İkimizin Yerine 31. Bölüm Özeti 08 Ekim Pazartesi Fragmanı #(2. kısım) Kaliyani Gehna’yı evden kovar

İkimizin Yerine 31. Bölüm 08 Ekim Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

Gehnanın annesi neden bebeği dünyaya getirmek istemediğini sorar. Gehna doktor bebeği dünyaya getirebilmesi için vücudunun gücü olmadığını söylerken  Kaliyani araya girer ve doktorların söylediği doğru mu yaptığın günah tanrı her şeyi görüyor der. Babası kızını doğurması yönünde zorlar Gehnaya kızar. Sen benim için öldün diyerek onu azarlar. Basant biz çocuğun yolunu gözlerken o çocuğun ölmesini istiyor. Her kadının çocuğuna karşı sevgi ve merhamet hissi olmalıdır. Gehnada bunların hiç birisi yok der. Biz ona ne yaptık ki körpe çocuktan canını kurtarmak istiyor. Kızını götür diyerek babasına bağırır. Baba onun benim evimde işi yok der. Bairon sen ne diyordun diye hesap soracakken Kaliyani onu susturur. Sen karışma der. Bu kız eve geldiği günden beri problem yaratıyor, senin bu evde kalmana izin vermeyeceğim der. Şhambu bu körpe katili, kızını al git der. Annesi bu defa affedin derken Kaliyani bağırır ve çıkın gidin kızınızı alın, ben böyle gelin istemiyorum, size verdiğim bütün parayı da geri istiyorum der. Şhambu kalpağını çıkartarak Kaliyaninin ayaklarına kapanır. Ağlayarak onları affetmesini söyler. Gehnanın kardeşleri, annesi dahil herkes ağlıyordur.

Kaliyani Gehnaya nereye gidiyorsun sen üzerindeki ziynetleri babanın evinden mi getirdin onları çıkar öyle git der. Sen bana hürmet etmezken altınları çıkarmakta tereddüt mü ediyorsun der. Gehna tüm bilezikleri, boyunluğu yüzükleri çıkarır. Kaliyani onları masanın üzerine  koy ve git der onları kovar. Bairon Gehnayı kovmamasını söyler. Kaliyani o kızın babasına söyle ki benim tarlamda borçları için çalışmaya başlasınlar, bu iki küçük kızı da onun yüzünden kimse almaya gelmeyecek der. Bana ne böyle bir gelin nede onun çocuğu lazım diyerek onlara bağırır. Gehna döner. Kaliyani onu kolundan tutar ailenle git der ve iter. Gehna ben babamın kızıyım ailemin küçük düşmesini ve kardeşlerimin geleceği ile oynamak istemem, ben ailemin borcunu ödeyeceğim der. Kaliyani tüm aileni satsan benim borcumu ödeyemezsin der. Ben borcunu ödeyip bu evden gideceğim sana beklediğin varisi oğlanı kucağına vereceğim der. Gehna içeri girer. Kaliyani Gehnanın ailesi ile dalga geçer onları küçümser. Kaliyani ve Basant çıkarlar. Gehnanın annesi ve babası Bairondan af diler. Sumitra hastaneye gittiklerini ve doktorun söylediklerini anlatır. Gehna  bu yüzden çocuğu aldırmak istedi o suçsuz der. Annesi Gehnaya üzülür onunla konuşmak ister. Eğer böyleyse ben kızımın hayatını tehlikeye atmam der.

Gehnanın annesi Gehnanın odasına gider. Ondan annesini bağışlamasını ister. Ben sana destek olamadım diye ağlar. Arkasından babası odaya girmek ister ama Gehna onun girmesine izin vermez. Sen herkesin içinde benim öldüğümü söyledin der. Babası ellerini birleştirir ve af diler.   Gehna ben bir söz verdim bunun neticesi ne olursa olsun sözümden dönmeyeceğim, ailemin borcunu ödeyeceğim  keşke benim arkamda dursaydın baba der. Gehnanın annesi babasına kızar.Neden seni dinledim diyerek pişmanlığını dile getirir. Gehna ailesine eve gitmelerini kardeşleri için burada kalacağını söyler. Anne kız birbirlerine sarılarak ağlarlar. Herkes çıktıktan sonra babası tekrar kapıdan ellerini bağışlanması için birleştirir ama Gehna yüzünü çevirir.

