İkimizin Yerine 306. Bölüm Özeti 10 Temmuz Çarşamba Fragmanı

Burak 04 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Öğretmeni ve öğrencileri Anandi’den bir dans performansı isterler. Anandi bir halk dansı gösterisi yapar. Anandi dansını bitirdikten sonra öğretmen Anandi’nin de çocuk yaşta evlendiğini ancak şimdi kimsenin yardımını almadan çok iyi bir kariyer sahibi olduğunu anlatarak genç kızlara yaşam öyküsünü anlatmasını ister. Anandi çocuklara geçmişi değiştirmenin mümkün olmadığını söyler ancak geleceğiniz sizin elinizde der. 

Öğretmeni Sadna’nın, onu evlilikten kurtarmak için çok uğraştığını fakat bunda başarısız olduğunu söyler. Fakat pes etmediğini ve eğitimini evliliğinin ardından da devam ettirdiğini ona kitap ve defterler getirdiğini anlatır. Hatta bana da başka kızlara yardım etmeme için ilham verdi der. 

Anandi konuşurken Gagna’nın oğlu Mannu da bakıcısı ile birlikte oradadır. Fakat Anandi onu tanımaz. Mannu bakısından kaçar ve Anandi’nin kucağına gelir. Anandi konuşmayı sonlandırır ve Mannu’yu sever. Aslında Mannu’nun bakıcısı Anandi’nin yardımıyla Gagna’ya haber göndermeye çalışmaktadır. Fakat Anandi çocuğu tanıyamaz ve bakıcının sözlerinden bir şey anlamaz. 

Üvey annesi gelerek çocuğu götürür. Daha sonra Anandi’nin çocuklara Gagna’nın da hikayesini ve yaşadıklarını anlatırken aklına çocuğun Mannu olduğu gelir. Anandi hemen çocuğu arar fakat çoktan gitmişlerdir. 

Anandi öğretmeni Sadna’ya durumu anlatır ve ortak plan yaparak çocukları köydeki bütün evlere yollayarak kızların kendi yaptıkları şeyleri satmasını ve Mannu’yu bulmalarını ister. Bütün çocuklar köye dağılırlar. 

Anandi, Shiv’i arayarak Gana’nın çocuğunu bulduğunu ve Ratan’ın da mutlaka buralarda olduğunu söyler. Shiv, Anandi’ye dikkatli ol en kısa sürede orada olacağım der. Shiv müfettiş ve polisleri oraya yönlendirir. 

Kızlar gelir ve tüm köydeki evlere girdiklerini fakat Mannu’yu bulamadıklarını söyler. Anandi çok endişelenir ve çocuklara aramaya devam edin der. En sonunda çocuklar buraya bir süre önce taşınan bir ailede Mannu’yu gördük derler. Anandi polsileri beklemeden Ratan’ın evine doğru gider. 

Jagdish, Gagna’ya iş aramaktadır. Basant, Gagna çok iyi bir hemşire olabilir der. Gana ise hemşirelik konusunda hiç bilgim yok der. Jagdish ise Gagna’ya güvendiğini söyler ve onu çok iyi bir hemşirenin yanına vereceğini onun yanında her şeyi öğreneceğini belirtir. Gagna çok sevinir. 

Gagna hemşire şapkası yaparak aynaya bakar. Şapkanın çok yakıştığını düşünür. Bu arada Gehna rahatsızlanır. ağrıları geçmeyince Basant, Jagdish ve Gagna’yı çağırır. Jagdish, Genha’nın ağrıyan yerlerine buz ile tampon yapılmasını ister ve Gagna’ya tarif eder. Gagna dikkatlice öğrendiklerini uygular. 

Anandi Mannu’nun olduğu yere gider. Shiv ise polislerle yola çıkmıştır. Anandi, Ratan’ın evine gittiğinde orada büyük bir tartışma yaşanmaktadır. Ratan’ın yeni karısı Padma artık başkasının çocuğuna bakmak istemediğini söyler. Ratan ise senin çocuğun kız bu çocuk ise erkek benim soyumu o devam ettirecek der. Padma şok olur. 

Ratan kaçmasına yardım eden polisle birlikte evdedir. Polisi göndermek için kapıyı açan Ratan kalabalığı görünce şok olur. Polis kalabalığı dağıtmak ister. Fakat Anandi geri adım atmaz. Sonunda çocuğu alarak kaçar. Ratan Anandi’nin arkasından ateş edince Anandi durmak zorunda kalır. 

Ratan çocuğu almak üzereyken kızlar ve öğretmen sopalarla Ratan’ın karşısına çıkarlar. Ratan geri geri yürür ve uçurumdan düşer. Son anda bir taşa tutunarak Anandi’den yardım ister. Anandi ona yardım eder. 

Ratan uçurumdan çıktığında Shiv ve polisler gelir. Polisler Ratan’ın ailesini ve erkek hizmetliyi de tutuklarlar. Fakat anandi bu adam bize haber verdi o suçsuz der.  Shiv, Ratan’a yardım eden polisin rütbesini söker ve hizmetlinin de serbest bırakılmasını ister. Anandi hizmetli Gangsiyam’a bizimle Jetsar’a gel orada Mannu’ya bakmaya devem et der. Gangsiyam kabul eder. 

Öğretmen Shiv’e teşekkür eder. Anandi’ye dönerek öğretmenler de öğrencilerinden çok şey öğrenir bu gün senden çok şey öğrendim der. Birlik olursak en güçlüyü bile alt edebiliriz der. 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.