İkimizin Yerine 307. Bölüm Özeti 11 Temmuz Perşembe Fragmanı

Burak 06 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Shiv hemen Gagna’yı qrayarak ona güzel haberi vermek ister fakat Anandi sürpriz yapalım diyerek ona engel olur. Iravati ise Shiv’i arar ve neredesin diye sorar. Shin ona Kaliyani’lerde buluşalım oraya doğru yola çıktım der. Iravati, Kaliyani’lere gider. 

İkimizin Yerine 11 Temmuz Özeti

Gagna, Kaliyani’ye neden Anandi ve Jagdish’in bebeği olmadığını sorar. Kaliyani onların henüz çok genç olduğunu söyler. Bu nedenle, torun sevmek için Gauri’yi almıştım fakat Gauri de bebeği aldırdı der. Gagna belkide Gehna ve Anandi aynı anda  anne olur diyerek dua eder. Kaliyani bu sözler karşısında çok mutlu olur. Anandi’nin anne olmayı herkesten çok daha fazla hak ettiğini söyler. 

Tapınakta, Shiv, Anandi’nin Mannu ile ilgilendiğini görünce onu çok iyi bir anne olacağını düşünür. Daha sonra Shiv’in telefonu çalar ve Shiv telefondaki kişiye Udaipur benim için zor olacak der. Anandi ne olduğunu sorar fakat Shiv cevap vermez. 

Iravati ve Menu, Sing’lere gelirler. Iravati, Sumitra’dan geçen günkü olay için özür diler. En kısa zamanda ANandi ve Shiv yakınlaşacaktır der. Kaliyani ise onların ne konuştuğunu merak eder. 

Gagna, Iravati’nin duasını almak için ayağına doğru eğilir. Iravati gerek yok dese de çocuğumu bulmak için herkesin duasına ihtiyacım var der. Kimin duasının kabul olunacağını biz bilemeyiz der. O sırada bir bebek sesi duyulur. Gagna sesi tanır. Mannu gülümseyerek, kapıdan içeri girer.

Gagna, Shiv’in ayağına kapanmaya çalışır fakat Shiv onu durdurur ve çocuğu ben değil, cesur Anandi kurtardı der. Shiv olan biteni anlatır. Gagna, Anandi’ye sarılmak isterken Anandi bana değil, bu hizmetçiye sarıl o olmasaydı, çocuğunu asla bulamazdık der. Gagna kendisine eski evinde yardımcı olan Gangsyam’a teşekkür eder.

Bairon kimse Anandi kadar cesur olamaz der. Gagna’ya dönerek, artık çocuğuna kavuştun hemşire hanım, bundan sonra benim karıma daha iyi bakarsın der. Anandi, Gagna’nın hemşire olduğunu duyunca çok sevinir. 

Kaliyani herkesi akşam yemeğine davet eder. Fakat Shiv düşüncelidir. Bunu Anandi’den daha fazla saklayamam diye düşünür ve evde bekleyen birçok resmi evrak var, kalamayız diyerek yemek teklifini geri çevirir.

Nandu ise eve küçük bir çocuk geldiği için oldukça mutludur onu kendi kardeşi gibi görür ve oyun oynamaya başlar. Bu sırada Kaliyani, Shiv’in kötü göründüğünü far keder ve bir problem mi var diye sorar. Shiv yol yorgunu olduğunu söyler. Anandi, Shiv’e aşkını itiraf ettiğinde bütün yorgunluğu geçecek diye düşünür. 

Anandi Shiv’in odasına girer fakat Shiv uyumuştur. Anandi ona aşkını itiraf edecektir fakat bu uyuduğunu görünce hayal kırıklığına uğrar. Anandi’de uyur. Shiv onun uyuduğundan emin olduktan sonra yataktan çıkar ve Anandi’nin önünde uyuyormuş gibi davrandığı için kendini kötü hisseder. Anandi’nin  hayallerini mahvedeceğininden korktuğu tayin haberini vermekten korktuğu için uykusu kaçmıştır. 

Salona geçtiğinde Iravati, Shiv’in omuzuna elini koyar. Iravati bana hala kızgın olduğun için mi bu kadar kötü görünüyorsun diye sorar. Shiv hayır sana kızmıyorum fakat başka bir problem var der. Iravati bana anlatabilirsin der. Shiv tamam sana anlatacağım ama lütfen kimseye söyleme der. Iravati söz verir. 

Baba, Mahi ve Alok sürpriz bir şekilde davul zurnalarla Jetsar’a gelirler. Herkes bu kutlamanın, nereden çıktığını, sorar. Alok kimsenin bişey bilmemesine şaşırarak sürprizi açıklar. Shiv başarılarından dolayı  Udaipur’a tayin olmuştur.  Anandi şok olur. Konuyu bilmediği için üzülür fakat belli etmez.

 Anandi ve Shiv yalnız kaldıktan sonra Anandi ağlar ve odadan çıkar. Shiv, peşinden gider fakat Anani bana neden güvenmedin bu haberi benden neden sakladın diyerek ona sitem eder. Shiv senin çok üzüleceğini tahmin ediyordum, bu nedenle nasıl söyleyeceğimi bir türlü bilemedim der. Fakat Anandi bunu bir güven sorunu olarak görür. 

Aile açık havada patataes közler. Shiv Jetsar’da yapacak çok şeyim vardı tayinime pek sevinmedim der. Daddu ise yerine gelecek olan Kaymakam, senin işlerini devralacaktır senin köylerde değil, büyük şehirlerde yönetici olman gerekiyor der. Sanchi, Anandi’ye ailenden uzakta yaşayacağın için üzgün müsün diye sorar. Anandi cevap vermez. 

Kaliyani bütün aileyi yemeğe davet etmek ister. Sumitra ise bu kadar kalabalığa yemek hazırlamak zor olacak diye endişelenir. Gagna ben yardım ederim fakat önce tapınağa giderek dua etmeliyim der. Kaliyani tamam der. Jagdish motorla onu tapınağa götürür. 

Kaliyani, Shiv’in ailesini yemeğe çağırmak için telefon eder. Dade telefonu açar ve size bir haberim var der. Shiv tayin haberini vermesinden endişelenir ve telefonu alır. Kaliyani haberin ne olduğunu merak eder. 

Sanchi, Shiv’e neden tayin haberini söylemedin der. Shiv henüz cesaret edemedim der. Daddu ise en son onlar öğrenirse üzülürler der. Shiv akşam yemeğinde onlara söylerim der… 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.