çok heyecanlıdır. Shiv onu sakinleştirirken Anandi tek tek pazardaki kadınlarla ilgilenir. Chanda ile kocası da pazar yerindedir.

Chanda paraları sayarken, bir bölümünü yere düşürür. Kocası hemen düşen paraları alır. Anandi onları izlemektedir. Kocası düşen paraları Chanda’ya geri verir. Anandi mutlu olur. Sanchi de meyve suyu ile pazar yerine gelir ve böyle varoşlarla ne işim var diye içinden geçirir. Yakınca sahte davranışlar sona erecek der. Bu sırada pazara kılıksız adamlar gelerek kendi aralarında kavgaya başlarlar. Adamlar bütün tezgahları dağıtırlar. Birbirlerine taş fırlatırken Sançi’nin kafasına taş isabet eder.

Shiv hemen gelerek adamları etkisiz hale getirir. Adamlar bizi bir bar sahibi yolladı der. Anandi daha önceleri, tartıştığı ve polisin, barını kapattığı adama hatırlar. Iravati, Anandi’ye tepki gösterir. Senin yüzünden Sanchi gözünü kaybedecekti der. Sanchi’yi alarak oradan gider. Anandi bu duruma çok üzülür…

dizibilgi google play