İkimizin Yerine 339. Bölüm Özeti 12 Ağustos Pazartesi Fragmanı

Burak 03 Ağu 2019 İkimizin Yerine  0

Gehna odasına çıkar. Kaliyani ve Sumitra da onu ziyarete gelirler. Kaliyani, Gehna’ya bebek elbisesi verir. Fakat giydirmezler. Jagdish dışarıdan gelen elbiseleri enfeksiyon tehlikesi nedeniyle giydirmediklerini söyler. Kaliyani bunla yeni çıktı eskiden böyle şeyler yoktu der ve Ganga adına gelen bir mektubu Jagdish’e verir. Jagdish zarfı açtığında Ganga’nın boşanma davası için yarın mahkemede olması gerektiğini söyler. Kaliyani bu çok kötü der. Şimdi Ganga’yı nereden bulacağız der.

İkimizin Yerine 12 Ağustos Pazartesi Özeti

Jagdish Ben hallederim deyince Sumitra ne yani sen onun yerini biliyor musun diye sorar. Jagdish demek istediğim yapacak bir şeyler bulurum der. Sumitra o kızla hiçbir şekilde bağlantı kurulmasını istemiyorum der. Jagdish bu kadar yeter diyerek onu susturur. Tartışma büyüyünce Kaliyani araya girer.

Sumitra koridorda Manu’yu görür. Ganga da Manu’yu almak için gelince Sumitra ile karşı karşıya gelir. Jagdish, Gehna’ya yapması gerekenleri anlatırken Sumitra, Ganga ile birlikte içeri girer ve neden bize yalan söyledin diye bağırır. Kaliyani, Ganga’yı görünce sevinirken Jagdish o gece yaşananları anlatır. Sumitra kendi ailene ihanet ettin diyerek onunla nasıl bir ilişkin var diye sorar. Jagdish bunu insanlık için yaptım der.

Sumitra ne zamana kadar böyle davranmaya devam edeceksin der. Jagdish, Ganga’nın Kursu bitene kadar burada kalacağını, kursu bittikten sonra da bu hastanede çalışacağını söyler. İkisi yine tartışmaya başlar.  Basant araya girer ve Ganga bu eve mutluluk getirdi der ve başından geçenleri anlatır. Ganga olmasaydı ne bebeğim ne de karım hayatta olmayabilirdi der. Sumitra bir şey söylemeden oradan ayrılır.

Mahi, Ashima’ya e mail üzerinden bir şeyler yazar. Neden antrenmana gitmediğini sorar. Mahi de Gehna’nın bebeğini sorar. Anandi iyi olduğunu söyler. Mahi, Ashima’nın e mailinin kapalı olduğunu görür. Ashima benden uzaklaşmak için böyle davranıyor diye düşünür.

Jagdish, Ganga’yı hemşirelik, kursunun bulunduğu yere götüreceğini söylerken, Ganga neden benim için bu sıkıntıları çekiyorsun der. Jagdish senin için değil dostum Manu için yapıyorum der. Shiv ve Anandi, Chada’nın evine gelirler. Shiv polis çağırmaları gerektiğini söyler. Anandi eğer polis gelirse onlarla rahat konuşamayız der ve bu olay ilk değil der.

Chanda’nın kocası eve gelir  ve ondan para ister. Kadın, param yok deyince adam, el kaldırır. Anandi onun elini havada yakalar. Chada’nın kocası, bu kim der. Anandi ben bir kadınım ve başka bir kadını korumak için geldim der. Tartışma büyüyünce, etraftan insanlar toplanmaya başlar. Anandi polis çağırır. Chanda, Anandi’den polisi de alarak gitmesini ister.

Anandi, kocan sana böyle davranırken nasıl bu şekilde tepki verirsin deyince adam yumuşar ve bundan sonra karıma iyi davranacağım söz veriyorum der. Çocukları üzerine yemin eder. Anandi polislere dönerek, herkes hata yapabilir sanırım bir şans daha vermeliyiz der. Şikayetini geri aldığını söyler. Polisler giderken Anandi dışarıdaki diğer kadınlarla görüşür. Kadınlar hiç bir şey değişmeyecek, bütün erkekler böyledir der. Anandi Kaderinizi suçlamayın başınıza bir şey gelirse beni arayın der.

