İkimizin Yerine 312. Bölüm Özeti 16 Temmuz Salı Fragmanı

Burak 08 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv’in ailesinde de taşınma telaşı başlamıştır. Anandi de partiye hazırlanmaktadır ve dün Kaliyani’nin ona verdiği elbiseyi giyer. Sanchi, Anandi’nin güzelliğinden etkilenerek ona iltifat eder. Anandi gelinliği Kaliyani’nin gelin kıyafeti olduğunu söyler. Daddu, Kaliyani’nin gençken bu gelinlikle ne kadar güzel göründüğünü hayal eder. Shiv de Anandi’nin güzelliğinden etkilenir. 

İkimizin Yerine 16 Temmuz Salı Özeti

Parti başlamıştır. Mekan oldukça hoş bir şekilde dekore edilmiştir. Çiçekler, ışıklar, kırmızı halı ve dans eden küçük kızlar vardır. Shektar ailesi, Sing ailesini çok iyi karşılar. 

Kaliyani gelinliğin içinde Anandi’yi görünce çok mutlu olur. Bairon hoş geldiniz konuşması yaparak partiyi başlatır. Anandi gibi bir kızı olduğu için çok şanslı olduğunu söyler.Gece boyunca çok sayıda eğlence olacağını belirtir.

çocuklar, Anandi’ye özel müzikli bir gösteri hazırlamışlardır. Çocuklar tiyatro yaparak Anandi’nin Sing ailesine gelişini, muhtar olmasını, boşanmasını ve Shiv ile evlenmesini canlandırırlar. Anandi gösteri sırasında bazı yerlere müdahale eder. Hataları düzeltir. 

Bairon kapanış konuşmasına gerçekleştirir ve Anandi’nin ileride yapılacak törenlere de katılmasını kendilerini yalnız bırakmamasını ister. Anandi ve Shiv duygusal konuşmalar yaparlar. Anandi, Jetsar’da yanlış giden bir şeyler görürseniz bunu kabullenmeyip düzeltmek için çaba harcayın der. Ben de sorunların çözümünde sizlere yardım etmek için geleceğime söz veriyorum der.Jagdish hariç partideki herkes çok mutludur.

Daddu davul çalarak herkesi dansa davet eder. Kaliyani, Dadu’nun çağrısına uyarak dans etmeye başlar. Daddu ve Kaliyani birlikte dans ederler. Shiv ile de Anandi dans eder. Gagna utanır. Jagdish, Gagna’dan Mannu’yu alarak onun da dans etmesini ister. Gagna utandığını söyler fakat Jagdish ısrar edince dans eder. 

Sanchi, Jagdish’in yanına yaklaşır ve dans edelim mi diye sorar. Jagdish, Mannu ile ilgilendiğini söylese de Mannu ağlayınca Gagna onu Jagdish den alır. Jagdish ve Sanchi dans ederler. Sanchi, Jagdish ile sohbet etmeye çalışsa da Jagdish düşüncelere dalmıştır ve ona cevap vermez. Sanchi sorun ne diye sorar fakat Jagdish konuşmadan uzaklaşır.

Eğlence sabaha kadar devam eder. Sabah olduğunda Shiv gitmeleri gerektiğini söyler. Herkes ağlamaya başlar. Kaliyani ve Anandi’nin vedalaşma zamanı gelir. Anandi ve Shiv bütün köy halkına veda ederler ve dualarını alırlar. 

Anandi, Jagdish ile de vedalaşmak ister. Jagdish’i arar ancak Jagdish telefona cevap vermez. Shiv gelerek gitme vakti geldi der. Anandi, Jagdish ile vedalaşmak istediğini söyler ve büyük ihtimalle evdedir der. Anandi eve gider ve Jagdish’i görür. Jagdish ona neden gitmediğini sorar. 

Anandi sana veda etmeden gitmek istemedim der. Jagdish bu anın kendisi için çok karanlık olduğunu söyler. Anandi eğer evlenirsen sen de aydınlığa kavuşursun der. Kaliyani’nin de yakında öbür dünyaya göç edeceğini arkasında karanlık bir torun bırakmak istemeyeceğini söyler ve evlenmesi gerektiğini anlatır. 

Jagdish ben de kimseyi üzmek istemiyorum. Fakat ailemi mutlu etmek için genç bir kızın hayatını mahvedemem der. Anandi belki bu evlilikte eşini çok mutlu edersin der. Sen artık eski Jagdish değilsin der. 

Jagdish en sonunda tamam der. Fakat bana uygun bir eş seç der. Anandi tamam der. İkisi de el sıkışıp vedalaşırlar. Anandi hemen Kaliyani’ye koşar ve Jagdish evlenmeyi kabul etti der. Kaliyani, Anandi ve Shiv’e bu ailenin birer üyesi olarak bütün sorumluluklarınızı yerine getirdiniz der ve onlara dua ile yolcu eder…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.