Sughnanın odasındaki Anandi ve Jagdish neler olduğunu merak etmektedir. Sughna evdeki durumun kötü olduğunu ortalıkta gezmemelerini söyler. Jagdish okula gitmek için çıkar. Biraz sonra Sughnanın telefonu çalar. Sughna telefonu Pratap’ın aldığını söyler. Jagdish bana hiç böyle hediyeler almaz der. Sughna Anandiye bu telefonunun bende olduğunu kimse bilmemeli der. Anandi ben demem ama telefonun sesi çalarken çok çıkıyor der.

Bairon tekrar doktora gider ve Gehna ve bebeği için bir çıkış yolu var mı diye sorar. Doktor bir yolu olsa ben size onu söylerdim der. Anne çocuğu doğurmak istiyorsa ben hiç bir şey yapamam dua edelim her şey iyi olsun, ben ona ilaç yazacağım, onun moralini yüksek tutmaya gayret edin der. Basant Gehnanın konuşmalarını düşünüyordur. Bairon yanına gelir ve Gehnaya destek olacağını fikrini bildireceğini Gehnanın hayatının söz konusu olduğunu söyler. O hayatını bu aile için tehlikeye atıyorsa ben elimden geldiğince ona yardım edeceğim der. Hastaneden geldiğini ve elindeki ilaçları Basantın Gehnaya vermesini söyler. İlaçları masanın üzerine bırakır ve yapacaklarına sen kendin karar ver diyerek gider. Basant ilaçlarla Gehnanın odasına gelir ve onun yanına oturur. Çok acı sözler söylediğini ve onu incittiğini söyler, özür diler ve kararını değiştirdiği için teşekkür eder. Gehna hiç bir şey konuşmaz. Basant benim sadece çocuğu düşündüğümü zannediyorsun, bu doğru değil, ben o kadar taş yürekli bir insan değilim senin hayatını da düşünüyorum der. Gehna bu evde gelinin hiç bir şey teklif etmeye hakkı yoktur onu biliyorum der. Ben haddinden fazla zayıfmışım doktor böyle söyledi. Zayıf ağacın mahsulü de zayıf olur. Ne sen ne de annen hasta bir çocuk ister. Ben senin ilk eşin gibi doğumda ölmek istemiyorum . Ben sana hem fiziki hemde zihni sağlam bir çocuk vermek istiyorum. Bu şekilde ailemin borcunu ödeyeceğim. Tüm hamileliğim doktor nezaretinde geçmesini, onun verdiği ilaçları anneden gizli almayı istemiyorum . Bir de  bu çocuğu hastanede doğurmak istiyorum der.

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 31. Bölüm Özeti 08 Ekim Pazartesi Fragmanı #(2. kısım) Kaliyani Gehna’yı evden kovar (283 Yorum)

 1. Doğruyu söylemek gerekirse Hava benim ailem Anne kardeşlerim ve sizsiniz..Benim hayatımda tek sizler varsınız..Çünkü çok değerlisiniz..

 2. Evet dediğin gibi yapacağım..) saçma sapan şeylere kafamı yormayacağım..Güzel geleceğe odaklanacağım..)

 3. Evet Gökhan bu sana yapılmaz…cünkü onun hakkında her yazışında..ne kadar çok sevdiğini hisettim…yanlış kişiymiş..sadece değmezmiş..
  Neyse boşverelim..sende unut artık..yapma bunu kendinde..o kız normal değil..ben bile yazmaya utanıyorum ama..senin gördüğün şeyi anldığım kadarıyla ilk defa yaşamamış….
  Neyse utanc verici bir şey..konu hakkında konuşmam doğru değil..

 4. Unutması zor olacak ama..Hava senin sözünü dinleyeceğim..Emin olabilirsin çünkü sizler benim gün ışığımsınız..

 5. İnternet yüklediğin zamanı dört gözle bekleyeceğim hava..Ama geri dön:) gidip te dönmemeni istemiyorum..seni hep bekleyeceğim..

