İkimizin Yerine 297. Bölüm Özeti 1 Temmuz Pazartesi Fragmanı

Burak 25 Haz 2019 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine dizisinde heyecan devam ediyor. Anandi onu beklemeden yatağa girerek iyi geceler diyen Shiv’in garip davranmasından dolayı şaşırır ve neler olduğunu sorar. Shiv sen istemedikçe seni hiçbir şeye zorlamayacağım der ve senden bir şey beklemiyorum der. Shiv, Anandi’nin kendini kötü hissettiğini fark eder ve kendini suçlu hissetme der. Sadece biraz daha zamana ihtiyacımız var der.

İkimizin Yerine 1 Temmuz Pazartesi Özeti

Bütün aile Jagdish’e sürpriz hazırlığındadır. Jagdish neler olduğunu merak eder ve neler çevirdiklerini merak eder fakat kimse ağzını açmaz. Jagdish en sonunda hastaneye gelir. Kapıda Anandi ile Shiv onu karşılar. Sing ailesi Jagdish’i ofisine götürür ve törenle Jagdish’in doktorluk ofisini açmasını isterler.

Jagdish ofisinin kurdelasını keser. Daha önce bu hastanede ailesine saygısızlık yaptığını hatırlayarak kendini kötü hisseder. Bairon ise hastanenin yeni genel müdürü Jagdish der. Shiv ve Anandi de dahil herkes Jagdish’i tebrik eder.

Sanchi yarınki uçurtma şenliğinde Shiv ve Jagdish arasında en iyi kim uçurtma uçuracak rekabeti yaşanacağını söyler ve bu hangisinin hayatta daha başarılı olacağını göstereceğini belirterek ortalığı karıştırmak ister.

Menu, Iravati ile telefonda konuşur. Iravati bayram için gelmelerini ister çünkü bu gelini ile ilk bayramı olacaktır. Fakat Menu, Kaliyani’nin burada bayram için büyük hazırlıklar planladığını ve onları da davet ettiğini söyler. Iravati neden Kaliyani’nin teklifini geri çevirmediğini dedenin bu bayramı büyük bir heyecanla beklediğini söyler ve Shiv ile Anandi olmadan geçirmek istemiyor der.

Anandi, Menu’nun Iravati ile konuştuğunu anlar. Menu’nun yüzü asıktır. Anandi telefonu ister ve bayram için bii beklediğinizi bilmiyordum fakat Kaliyani’nin ne kadar heyecanlı olduğunu görünce kıramadım der. Anandi bunu telafi edeceğim şimdi Kaliyani ile konuşacağım ve oraya geleceğiz der. Iravati biz ne kadar modern görünsek de aslında geleneklerine bağlı bir aileyiz. İlk bayramınızda bizimle olmanız çok önemli der.

Anandi, Shiv ile konuşur. Shiv, Anandi’nin üzülmemesi gerektiğini annesinin kinci biri olmadığını bu üzüntüsünü unutacağını anlatır. Anandi ise iki ailenin de üzülmeyeceği bir çare düşünür. Mesafe oldukça uzaktır.

En sonunda Shiv ve Anandi bir karar verirler ve erkenden yola çıkarak onlara sürpriz yapmak isterler. Menu yolda Iravati’ye telefon eder ve orada bayram nasıl gidiyor diye sorar. Iravati yanımda ailemin tamamı yok der ve kendini kötü hissettiğini söyler. O sırada düdük çalar ve Anandi’ler gelir. Iravati şok olur. Herkes çok sevinir.

Anandi, Kaliyani’ye Udaipur’da olduklarını söyler ve akşama törene geri döneceğiz der. Kaliyani, Anandi’ye Udaipur’a gitmek için doğru şeyi yaptıklarını düğünün ardından ilk bayramın kocanın ailesi ile kutlanması gerektiğini söyler. Jetsar’a geri gelmelerine gerek olmadığını söyler.

Gehna ile Basant odalarında bebek planlarını tartışırlar. Basant bebek ile ilgili tedavi görecekleri konusunu Jagdish’e söylemeleri gerektiğini anlatır. Gehna ise Jagdish bizim oğlumuz gibi onunla bu konuları konuşmaya utanacağını acele etmemesi gerektiğini söyler. Jagdish koridordan geçerken Gehna ve Bairon’un konuşmasına kulak misafiri olur. Lal Sİngh’in ona her şeyi anlattığını söyler. Yarın gerekli testleri yapmak için bekliyorum der. Tedaviden sonra oldukça zor ve hassas bir sürecin onları bekleyeceğinden bahseder.

Basant bu konuyu Kaliyani’ye söylemedik der. Jagdish bu tedavinin başarısı kesin değil. Başarılı olursak ona söyleriz der. Ratan ile ailesi Gagna’nın oğluyla oturmaktadır. Padma Gagna’yı evden göndermek için tırtaklarıyla kendi kolunu çizer. Ratan koluna ne olduğunu sorunca Gagna’nın yaptığını söyler. Gagna ise uçurtma şenliğinde evden kaçma planı yapmaktadır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.