İkimizin Yerine 315. Bölüm Özeti 19 Temmuz Cuma Fragmanı

Burak 11 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv odasında Anandi’yi uyandırmaya çalışır. Anandi’nin başı ağrımaktadır. Akşamdan kalma bir şekilde uyanır. Shiv alkolün etkisini azaltmak için limonlu su hazırlar. Anandi bayram ile ilgili çok fazla şey hatırlayamadığı için paniğe kapılır. insanlara yanlış davranmış olmaktan endişe eder. Shiv’e sürekli bayram ile ilgili sorular sorar. Shiv bayramın sorunsuz bir şekilde tamamlandığını, söyler Anandi rahatlar. 

İkimizin Yerine 19 Temmuz Cuma Özeti

Bairon, Gagna’nın aileye çok faydalı olduğunu, özellikle bunu bayramda kanıtladığını söyler. Gehna ise bunun doğru olmadığını Gagna’nın kendi sınırları içerisinde kalması gerektiğini belirtir. Gagna’nın Jagdish’i ailesinin önünde, sorgulayarak bir suçlu gibi göstermesinin kesinlikle doğru olmadığını anlatır. Bairon açık sözlülük konusunda onun Anandi’ye benzediğini söyler. Gehna ise kimse Anandi’ye benzeyemez der. 

Shektar Evinde de bayram ile ilgili konuşulmaktadır. Bu sırada Menu Cotima derisinde döküntü ve yanma hisseder. Doktor, bunun holideki boyalar nedeniyle olduğunu söyler. İnsanların derisi, bu boyalara alerjik tepki verebilir der. Sanchi hemen Anandi’yi suçlar. Daha sonra doktor bazı ilaçlar verir ve yanında mutlaka biri kalsın der. Anandi ben kalırım der. 

 Anandi bütün gün Cotima ile birlikte kalır ve onu hiç yalnız bırakmaz. Ona eliyle yemek yedirir ve canının sıkılmaması için ona kitap okur. Anandi’nin bu davranışı, evdeki herkesi etkiler. Anandi ona adeta öz annesi gibi bakmaktadır. Herkes Shiv’in onun gibi bir karısı olduğu için çok şanslı olduğunu söyler.

Gece Anandi Cotima’nın titrediğini ve ateşinin yükseldiğini görür. Ateşini düşürmek için alnına bez koyar. Sabaha kadar uğraşan Anandi de sonunda uyuyakalır. Iravati sabahleyin onu uyandırır. Iravati ona yorgun göründiğünü ve dinlenmesi gerektiğini söyler. Fakat Anandi, Cotima’yı bırakamam der. Iravati senin suçun değil seni boyayan suçlu der. 

Sanchi kazanın ardından halen ayaklarının ağrıdığını hissetmektedir. Bu Jagdish’i aramak için güzel bir bahanedir. Sanchi, Jagdish’i arar. Jagdish, Sanchi ile oldukça samimi konuşur, bu durumu Sanchi’nin çok hoşuna gider. Sanchi ayağının ağrıdığını anlatır. Jagdish ona bazı tavsiyelerde bulunur. Jagdish telefonu kapatmadan önce evdekiler nasıl diye Anandi’yi sorar. Sanchi, Anandi’nin iyi olduğunu fakat Cotima’nın iyi olmadığını söyler. Sanchi, Anandi’yi suçlayarak olanları anlatır. Sanchi’nin  Anandi’yi suçlayan bu konuşmaları Jagdish’in hoşuna gitmez. Anandi onu iyileştirir meraklanma der. 

Shiv yeni ofisine gider. Ofisteki memurlar yeni kaymakam gelmeden hiçbir iş yapamayız diyerek halkın işlerine aksatmıştır halk büyük sıkıntıdadır. Shiv içeri girer ve durumu öğrenince işleri yapın ben yeni kaymakamım der. Bir daha böyle bir aksaklık yaşanmasın diyerek uyarır. 

 Kaliyani’nin kendisine uygun bir gelin bulması için görevlendirdiği Nirmala, Kaliyani’ye henüz 13 yaşında olan bir kızı gösterir. Kaliyani ben evlatlık çocuk almak istemiyorum, gerçek anlamda eş olacak, yetişkin bir kız istiyorum der. Bu hatayı Anandi’yi alırken yaptık ve sonuçları çok ağır oldu der. Nirmala, Kaliyani’nin bu değişimi karşısında şaşkınlığını gizleyemez. 

