İkimizin Yerine 337. Bölüm Özeti 10 Ağustos Cumartesi Fragmanı

Jagdsih, Mannu ile zaman geçirmek istediğini söyler fakat kimse sesini çıkaramaz. Jagdisg, Ganga’nın odasına gittiğinde bir mektup görür. Gagna, Jagdish için bir teşekkür mektubu bırakmış ve ben senin desteğini hak etmiyorum yazmıştır. Jagdish’in gözleri dolar ve  neden böyle bir şey yaptın ki diye söylenir.

İkimizin Yerine 10 Ağustos Cumartesi Özeti

Bairon salona gelir ve Ganga’yı sorar. Jagdish gelir ve onun sorusunu cevaplar. Gitmesine neden izin verdiniz der. Sumitra o gitmek için bizden izin istemedi der. Jagdish, Kaliyani’ye döner ve onun gidişine neden engel olmadın diye sorar. Kaliyani o kararlıydı ne yaparsak yapalım gitmesine engel olamazdık der.

Jagdish eğer Anandi veya Sugna gitmiş olsaydı, aynı şekilde mi davranırdınız diye sorar. Sumitra o Anandi ya da Sugna değil der. O bizim evimizde yaşayan sıradan bir insandı der. Jagdish, Gagna’yı aramaya çıkar. Bairon, Basant’a döner ve sen neden bıraktın der. Basant gitmesini istemedim fakat Kaliyani müsaade edince bir şey diyemedim der. Bairon odasına gider.

Anandi, Ratan olayının hala etkisindedir ve ağlamaktadır. Sanchi ondan, gözyaşlarını silmesini ister. Senin sayende ailemiz kurtuldu der. Shiv yarın sabah Jetsar’a gideceğim der. Sanchi bende geleceğim der. Menakshi ve Iravati bir odada sohbet ederlerken, Sanchi gelir ve olanlara hala inanamıyorum diyerek Anandi’yi över. Gagna’nın başka bir yerde yaşaması gerektiğini söyler. Shiv de bir çok insana yardım ediyor ancak onları alıp eve getirmiyor der. Iravati haklı olduğunu söyler.

Menakshi ise öyle olmadığını düşünür ve Gagna’nın o eve nasıl şartlarla geldiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz der. Sanchi, Ganga yüzünden evdeki herkes ölebilirdi der. Iravati, Jagdish’in ailesiyle görüşeceğini söyler. Ganga yağmurun altında, çocuğuyla yürürken Jagdish ile geçirdiği günleri hatırlayarak mutlu olur. Jagdish her yerde Ganga’yı aramaktadır.

Ganga dalgın bir şekilde yürümektedir bu sırada bir kamyon, onun üzerine doğru gitmektedir. Kamyonu görünce çığlık atar. Sanchi, Anandi için yemek getirir ve Ganga için üzgün olduğunu söyler. Anandi de onunla aynı fikirdedir. Umarım Jagdish ve ailesi onu suçlamaz der. Anandi olduğunda onu arayacağım der. Shiv gelirken Sanchi, Anandi’ye sarılarak, kendine çok iyi bak der. Anandi şaşırır.

Sanchi giderken Anandi’ye kocana yemek yedirmeyi unutma der. Sanchi giderken Shiv onun değiştiğine inandığını söyler. Anandi şaşkın bir şekilde başını sallar. Jagdish eve gelir. Herkes Ganga’yı sorar. Fakat Jagdish cevap vermez ve odasın gider. Sumitra ona yemek götürür. Sabahtan beri bir şey yemedin der.

Jagdish yemek istemeyince Sumitra ısrar eder. Gehna çığlık atarak uyanır ve kabus gördüğün söyler. Basant onu sakinleştirmeye çalışır. Ertesi gün Shiv ve Anandi , Jagdish’in evine gelirler. Ganga’yı sorarlar. Bairon onun gittiğini söyler. Anandi kızar ve oğlunu bile sizi kurtarmak için feda eden birini nasıl gönderirsiniz der. Şimdi Manu’nun karnı açıkmıştır zavallı der…

Sumitra her şeyi, ailesinin iyiliği için yaptığını söyler. Anandi, Jagdish ve Bairon ise gelip beni suçluyorlar der. Kaliyani ise kimse seni suçlamıyor yalnızca olayın şokunu henüz atlatamadık der. Bir kaç gün içinde herşey düzelecek der. Jagdish, Anandi ve Shiv’i bir yere getirir. Anandi burada yalnızca hastane personeli kalıyor bizi neden getirdin der. Jagdish birazdan öğreneceklerini söyler.

Anandi ve Shiv, Ganga ile Manu’yu karşılarında görünce çok şaşırırlar. Anandi, Gagna’ya sarılarak bizi neden terk ettin der. Manu’yu hiç mi düşünmedin diye kızar. Gagna onların hepsini düşündüm fakat başka çarem yoktu der. Ben o eve sadece huzursuzluk getirdim der.

Jagdish ayrıldığı gün onu aramaya gittim ve neredeyse bir kamyonun altında kalacaktı son anda kurtardım der. Shiv, Ganga’ya kızar. Eğer başına bir şey gelseydi Jagdish ve ailesi kendini suçlayacaktı der. Anandi artık her şey sona erdi der. Ganga’dan eve dönmesini ister. Ganga Jagdish’e bakar.

Jagdish hemşirelik eğitimini tamamlayana kadar burada kalması daha uygun olacaktır der. Anandi de ona katılır. Daha sonra Anandi ve Shiv yemek yemeye giderler. Shiv dalgın görününce Anandi neler olduğunu sorar. Shiv fakir biri anne ve babasını arıyor der. Anandi kim olduğunu sorar. Shiv yakında evimizde doğacak olan bebek der. Anandi utanır.

Mahi ve Ashima arasındaki yakınlaşma devam etmektedir. Mahi, Ashima için bir kolye alarak onu Ashima’ya takar. İkisi daha sonra bir yere giderek eğlenirler. Romantik dakikalar yaşanır…