İkimizin Yerine 333. Bölüm Özeti 6 Ağustos Salı Fragmanı

Burak 29 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish ve Shiv birlikte yemek yerler. Gagna da onlara hizmet eder. Sanchi ondan aldığı yemeklerle Jagdish’e hizmet eder. Jagdish ve Shiv dhokla adında bir yemeği çok beğenirler. Shiv, Anandi’ye söyledim Sumitra bu yemeği Anandi’den daha iyi pişiriyor der. Sumitra araya girerek dhoklayı Gagna yaptı der.

İkimizin Yerine 6 Ağustos Salı Özeti

Sumitra senin dhokla sevdiğini bilmiyordum der. Jagdihs, Gagna’ya benim dhokla sevdiğimi nereden biliyordun diye sorar. Bundan sonra canım istediğinde tekrar yaparsın der. Gagna, Anandi ile göz göze gelir ve elbette yaparım der. Sanchi Hemen araya girer ve bundan sonra Jagdish’in istediklerini ben yapacağım der. Nandu yanlarına gelir ve Jagdish ve Sanchi’nin fotoğrafını çekmek ister. Sanchi iyice yaklaşırken Jagdish’in gömleği kirlenir.

Jagdish bu şekilde resim çektiremem diyerek gömleğini değiştirmeye gider. Sanchi de onun arkasından gider ve doğum günü için verdiği kırmızı elbiseyi giymesini söyler. Mahi ile Ashima arabada sohbet etmektedirler. Bir taratan da Hintçe bir şarkı çalmaktadır. Ashima şarkıya eşlik eder. Mahi etkilenir ve demek Hintçe şarkıları da biliyorsun der. Ashima Babam Hint müziğine hayrandı bu nedenle bazı romantik şarkıları biliyorum der. Ashima, Mahi’ye romantik biri misin diye sorar.

Mahi abim Shiv yüzünden kız arkadaş bulamıyorum der. Abim bekarken bütün kızlar ona bakardı ve kimse benimle ilgilenmezdi der. Ashima üzülür. Shiv ne zaman seninle ilgili konuşsak çocuğundan bahsediyor gibi konuşuyordu fakat artık bu çocuğun büyüdüğünü ve çok iyi biri olduğunu fark etmesi gerekiyor der. Mahi bu sözler karşısında mutlu olur.

Jagdish kırmızı cekette salona girerken aileler, onu seyretmektedir. Sanchi, Jagdish’in yanına koşar ve onu elinden tutarak aşağı indirir. Nandu elinde kamera ile gelir ve bir kahraman gibi görünüyorsun der. Sanchi, Jagdihs ile fotoğraf çektirir. Gagna daha fazla dayanamaz ve ağlayarak odasına gider. Gagna odada Manu’ya sanırım buradan gitsek daha iyi olacak der.

Sanchi ile Jagdish hediylere bakar. Daha sonra Sanchi, Sumitra ile Gagna hakkında konuşur. Onun bu evde kalmasının uygun olmadığını söyler. Jagdish de Gagna’ya Sanchi ile ilgili sorular sorar. Gagna, Jagdish hakkındaki duygularından bahsetmek ister fakat Sumitra gelerek Gagna’nın hemşire okuluna seçilmesi Jagdish’in sorumluluğunda der.

Jagdish’in  kafası karışmıştır ve bu durum onu rahatsız eder. Kaliyani ile konuşur ve Snachi’nin şehirli bir kız olduğunu, köy hayatına alışmasının zor olacağını söyler. Anandi’nin Sanchi’ye göre çok daha olgun olduğunu Gauri’nin modern düşünceye sahip birisi olduğunu fakat kendisi ile evlendikten sonra bu ilişki yürütemediğini belirtir. Sanchi’nin Gauri’den daha özgür olduğunu ve bu evliliği yürütürken sıkıntı çekeceğini söyler.

Kaliyani zamanla ortama ayak uyduracağını düşünüyorum der ve Sanchi’ye her konuda yardımcı olacağını belirtir. Bu evliliği Tanrı’nın bir lütfu olarak görmelisin der. Anandi ertesi sabah Nathu’dan misafir odasını temizlemesini ister. Anandi yatağı topladığı sırada bir fular bulur. Parfüm kokusunu alınca biz Jetsar’a gittiğimizde birisi mi kaldı diye düşünür.

Gagna, Kaliyani’ye çay getirir. Kaliyani ona Jagdish ve Sanchi’nin evlilik kararından ötürü görüşlerini sorar. Gagna bu aile üyelerinin meselesi der. Cevap vermez. Fakat Kaliyani ısrar eder. Gagna, Sumitra’nı  sinirlendiğini görür. Sanchi’nin iyi bir eğitimli kız olduğunu Jagdish ile anlaşırsa her şeyin yolunda gideceğini söyler. Gagna gittikten sonra Kaliyani, Gagna’nın da Jagdish ile ilgili iyi dilekleri olduğunu onun bu evde kalmasının çok isabetli olduğunu söyler.

Anandi elindeki fuları gösterir ve Mahi’ye eve birisiyle gelip gelmediğini sorar. Mahi fuları eline alır ve Sanchi’nin arkadaşlarından birisinin olabilir der. Mahi, Anandi’den Sanchi ile ilgili konuşmasını ister. Anandi sessiz kalınca kötü bir şey mi var diye sorar.

 

Anandi olan biteni anlatır. Ailelerin Jagdish’in kararı ilgili şüpheleri var der. Anandi, Jagdish ve Sanchi’nin mutlu olmasının çok zor olduğunu, buna ailelerin de dahil olmasıyla olayların çok daha kötüye gidebileceğini söyler. Mahi de ona katılır.

Sanchi, Jagdish’in aile üyelerine nasıl davranacağı hakkında kendisine yardımcı olan arkadaşı teşekkür eder. Anandi de onların konuşmalarını duyar. Sanchi evlendikten sonra Jagdish’in yaşantısına uymayacağım der. Bunu duyan Anandi bu evliliğin yürümeyeceğini düşünür. Sanchi, Jagdish’i telefonla arayarak bundan sonra günde iki kez aramasını ister.

Anandi, Shiv ile bu endişesini paylaşır. Shiv bunları Sanchi’nin ailesi ile de konuşman gerekiyor der. Anandi, Sanchi’nin evde olmadığı bir zamanda konuşacağım der. Sanchi film izlemek ister fakat Dadu ona kızar ve televizyon izleyene kadar yemek yapmayı ve iş halletmeyi öğrenmen gerekiyor der. Sanchi ağlamaya başlar ve lütfen bu şekilde konuşmayın der. Jagdish için yemek yapmayı öğreneceğini söyler.

Sanchi evden gittikten sonra Shiv ve Anandi salona gelirler. Sanchi yokken bir şey konuşmak istediklerini söylerler. Anandi, Jagdish’i yakından tanıdığını söyler ve ileride ikisinin çok farklı insanlar olduğunu, ileride ailelerinde de mutsuz olacağını hissettiğini belirtir. Iravati buna karşı çıkar. Her şey konuşuldu der. Menakshi de ona destek olur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.