İkimizin Yerine 338. Bölüm Özeti 11 Ağustos Pazar Fragmanı

Burak 03 Ağu 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish tüm hastane personelini bir köye yollar, hastanede yalnızca bir hemşireyle birlikte Ganga’yı bırakır. Hemşireye, eğer hastalarla başa çıkamazsan Ganga’dan yardım alabilirsin der. Mahi ve Ashima geceyi birlikte geçirirler. Ashima ağlarken Mahi’nin telefonu romantik bir şarkı çalar, Ashima sinirlenerek telefonu kapatmasını söyler.

İkimizin Yerine 11 Ağustos Pazar Özeti

Mahi onunla yakınlaşmaya çalışırken Ashima etrafa sinirle bir şeyler fırlatır. Mahi odadan çıkar Ashima ise bunu Shiv’in küçük kardeşiyle nasıl yapabilirim diye ağlar. Anandi mutfağa girmeden hemen önce Sanchi girerek yemek yapıyormuş gibi görünür. Anandi mutfağa girdiğinde Haveli’de iyi bir gelin olur mıyım sence diye sorar. Anandi orada bu yemeği çok severler bu yemeği yapmayı öğrenmeden, orada iyi bir gelin olamazsın der. Sanchi üzülür ve bu yemeği yapmayı mutlaka öğreneceğim der.

Sanchi yemeği yaparak sofraya getirir. Dadu önceleri yaşadığı bir olayı anlatır. Kolejde çok güzel bir kız gördüm ve ceza almak pahasına ona gül verdim der. Karşılığında bir tokat beklerken, o bana teşekkür etti der. Sanchi yani sen daha önceden başka bir kadınamı aşık oldun diye sorar. Dadu hayır o kız senin babaannen der. Sanchi’nin yaptığı yemeği gösterir ve o da bu yemeği çok güzel yapardı der.

Dadu yemeği tadar ve 9 puan verir. 10 puanı, yalnızca babaannen alabilir der. Sanchi, Anandi sayesinde çok sayıda yemek yapmayı öğreneceğini söylerken Anandi de Sanchi’yi över. Iravati, Sanchi ile gurur duyduğunu söyleyerek onu öper. Kaliyani , Bairon ve Sumitra işlev için Sugna’nın evine giderler. Basant ile Gehna ise evde kalırlar. Gehna’nın durumu kötüleşince Basant hemen Jagdish’i arar. Fakat Jagdish, Sanchi ile konuşmaktadır ve ona ulaşamaz.

Basant hastaneyi arar fakat kimse cevap vermez. Kaliyani’yi aramaya karar verir. Kaliyani de evdeki işlevin sesinden telefonu duymaz.  Bu sırada bir hemşire gelir ve Lal Sing isminde birinin durumunun çok kötü olduğunu ve köye gitmeleri gerektiğini söyler. Jagdish hemen ekibini toplayıp köye gider.  Giderken telefonunu çantasına koyar.

Basant çaresiz bir şekilde karısını hastaneye götürür. Hastaneye geldiklerinde, hemşire, hastanede Ganga ve kendisinden başka kimse olmadığını söyler. Jagdish Tedaviyi tamamladıktan sonra hastaneye dönmeye çalışır fakat bu kezde arabaları bozulur. Jagdish telefonunu aldığında Basant’dan çok sayıda cevapsız çağrı geldiğini görür. Hemen Basant’ı  arar.

Jagdish, Ganga’ya doğum hakkında bilgiler verirken Ganga’da doğum ile ilgili videoları seyretmektedir. Daha sonra Gehna’yı doğuma alır ve bebeği doğurmayı başarır. Jagdish telefonda, bebeğin sesini duyunca çok mutlu olur.  Basant derin bir nefes alırken Gehna da çok mutludur.

Jagdish hastaneye gelir. Basant onu görünce koşarak ona sarılır. Ganga’ya karşı çok mahçup olduğunu söyler ve ondan özür diler. Jagdish, Ganga burada kalacak ve eğitimini burada tamamlayacak der. Bu durumdan kimsenin haberi olmamasını ister. Aralarında anlaşırlar. Basant, Bairon’u arayarak bir bebeklerinin olduğu haberini verir.

Mahi, Ashima’yı hayal ederken, onu çok sevdiğini düşünür. Asima ise Shiv’in kardeşiyle yakınlaştığı için kendisini suçlamaktadır. Mahi, Ashima ile konuşmak ister. Önce telefon açmaya karar verir fakat daha sonra yüz yüze görüşmenin daha iyi olacağını düşünür. Ashima ise Londra’ya dönmek için rezervasyon yaptırmaktadır.

Kaliyani ve ailesi hastaneye gelirler. Ganga ve Manu, hemen kabine gizlenirler. Nandu bebeğin çok tatlı olduğunu söylerken, böyle gibi güzel bir torun doğurduğu için Gehna’ya teşekkür eder.  Kaliyani bebeğin erken doğduğunu söyler. Hemşire, önemli bir şok yaşandığı zaman erken doğum olabileceğini belirtir. Kaliyani Ratan olayının şokunu hala atlatamadık der.

Kaliyani doğumu yapan hemşire, nerede diye sorar. Jagdish çoktan ayrıldığını söyler. Kaliyani isminin ne olduğunu sorar. Jagdish, Geta diye uydurur. Ganga kabinde gülümser. Kaliyani haberi Anandi ile paylaşacağını söyler. Anandi geç saatte telefonu çalınca önce endişelenir fakat daha sonra haberi öğrenince çok mutlu olur. Shiv, Basant’ın iki çocuğu oldu ama bizde hala bir çocuk bile yok der. Anandi utanır.

Ertesi gün Iravati, Sanchi’de yaşanan değişimden bahseder ve artık Haveli’ye gitme zamanının geldiğini belirtir. Anandi onu destekler ve Sanchi’de ki  değişimleri, bende fark ettim der. Iravti, Anandi’ye sarılır. Sanchi’ye anlayış gösterdiğin için teşekkür ederim der. Shiv her iki aile içinde güzel zamanların yaşandığını belirtir. Gehna’nın bebeğinden bahsederek mutlu olurlar.

Mahi, Ashima’nın evine gelir ancak kapının kilitli olduğunu görür. Komşularından onun, Londra’ya gittiğini öğrenir. Ganga, Gehna’nın bacaklarına masaj yaparken Gehna bebeğin nasıl olduğunu sorar. Ganga diğer bebeklerin yanında olduğunu ve durumunun iyi olduğunu söyler. Ona bebeği göstereceğini söyler.

Anandi Mutfakta hizmetçi Nahhu’dan perdeleri değiştirmesini ister. Nathu perdelerin yıkanması ve ütülenmesi için Chanda’ya vermiştik fakat hala gelmedi der. Onun tembellik yaptığını söyler. Anandi, Chada’nın kocasıyla ilgili problemleri olduğunu hatırlar ve onun evinin nerede olduğunu sorar. Nathu bilmiyorum fakat bekçi biliyordur der.

Sanchi, Jagdish’in evini arar. Gehna’nın bebeğinden dolayı çok mutlu olduğunu Sumitra ile  paylaşır. Ganga’nın nerede olduğunu sorar. Sumitra evi terkettiğini söyler. Sanchi çok mutlu olduğunu söyleyerek, bunun herkes için iyi bir haber olduğunu belirtir. Sumitra ben de aynı fikirdeyim der. …

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.