İkimizin Yerine 305. Bölüm Özeti 9 Temmuz Salı Fragmanı

Burak 01 Tem 2019 İkimizin Yerine  0

Iravati, Jetsar’a gelerek kafasındaki soru işaretlerine cevap aramış fakat Cotima Menu’dan tatmin edici cevaplar bulamamıştır. Iravati daha sonra Sumitra ile konuşmaya karar verir. Sumitra, Iravati’den Anandi ile Shiv’in evliliklerinin tamamlandığını öğrenince üzülür.

İkimizin Yerine 9 Temmuz Salı Özeti

Sumitra’nın gitmesinin ardından Cotima ile Iravati konuşmaya devam ederler. Bu sırada Shiv kapıda konuşmaları duyar ve çok üzülür. Shiv, Cotima ve Iravati’ye Anandi’nin çocuk yaşta evlendirildiğini daha sonra çok zor günler geçirdiğini, en önemlisi de çocukluğumdan buyana Jagdish’i ilk kocası olarak kabul ettiğini, şimdi bir anda kendisini eş olarak kabul edilmesinin zorluğunu anladığını belirtir.

Cotima, Iravati’ye karısını çok iyi anlayan ve onunla ilgilenen, Shiv gibi bir oğlun olduğu için gurur duyman gerekiyor der. Iravati utanır ve an önceki konuşmaları gerçekleştirdiği için özür diler. Önce Shiv ile konuşmam gerekirdi. Sanchi’nin gazına gelerek hata yaptım der.

Bairon, Sumitra’ya Iravati ile neler konuştun diye sorar. Sumitra, Iravati’den duyduklarını anlatır. Aslında ben Anandi’nin çok mutlu olduğunu düşünüyordum Shiv’i kabullenmişti fakat Iravati’den duyduklarım beni şüpheye düşürdü der. Bu esnada Shiv içeri girer. Shiv, Anandi ile aramızda bir sorun yok Iravati gereksiz yere sizi endişelendirdi der.

Shiv, Anandi’nin yeni bir ilişki kabul etmesinin zor olduğunu, bu konuda onu hiçbir şekilde zorlamayacağını söyler. Sumitra, Shiv’in bu olgunluk ve sabrını takdir eder. Shiv, bütün bunları Anandi’nin temiz kalbinden öğrendim der. Shiv daha sonra Anandi’ye bu konuşulanlardan bahsetmeyin eğer duyarsa üzülür der.

Hemşire Gehna’ya iğne yapar. Kaliyani neden her gün Gehna’ya iğne vuruluyor diye sorar. Hemşire, bu tarz durumlarda kadınların ekstradan enerjiye ihtiyaç duyduğunu söyler. Kaliyani Gehna’nın ne durumu var diye sorar. Sumitra hemen araya girer ve hemşireyi susturur. Gehna’nın zayıf düştüğünü, dengeli beslenemediğini bu nedenle enerjiye ihtiyaç duyduğunu söyler.

Kaliyani, Sumitra’nın Gehna’nın sağlığı hakkında bir şeyler sakladığını düşünür ve Gehna’nın ciddi bir hastalığı olmasından endişe eder. Kaliyani, Gehna’nın odasını araştırırken bir enjektör bulur. Eczaneyi arar ve bu iğnenin hamile kalma sorunları olan kadınlar tarafından kullanıldığını öğrenir. Ailenin kendisinden ne sakladığını bulmuştur.

Basant, Gehna’ya tedavi esnasında çok acı çekiyor musun diye sorar. Bu kadar sıkıntının ardından, her şeyin boşa gitmesinden koktuğunu söyler. Gehna ise böylesine büyük bir mutluluk için her türlü acıya katlanabilirim der.

Kaliyani, Gehna ile Basant’ı konuşmalarını dinler. Basant her şeyi Kaliyani’den saklamak zorunda olduğumuz için çok üzgünüm fakat ilk fırsatta ona her şeyi anlatacağım der. Kaliyani çocuk doğduktan ya da öldükten sonra mı bana söyleyecektiniz diye onları azarlar. Kaliyani yapılan bu tedavinin, doğanın kanunlarına aykırı olup olmadığından endişe etmektedir. Bu sırada Jagdish içeri girer ve bu yapılan tedavinin tamamen doğal olduğunu hiçbir dini veya tıbbi bir zararı olmadığı konusunda Kaliyani’yi ikna eder.

Anandi onur konuğu olarak okula gelir. Anandi’nin Ne kadar iyi bir insan ne kadar iyi bir eş ve iyi bir muhtar olduğunu anlatan öğretmen Sanda onun çok değişmiş olabileceğini ve belki de onu tanıyamayacağını söyler. Daha sonra Anandi ve ilk öğretmeni Sanda buluşur ve sevinçle birbirlerine sarılırlar.

Jagdish ve Gagna konuşmaktadır. Gagna, Jagdihs’e bize çocukluğumuzdan beri evliliğin yalnızca bir kez olacağını söylediler fakat gördüm ki bu yanlış ve ikinci evlilikler de mutlu olabiliyor der. Fakat Gagnaa gelecekten endişe etmektedir. Jagdish endişelenme ben hayatını idare ettirebileceğin bir işi sana mutlaka bulacağım der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.