Sanchi, Anandi’ye sinir olmaya başlar. Çünkü Anandi, Cotima ile çok yakndan ilgilenmektedir. Sanchi onun rol yaptığını düşünür. Ayrılmaları konusunda Jagdish’in haklı olduğunu düşünür. Sürekli Jagdish’i aramak için bahane uydurur. 

Nirmala, Jagdish’e kız aramaya devam eder. Jagdish’in fotoğraflarını bazı ailelere yollar.  Jagdish’in yaşadıklarını eksiksiz şekilde anlatır. Fakat onun artık değiştiğini söyler. Bir aile Jagdish’i çok beğenir. 

Cotima ve Anandi, Snchi hakkında konuşurlar. Cotima, Sanchi’nin şımarıklığı kendi hatası der. Onun her istediğini yaptım ve ona hiçbir zaman sert davranmadım bu nedenle senin gibi bir evlat yetiştirmeyi başaramadım der. Onu çok şımarttım ve sonunda böyle inatçı biri oldu der. 

Iravati onların bu konuşmasını duyar ve bahçede spor yapmakta olan Sanchi’yi  çağırarak neden Anandi’ye böyle kaba davrandığını sorar. Sanchi, Anandi sizlerin gözünü boyadı, yakında onun gerçek yüzünü göreceksiniz der.

Nirmala başka bir kız daha gösterir. Kaliyani çok güzel ve masum göründüğünü söyler. Sumitra da kızı beğenir. Nirmala kızın gerçekten iyi biri olduğunu ailesinin de iyi olduğunu fakat kızın dul olduğunu anlatır. Herkes şok olur. Fakat dul kalması bu kızın suçu değil tüm suç kocasında der. Kıza çok eziyetler etti der. Sumitra fotoğrafı geri vererek olmaz der. Bu sırada Jagdish konuşmaları duyarak içeri girer. 

Annesine bu kızı tanıamdan onun hakkında yorum yapman doğru değil der. Sugna ve Anandi gibi belki bu kızın da bir suçu yoktur der. Bairon ve Kaliyani Jagdish’i takdir eder.

Nirmala kız tarafını yemeğe davet eder. Kızın ailesi Sing ailesinin evine gelir. Kızın babası damatlarının kızlarına çok kötü davrandığını daha sonra polise gitmeme karşılığında anlaşmalı olarak temiz bir boşanma gerçekleştirdiğini söyler. Kızımın mutluluğu benim için her şeyden önemlidir der.

Gelin adayı Kachan yemekte üzerine meyve suyu döker. Annesi Kachan’ın yaşadıklarından dolayı bazı korkularının olduğunu yabancıların önünde telaşa kapıldığını söyler. 

Kachan üzerini temizlerken Gagna yalnızca evli kadınların taktığı ve ayak parmağına takılan bir yüzük görür. Gagna neden bu yüzüğü takmaya devam ettiğini sorar.  Kaliyani Kachan ve Jagdish’in de konuşarak birbirlerini tanımasını ister. Kachan’ın ailesi ertesi gün tapınakta buluşabilirler der.

Gagna durumdan rahatsız görünmektedir. Jagdish’e karar vermeden önce iyi düşünmesini söyler. Jagdish ailem bu kızı uygun gördüyse görüşmeme gerek bile yok der. Fakat Gagna böyle bir evlilik sağlam temellere oturmaz der. Jagdish onun ne kadar da Anandi’ye benzediğini düşünür.  Kachan ve babası tapınağa gelir. Babası Jagdish ve kızını konuşmaları için yalnız bırakır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 315. Bölüm Özeti 19 Temmuz Cuma Fragmanı” üzerine 2 yorum

  1. Sema dedi ki:

    Özet için teşekkür ederim emeğinize sağlık ben bu diziyi çok seviyorum yeni özeti sabırsızlıkla bekliyorum

    1. Admin dedi ki:

      Biz Teşekkür ederiz. Reklamlara tıklayarak sitemize destek olabilir siniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.