İkimizin Yerine 340. Bölüm Özeti 13 Ağustos Salı Fragmanı

Burak 05 Ağu 2019 İkimizin Yerine  0

Chanda, Anandi’yi arar. Anandi evdekilere durumu anlatarak ayrılır. Bütün kadınlar toplanarak Anandi’yi beklemektedirler. Anandi, Chanda’nın kocasını hiç değişmediğini öğrenir. Diğer bütün kadınlar da kocalarından şikayetçidirler. Anandi artık harekete geçme zamanı geldi diyerek bu adamların içki içtiği mekana, kadınlarla birlikte gider. Adamlar kadınları karşılarında görünce şok olurlar. Anandi diğer kadınlara, bira diye bağırır.

İkimizin Yerine 13 Ağustos Salı Özeti

Jagdish, Manu ile oynarken Sanchi arar ve Manu’nun sesi duyulur. Sanchi sinirlenir ve nişan tarihini söylemek ister ancak Iravati’nin sözlerini düşünür ve vazgeçer. Jagdish, Ganga’nın hemşireliğe kabul edilmesi için Mangolar’a gideceğini söyleyince Sanchi kabalaşmaya başlar. Jagdish Bu konu hakkında bir şey duymak istemiyorum der. Sanchi iyice sinirlenir ve Ganga yüzünden benimle böyle konuşulmasını asla affetmeyeceğim der.

Chanda içkisini içmek üzereyken kocası elini tutar. Bir diğer adamda karısına engel olmak isterken Anandi araya girer ve bir baba ve koca olarak sorumluluğunuzu yerine getirmiş olsaydınız karılarınız böyle davranmazdı der. Barın sahibi Anandi diğer kadınlardan gitmelerini ister. Anandi itiraz eder. Barın sahibi, sosyal projenizi gidin başka bir yerde yapın deyince kadınlar, onun üzerine yürür. Bu sırada polisler gelir.

Polislerde kadınların tarafında yer alır. Soruşturma tamamlanana kadar barı mühürlerler. Kadınlar bu durumdan memnun olur.  Jagdish uyumaya çalıırken Manu ve Ganga’yı düşünür. Onlarla geçirdiği günlerin yeniden gelmesini ister. Iravati, Anandi’ye böyle cesur adımları tek başına atmamasını söyler. Shiv’de Mutlaka yanında olsun der. Menakshi, böyle olursa, Anandi kendi kimliğini ortaya koyamaz der. Dadu da onunla aynı fikirdedir. Iravati eğer onun başına bir şey gelirse sorumlusu sizsiniz der.

Ertesi sabah Sumitra, Jagdish’e çay getirerek nişan tarihini söyler. Jagdish o gün Ganga ile birlikte Manglor’a gideceğini söyler. Sumitra eğer o günü kaırırsak 4 ay beklememiz gerekecek der. Ganga ile başka birisi gidebilir der. Jagdish salona iner ve herkese o gün Ganga ile gideceğini söyler.

Kaliyani, panditin verdiği tarihi hatırlatır. Jagdish, Ganga’nın yeni bir hayata başlaması için ona söz verdim der. Kaliyani ama senin için çok önemli bir gün der. Jagdish, Ganga’nın hayatından daha önemli değil der. Geldiğimde dediğinizi yapacağım söz veriyorum der.

Jagdish eve geldiğinde Kaliyani onunla konuşur. Annen ağlıyor lütfen kararını bir kere daha gözden geçir der. Jagdish, Ganga Jetsar dışında bir yer görmedi eğer onunla gitmezsem zor durumda kalabilir der. Kaliyani ona annesini de düşünmesi gerektiğini söyler. Sanchi, Jagdish’in ailesinin listesini yapacağını söyler. Anandi neden diye sorar. Sanchi onlara nişan hediyesi alacağını söyler.

Ganga, Manu ile ilgilenirken Kaliyani’nin geldiğini görür ve şaşırır. Kaliyani ona nişan tarihi ile Mangalor’a gideceğin tarih çakışıyor der.  Jagdish nişan yerine, seninle birlikte gitmeyi tercih ediyor der. Ganga bu durumdan haberi olmadığını söyler. Kaliyani eğer nişanı ertelersek 4 ay beklememiz gerekecek der. Ganga, Jagdish ile konuşarak, onu nişana gitme konusunda ikna edeceğini söyler. Kaliyani ona teşekkür eder ve bu konuştuklarımız aramızda kalsın der.

Jagdish hastaneye gelerek  Manu ile oynar. Ganga, Kaliyani konuştuğundan habersiz gibi davranır ve nişan tarihini Jagdish’den öğrenir. Ganga nişana gitmesi gerektiğini söyler ve senin mutluluğun benim kursumdan çok daha önemli der. Jagdish evet daha önemli der. Birbirlerine bakarlar. Jagdish tartışmak istemiyorum seninle birlikte gideceğim der.

Ganga o zaman bende kursa gitmem der. Ganga ailen benim için çok şey yaptı, benim yüzümden kursa gitmezsen bana ne derler diye söylenir. Lütfen nişanına git diyerek rica eder. Jagdish bir süre düşündükten sonra tamam der. Sanchi ve ailesi nişan, hazırlıkları yapmaktadırlar. Shiv gelir ve küçük bir aksilik çıktı, nişanı iptal etmek zorundayız der.

Amerika’dan bazı diplomatların geleceğini ve onlarla birlikte olması gerektiğini belirtir. Alok eğer sen gelmezsen nişanı nasıl yapacağız der. Dadu bir yolunu bulamaz mısın diye sorar. Shiv yurt dışından gelecekleri için yapacak bir şey olmadığını söyler. Ssanchi eğer nişan iptal olursa Jagdish ve Ganga’nın birlikte Mangolar’a gitmelerinde hiçbir engel kalmayacak diye düşünür. Sanchi ağlayarak bu nişan ertelenmeyecek der.

Jagdish dışarıda tek başına oturmaktadır. Neden bir iyilik yapmak istediğimde herkes beni sorguluyor diye düşünür. Daha sonra eve gelir ve Kaliyani’ye Mangalor’a gitmekten vazgeçtiğini söyler. Kaliyani mutlu olur ve bu karar herkese mutluluk getirecek der. Sanchi gerekirse tek başıma nişana giderim der. Shiv birini arar ve diplomatlara, sabah kendisinin refakat edeceğini, öğleden sonra da bir başkasının ilgileneceğini söyler. Böylece sorun çözülmüş olur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.