Sumitra oğlunun boşanma davasına gitmesine tepki gösterirken Ratan’ın Jagdish’e saldırmasından korkmaktadır. Bairon böyle bir şey olmayacak der. Jagdish kendini koruyabilir der. Sumitra, Ganga belasından ancak Sanchi’nin gelmesiyle kurtulabileceğini düşünür.

Shiv ve Anandi, Chanda hakkında konuşurlar. Anandi bunu gibi kadınlara yardımcı olmak istediğini fakat elinde  fazla bir şey gelmediğini söyler. Shiv belki de dernek kurmalıyız der. Bu şekilde bir çok kadını yönlendirebilirsin der. Ayrıca maddi destek de sağlayabileceğini söyler. Anandi o zaman vakit kaybetmeden çalışmalara başlayalım der. Derneğin ismi ne olacak der. Shiv arkadaş anlamına gelen “Bhalli” ismini koyabiliriz der.

Bu şekilde kadınlara arkadaş gibi yaklaşır ve sorunlarını çözeriz der. Anandi sevinir. Shiv kadınlarla ilgilenirken bizim önceliklerimizi unutma der. Anandi gülümser. Anandi, Shiv’e sarılır ve sen benim ilk önceliğimsin der. Sanchi, Ganga’nın hayatından çıkmasından dolayı mutludur. Anandi’ye şirin gözükmenin zor olduğunu düşünmektedir. Bu dram daha ne kadar devame decek diye düşünür. Sanchi’nin dalgın olması Iravati’nin dikkatini çeker.

 

Neyin var diye sorar. Sançi çok çalışmama rağmen Haveli’ye gidebilecek miyim diye düşünüyordum der. Iravati, Anandi bile senin değiştiğini söylüyor der. Sançi bunu duyduğuna çok sevinir. Mahi , Shiv’den Ashima’nın Londra’daki  telefonunu ister. Londra’da bir kriketçiden malzeme almasını isteyeceğim der. Shiiv ona numarayı verir. Mahi numarayı çevirir ancak telefon kapalıdır. Mahi ona mesaj yolallar fakat mesaj da iletilmez. Mahi ona nasıl ulaşacağım diye düşünmeye başlar.

Ganga’nın boşanma davası başlar. Jagdish de mahkemeye gelmiştir. Duruşma tamamlandığında Ganga boşanır ve Manu’nun velayetini alır. Ratan salondan çıkarken tehditkar bir şekilde Jagdish’e bakar. Ganga sinirlenerek onu tokatlar. Ratan polisler tarafından mahkemeden çıkarılırken Ganga her şey için Jagdish’e teşekkür eder.

Ganga bebeği ile birlikte eve döner. Nandu bebeğin yanına gelerek bir an önce büyü der. Onu bir çok isimle çağırınca Bairon ona bir sürü isim söylersen kafası karışır der. Bebeğe isim bulmasını ister. Gehna, Shanti koyalım der. Bsant ise Devi olabilir der. Kaliyani, Anandi’den isim önermesini ister.

Akşam yemeğinde Jagdish, Ganga en sonunda boşandı der. Herkes çok mutlu olurken Sumitra’nın keyfi kaçmıştır. Jagdish onu hemşire okuluna yerleştireceğini söyler. Sumitra kendi başına gitsin der. Jagdish orası yeni bir yer desteğe ihtiyacı olabilir der. Kaliyani bebeğin isim töreni olacaktı der. Jagdish kalmayı gerçekten isterdim fakat eve gitmem gerekiyor der. İsim töreni bir gün sonra olsaydı mutlaka gelirdim der.

Sumitra sinirli bir şekilde Sanchi’yi arar. Ganga ve Manu’yu gördüğünü söyler. Jagdish isim törenine bile katılmıor  ve Ganga’nın peşinden gidiyor der. Sanchi duyduklarına inanamaz. Jagdish’i göndermemek için bir şeyler yapması gerektiğini düşünür. Rahibin yanına gider ve ona para vererek düğün tarihini ben seçeceğim der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 339. Bölüm Özeti 12 Ağustos Pazartesi Fragmanı” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Seven sevdiğini bırakır mı

  2. Anonim dedi ki:

    Hayat bu kadar zor olmak zorunda mısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.