İkimizin Yerine 341. Bölüm Özeti 14 Ağustos Çarşamba Fragmanı

Burak 06 Ağu 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish ve Gagna hastanede çalışmaya devam ederken, Jagdish ona soğuk davranmaktadır. Ganga ayın onbeşi geldiğinde oğlunu erken yatırır. Ertesi gün buradan çok uzaklara gideceklerdir. Kaliyani, Nadu’dan erken yatmasını ister. Nandu biraz daha bebekle oynamak istiyorum der. Gehna sen küçükken seninle en çok Kaliyani oynardı deyince Nandu, Manu’yu hatırlar ve yanında olmadığı için hayal kırıklığına uğrar.

İkimizin Yerine 14 Ağustos Çarşamba Özeti

Kaliyani ertesi gün Şekar ailesi için bütün hazırlıkları bizzat kendisi yapar. Sumitra gelerek, nişanı dört gözle bekliyorum der ve daha sonra da Sanchi’nin sınavları bitince düğünü gerçekleştireceklerini söyler. Nandu, Anandi ve Sanchi ne zaman gelecekler diye sorar. Bu sırada onlar gelirler. Nandu, Anandi’ye kız kardeşim ne kadar güzel olmuşlar der. Anandi ve Sanchi diğerlerini selamlar.

Sanchi, Kaliyani’den Jagdish’i görmek için izin ister. Kaliyani onun odasında olduğunu söyler ve yanına gidebilirsin der. Jagdish dalgın bir şekilde düşünmektedir. Sanchi gelerek elleriyle gözünü kapatır. Jagdish onun Sanchi olduğunu anlar. Sanchi nereden anladın diye sorar. Jagdish bunu  senden başkası yapmaz da ondan der. Bu sırada Anandi gelir ve Jagdish’e nasıl olduğunu sorar. Sanchi bu duruma biraz bozulsa da belli etmez.

Anandi şimdi konuşmaları kısa keserek ritüeller için hazırlanmamız gerekiyor der. Sanchi eski gelenekleri gerçekleştirmek zorunda olduğu için kızgın bir şekilde odadan ayrılır. Anandi, Jagdish’e neden üzgün olduğunu sorar. Jagdish bu gün Ganga Mangolar’a gidecek der. Sumitra ile konuştuklarını söylemek üzereyken Sumitra içeri girer ve Jagdish’e ne giyeceksin diye sorar.  Jagdish sıradan kıyafetler giyeceğini belirtir. Sumitra Senin için çok güzel bir elbise diktim onu giyer misin der. Poja için onları çağırırlar.

Ganga ve Manu hastane koğuşundan ayrılır.  Ganga, Jagdish nasılsa bana yüz vermiyordu diyerek ayrılmak kolay olacak diye düşünür. Jagdish hayallere dalmış bir şekilde Jagdish’in kendisine daha önceden yazdığı mektubu hatırlamaktadır. Onun için aldığı oyuncak ayıcığa bakar.  Ganga ise hastane personeliyle vedalaşmaktadır. Jagdish’in odasına girer ve boş sandalyesine bakarark verdiğin destekler için teşekkkür ederim der.

Ssanchi’nin ailesi hediyeleri hazırlarken Mahi gelir. Alok ona bir kaç günden bu yana düşünceli gözüktüğünü söyler. Mahi iyiyim der. Dadu, Shiv evlendikten sonra sıra Mahi’ye geldi ama kimse ona sormuyor der. Dadu ona nişanda bir kız seçmesini söyler. Çifte düğünümüz olsun der. Herkes gülerken Mahi oradan ayrılır.

Sanchi elbisesini hazırlayan Anandi’ye teşekkür eder. Anandi herkesin gözü senin üzerinde olacak der. Kimse umurumda değil Jagdish beğensin yeter der. Elbisesini ona göstereceğini söyler. Anandi eğer gösterirsen sürprizi kaçar, der.

Mahi, Ashima’yı düşünmektedir. Neden haber vermeden beni terk ettin der. Şimdi nişanda bana kiminle ilgilendiğimi soracaklar der. Mahi bu şekilde ağlarken birden telefonu çalar ve şok olur. Anandi ve Sanchi ritüellere gelirler. Sanchi, Jagdish de gelsin deyince herkes güler. Buraya erkeklerin gelemeyeceğini söylerler. Sanchi bunu bilmiyordum diyerek özür diler. Kaliyani ben sana tüm ritüelleri öğreteceğim der.

Jagdish oyuncak ayıya bakmaya devam eder ve Ganga’ya şimdi çoktan gitmiş olmalısın der. Neden seni bu kadar düşünüyorum ki diye söylenir. Daha sonra kararını verir senin yanında olmalıyım der. Ganga ayrılmaya hazırlanırken, bir araba sesi duyulur. Ganga heyecanlı bir şekilde Jagdish mi diye bakar fakat başka bir araba görünce üzülür. Şoföre gidelim der.

 

Gehna ritüelleri gerçekleştirirken Sanchi sıkılır ve ne zaman nişana geçeceğiz diye düşünür. Jagdish motoruyla hastaneye gelerek, Ganga’yı sorar. Lal Sing onun ayrıldığını söyler. Jagdish motoruna atlar ve Ganga’yı aramaya başlar. Ganga bir köye gelerek arabadan iner. Yola bakınır. Onu Ghanshiyam isimli biri karşılar ve doktor da gelecek mi diye sorar. Ganga hayır der.

Ritüeller devam ederken Gehna’nın bebeğine isim koymak için Anandi’ye danışırlar. Anandi bebeğe Bhravi ismini verir. Ghanshiyam acele etmelerini ister otobüs kalkmak üzeredir. Haveli’de Makhan heryeri aradığını fakat Jagdish’i bulamadığını söyler. Sumitra endişelenir ve onun Ganga ile birlikte gitmiş olabileceğini tahmin eder. Bairon’u arar. Bairon da Jagdish’e ulaşamadığını söyler ve bundan şimdilik kimseye bahsetme der.

Ganga otobüs durağına gelir ve şoförlerin, grevde olduğunu öğrenir. Jagdish ise halen onu aramaktadır. Ghansiyam bir kamyonu durdurur. Ganga kamyonun kasasına biner giderlerken kamyon aniden durur. Ganga ne olduğunu anlamak için dışarı baktığında Jagdish’i  görür. Ona neden geldiğini sorar. Jagdish, Manu’nun oyuncak ayısını vermek için geldim der. Birbirlerine bakarlarken Ghansiyam araya girer ve geç kalıyoruz der.

Jagdish, Mangalor’a gittiğinde beni ara der. Jagdish araba uzaklaşırken, ağlamaya başlar. Sumitra, Anandi’ye Jagdish’in kayıp olduğunu söyler. Anandi, Sanchi’nin ailesi gelmeden onu bulmalıyız der ve bu sırada kapı çalar. Sanchi’nin ailesi gelmiştir. Jagdish’in ailesi onları oyalarken Bairon ve Basant, Jagdish’i aramaktadır. Shiv artık bahane üretmeye gerek yok der ve gerçeği söyleyin der. Kaliyani Tam her şeyi anlatmak üzereyken Jadish içeri girer…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 341. Bölüm Özeti 14 Ağustos Çarşamba Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Harika bir dizi hem tekrarını HEMDE kendini SEYREDİP çok seviyorum TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.