İkimizin Yerine 342. Bölüm Özeti 15 Ağustos Perşembe Fragmanı

Burak 08 Ağu 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish’in nişan için gelmesini bekleyen aileler sabırsızlanmaya başlarlar. Jagdish’in Ailesi de umutsuz bir şekilde beklemektedir. Kara kara, bunu Sanchi’nin ailesine nasıl anlatacaklarını düşünürler. Kaliyani tam her şeyi anlatmak üzereyken, Jagdish görünür. Dadu nişan günüde mi çalışıyorsun diye ona takılır.

İkimizin Yerine 15 Ağustos Perşembe Özeti

Jagdish, Kaliyani’den özür dilerken Kaliyani şimdilik sana bir şey sormayacağım diyerek gidip hazırlanmasını söyler. Jagdish Odasına çıkarken Anandi de arkasından gelir. Anandi, Ganga ile buluşmak için mi gittin diye sorar. Jagdish evet anlamında başını sallar. Anandi en azından telefonlara cevap vermeliydin der. Jagdish telefonunu evde unuttuğunu söyler. Anandi insanların senin için ne kadar endişelendiğini görmüyor musun der. Jagdish özür diler ve ailemin isteklerini yerine getireceğim der.

Anandi tekrar aşağı inerken, Jagdish’in Ganga’yı sevip sevmediğini merak eder. Ganga ylda sürekli Jagdish’i düşünmektedir. Jagdsh’i ve arkamdaki her şeyi bıraktım der. Acaba bir daha onu görebilecek miyim diye düşünür. Shiv, Jagdish’in yanına gelerek son kez Sanchi ile aranızda herhangi bir sorun var mı diye sorar. Nişanı herhangi bir baskı altında yapmıyorsun değil mi der. Jagdish merak etme der. Shiv şimdi içim daha rahat der ve  ayrılır.

Jagdish hayatımın bu en önemli gününde herkes mutluyken ben neden mutlu değilim diye düşünür. Jagdish salona inerken, rahip gelir ve bu tarihin nişan, tarih için uygun olduğunu kim söyledi der. Anandi, Udaipur’da bir rahibin söylediğini belirtir. Artık düzeltmek için çok geç bu nişan yapılacak der.

Nişan töreni yapılır. Ganga, Jetsar sınırını geçmiştir. Nişanın ardından Anandi ve ailesi ayrılırken Sumitra da oğlunu över. Boş yere senin üzerine gelmişim der. Anandi’nin ailesinin önünde bizleri küçük düşürmedin der. Jagdish teşekküre gerek yok, ailem için herşeyi yaparım der. Sanchi’nin evinde de herkes çok mutludur. Mahi de gelerek nişana katılamadığı için üzgün olduğunu söyler.

Dadu, Sanchi’nin nişanını yaptık artık sıra sende der. Mahi hemen Ashima’yı hatırlar. Dadu daha sonra Sanchi’ye döner ve Anandi’den öğrenebildiğin herşeyi öğren ve gittiğin yerde rezil olma der. Mahi de Sanchi ile dalga geçer.

Nandu okuldan geldikten sonra hemen kardeşini sevmeye, gider. Oyuncaklardan birini kardeşin üzerine düşürünce, Gehna ona kızar ve daha dikkatli olmasını söyler. Nandu ağlamaya başlayınca Kaliyani onu tatlı bir dille uyarır ve tatlı yemeye gitmesini söyler. Nandu gittikten sonra Kaliyani, Gehna’ya ona bu şekilde bağırırsan kardeşini kıskanabilir der. Gehna haklı olduğunu söyler.

Jagdish telefonda Ganga ile konuşur. Ganga nişanı sorar. Jagdish geç kalmadan nişanı tamamladığını söyler. Ganga, Manu’nun ilk defa trene bindiğini söyler. ikisi de oldukça duygusaldır. Ganga gözyaşlarını tutamaz. Jagdish sonra tekrar arayacağını söyleyerek, kapatır. Sanchi ritüeller gereği aile üyelerine rakhi bağlar. Diğerleri de Sanchi için aldıkları hediyeleri verir.

Sanchi, Mahi’nin aldığı sariyi görünce çok öfkelenir. Bunu giymemi nasıl istersin diye tepki gösterir. Sanchi’nin tepkisi herkesi şoka uğratır. Sanchi hatasını fark eder ve sarinin  rengini beğenmediğini söyleyerek kıvırmaya çalışır. Fakat aile üyeleri, pek de ikna olmazlar. Sanchi, Mahi’den özür diler. Dadu eğer rengini beğenmediysen değiştirebilirsin der.  Sanchi Mahi’nin aldığı sariyi giyeceğim der. Sanchi, Anandi’nin yüzünün asık olduğunu fark eder.

Anandi herkesten özür diler ve odasına çıkar. Ertesi sabah Jagdish uyandığında Makhan elinde çayla birlikte gelir. Bahirav doğduğundan beri herkes onunla meşgul olduğu için çayı ben getirdim der. Çocuk dünyaya getirmenin çok güzel birşey olduğunu, ilk mutluluğu Manu ile yaşadıklarını söyleyince Jagdish yine derin düşüncelere dalar.

Daha sonra Jagdish, Ganga ile telefonda görüşür. Manu’yu sorar ve kaldığınız yer nasıl der. Gagna iyi olduklarını söyler ve alışmaya çalışıyoruz der. Jagdish telefonu kapattıktan sonra bir süre düşünür ve bir yeri arar. Anandi, Kaliyani tarafından gönderilen hediyeleri alır. Bunun yakında yapılacak oruç için gönderildiğini söyler.

Sanchi düğüne kadar her şeyi öğreneceğim der. Iravati oruç tutmanın zorluklarından bahseder. Sanchi, Jagdish için, bunun da üstesinden geleceğini söyler. Kadınlar bu konuşmalardan memnun olur.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 342. Bölüm Özeti 15 Ağustos Perşembe Fragmanı” üzerine 2 yorum

  1. Nurcemal Ereshova dedi ki:

    Bizde cok Memnunuz ikimizin yerine diziden ama Anandi cok abartiyo

  2. Suraŷ dedi ki:

    Salam siziñ diziñiz biziñ maşgalamyz çok begendi size hemme rollarda çalyşŷan artistlere sag bolsynlar şeŷle dizileri hasda kop bolsyn!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.