İkimizin Yerine 314. Bölüm Özeti 18 Temmuz Perşembe Fragmanı

Burak 09 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Sanchi evlerindeyken Anandi’nin ilk holisi olduğunu ve bunun çok özel olması gerektiğini düşünür. Ona bazı kötü sürprizler planlar. Sanchi önce Anandi’nin odasına gelen Sanchi öncelikle, banyoya giderek havlunun arasına kırmızı boya sürer. Anandi, Sanchi’ye süt getirmek için gitmiştir. Sanchi elindeki yağı yanlışlıkla Anandi’nin yüzüne sürmüş gibi yapar. Anandi yüzünü yıkamak için banyoya gider. Anandi, Sanchi’nin kendisine bir şaka hazırlığı içinde olduğunu anlar. Banyoda renkli havluyu görerek, havluların yerini değiştirir.

İkimizin Yerine 18 Temmuz Perşembe Özeti

Sanchi, Mahi’yi de çağırır ve Anandi ile alay etmeye hazırlanır. Anandi yüzü tertemiz bir şekilde banyodan çıkınca çok şaşırır. Anandi sütü getirmiştir. Fakat getirmeden önce altına yapıştırıcı sürmüştür. Sanchi sütü, masadan kaldırmaya çalışır fakat bardak kalkmaz. Daha hızla kalkınca süt Sanchi’nin yüzüne dökülür. Sanchi hemen yüzünü yıkamak için banyoya gider, daha sonra temiz havluyu almak için uzanır, fakat Anandi havluların yerini değiştirdiği için Sançinin yüzü kırmızıya boyanır. Shiv ve Anandi gülmeye başlar. Sanchi sinirden kudurur. 

Daddu isu, bahçede çiçekleri sulamaktadır. Bu sırada sular kesilir. Daddu suyu kontrol etmesi çin Nathu’ya seslenir. Daddu suyu kontrol etmek için hortumun içine bakar fakat hortumdan su yerine boya fışkırtır. Siv, Anandi ve Mahi,  Daddu’nun holisini kutlarlar. 

Jetsar’da da oyunlar başlamıştır. Shiyam oynanan ilk oyunda karısını, peçeli kadınlar arasından bulmaya çalışır. Fakat iki kez demesine rağmen, karısını bulamaz. Herkes Shiyam’a güler. Bu sırada Jagdish, Gagna’nın oğlu Mannu ile oynamaktadır. 

Anandi, Cotima Menu için de bir holi şakası hazılamıştır. Onu arar ve acil bir şey olduğunu söyleyerek dışarı çağırır. Coitma hemen dışarı çıkar. Anandi Onun üzerine bir kova boya döker ve mutlu holiler der. Cotima çok öfkelenir. Iravati onun dul olduğunu ve dul kaldığından bu yana holi kutlamadığını Anandi’nin büyük bir hata yaptığını söyler.

Anandi hemen Cotima’dan özür diler. Fakat holinin bir bayram olduğunu, eşi öldüğü için hiç bir kadının bu bayramdan mahrum kalmaması gerektiğini belirtir. Cotima halen çok kızgındır. Anandi onunla konuşmaya devam eder ve yalnız kalmanın hayatın sonu olmadığını anlatır.

Cotima’nın kocası savaşta şehit olmuştur .Anandi ona eşinin sana yaşattığı büyük bir onur, fakat bütün şehitler, arkasında mutlu eşler görmek ister der. Cotima duygulanır. Anandi’nin bu sözlerinden herkes çok etkilenmiştir. Herkes bu saçma geleneğin yıkılması gerektiğini düşünmeye başlar.

Daddu, Cotima’yı ikna etmek için çok uğraştık fakat başaramadık der. Daddu, Cotima’ya dulların da yaşamaya hakkı olduğunu, bu dersi gençlerden, yani Anandi’den öğrendiğini söyler. Anandi biraz boya alarak Cotima’dan kendisine sürmesini ister. Cotima sırayla herkese boya sürer. 

Sing ailesi Holi’yi açık havada köylülerle kutlamaya devam eder. Jagdish, Nandu’ya boya fırlatır. Fakat Nandu eğilince boya Gagna’ya gelir. Herkes şaşırır. Gagna da yerdeki boya kovasını Jagdish’e döker. Jagdis ve Gagna evli çiftler gibi birbirlerini boyamışlardır. Alok Daddu ve Shiv içki içme yarışı yaparlar Yarışmayı Alok kazanırken herkes sarhoş olmuştur.

Hindistan’da holi törenlerinde sarhoş edici bir ot yenmektedir. Anandi de yediği ot ile sarhoş olur. Shiv ve kendinden geçen Anandi aşk dolu bir dans ederler. 

Sanchi, Anandi’nin bu sarhoş halinden faydalanarak, kalbindeki gerçek kişiyi öğrenmek ister. Anandi’ye giderek en çok kimi seviyorsun diye sorar. Anandi en çok Shiv’i seviyorum ve ömür boyu da onu seveceğim der. Daha sonra odalarına giderler ve Anandi sızar. 

Öte tarafta Jagdish de ot ile sarhoş olmuştur. Anandi’nin hayalini görmeye başlar. Gagna’ya yaklaşır ve Anandim Holi bayramın kutlu olsun der ve Gagna’ya sarılır. Herkes şok olur. Gagna da şoku atlattıktan sonra Jagdiş’i iterek onu azarlar. 

Sing ailesi olanlardan dolayı üzgündür. Jagdish aşağı inerek Gagna’dan özür diler. Kaliyani ve Basant da Jagdish’in suçsuz olduğunu düşünmektedir. Gagna benden değil Anandi’den özür dile bana Anandi diyerek sarıldın der. 

Jagdish haklısın fakat Anandi’ye olan hislerimi bir çırpıda silip atamam der. Gönül söz dinlemez der. Artık asla sarhoş olmayacağım dersimi aldım der. Kaliyani, Gagna’nın odasına gelir ve Jagdish adına ondan özür diler. Sen Anandi’ye çok benziyorsun bizim yeni Anandi’mizsin der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.