İkimizin Yerine 316. Bölüm Özeti 20 Temmuz Cumartesi Fragmanı

Burak 12 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish ve Kachan baş başa tapınakta görüşürler. Kachan yaşadığı zor zamanları anlatır ve bu kötü anıları silecek bir eş aradığını söyler. Boşanmış iki genç birbirlerine durumlarından bahsederler. Kachan ikimizin de evliliği kendi kararımız ile değildi der. Jagdish yaşadığımız benzer zorluklar, birbirimizi anlamaya yardımcı olacaktır der. 

İkimizin Yerine 20 Temmuz Cumartesi Özeti

Gagna boşanma işleri için avukata giderken yolda Kachan’ın babasını görür ve hareketlerinden şüphelenerek onu takip etmeye başlar. Kucağında çocukla adamı takip eden Gagna en sonunda onu bir adamla konuşurken görerek, dinlemeye başlar. Kachan’ın babası Singh ailesinin oldukça zengin olduğunu, kızları Jagdish ile evlendiğinde oldukça yüksek gelir elde edeceğini söylemektedir. Gagna para için sürekli zengin adamlarla evlendirilmektedir. Evlilik yüzüğünü Gagna’nın ayak parmağında gören Gagna artık her şeyi anlamıştır. Koşarak konağa döner. 

Jagdish de görüşmenin ardından konağa gelir. Aile Jagdiş’e görüşmenin nasıl geçtiğini sorar. Jagdish oldukça iyi geçtiğini söyler konaktaki herkes bu sözlere çok sevinmiştir. Fakat Gagna bütün duyduklarını anlatır. Başta Jagdiş olmak üzere herkes büyük bir şok yaşar. Hepsi ona teşekkür ederek, bizi çok büyük bir tuzaktan kurtardın der.

Cotima ise artık iyice iyileşmiştir. Shiv karısının artık kendisiyle ilgilenmesini ister. Bu hastalık yüzünden yatakları bile ayrılmıştır. Cotima  onları bir odaya kilitleyerek oradan ayrılır. Cotima’ya kapıyı açması için uzun süre dil dökerler. Cotima sonunda dayanamaz ve kapıyı açar fakat onlar artık gerçek karı koca olmanızın zamanı geldi der.

Gagna. Manu için şarkı söylemekteyken Jagdish içeri girer. Elinde bir radyo vardır. Jagdish, Gagna’ya radyoyu, bizi büyük bir beladan kurtardığın için hediye olarak aldım der. Gagna almak istemese de onu ikna eder.

Anandi bilgisayarda kek tarifi, görüş ve bunu Shiv için yapmaya karar verir. Tam keki fırına koyarken, Shiv gelir. Anandi yakalanır ve Shiv’e neden bu kadar erken geldiğini sorar. Shiv aslında bir dosya almak için geldim, gelmişken de seni görmek istedim der. 

Shiv mutfakta özel bir şeyin pişmekte olduğunu fark eder ve çok güzel koktuğunu söyler. Anandi senin için tatlı bir şeyler yapıyorum der. Shiv sen varken tatlıya ne gerek var der. Anandi biri geliyor diyerek Shiv’den uzaklaşır. Shiv kimsenin gelmediğini görünce tekrar yaklaşır ve yanağından bir öpücük alır. Anandi kızarır. 

Shiv’in gitmesinin ardından Sanchi mutfağa gelir ve pastayı görerek Anandi’ye laf sokar. Modern görünmeye çalışarak Shiv’i etkileyemezsin der. Gagna, Jagdish ve diğer çocuklarla birlikte lunaparka giderler. Birlikte dönme dolaba binerler. Gagna korkarak Jagdish’e sarılır. Romantik anlar yaşanır. Çevredeki insanlar bu yakınlaşmadan rahatsız olurlar. Boşanmış iki kişi ulu orta aşk yaşıyor derler.

Anandi hazırladığı keki getirir ve herkes keki çok sever. Shiv’in telefonu çalar, bir kurtarma görevi için onu çağırmaktadırlar. Shiv acilen yemekten kalkarak, gider. Udaipur’da bir köprü yıkılmıştır ve çok sayıda ölü ve yaralı vardır. Aile Shiv’in oldukça önemli bir görev aldığını, bu görevden döndüğü zaman ona bir kutlama hazırlamaları gerektiğini konuşurlar.

Saat gece yarısını geçmiştir. Anandi halen uyanıktır. Shiv için kaygılanan Anandi onu aramaya çalışır fakat ulaşamaz. Shiv ve kazazedeler için dua eder. Daha sonra düğün fotoğraflarına bakarak uyuyakalır. Shiv eve döndüğünde Anandi’nin düğün fotoğraflarına sarılarak uyuduğunu görür. Fotoğrafları masaya koyar. Alarm kurup yatar. 

Bir kadın isyan etmektedir. Doktorlardan biran önce yaralı olan kocasına müdahale etmelerini ister. Shiv doktorlar ellerinden geleni yapıyor diyerek kadına rahatlatmaya çalışır. Kadın ben teselli edilmek istemiyorum, yetkililer, köprüyü yaparken, ucuz malzemeler kullandılar, bu nedenle başımıza bunlar geldi der. Yetkililer, doğru düzgün kontrollerinizi yapsaydınız bu köprü çökmeyecekti der. Shiv utanır. Kadının kocası için acilen kan lazımdır. Shiv ona kan verir. Kadın onun kaymakam olduğunu öğrenince Shiv’den özür diler. 

 Anandi sabah uyandığında Shiv yanındadır. Alarmları kapatarak onun uyanmasını engeller ve ona kahvaltı hazırlar. Shiv gazete ve televizyonlara çıkar. Bir çok hayat kurtardığı için onun hakkında övgüyle bahsedilir. Anandi de gurur duyar. 

Gagna 10. Sınıf sınavlarına hazırlanmaktadır. Fakat yalnızca Manu’nun uyuduğu saatlerde ders çalışabilmektedir. Jagdish sağlığına dikkat etmen gerekiyor uykuna da dikkat et der.  Gagna o kadar güzel hayallerim var ki, uykuya yer yok der.

Jagdish onun kararlığından çok memnun olur, pratik yapabilmesi için onun, hastaneye gitmeye başlaması gerektiğini anlatır. Diğer hemşirelerin yanında daha hızlı öğrenebilirsin der. Gagna, Manu ne olacak der. Jagdish, Manu’yu yanında götürerek onu personel odasına bırakabilirsin der. Gagna bu çözümden memnun olur. Ertesi günden sonra hastaneye gideceğini söyler. 

Gagna’nın hastaneye gideceğini öğrenen Bairon neden Mannu’yu hastaneye götürmek zorundasın diye sorar. Kaliyani hastaneler Mannu için uygun değil der ve onu evde bırakmasını ister. Gagna çok mutlu olur ve tabi ki bırakırım der. Kaliyani endişelenme bu evde çocuğuna bakacak çok sayıda insan var der.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.