 6. Olacağım hava..Tamam sana iyi geceler Allah rahatlık versin kendine çok iyi bak..)

 7. Hava Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı uykular diliyorum sana..İNŞALLAH..) yarın görüşürüz..) kendine çok iyi bak 🙂

 8. Hava gerçekten önemli değil..Ben zaten unutamıyorum ki hatırlayayım..Üzme kendini hava bak ben daha çok üzülüyorum..Ve utanıyorum gerçekten çok utanıyorum yazdığım için keşke yazmasaydım..İnan dayanamadım yazdım… Ah be Aleyna bana bu yapılır mı? Gerçekten beni o kadar çok seven varken ben gidip onu seçtim..Bana baya el uzandı ben gidip onun elini tutum..O kadar pişmanlık yaşıyorum…Lanet olsun onu tanıdığım güne..Neyse boş verelim unutalım…. Annem üzüldüğü kadar üzüldü zaten. Beni sorsan bitik haldeyim..Siz mutlu olun diye eski Gökhan oldum..Olmayada devam edeceğim..

 9. Tamam sen çık bi hava al..kendine gel..ve sana sonsuza kadar söz veriyorum…bu konu asla açılmayacak…seni üzdüğüm için beni affet..((
  Seni bekliyorum..

 10. Gökhan okudum ve ona lanet ettim…Senin o yaşadığın şey..gercekten anlatılmaz….
  Ben…bennn gerçekden şu an kendimi affedemiyorum..o gece Meriçe onu savunduğum için çok utanıyorum……
  Ahh be Gökhaaaan bu sana yapılır mı??..
  Şu an emin oldum..onu bir daha asla sevemezsin…çünkü böyle bi şey asla affetilmez!

 11. Seni üzdüğüm için çok ama çok özür dilerim en kısa zaman da en mutlu günlerine dönersin inşallah tekrardan çok özür dilerim sana herşeyi tekrar hatırlattığım için

 12. İkimizin yerine 29. Bölümüne yazdım ben çıkıyorum hava alıp geri geleceğim..

 13. Tamam gerçekden..kapansın konu..bu senin özel hayatın sonuçda..
  Hem konuşdukca üzüldüğünüde biliyorum..seni üzmeyi asla ve asla istemem…
  Bu arada bay atarlı beye selamlarımı ilet..)

 14. Alayna haklısın bencede halen çok kızgın ve kırılmış sevgide bir anda bitmiyor zaten halen birşeyler var ona karşı dediğin gibi

 15. Hayır Aleyna ben ona dönem asla…Onu sevmiyorum..
  Aşk herşeyi Affeder ama ben değil..

 16. Tamam sebebini söylüyorum artık kapansın İkimzin yerine 29. Bolumune yazıyorum şimdi orda okuyun..

 17. Anladım Gökhan..cevaplama..ama kızmasan ben kendi fikrimi söyleyeyim mi??..bence onu hala çok seviyorsun..sadece kızgın olduğun için onu onu görmezden geliyorsun..zamanla bu sevgin kızgınlığını yok edecek..ve ona geri döneceksin..bak söylemedi deme..
  Ve sana son bir sorum…
  Sence aşk herşeyi affeder mi?

 18. Hava biliyor musun? Bana çok zaman gerek..Unutup sorularınıza cevap verebilmek için…Ama cevaplamasam sorularınıza bu konu sonsuza kadar kapanmaz..

 19. Kixboxcu maviş kendini suçlama..Ve de üzme..olan oldu boşver bende odadayım..Yeni geçtim…Birazdan bahçeye çıkacağız ben Meriç,doruk,oğuz..)

 20. Haklısın Hava..beim hatam..sormamalıydım..sadece bilmek istedim..merak ettim..
  Neyse..
  Neler yapıyorsunuz?…ben boş boş yatağımda uzanıyorum..zaten tüm gün dinlenmekden bıktım..İnşAllah pazartesi okula gidiceğim..))

 21. Çok teşekkürler Hava ablam diyemiyorum hayla umarım üzmüyorum seni..Alışamadım daha o yüzden yoksa sen gönlümün ablasısın 😀

 22. Evet Hava elim,uzundur herşeyi bilirim..)) bir şeyler daha bi bilgim olsa söylerim size dizi hakkında 😀

 23. Kixboxcu bana sordun ya..Onu seviyor musun? Bu soruyu cevaplamasam……
  Saol beni düşündüğün için..Sorun cevaplayabileceğim cesaret edip soyleyebileceğim bir şey varsa..Soylerim..

 24. Sağol Bengisu..evet cnm hasta oldum..ama şu an biraz daha iyim..sen neler yapıyorsun??dersler nasıl gidiyor??..)
  ..
  Anladım Gökhan..))seni çok seviyor..peki sen ona hala aşık mısın??..bu soruları sorup seni üzmeği hiç istemiyorum ama..sormak istedim..aslında bu konu hakkında sana sorucak konuşacak o kadar şeyler var ki…seni üzmemek için susuyorum..

