İkimizin Yerine 334. Bölüm Özeti 7 Ağustos Çarşamba Fragmanı

Burak 30 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Iravati’nin sözlerine sinirlenir. Menaksi’de artık geri dönüş çok zor der.  Shiv, Anandi’nin daha öncede bu evliliğe karşı olduğunu ve bununla ilgili bazı görüşmeler gerçekleştirdiğini söyler. Jetsar’a gittikleri zaman Jagdish’in kabul etmeyeceğini düşünüyorduk fakat kabul edince bizleri şaşırttı der. Yine de hiçbir şey için geç olmadığını söyler. Aile bir kez daha düşünmeye karar verir.

İkimizin Yerine 7 Ağustos Çarşamba Özeti

Sanchi telefonunu almak için geri dönünce, konuşulanları duyar. Anandi’nin çok zeki biri olduğunu düşünerek bu konuda onu da ikna etmeliyim der. Gagna tapınağa gider. Onu gören Rata’nın adamları, çocuğu almak için hemen harekete geçerler. Gagna bir işle oyalanırken adamlar çocuğu almak için hamle yaparlar. Bu sırada kadınlar çocuğu kucağına alır ve adamlar durmak zorunda kalır.

Gagna çocuğunu kucağına alıp yürürken takip edildiğini  fark eder. Biryerde beklerken, artık buradan gitmesi gerektiğini düşünmektedir. Shiv uyandığında Anandi’yi karşısında görür. Romantik anlar yaşanırken kapı çalar. Anandi kapıyı açtığında karşısında Sanchi’yi görür. Elinde çaylar vardır. Jagdish ile evlendikten sonra bu artık benim sorumluluğum olacağı için buna şimdiden alışmaya çalışıyorum der.

Kaliyani, Bairon ve Basant fonksiyon hazırlığı yapmaktadır. Kaliyani, Shiv ailesini de davet etmek için Anandi’yi arar. Dadu , Sanchi ve Jagdish’in ilişkileri nedeniyle gitmemiz gerekiyor der. Iravati sadece kadınların davetli olduğunu ve gitmeleri gerektiğini belirtir. Bu esnada Sanchi Hint kıyafetleri ile gelir. Herkes için hazırladığı pako’ları dağıtır. Iravati davetiyeler ile  ilgili konuşur. Sanchi ben de gelebilir miyim diye sorar. Alok da gitmelerini ister. Basant Gehna için mango getirir.

Sanchi elinde Anandi ve Shiv’in ütülenmiş elbiselerini getirir. Anandi iyice şaşırır. Niye zahmet ettin der. Sanchi başka yapacak bir işim yoktu bende onları ütüledim der. Anandi iyice şaşırır. Sanchi geçen gün baban hakkında ettiğim laflardan dolayı özür dilerim der. Yarın Jeysar’a gideceksiniz, lütfen dinlenin diyerek ayrılır.

Sanchi  ve ailesi Jagdish’in evlerine giderler. Anandi herkesi selamlayıp kucaklar. Sanchi üzerindeki Hint kıyafetleri ile dikkat çeker. Sanchi, Sumitra’ya yapılacak bir iş olup olmadığını sorar. Sumitra gelinin bu kadar çalışkan olmasından dolayı mutlu olur. Gehna’nın annesi de Sanchi’yi çok beğenir. Jagdish ile iyi bit çift olacaklarını söyler.

Basant, Gehna için bir hediye verir. Gehna ona ne gerek vardı der ve benim da sana bir hediye vermem gerekiyor der. Basant sen bana çok güzel bir kız hediye edeceksin, bu yeterli der. Çok güzel bir kızımız olacak ve ona, denizaşırı ülkelerden biri damat bulacağım der. Gehna şimdiden evliliği mi düşünüyorsun diye sorar. Gehna önce onun eğitimini düşünmeliyiz der. Basant haklı olduğunu söyler ve ona iyi bir eğitim aldırıp kendi özgürlüğünü kazanmasını sağlamalıyız der.

Sanchi konuklar için meyve suyu dağıtır. Sumitra, Kaliyani’ye Sanchi’yi işaret eder. Herkesle nasıl kaynaştığını anlatır. Jagdish’i kesin mutlu edecektir der. Ratan’ın adamları, bazı ışıkları tamir etmek bahanesiyle etkinliğe katılırlar. Jagdish evi arar. Telefonu hizmetçi açar. Jagdish ona Gagna’yı çağırmasını söyler. Kaliyani Arayan kim diye sorduğunda, hizmetçi Jagdish’in aradığını ve  Gagna’yı sorduğunu söyler. Sanchi bunu duyunca telefona kendi cevap verir.

Jagdish bir dosyaya ihtiyaç olduğunu belirtir. Sanchi bulup sana yollarım derken Gagna gelir. Sanchi ona sen, mutfak işleriyle ilgilen der. Ayrıca bundan sonra Jagdish ile arana mesafe koymanı istiyorum der. En kısa zamanda da bu evi terk et der. Sanchi tam  gidecekken Gagna onu durdurur ve beni bu şekilde tehdit edemezsin der. Sanchi şunun tavırlarına bak diye söylenir.

Ratan’ın adamları etrafı kontrol ederken bir tanesi Sanchi ile çarpışır. Sanchi kim olduğunu ve burada ne işi olduğunu sorar. Adam elektrikçiyim der ve kontroller yapıyorum der. Sanchi etkinliğe Gehna’yı getirir. Bütün konukları onu görünce mutlu olurlar. Ratan’ın adamları telefonla ona bilgi verirler.

Tören başlar. Kaliyani ve diğer kadınlar Gehna için dua ederler. Gehna, Gagna’nın da gelmesini ister. Ratan’ı  adamları evdeki silahları toplarlar. Ashima, Mahi’yi arar ve teşekkür eder. Mahi fularını burada unutmuşsun der. Anandi’nin fuları gördüğünü söyler ve ona fuların Sanchi’nin arkadaşlarından birinin olabileceğini söyledim der. Ashima onu kargo ile yollar mısın der. Mahi eğer böyle yaparsam Anandi fuları nereye yolluyorsun diye sorar der.

Bu sırada Shiv içeri gelir. Mahi fuları saklar. Shiv neden öğle yemeğine gelmediğini sorar. Mahi elimi yıkayıp, geleceğim der. Gehna, Gagna’dan su ister. Gagna su getirmek için gittiğinde Manu, Gehna’nın yanına gider. Fakat kimse onu fark etmez. Manu, Gehna2nın elbisesi ile oynarken bir anda Gehna’nın kucağındaki hediyeler yere yuvarlanır. Sumitra Gagna’yı çağırır. Neden çocuğuna bakmıyorsun diye kızar. Gehna onu ben gönderdim dese de Sumitra sakinleşmez Gagna çocuğunu kucağına alarak yukarı çıkar. Shiv , Anandi’yi arar ve Jetsar’a gittiğinden beri aramadın diyerek sitem eder.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.