İkimizin Yerine 300. Bölüm Özeti 4 Temmuz Perşembe Fragmanı

Burak 28 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

Gagna kendine gelir ve bir tez daha hastaneden kaçmaya çalışır. Bu kez Anandi ona engel olamaz. O sırada kapıdan Kaliyani ve ailesi gelmiştir. Kaliyani zor da olsa Gagna’yı sakinleştirir. Kaliyani, Gagna’ya bana olan biten her şeyi anlat der. Gagna çocukluğumdan bu yana adeta bir cehennemin içinde yaşıyorum der. Çocuk yaşta zorla evlendirildim der.

İkimizin Yerine 4 Temmuz Perşembe Özeti

Jagdiş, ona ben sana köydeyken yardım etmeye çalıştım fakat sen kabul etmedin der. Gagna ise başka bir erkekle konuştuğumu görürlerse beni mahvederlerdi der. O nedenle senin yardımını alamazdım der. Sadece ben değil bütün köy, Ratan’dan çok çekiniyor der. Shiv, yasal yollarla çocuğunu almasına yardım edeceğine dair Gagna’ya söz verir.

Bu sırada serumuna enjekte edilen zehirli ilaç, Gagna’yı etkilemeye başlar. Gagna zorlukla hikayesini anlatmaya çalışır. Ailenin tek çocuğuydum ve bir kazada annemi babamı kaybettim der. Teyzem beni evine götürdü fakat beni pek sevmezdi zaten fakirdiler ve borç içinde yaşıyorlardı, ikide kızları vardı der. Bu nedenle onu daha 12 yaşında zorla Ratan ile evlendirdiklerini söyler. Ratan köyün kötü kalpli ağasıydı der.

Ratan ile geçinmeye çalıştım fakat olmadı der. Ratan’ın ailesi de beni sevmiyordu der. Aile beni çocuk doğurmak ve onlara hizmet etmem için almıştı der. Hep kötü muamele gördüğünü söyler. Gagna , Ratan ailesinin bir erkek çocuk doğuramadığı için ilk gelinlerini öldürdüğünü söyleyince herkes şok olur. 16 yaşındayken doktor çocuk doğurmak için uygun olmadığımı söylemişti fakat kimse doktoru dinlemedi der.

Bir gün kaçmaya çalışırken bavulumu almak için sandalyeye çıktığımda düşüp bayılmışım. Doktor hamile olduğu söylemişti. Hamile kalınca ailenin bana iyi davranacağını düşünmüştüm fakat yanılmışım. O gün kayın pederim Ratan’ın yeni eşi Padma ile birlikte geldi. Beni hizmetçi evine attılar, yeni gelen gelin damadın odasında kalmaya başladı diyerek yaşadıklarını anlatır. Anandi bu hikayeden çok etkilenir.

Gagna oğlu Manu’yu doğurduktan sonra bir çok kez kaçmaya çalıştığını fakat her seferinde yalanarak işkenceye maruz kaldığını anlatır. Bu sırada bilincini kaybeder ve nabzı hızla düşmeye başlar. Artık monitörde dümdüz bir çizgi vardır. Jagdish hemen Lal Singh ile hemşireyi çağırır ve tedaviye başlar.

Jagdish uzun bir süre kalp masaj yapar ve sonunda Gagna’yı hayata döndürmeyi başarır. Gagna’nın nabzı normale döner fakat herkes bu olayın nasıl olduğunu anlamaya çalışır. Jagdish ve Lal, Gagna’nın bir ilaca alerjisi olduğunu düşünürler. Lal Sing ilaç çekmecesine bakar ve hizmetlinin Gagna’yı ödürmek için verdiği ilaç kutusunu ve enjektörü bulur. Jagdish de görünce çok şaşırır. Bunu sen mi yazdın der. Lal Singh hayır der.

Anandi, Gagna’nın durumuna çok üzülür ve bebeğini geri alarak onun normal bir hayat yaşaması için elinden geleni yapacağını söyler. Shiv’den de Ratan’ı bir an önce ceza evine koymasını ister. Shiv ona merak etme der.

Erkek hizmetli, ilaçları verdikten sonra hastaneden kaçmaya çalışır. Lal Singh ve Jadish hastaya bakan iki hemşire olduğunu öğrenir. Hemşire bu ilaçları kesinlikle vermediğini söyler. Jagdish hemen adamın peşine düşer ve onu terasta yakalar. Bu sırada adam Ratan’ı arayıp kadını öldürdüm, paramı öde demektir.

Ratan sana Gagna için para falan vermem der. Adam itiraz etse de yapacak bir şeyi yoktur. Bu sırada terasa gelen Jagdish konuşmaları duyar. Jagdish’in geldiğini gören adam, çatıların üzerlerinden atlayarak kaçmaya çalışır. Jagdish de onu takip eder. Adam daha sonra bir otobüse atlayarak kurtulmayı başarır.

Shiv, Gagna’nın davası için polise gider. Polis, erkek hizmetliyi kısa sürede yakalarız der. Fakat, Ratan için mutlaka şahide ihtiyaç vardır. Lal Sing ve Shiv hizmetlinin Gagna’yı öldürmek için Ratan’dan emir aldığını tahmin ederler.

Shiv polise çocuğu alarak mahkemeye kadar annesinin yanına verebilir misiniz der. Fakat polis, çocuk şuanda biyolojik babasıyla birlikte onu alabilmek için kanıta ihtiyacımız var der.

Kaliyani, Jagdish’e Gagna’nın nasıl olduğunu sorar. Jagdish durumu iyi yoğun bakımdan çıktı der. Kaliyani o zaman neden eve gelmiyorsun diye sorar. Jagdish ise onunla ilgilenmem gerekiyor der.

Anandi çapraz bir şekilde yatakta yatmaktadır. Shiv onu rahatsız etmemek için yanına yatmaz. Menu ütülü kıyafetleri bırakmak için odaya girer ve bu manzarayı görünce şok olur. Anandi ve Shiv’in arasında bir sorun mu var diye düşünür.

Kaliyani’yi atlatan Gehna ve Basant tüp bebeğe uygun olup olmadıklarını öğrenmek için test yaptırmaya giderler. Lal Sing onlara kısa zamanda tüp bebeğe uygun olup olmadığınız ile ilgili bilgileri açıklayacağım der.

Jagdish ailesine Gagna’nın durumunu görünce kendi geçmişimi hatırladım der. Ben Anandi’ye, fiziksel olarak zarar vermedim belki ama zihinsel olarak ona çok zarar verdim der. Bütün bunları düşündükçe kendimden nefret ediyorum der.

Kaliyani ona sadece kendisini suçlamamasını söyler. En az ben de senin kadar suçluyum der. Bairon ise, artık bunlar için üzülmeyin der. Anandi güzel bir ailenin yanında Jagdish de Gagna’ya yardım ederek günahlarının bedelini ödüyor der.

Kaliyani, Jagdish’e Gagna ne zaman hastaneden çıkabilir diye sorar. Jagdish biraz daha zaman ihtiyacı olduğunu söyler. Fakat Jagdish çıksa bile onun nereye gidebileceğini sorar. Kocası bir kez daha onu öldürmek isteyebilir diye düşünür.

Anandi odaya gelir ve Gagna’ya kendisinin bakmak istediğini söyler. Fakat Kaliyani sen henüz yeni evlendin ailen bu kızı eve almak istemeyebilir der. Bairon da Shiv ile aynı evde kalmasının doğru olmayacağını söyler. Kaliyani, Gagna’ya biz bakacağız der. Jagdish teşekkür eder. Bu sırada polisler Ratan’ın evine hareket etmiştir.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.