 25. Ha bu arada KRALİÇEM GEHNA BEBEĞİ doğuracak erkek çocuğu olucak..Bi yerden öğrendim 😀

 26. Evet ya tyllamın midesi de maşallah maşallah doldur doldur doymadı hahahaha 😛 😀

 27. İNŞALLAH..) hava üzgünüm biraz ama geçer..Şimdi nerde nasıl diye merak ediyor insan..

 28. Başka konu bulsak konuşsak olur mu?
  Ha bu arada Kraliçem nerdesin sen? Yine mi? Masanın altında yemek yiyorsun hahaha 😛 😛 😛

 29. Önemli değil Kixboxcum Aleyna..gerçekten önemli değil 🙂 gülümse..)) evet ışıl bana haber verdi..Durduramadım dedi… Hani pansumana gideceğim dedim ya..Ha o zaman iş yerimdeydim..Artık beni nasıl bulduysa…Ben onu görünce kendime gelemedim..Ordan çıkıp gittim..kolumdan tutu gitme beni affet dedi..Ben onun kolunu itip gittim..Arkamdan ağlıyordu dönüp bakmak istedim ama yapamadım arabaya binip gittim..

 30. Hava tekrar hoşgeldin…))
  Off yaa hatırlatdığım için üzgünüm..(((affet beni..((
  Eskişehire mi geldi??..peki konuşdunuz mu??..
  ..
  İyi akşamlar..Bengisu.hoşgeldin birtanem…ben iyi sayılırım..sen nasılsın??

 31. Aynen tam zamanında geldiler..Hava ne kadar da şanslılar)) haha beraber yedik zaten 😛 😀

 32. Ah be kixboxcum keşke hatırlatmasaydın (( boşver unuturum..)) zaten o Eskişehir’e gelmiş..

 33. Geldim geldim..Gökhan..))
  Yapayım mı sana kixbox??..razısın demek..))yok ben sana kıyamam ki..zaten kalbin yaralı..((

 34. Hoş buldum Hava sende hoşgeldin..)) gerçekten de baskına gelmişler inanır mısın? ..Yemek yerken o kadar sert kapı çaldılarki yemek boğazıma takıldı öksürdüm hahahaha

 35. Gördün mu? Abisinin gülü tabii ki kraliçem ve birtanecik ablam dünyanın en güzelleridir Tabi ki sende öyle 🙂

 36. Abisinin gülü hoşgeldin ve Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı uykular diliyorum sana…
  ..
  Benim kraliçem gelmiş hoş gelmiş..Oku oku gel)))
  ..
  Kixboxcum geldim geldim yemek yiyorduk… Aniden komşular geldi…Konuştuk anca ellerinden kurtuldum geldim…Sen yeter ki bana kixbox yap…)) buna razıyım 🙂
  ..
  Zeyno hoşgeldin 😛

 37. Tmm Zeyno..Gökhan ben şimdi çıkıyorum birazdan mutlaka yazıcağım…bak yine geri dönüş yapmazsan..sana öyle kixbox yaparım ki..kendine gelemezsin 😉 kafanın üzerinde kuşlar dört döner 😀 😀

 38. Enişten iyi iyi 😀 az önce yine atışdık 😀 ya Aleyna kimse yoksa biz çıkalım whtsappdan konuşalım arkadaşlar gelince yazarız yorumlar çoğalmasın sonra yorumlarım çıkmıyor

 39. Sana demiyorum Zeynoşum..kendime soruyorum ne konuşalım diye o yüzden yazdım…hahaha Zeyno 😉
  ..
  İyi geceler..Aynurum..Allah rahatlık versin..grşrz..))

 40. Yaaa canlar o kadar uykum geldiki anlatamiyirum
  Hadi ben kacdim
  Iyi gecelee allah rahatlik versin
  Cook optum
  Iui sohbetler

 41. Tylla ablam hos geldin)))
  Ilk gelmissin))
  Hediyenn hediyennn fanta cunku cook seviyorsun fantayi 😉
  Pinar ablam yaa bu halonle ozet yaziyorsun iyiles sonra yazsan yaa ablam
  Eline emegine saglik ozetler harika 😉

 42. Simdi ozeti okuyup gelyorum cunki cok merak edyorum gehnayi cocugu aldiracakmi doguracakmi diye..